IPHONE 4 KUTUYU ŞİMDİ AÇTIM "İLK ŞARJ" LÜTFEN YARDIM <<
33 Cevap14455 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

559 Mesaj
17 Kasım 2011; 18:31:08 

Arkadaşlar selamlar, iphone 4 aldım şimdi kutusundan yeni çıkarttım, sormak istediğim;

1- ürünü açmadan önce mi şarj edeceğiz? yoksa ürünü açıp tamamen şarjını bitirdikten sonramı şarj edeceğiz?

2- ilk defa şarj olacağı için şarjda kaç saat takılı kalmalı? (yani ilk şarj için belirli bir saat zorunluluğu var mı)

3- ilk şarj için USB veya Priz hangisini önerirsiniz?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Kasım 2011; 18:34:03 

%100 olduktan sonra 1 saat daha birak yeter
zaten %100 olduktan sonra sarj edilmesi kesilir telefonun bu pilde oyle
usbden tak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

432 Mesaj
17 Kasım 2011; 18:34:57 

Bununla ilgili çeşitili şehit efsaneleri vardır.
Benim görüşüm istediğiniz gibi, ne zaman nasıl neyle şart etmek istiyorsanız etmeniz yönündedir.
Bununla ilgili herhangi bir fark olsaydı, ilk kullanım vb, herhalde apple gibi bir firma bunu kullanım klavuzuna eklerdi.
Olmadığına göre içiniz rahat olsun. istediğiniz gibi şarj edin.

iPhone5 64GB Beyaz / IPad2 16GB 3G Beyaz / IMac 21.5'' 2,8GHz i7 1TB Serial ATA +256GB SSD /Apple TV / Time Capsule 2TB / Mercedes Viano 2.2 cdi 333 Siyah / Nikod D90 /Nikon 18-200 VRII/ Nikon 50mm 1,8/ Tokina 10-16

3291 Mesaj
17 Kasım 2011; 18:35:24 

usb önermiyorum, düşük akımda şarj ediyor cihazı..

prizden şarj ediniz..

Üniversiteli! BOYNER'de tüm alışverişlerinde geçerli %15 indirimden ve çeşitli avantajlardan faydalanmak ister misin? Cevabın evetse, "BOYNER NKU1" yaz 5956'ya ücretsiz sms gönder, cebine gelen mesajla en yakın BOYNER'e gidip anahtar kart üyeliğini tanımlat. İndirimli alışverişin keyfini yaşa!

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

559 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:11:54 

quote:

Orijinalden alıntı: maxiforum

1- ürünü açmadan önce mi şarj edeceğiz? yoksa ürünü açıp tamamen şarjını bitirdikten sonramı şarj edeceğiz?

2- ilk defa şarj olacağı için şarjda kaç saat takılı kalmalı? (yani ilk şarj için belirli bir saat zorunluluğu var mı)

3- ilk şarj için USB veya Priz hangisini önerirsiniz?

arkadaşlar ben asıl ilk öncelikli olarak 1.sorumun cevabını istemiştim onu kimse vermemiş iyimi yani ürünü kutusundan yeni çıkarttım ama POWER tuşuna hiç basmadım.. açayım mı? yoksa direk açmadan şarjamı takayım?

6572 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:13:11 

bismillah de ac
hayirli olsun

Belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir

640 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:13:53 

arkadasım nasıl sabredıosun ya ben olsam 50 kere basıp acmıstım aktive bile etmıstım. bence ac sonrada şarja tak olsun bitsin.

559 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:15:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.Turan

bismillah de ac
hayirli olsun

çok teşekkür ederim hakan bey.. ürünü açtıktan sonra şarjı tamamen bitirmelimiyim %0, yoksa %10a filan düşünce hiç kapatmadan şarjmı etmeliyim?

6572 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:17:31 

%10-15 gibi takiyorum ben hic dikkat etmedim ona hocam

559 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:21:55 

quote:

Orijinalden alıntı: cooler

arkadasım nasıl sabredıosun ya ben olsam 50 kere basıp acmıstım aktive bile etmıstım. bence ac sonrada şarja tak olsun bitsin.

yani şarjı stabil ve uzun ömürlü gitsin diye önlem almaya çalışıyorum.. o yüzden bu çırpınışım hani ilk şarj önemlidir derler ya, o yüzden.. tamam şimdi ip4 ü açıyorum, ama şarjı tamamen bitireyim mi yoksa %10 da şarjamı takayım diye soruyorum

ne zormuş arkadaş

1818 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:23:25 

ben olsam; açardım elime alır almaz, usb ile pcden şarj ederken bir yandan da aktivasyon işlemlerini yapardım % 100 olunca da çıkartırdım.size de bunu öneriyorum

912 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:24:48 

hayırlı ossun ne kadara nerden aldınız_?. ..

640 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:30:07 

ben yaptıgımı solıyım o zaman sana. elime aldım kutuyu actım hemen teli actım sonra gittim itunesa bagladım o sıradada sarj oldu zaten. %100 oluncada cektim sende öyle daha fazla kendine işkence etme :D

3489 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:31:21 

iphone pillini 3310 piliyle karıştırmayın lütfen ilk sarj diye bişey yoktur. istediginiz zaman sarja takıp cıkarabilirsiniz.

