Şimdi Ara

AMD tabanlı en küçük bilgisayar detaylandı; CompuLab fit-PC3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Daha önce Tegra 2 işlemcili mini-bilgisayarı ile gündeme gelen CompuLab, bu defa fit-PC3 adını verdiği yeni bilgisayarıyla gündemde. AMD işlemcili en küçük bilgisayar olarak gösterilen fit-PC3, AMD'nin gömülü sistemler için geliştirdiği Fusion tabanlı T56N ve G-T40N işlemcileriyle konfigüre edilebiliyor. Her ikisi de Bobcat mimarisini temel alan ve çift çekirdekli olan işlemciler, çalışma frekansları, entegre grafik birimi ve TDP değerleri ayırıyor.

AMD G-T56N, 1.6GHz'de çalışıyor ve 500MHz hızında çalışan Radeon HD 6310 entegre grafik birimi ile 1080p videoları akıcı bir şekilde oynatabiliyor. Diğer işlemci seçeneği olan G-T40N ise 280MHz hızında çalışan Radeon HD 6250 entegre grafik birimini kullanıyor. Diğer model ile kıyaslandığında G-T40N'nin Blu-ray oynatma yeteneği bulunmazken, H.264, VC-1 ve MPEG2 için donanımsal çözümleme desteği veriliyor. Diğer taraftan G-T40N, 9 Watt olan ısıl tasarım gücü ile G-T56N'den (18 Watt) daha az güç tüketiyor. 

CompuLab'ın fit-PC3 modeline geri dönecek olursak eğer, tamamiyle pasif soğutma ile donatılan sistemde, SO-DIMM bellek slotlarına yer veriliyor. Bu noktada sistemin barebone formunda yani üzerinde bellek ve sabit disk olmadan alınabildiğini de not düşelim. İki adet mini PCIe kart slotu ile gelen sistem ile birlikte 2.5-inç boyutundaki depolama sürücüleri kullanılabiliyor. İki adet USB 3.0 portuna, USB 2.0 portlarına, iki adet eSATA portuna, HDMI konnektörüne, DisplayPort konnektörüne, Gigabit Ethernet portuna ve ses bağlantılarına sahip olan sistemde, kablosuz internet için 802.11n WiFi bağlantısına da yer veriliyor.

CompuLab fit-PC3, farklı konfigürasyonlar için 328$ ile 698$ arasında değişen fiyatlarla alınabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ıghhodıjıdhu

yani ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solitude

quote:

Orijinalden alıntı: ıghhodıjıdhu

yani ?

bana iyi geldi bu alet
  • fiyatlar biraz daha aşağıda olsaydı daha iyi olurdu gibi...
  • Simdi birisi cikar "super download makinasi olur yaaa" der.
  • super download makinasi olur yaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: axiadam

Simdi birisi cikar super download makinasi olur yaaa der.

aslında olur haa =D
  • CompuLab'ı ilk kez duyuyorum, Via işlemcili model çıkardı mı bilen var mı?
  • Küçük bilgisayarlarda illaki Via işlemcili vardır, nasıl rekabet edecek.
  • Madem download makinesi olacak ekran kartını ne yapayım Via nano daha mantıklı
  • quote:

Bu noktada sistemin barebone formunda yani üzerinde bellek ve sabit disk olmadan alınabildiğini de not düşelim.

1ssd+1 harici depolama+4gb ram eklendiğinde küçük bir canavar olur bu sistem
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • İnternetti ıvır zıvırdı çok mantıklı tabi fiyat önemli...
    Bu kasaları monitör arkasına takıyorlar.
    inşallah dahada gelişir şu koca kasalardan kurtuluruz
  • Verdiğim paraya değmez bu ne la :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: S

Verdiğim paraya değmez bu ne la :)

Evlenince anlarsın değer mi değmez mi?
  • Ne alaka o nu da anlayamadım :)
  • quote:

Ne alaka o nu da anlayamadım :)

LoL
  • quote:

Orijinalden alıntı: zargana_11

quote:

Ne alaka o nu da anlayamadım :)

LoL

sen mi ben mi? Ne anlatmak istediğini sende anlamadın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.