Şimdi Ara

Kingston, HyperX serisi yüksek hızlı USB belleklerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Kingston yüksek performanslı RAM'lerini konumlandırdığı HyperX serisine yüksek hızlı USB bellekler de ekledi. Datatraveler HyperX 3.0 olarak isimlendirilen bellekler, modeline göre 64GB, 128GB ve 256GB olmak üzere üç farklı kapasite seçeneği ile geliyorlar. 

Şık tasarımlarıyla dikkat çeken ve USB 3.0 arabirimini kullanan bellekler, 8 kanal mimarisi ile 225MB/saniye seviyesinde okuma ve 135MB/saniye seviyesinde yazma hızı sunuyorlar. Yüksek performans ve yüksek kapasiteyi kompakt boyutlarda ise profesyonel kullanıcıların hedeflendiği yeni sürücülerin yakında çıkması beklenirken, fiyatları ise açıklanmadı. 

• Hızlar çok iyi de deli para üster bunlara Kingston.
  • Tasarımını çok beğendiğimi söyleyemem
  • fiyat olarak baya bi pahalı olucak gibi görünüyorlar
  • neredeyse orta seviye bir ssd performansında. ki intelin ilk çıkardığı ssd ler yanılmıyorsam 80mb/sn civarı yazma hızı sunuyordu. ki 80gb falandı kapasite. şimdi ssd den daha ufak boyutta, daha performanslı, taşınabilir ve daha yüksek kapasiteli olan 256 lık olan modelin fiyatını düşünemiyorum.
  • Metalimsi tasarım daha bi hoş olurdu. Böyle bir USB belleğe yakışanıda görünüşü ve ele alındığında hiç yoktan 'güzel USB bellekmiş' dedirtten cinsten olmalıydı.
  • İşin bir de başka bir boyutu var.

Ben en son ne zaman CD/DVD kullandığımı inanın hatırlamıyorum. En son ne zaman USB kullandığımı da hatırlamıyorum. Drop Box kullanmaya başladığımdan beri tüm içeriğimi orada saklıyorum. Telefonumda ve bilgisayarımda da drop box kurulu olduğundan değişiklikler anında hem biglisayarımda hem telefonumda güncelleniyor. Çok büyük bir kolaylık. Tek sıkıntı 100Mb dan büyük kapasiteli dosyaları indirmek yavaş bağlantı hızlarında sorun oluyor. İnternet giderek hızlanıyor. Zamanla bu sorun da ortadan kalkacaktır.

O yüzden ben bu tür cihazlara büyük paralar verilmesine sıcak bakmıyorum.
  • 8 kanal mimarisi ile 225MB/saniye seviyesinde okuma ve 135MB/saniye seviyesinde yazma hızı sunuyorlar
    ---------------------------------------------------------
    bu nasıl oluyor hardiskteki raid gibi birşey mi?
  • Yahu cihaz neredeyse SSD performansı veriyor, ama millet hâlâ gidip tasarımı konuşuyor. Sanki USB belleklerde kapasite ve okuma-yazma hızları önemsiz ama tasarım önemli imiş gibi.

Adamlar neredeyse 4Gb olup okuma hızı 10 yazma hızı 4Mb/Sn. olan ama göze çok şahane görünen flash belleği yere göğe sığdıramayacaklar da 64Gb olup 225/135 hızlarında okuyup yazabilen belleği beğenmiyorlar.

Yok arkadaş. Bizim Türk milletine hiçbir şeyi yarandıramazsın.

Kapasitesini düşük yaparsın ucuz satarsın, kapasite düşük derler daha pahalı olsaydı derler;

Kapasitesini yüksek yaparsın pahalı olur, ona da pahalı derler;

Hızını yüksek yaparsın şeklini beğenmezler..

Şeklini beğenirler fiyatını beğenmezler.

İllâ bir kulp takacaklar...
  • 256gb 2560 $ olur artık :D
  • Gittigidiyor.com da görürüz bunları 90 tl ye. Ondan sonra forumlarda forumda konular çıkmaya başlar "256 gb flash diskimde okuma hatası" diye.
  • başka bir sitede gördüğüm fiyatlar..

64gb... 193

128gb 377 dolar... 256 nın fiyatı daha belli değilmiş...
  • Corsair GT Modelini ezip geçecek bu model fakat fiyat olarak SSD ile kafa kafaya olacağından şüphem yok beyle :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

başka bir sitede gördüğüm fiyatlar..

64gb... 193

128gb 377 dolar... 256 nın fiyatı daha belli değilmiş...

Dediğim gibi; Cloud varken bunlara bu paralar verilmez. Yüksek boyutlu dosya transferleri için yüksek kapasiteli ancak çok daha ucuz bir ürün alınmalı. 100MB den küçük dosyaların transferleri için Cloud kullanılmalı ki zaten aynı hesap içerisindeki dosyalar için transfere bile gerek yok. Zaten cloud hesabınızın tanımlı olduğu cihazlar bu dosyalar direk görüntülenebiliyor.
  • usb 3 ler hala yaygın değil uzun sürede olmayacak gibi şuan bir işe yaramazlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Yahu cihaz neredeyse SSD performansı veriyor, ama millet hâlâ gidip tasarımı konuşuyor. Sanki USB belleklerde kapasite ve okuma-yazma hızları önemsiz ama tasarım önemli imiş gibi.

Adamlar neredeyse 4Gb olup okuma hızı 10 yazma hızı 4Mb/Sn. olan ama göze çok şahane görünen flash belleği yere göğe sığdıramayacaklar da 64Gb olup 225/135 hızlarında okuyup yazabilen belleği beğenmiyorlar.

