Şimdi Ara

Nokia Lumia 900 geliştiricilere özel bir videoda ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
5.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia Lumia 900 geliştiricilere özel bir videoda ortaya çıktı

Nokia'nin Microsoft ile yaptığı ortaklığın ilk ürünleri Lumia 800 ve Lumia 710 modelleri geçtiğimiz ay tanıtıldı ve Lumia 800 Avrupa'da satışa sunuldu. Nokia elbette sadece bu modellerle yetinmeyecek. Nokia CEO'su Stephen Elop sonraki Windows Phone modelleri için çalışmaların devam ettiğini açıklamıştı. 

Herkes Lumia 800'ün en üst donanıma sahip Nokia cihazı olduğunu düşünürken YouTube'da Nokia'nın özel kanalında ortaya çıkan bir video gelecek modelin daha iddialı olduğunu gösterdi.

Normalde sadece geliştiricilere yönelik hazırlanan tanıtım videosu özel yerine genel olarak işaretlenince All About Phones sitesinin dikkatinden kaçmadı. Videoda "Nokia'nın etkileyici yeni donanımı ve dinamik Microsoft işletim sistemini biraraya getirdiğiniz zaman her gününüz inanılmaz" şeklindeki sloganın yanında yeni bir Nokia modeli görünüyor.

Tahminler yeni modelin Ace kod adlı Lumia 900 olacağı yönünde. Beklenen özellikleri ise 4.3 inç ClearBlack AMOLED ekran, 1.4GHz işlemci ve Carl Zeiss lensli 8MP kamera şeklinde. Bu durumda şimdiye kadar ki en iyi Nokia cihazı Lumia 900 olarak ön plana çıkıyor.

Nokia Fransa şefi Paul Amsellem daha iyi bir modelin işaretini bir röportajında vermiş ancak daha sonra Nokia yakın zamanda yeni bir model duyurmayacaklarını açıklamıştı. 

Kısa süre önce Nokia Champagne adlı Windows Phone Tango güncellemesi taşıması muhtemel giriş seviyesi bir modelin haberini yapmıştık. Lumia 900 olarak adlandırılacağı ihtimalinden bahsedilen Champagne konseptinin bu durumda farklı bir ad alması olası görünüyor. 

Nokia ve Microsoft ortaklığında en az 12 yeni modelin piyasaya sürüleceği biliniyor. Ancak ilk modellere oluşacak talebe göre sonraki modellerin piyasaya çıkışı hızlandırılacak veya yavaşlatılacak.

• cihaz iyi hoş ta ben masaüstü ve dizüstünde windowstan soğumuş biri olarak mobilde de bunu microsoft u görmek istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: IL EST MON COCAINE

cihaz iyi hoş ta ben masaüstü ve dizüstünde windowstan soğumuş biri olarak mobilde de bunu microsoft u görmek istemiyorum

+1000
  • Nokia artık bitmiştir, böyle çöplük modelleri üretmeye devam etsin. Şimdi Samsung alma devri.
  • quote:

cihaz iyi hoş ta ben masaüstü ve dizüstünde windowstan soğumuş biri olarak mobilde de bunu microsoft u görmek istemiyorum

alma öyleyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

alma öyleyse.

iyiki söyledin yoksa alırdı
  • Windows 8 nokia'yı ayağa kaldırır..Arayüz çok tatlı olmuş bence.

Birkaç 2000'li kafaların beğenmemesi normal, neden? Değişim insanları korkutur.
  • herkezin kendi terci ancak android ve ios parlayan yıldızlar şuan. baya bi geç kaldın microsoft
  • Tasarim olarak ayakta alkislanacak bir tlf. Su windows phone a laf atanlar genelde microsoft ve windows dusmanlari ama hemen hemen hepsi de windows isletim sistemi kullaniyor :S WP7 nin eksik yanlari olabilir, elestirebilirsin de ama yerin dibine batirmanin anlami yok
  • nokia nın nedense artık iş yapmayacagını düşünüyorum , artık eski popülerliği gitti daha da kötü durumlara düşecekler yakında , ama umarım ben yanılırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::ÇaĞLaR::.

nokia nın nedense artık iş yapmayacagını düşünüyorum , artık eski popülerliği gitti daha da kötü durumlara düşecekler yakında , ama umarım ben yanılırım

ülkemizde halen popüler belirli bir kesim saplantılı bizde dünya da da vardır büyük ihtimal marka saplantısı olan, yaş ilerlediğinde buna alıştık bundan kullanmaya devam edeyim diyenler vs. bu şekilde nokia belli bir kesime hitabına devam edecektir kanımca.
  • Ben o yorumu windows un mobil alanda da tekel olmasını istemediğim için yazdım yoksa değişimden korktuğumdan yada 2000lerin kafasında olduğumdan değil..Öte yandan arayüzü beğeniyorum ve wp7 sistemi iyi kullanan hızlı çalışan bir sistem olmuş ama sonuçta windows..
  • windows 8 le birlikte telefon tablet bilgisayar işletim sistemleri birleşsin o zaman görün satıomu satmıomu.ne apple ne de google yazılım konusunda microsoft la yarışamaz en basitinden şu an bu forumda olanların yüzde 90 ı microsoft kullanıo
  • İyi ki xperia'nın dizaynı beğenildi, her tarafta xperia esintili telefonlar çıkıyor şimdide.
  • İyi bir smartphone benziyor, Nokia NOKIA'dır artık telefon üretiminden yavaş yavaş o da smartphone üretimine geçti sayılır.
  • önce bi çıksın bakalım. ama hd ekran önşartım
  • bu arada ingilterede ön siparişe cıktı galba 800 modeli onunfiyatını bilen varmı
  • Böyle saçma sapan bir sistem görmedim hangi telefon çıkarsa önce Amerika ve Avrupada çıkıyor bizde bön bön bakıyoruz yurt dışı tanıdığımız varsa anca o şekilde sahip olabiliyoruz bune yahu...
  • Reklam güzel olmuş, Microsoft'ta sonunda güzel reklam yapmayı öğrenmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: jibe

Böyle saçma sapan bir sistem görmedim hangi telefon çıkarsa önce Amerika ve Avrupada çıkıyor bizde bön bön bakıyoruz yurt dışı tanıdığımız varsa anca o şekilde sahip olabiliyoruz bune yahu...

Ülkemizde çıktığında da özellikle şu son vergi zamlarından sonra fiyatlardan dolayı bön bön bakıyor olacağız...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.