Şimdi Ara

Windows 8 güncelleme sonrası 72 saat bitiminde zorunlu olarak cihazı yeniden başlatacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
7.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 8 güncelleme sonrası 72 saat bitiminde zorunlu olarak cihazı yeniden başlatacak

Hem masaüstü hem de tablet cihazlarda yeni bir dönemi başlatacak Windows 8 için üretici firmalar da hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Güvenlik konusunu üst seviyeye çıkarmak isteyen Microsoft'un Windows 8'de yeni bir planı daha ortaya çıktı.

Windows 7'de arkaplanda yapılan güncellemelerden sonra kullanıcılar restart işlemini diledikleri kadar erteleyebiliyordu. Bu da yeni güncellemeler kurulmadığı için potansiyel bir risk taşıyordu. Microsoft yeni işletim sisteminde bu toleransı kaldırıyor.

Bilindiği gibi Windows 8 her ayın 2. haftasını yama haftası olarak kullanacak. Windows Update arkaplanda yamayı indirip kurduktan sonra etkinleştirilmesi için yeniden başlatma isteyecek. Belli aralıklarla kullanıcı uyarıldıktan sonra 72 saatin bitiminde halen işlem gerçekleşmemişse 15 dakika verilerin kaydedilmesi için süre verilecek ve cihaz yeniden başlatılacak.

Kullanıcı eğer video izleme veya sunum yapma gibi faaliyetlerde bulunuyorsa sistem eylemsiz hale gelme zamanını bekleyerek işlemi uygulamaya koyacak.

Bazıları için biraz zorlayıcı bir özellik gibi gelse de ayda bir olması kullanıcıları fazla etkilemeyecektir. Ancak yeni ortaya çıkan kritik açıklarda bu işlem anlık olarak gerçekleşecek.

• Korsan kullanıcıları pek etkilemeyecek birşey :)
  • O zaman daha fazla uğraşıp güncellemeden sonra sistemi yeniden başlatmaya ihtiyaç duymayacak şekilde tasarlasınlar.
  • Ne kadar güncellenirse güncellensin.
    Her program kırılmayı tadacaktır!
  • Beyler bilgisizim pardon. Bu windows 8 sadece tabletlere falan mı gelicek. Yoksa her zaman ki windows serisi gibi tüm bilgisayarlara mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: inuY

Ne kadar güncellenirse güncellensin.
    Her program kırılmayı tadacaktır!

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eminens

Beyler bilgisizim pardon. Bu windows 8 sadece tabletlere falan mı gelicek. Yoksa her zaman ki windows serisi gibi tüm bilgisayarlara mı?

Bilgisayarlarımıza da gelecek.
  • Bence çok iyi olmus bu adam Ha bıre 10 dkka sonra 10 dakka sonra dıye dıye:) B iyi bir uygulama bence.
  • Mantıklı bir geliştirme olmuş bu.
  • sürekli açık kalacak PCler düşünsün bunu.. ev kullanıcıları için pek önemli bir gelişme değil.... 7/24 açık kalan kaç tane ev PCsi vardır ki... windows 8 server sürümleri için dikkate alınması gereken bir durum olabilir ama zaten şimdiye dek nasıl yapılıyorduysa bundan böylede öyle yapılacaktır.. değişen pek birşey olmayacaktır..
  • Sürekli sormasındansa 72 saat 15 dakika sonra kendi yapsın daha iyi.Sonra bilgisayarı tamamen ele geçirip bütün işleri kendi yapıyormuş : P
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

sürekli açık kalacak PCler düşünsün bunu.. ev kullanıcıları için pek önemli bir gelişme değil.... 7/24 açık kalan kaç tane ev PCsi vardır ki... windows 8 server sürümleri için dikkate alınması gereken bir durum olabilir ama zaten şimdiye dek nasıl yapılıyorduysa bundan böylede öyle yapılacaktır.. değişen pek birşey olmayacaktır..