Hem bu vatanın ekmeğini yiyip hem de ihanet edenler, birgün o ekmeği yedikleri yerden kurşunu da yerler.

559 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:34:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Androidd

hayırlı ossun ne kadara nerden aldınız_?. ..

çok teşekkür ederim, hediye geldi o yüzden inanın hiçbir bilgim yok..

cooler ve karticevap için sizede teşekkürler arkadaşlar..

559 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:35:47 

quote:

Orijinalden alıntı: engin9103

ben olsam; açardım elime alır almaz, usb ile pcden şarj ederken bir yandan da aktivasyon işlemlerini yapardım % 100 olunca da çıkartırdım.size de bunu öneriyorum

engin bey mrblar, aslında telefonu açmamamın sebebi mikrosim kartım olmaması yüzünden, şuanda vodafone kullanıyorum ve yarın turkcell'e geçiş yapacağım, tabii geçiş yaparkende mikro sim kart alacağım.. o yüzden biraz ağırdan aldım açma işlemini sanırım ben deliyim..

2688 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:39:14 

İlk şarj falan yok
Tak prize yüzde 100 olunca cek
Bu kadar basit

3375 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:59:57 

Bizmi sarj edelim yok artik binu sormayin bare

6572 Mesaj
17 Kasım 2011; 20:13:10 

quote:

quote:

engin bey mrblar, aslında telefonu açmamamın sebebi mikrosim kartım olmaması yüzünden, şuanda vodafone kullanıyorum ve yarın turkcell'e geçiş yapacağım, tabii geçiş yaparkende mikro sim kart alacağım.. o yüzden biraz ağırdan aldım açma işlemini sanırım ben deliyim..

128lik al

10226 Mesaj
17 Kasım 2011; 20:30:55 

Bu ilk şarj olayı veya pili tamamen bitir olayı tamamen 7-8 yıl öncesinden kalma olaylar.

Xbox Live GT: ChnGTGTS

1818 Mesaj
17 Kasım 2011; 20:34:45 

quote:

quote:

estagfurullah fakat hakikaten yerinizde nasıl duruyorsunuz anlayamadım, kartım olsun olmasın ben açar kurcalardım

559 Mesaj
17 Kasım 2011; 21:19:27 

quote:

quote:

quote:

128lik al

hakan bey 128 ile 64 arasında gözle görülür bir fark oluyor mu? inşallah 128lik bulurum gideceğim Turkcell TİM'lerde..

6572 Mesaj
17 Kasım 2011; 21:23:00 

ikiside micro sim gozle gorulur fark yok
128 lik daha iyidir kapasitesi vs

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 gün 2 sa. 41 dk. kadarı kaldı.
17 Kasım 2011; 21:43:50 

Eski pillerde ilk sarj muhabbeti vardı. Artık telefon ne kadar çok sarjda kalırsa ya da sıfırlanırsa o kadar çok deforme olur. Sarj tam dolduğunda prizden çıkarın ve bataryanın tamamen tükenmemesine dikkat edin.

268 Mesaj
17 Kasım 2011; 22:19:58 

hocam batarya uzun ömürlü olsun istiyorsanız şarjı bitmeden takmayın prize

138 Mesaj
17 Kasım 2011; 22:28:29 

quote:

Valla geçen cuma günü geldi benim telefonum iphone 4s ama pasaport kaydı yok bir kez açtım hala duruyor çekmecede pasaport bulamadım :)

857 Mesaj
17 Kasım 2011; 22:29:52 

quote:

Orijinalden alıntı: cemilture

neye gore soyluyosun bunu?

640 Mesaj
17 Kasım 2011; 22:40:12 

quote:

Orijinalden alıntı: murty_

quote:

Valla geçen cuma günü geldi benim telefonum iphone 4s ama pasaport kaydı yok bir kez açtım hala duruyor çekmecede pasaport bulamadım :)

bende gecen hafta aldım actım direk kullanıyorum :) pasaport kaydı bendede yok. aslında kaydedecek pasaportta var ama usengeclık işte :) mesaj gelmesini bekliyorum. kapanacak mesajı geldikten sonra gidip yaptırırım heralde :)

97 Mesaj
17 Kasım 2011; 22:41:03 

iyide şarja takınca zaten telefon açılacak :D

268 Mesaj
17 Kasım 2011; 22:48:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Erniuif

quote:

Orijinalden alıntı: cemilture

neye gore soyluyosun bunu?

hocam iphone da lityum iyon pil var bu pillerin bildiğim kadarıyla ortalama bir şarj sayısı var bu sayıdan sonra bu pillerin kullanım süresi azalıyor yani ne kadar az şarj edersek o kadar bataryanın kullanım süresi artar[image]hocam iphone da lityum iyon pil var bu pillerin bildiğim kadarıyla ortalama bir şarj sayısı var bu sayıdan sonra bu pillerin kullanım süresi azalıyor yani ne kadar az şarj edersek o kadar bataryanın kullanım süresi artar[/image]hocam iphone da lityum iyon pil var bu pillerin bildiğim kadarıyla ortalama bir şarj sayısı var bu sayıdan sonra bu pillerin kullanım süresi azalıyor yani ne kadar az şarj edersek o kadar bataryanın kullanım süresi artar