Kapasitesini düşük yaparsın ucuz satarsın, kapasite düşük derler daha pahalı olsaydı derler;

Bu forumada birşey yazılmaz oldu bakıyorumda. İnsanların foruma birşeyler yazmasını, fikirler sunmasını veyahut şu şöyle olsa daga iyi olurdu gibisinden fikirler sunmasını engelleyici içerikler yazarak ne elde ettiniz bilemiyorum. Belki acemiyim, belki çaylağım ama buna engel teşvik edici içeriklerden sakınmalısınız derim. Bu da bir fikrimdi, belki bunada karşı çıkacaksın. Belki olumlu belki olumsuz cevap vereceksin.

Evet yazdığına alındım. Karşımızda bulunan USB bellek herşeyi hak edecek seviyede, bu kesintisiz herkesin kararı olucaktır. Ama tasarım konusunda daha cesaretli bir yapıya sabip olması gerektiği bariz meydan da. Böyle bir USB belleği basit bir plastik kaba sokmaları milletin hoşuna gitmeyecektir ve bunu forumda olsun veya olmasın dillendireceklerdir.

Bunlara engel olarak ne elde edersinizki. Belki size boş gelmiştir yazılanlar, belki de evet bencede böyle olmalıydı dedirtmiştir.
    Kim bilebilirki. Yazılanlara saygı gösterelim lütfen. (Bi saygısızlık ettiniz demedim, içimde kalsın istemedim. Sizde aklımdan geçenleri bilin istemiştim)

• 8 kanal mimarisi ile 225MB/saniye seviyesinde okuma ve 135MB/saniye seviyesinde yazma hızı sunuyorlar
    ---------------------------------------------------------
    8 kanal mimarisi nedir arkadaşlar ve 8 kanal mimarisi sayesinde bu yukarıda bahsedilen nasıl oluyor?

hardiskteki raid 0 gibi birşey mi?
  • Özelliklerine baktığımızda evet müthiş bir flash disk geliyor ancak fiyatı daha açıklanmamış.Bu flash disk fiyatının çokta düşük olacağını düşünmüyorum hatta harici HDD'lerle kafa kafaya gideceği görüşündeyim fiyat konusunda.
  • bu ne yaa hard disk gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: uNequAL

quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Yahu cihaz neredeyse SSD performansı veriyor, ama millet hâlâ gidip tasarımı konuşuyor. Sanki USB belleklerde kapasite ve okuma-yazma hızları önemsiz ama tasarım önemli imiş gibi.

Bu forumada birşey yazılmaz oldu bakıyorumda. İnsanların foruma birşeyler yazmasını, fikirler sunmasını veyahut şu şöyle olsa daga iyi olurdu gibisinden fikirler sunmasını engelleyici içerikler yazarak ne elde ettiniz bilemiyorum. Belki acemiyim, belki çaylağım ama buna engel teşvik edici içeriklerden sakınmalısınız derim. Bu da bir fikrimdi, belki bunada karşı çıkacaksın. Belki olumlu belki olumsuz cevap vereceksin.

Evet yazdığına alındım. Karşımızda bulunan USB bellek herşeyi hak edecek seviyede, bu kesintisiz herkesin kararı olucaktır. Ama tasarım konusunda daha cesaretli bir yapıya sabip olması gerektiği bariz meydan da. Böyle bir USB belleği basit bir plastik kaba sokmaları milletin hoşuna gitmeyecektir ve bunu forumda olsun veya olmasın dillendireceklerdir.

Bunlara engel olarak ne elde edersinizki. Belki size boş gelmiştir yazılanlar, belki de evet bencede böyle olmalıydı dedirtmiştir.
    Kim bilebilirki. Yazılanlara saygı gösterelim lütfen. (Bi saygısızlık ettiniz demedim, içimde kalsın istemedim. Sizde aklımdan geçenleri bilin istemiştim)

Plastik kap konusunda haklısınız. Ben de plastik dandik bir malzeme ile üretilmesini istemem. Ama konumuz bu değil.
    Ben dikkat ettiyseniz malzeme hakkında hiç konuşmadım. Hız ve tasarım konusunda konuştum.
    Bu cihazlarda önemli olan unsurlar: Hız ve fiyat ve dayanıklılıktır. Tasarım değil.

Ama illâ da plastik hakkında konuşmamı isterseniz şunları söyleyebilirim:

Türkiye'de en öncü ürünleri getiren Distribütörlerde çalıştım. Bu markalardan birisi de Corsair idi. Yukarıdaki Flash belleğin mavi olan kısımları alüminyum veya metal. Kalan ve üzerinde 256Gb HyperX yazan ve Kingston logosu bulunan siyah kısım ise kauçuk. Yani şu darbelere nispeten daha dayanıklı olan Corsair 'in GT modellerinin üretildiği malzemeden. Dikkatli bakarsanız anlaşılıyor zaten.

Kaldı ki beğenmek göreceli bir kavramdır. Hız göreceli değildir. 225Mb Sn okuma hızı bir flash diske göre çok hızlıdır. Kimse "Bana göre yavaş" diyemez.
    Fiyat da nispeten görecelidir. Parası olan adama göre pahalı olmayabilir ama genel olarak pahalıysa yine de nispeten pahalı demektir.

Ben tasarımını beğendim. Fiyatını bilmiyorum ama pahalıdır. 225/135Mb okuma ve yazma hızları sunduktan sonra ve 2 gün sonra elimde kalmadıktan sonra eciş bücüş olmadığı taktirde şekli çok önemli değil.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.