365 gün açık kalmak zorunda olan pc ler için şart koşamazlar. öyle olursa bu şekilde pc kullanmak zorunda olan insanlar neden win 8 yüklesin ki? mesela ben animasyon render ı alıyorum. 1 hafta sürecek. bir bakıyorum win 8 reset atmış. cinnet geçiririm.
  • pro kullanicilara dokunacagini sanmam. en kotu guncellemeler kapatilir. ote yandan masaustundeki simgeleri bile duzenlemekden aciz kullanicilar var. bu tip kullanicilarin yapmadigi guncellemeler yuzunden bilgisayarlari ele gecirilip agdaki diger bilgisayarlarada saldiri icin kullaniliyor, saldiri basarisiz olsa bile internet trafigini sisirebiliyorlar. gecmiste yasanmis olaylar. bu tip kronik nerbie kullanicilar icin bu tip uygulamalar yerinde olur.
  • ""Windows 8 her ayın 2. haftasını yama haftası olarak kullanacak"" şaka mı bu ? bizde her yamadan sonra çökme haftası yaparız
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

sürekli açık kalacak PCler düşünsün bunu.. ev kullanıcıları için pek önemli bir gelişme değil.... 7/24 açık kalan kaç tane ev PCsi vardır ki... windows 8 server sürümleri için dikkate alınması gereken bir durum olabilir ama zaten şimdiye dek nasıl yapılıyorduysa bundan böylede öyle yapılacaktır.. değişen pek birşey olmayacaktır..

365 gün açık kalmak zorunda olan pc ler için şart koşamazlar. öyle olursa bu şekilde pc kullanmak zorunda olan insanlar neden win 8 yüklesin ki? mesela ben animasyon render ı alıyorum. 1 hafta sürecek. bir bakıyorum win 8 reset atmış. cinnet geçiririm.

zaten 365 gün açık kalmak "zorunda" olan PCler için güvenlik birinci sıradadır ve network yöneticileri için bu güvenliği sağlarken güncellemeleri çok süratli bir şekilde almak önem arzeder.. hali hazırda bütün sistemler güncelleniyor ve server dahi olsa resetleniyorlar.. microsoft senin gibi düşünecekleri önceden farketmiş olmalı ki öyle kafalarına göre gelişi güzel reset atma yoluna gitmemişler her ayında 2. haftası olsun demişler.. sende işini ona göre ayarlarsın yada internet bağlantını network bağlantını kapatıp (güvenliğin için gerekirse tabi) işin bitene kadar güvenliğini sağlayıp istersen 365 gün hiç kapatmadan açık bırakırsın renderını alırsın.. iş yazılma gelince çareler kolay kolay tükenmiyor sırf muhalefet olmak içinde yorumda bulunmayın... zaten 1 haftada render alıyorsan sisteminden değiştir derim sana :)) ne hazırlıyorsun avatar 2 mi :))

• quote:

Orijinalden alıntı: MxFxOx

""Windows 8 her ayın 2. haftasını yama haftası olarak kullanacak"" şaka mı bu ? bizde her yamadan sonra çökme haftası yaparız

Şuan zaten öyle değişen birşey olmayacak Ayrıca yama günleri salıdır
  • höyt son 1 dk kala kendim basarım resete benim bilgisayarıma benden başkası reset atamaz
  • Windows 7 Ultimate 64 bit'i alali 1,5 sene oluyor bir sürü para sayarak. Windows 8'e geçmemin ne faydalari olabilir gereksiz yere para degil mi? Her 2 senede yeni bir isletim sistemi çikarsa isimiz var demek, bana göre gereksiz!
  • koskoca yazılım devi update in geldiği hizmeti durdurup updateleyip tekrar başlatamıyor. bu şekilde kurallar koyup bide kendini rezil ediyor. yahu atıyorum bir açık bulundu 5 saat içinde çözüm ürettin ama 2 hafta bekleticen bizi ama update kurunca hemen restart ı kendin atıcan rezilliğin daniskası...
  • Windows xp' yeni windowslardan daha heyecanlıydı aslında :) mesela regedit ayarları falan istediğin yerinle oynayabilmen vs. Şimdikiler çok soğuk neresine dokunsan iznin yok diyor p.zevenk :D Gereksiz uygulamalarda cabası. Yüklemeye başlamadan önce uygulamaları seçmemize izin vermeli windows mesela İE gibi masaüstü araçları arka plan uygulamaları.Ama nerdeeee. Bilgisayarım desteklemediği için xp kullanamıyorum ve özlüyorum yadigarı :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.