157 Mesaj
17 Kasım 2011; 23:20:43 

Eskiden, NiCad akülerde, "pil hafızası" denen bir olay vardı. Bunu teknik olarak açıklamam mümkün değil doğrusu, fakat söylenen şey; eğer akü sonuna kadar bitirilmez ve şarja başlanırsa, bir süre sonra şarja başlanan seviyenin, akünün minimum seviyesi olarak kalacağı söylenirdi. Yani; siz pilinizi her gün %10 seviyesine düştüğünde şarj ederseniz, bir sürenin sonunda pilin o %10'lık kısmının kullanılamaması gibi bir durum. Bu aynı şekilde pilin üst sınırı için de geçerli. Pilinizi %90 seviyesinde şarjdan çıkardığınızda, bir süre sonra o yüzdelik kısmın kullanılamaması vs vs... 20'li yaşlarımda şarjlı model otomobillerle hobi olarak ilgileniyordum, o dönemler yabancı kaynaklarda bu konu net olarak belirtilirdi. Hatta pili sonuna kadar bitirmek amacıyla profesyonel aparatlar da satılırdı("sonuna kadar bitir ve şarja öyle tak" mantığı). Pili doldururken de, şarj otomatik kesildiğinde pili muhakkak tekrar şarja zorlardık ki üst sınır mümkün olduğunca yüksek olsun. Ki bu uygulamanın kesinlikle işe yaradığını, bu şekilde kullanmayanların pil performansından şikayet ettiklerini net şekilde hatırlıyorum.

Bir de tecrübe aktarayım. O dönem pillerimizi otomobil aküsünü kullanan şarj aletleriyle doldururduk. Yoğun kullanımın yaşandığı günün sonunda muhakkak arabayı iterek çalıştırmak zorunda kalırdık, çünkü gün içinde otomobili çalıştırıp, aküyü doldurmayı unuturduk ya da önemsemezdik. Bu olayı en az 30-40 defa yaşadığımı söyleyebilirim. Bununla alakalandırmak mantıklı mı mantıksız mı bilmiyorum ama o aküyü 6 sene kullandım :)

Zaten Li-Ion piller cep telefonlarına girdiğinde slogan "istediğin zaman şarja tak" idi. Bu şekilde duyuruldu yani. Biraz inceleme yapıldığında Li-Ion'ların hafıza etkisinden etkilenmedikleri, pilin sonuna kadar bitirilmesinin pilin performansını düşürdüğü bilgisi kolayca bulunabiliyor. Kaldı ki şu an kullandığımız modern mobil cihazların Li-Ion harici bir pille kullanılması, daha doğrusu o pilin performansını kaybetmemesi için "kollanarak" kullanılması ne kadar zor olurdu değil mi? Son yıllarda cihazların kullanım kılavuzlarından da pil kullanımı ya da ilk şarjla ilgili bir uyarının çıkmaması da sanırım artık piller konusunda özel bir kullanım tarzı gerekmediğinin ispatı olsa gerek(mi acaba?:).

HP PAVILION DV6-1241et KULLANANLAR KULÜBÜ
Core2Duo P8800(2,66GHz)|4 GB DDR2 RAM|500 GB SATA HDD

138 Mesaj
18 Kasım 2011; 0:17:41 

quote:

quote:

quote:

bende gecen hafta aldım actım direk kullanıyorum :) pasaport kaydı bendede yok. aslında kaydedecek pasaportta var ama usengeclık işte :) mesaj gelmesini bekliyorum. kapanacak mesajı geldikten sonra gidip yaptırırım heralde :)

İşin kötü yanı bana mesaj geldi.1 hafta içinde telefonunuz kapanacaktır diye. Şöle soralım bu bir hafta içinde kaydettiremezsem telefonu daha sonra kaydettirebilir miyim ?

559 Mesaj
18 Kasım 2011; 0:24:09 

quote:

quote:

quote:

quote:

İşin kötü yanı bana mesaj geldi.1 hafta içinde telefonunuz kapanacaktır diye. Şöle soralım bu bir hafta içinde kaydettiremezsem telefonu daha sonra kaydettirebilir miyim ?

evet daha sonra kaydettirebilirsin.. kaydettirinceye kadar kullanamazsın o kadar

559 Mesaj
19 Kasım 2011; 1:01:22 

quote:

quote:

quote:

128lik al

hakan bey mrblar az önce araştırdımda Turkcelle ait 256k sim karttan bahsediliyor ama tam bir bilgi yok.. mikrosim olarakta 256k varmıdır acaba bilginiz var mı?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Apple - iPhone - iPad » Diğer » IPHONE 4 KUTUYU ŞİMDİ AÇTIM "İLK ŞARJ" LÜTFEN YARDIM <<
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.250