- x
Takas nasıl yapılır ?
11 Cevap7184 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

658 Mesaj
19 Kasım 2011; 23:54:28 

Merhaba arkadaşlar aracı takasta değiştirmek istesek nasıl hareket etmeliyiz. Mesela İlk önce ben aracı üstüme alsam ondan sonra o mu aracı üstüne alacak 2 farklı satış mı yapılacak yoksa noterde takas sözleşmesi var mıdır ?

Takas alım satımı hakkında hiç bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

658 Mesaj
20 Kasım 2011; 0:15:13 

Neden böyle konu açtım ?

Ben aracımı adamın üstüne imza atarak verdim. O aracı bana vermek için imza atmazsa ne olacak dolandırıcılar çok olduğu için korkuyorum bunun usülü nedir

Pazartesi takas yapacağım için soruyorum.

2017 Mesaj
20 Kasım 2011; 0:15:40 

Gelecek cevapları merakla bekliyorum...

7280 Mesaj
20 Kasım 2011; 0:18:44 

Hocam anlaşma veya belgeye ek olarak yazılır. Şu aracın devrinin alınması karşılığında devri verilecektir diye.

Ya da blokeli hesap açtırabilirsiniz. İki tarafta birbirinin hesabına parayı yatırır. Sonra iki tarafta gidip blokeyi kaldırır. Al gülüm ver gülüm.

mantık..

658 Mesaj
20 Kasım 2011; 0:25:10 

quote:

Orijinalden alıntı: banchi_doğan

Hocam anlaşma veya belgeye ek olarak yazılır. Şu aracın devrinin alınması karşılığında devri verilecektir diye.

Ya da blokeli hesap açtırabilirsiniz. İki tarafta birbirinin hesabına parayı yatırır. Sonra iki tarafta gidip blokeyi kaldırır. Al gülüm ver gülüm.

Notere takas ediyoruz desek noter sözleşmeyi ona göre mi yapar yoksa bu beni ilgilendirmez diyerek sırayla alım satım işlemimi yaptırır ?

Örneğin ben başa baş takas yapıcam para olayı olmayacak ?

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infernaltr -- 20 Kasım 2011; 0:25:56 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Kasım 2011; 0:36:44 

bende satım ve takas işim var bende aracı alırken parayı verdim kendi aramızda imzalı sözleşme yaptık kendi rızzamla sattım şu kadara şu kadar partayı pazartesi noter satışı yapmak kaydı ile aldım diye yazarak yaptık ama hiç bir işe yaramaz ne olur adam kaçıp giderse avukat ile uğraşırsın ama imza olduk tan sonra kimse yapmaz o işi

geçen senelrde adam la notere gittik yetişemedik 5 dakika ile kaçırdık adama dedim kapora veriyim pazartesi alıyım arabayı prensibim değil veremem dedi

bende o zaman pazartesi alıyorum değilmi dedim adam noter satışını vermeden ver parayı al arabayı notere pazartesi gieriz deyince

bende verdim 3 gun araba bende kaldı noter açılınca gittik auzerime aldım arabayı yani guven meselei aramızda sözlşşem yaptık ama ben ceza yesem bißey olsa adam odeyecekti 3 guniçinde adam arabam çalındı deseydi araba onun üzerine oldugu için ben parasını verdiğimi kanıtlamak için ugrasaktım ...

çok sukur herhangi bir sorun yasamadım simdiye kadar bende pazartesi bi araba alıcam birde takas yapıcam söyle deyim noter parasını kim verirse ilk once o alır uzerine arabayoı noterde paraya bakıyorlar ver parayı al arabayı

3591 Mesaj
20 Kasım 2011; 0:39:13 

quote:

Orijinalden alıntı: banchi_doğan

+1

658 Mesaj
20 Kasım 2011; 0:42:13 

quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

bende satım ve takas işim var bende aracı alırken parayı verdim kendi aramızda imzalı sözleşme yaptık kendi rızzamla sattım şu kadara şu kadar partayı pazartesi noter satışı yapmak kaydı ile aldım diye yazarak yaptık ama hiç bir işe yaramaz ne olur adam kaçıp giderse avukat ile uğraşırsın ama imza olduk tan sonra kimse yapmaz o işi

geçen senelrde adam la notere gittik yetişemedik 5 dakika ile kaçırdık adama dedim kapora veriyim pazartesi alıyım arabayı prensibim değil veremem dedi

bende o zaman pazartesi alıyorum değilmi dedim adam noter satışını vermeden ver parayı al arabayı notere pazartesi gieriz deyince

bende verdim 3 gun araba bende kaldı noter açılınca gittik auzerime aldım arabayı yani guven meselei aramızda sözlşşem yaptık ama ben ceza yesem bißey olsa adam odeyecekti 3 guniçinde adam arabam çalındı deseydi araba onun üzerine oldugu için ben parasını verdiğimi kanıtlamak için ugrasaktım ...

çok sukur herhangi bir sorun yasamadım simdiye kadar bende pazartesi bi araba alıcam birde takas yapıcam söyle deyim noter parasını kim verirse ilk once o alır uzerine arabayoı noterde paraya bakıyorlar ver parayı al arabayı

Hocam pazartesi direk notere gidecem arkadaş aracını bana devredek bensw ona benim aracı devredecem. Para vermeyecemde almayacamda :) Demek istediğim ben aracı sattım diye imza attıktan sonra ve noter ona geçici ruhsatı teslim ettikten sonra adam kendi aracını bana devretmezse ne yapabilirim ? Her yer dolandırıcı kaynıyor kimseye güvenim yok. Noterde ki Araç satış sözleşmesinde takas seçeneği var mıdır ?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Kasım 2011; 1:26:03 

quote:

Orijinalden alıntı: infernaltr

Hocam pazartesi direk notere gidecem arkadaş aracını bana devredek bensw ona benim aracı devredecem. Para vermeyecemde almayacamda :) Demek istediğim ben aracı sattım diye imza attıktan sonra ve noter ona geçici ruhsatı teslim ettikten sonra adam kendi aracını bana devretmezse ne yapabilirim ? Her yer dolandırıcı kaynıyor kimseye güvenim yok. Noterde ki Araç satış sözleşmesinde takas seçeneği var mıdır ?

sizde aynı anda 2 noter görevlisini aaynı anda satış sözleşmesi yaptırın O İMZAYI ATIP ARACINI SİZE DEVRETMEDEN İMZA ATMAYIN

297 Mesaj
20 Kasım 2011; 12:46:54 

Notere gidip iki işlemi de yaptırırsınız, iş sadece imzalara kalır, beraber imzalarsınız olur biter...

Herkes kendine yakışanı yapar!

2256 Mesaj
20 Kasım 2011; 14:06:16 

En temizi noter huzurunda al gülüm, ver gülüm yapmaktır.. Yok sözleşme imzalıyıp ben satıcamda, sonra o alıcakda, şöylede böylede işlere girmeyin.. Bir açık kapı bırakıp dolandırıverirler ruhunuz duymaz..

Dikkatli ve sağlamcı olmakda fayda var!

VOLVO 1.6D Dynamic
Ankara

6086 Mesaj
21 Kasım 2011; 23:43:46 

noterde iki işlemi aynı anda yaptırabilirsiniz.. memura durumu anlatırsınız, iki satış için de belgeler hazırlanır, imzaları beraber atarsınız.. Öyle "imzayı attırdım şimdi seninkine imza atmam" yok.. En son noter imzalayıp mühürler basılmadığı sürece öyle "aldı kaçtı" olmaz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266