Şimdi Ara

Samsung, Apple ile global davalarda mücadele etmek için Güney Kore'deki davadan vazgeçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
4.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung, Apple ile global davalarda mücadele etmek için Güney Kore'deki davadan vazgeçti

Samsung'un Avusturalya ve Almanya gibi ülkelerde Galaxy Tab serisi tabletlerinin dava bitene kadar satışının yasaklanmasına sebep olan Apple ile patent mücadelesi, iPhone 4S modelinin duyurulmasından sonra yeni bir aşamaya girdi.

Bu kez 3G ile ilgili bir patentinin ihlalinden dolayı Samsung, Güney Kore ve Almanya'da iPhone 4S modelinin yasaklanması için dava açmaya başladı. 

Güney Kore kaynaklı Chosun Ilbo gazetesine demeç veren bir Samsung sözcüsü deniz aşırı davalara odaklanmak adına kendi ülkelerindeki davadan vazgeçtiklerini açıkladı. Sözcü tüm enerjilerini küresel pazarda Apple ile hukuki mücadelelere vermek istediklerini, Güney Kore'de pazar payını artırmak için buradaki davadan vazgeçtiklerini belirtti. 

Çünkü Samsung'un televizyondan buzdolabına pek çok kategoride hüküm sürdüğü Güney Kore'de çok pozitif bir imajı var ve bunun bozulması istenmiyor.

Davadan vazgeçildiği için iPhone 4S modelinin Güney Kore'de satışının yasaklanması gibi bir ihtimal şimdilik yok. Bunun yanında Samsung, Almanya'da da iPhone 4S modelinin yasaklanması için Apple aleyhine dava açmıştı. Açılan dava 20 Ocak'ta görülmeye başlanacak.

• "Samsung'un pek çok ülkede Galaxy Tab serisi tabletlerinin yasaklanmasına sebep olan" sadece su giris cumlesi bile yazarin tarafli oldugunu ele veriyor aslinda. galaxy tab bildigim sadece 2 ulkede almanya ve avustralyada yasaklandi. yanlis biliyorsam baska.
  • yine bir ekrem çukurca klasiği.

bunlar hem birbirlerine dava açarlar, hemde ortak iş yaparlar...

o nedenle beni bu tür davalar ilgilendirmiyor.

apple ın da karşı bir jestle(!) bir davadan vaz geçtiğini duyarsanız şaşırmayın. kendileri çalıyor kendileri oynuyor bunlar...
  • Gün Bey, lütfen Ekrem Beyin şu haberlerindeki yorumları göz önünde bulundurarak bir konuşmanız gerekli bana kalırsa. Haberin başlığını okur okumaz Ekrem Çukurca'nın yazdığı Apple taraflı bir haber olduğunu düşünmeye başladım dolayısıyla artık haberlere hiç bakmıyorum.Çünkü yorumları ve haberin içeriğini görünce insanların sinirini bilerek gerildiğini, bilerek sözlü atışmaların yapıldığına karar verdim. Telefon haberlerini başka sitelerden takip etmeye başladım...Bana kalırsa DH'nin tarafsızlığına büyük bir sorundur bu haberler...

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 17 Kasım 2011; 13:06:39 >
  • Donanimhaber maalesef kendi çizgisinden epey bir uzaklaşmış durumda.

Telefon ve mobil ürün haberleri ve incelemelerinden donanim tarafını tamamen boşladılar. Aralarda çıkardıkları 1-2 tane haberi samazsak tabi.

Şunu üzülerek söylüyorum ki artık herhangi bir donanım parçası alacağım zaman başka sitelere bakmak zorunda kalıyorum. Çünkü donanımhaberde doğru düzgün bir inceleme bulamıyorum.

Forum adını donanimhaber yerine telefonhaber bile yapabilirler.

Çoğu üyenin yorumlarının da bu yönde olduğu düşünülürse donanımhaber'in kendine çeki düzen vermesi gerektiği ortadır.

Apple konusuna girmiyorum bile o tamamen başka bir tartışma konusu.

bu gidişle donanımhaber'in eski popülaritesinin kalmayacağı bir gerçek
  • ilk başta avrupadaki tüm ülkelerde yasaklanmıştı. daha sonra sadece almanya olarak karar değiştirildi. yani cümlenin doğruluk payı da var.
  • Yakında "Ekrem Çukurca Go Home !" fan kulübü açılırsa şaşırmam, çünkü ben şahsen sıkılmaya başladım...

Burada meyve veren ağacı taşlamıyoruz, sağa sola taş atan birisine yaptığının yanlışlığını anlatmaya çalışıyoruz vesselam...

Kalın sağlıcakla,
  • Ekrem Bey öncelikle yorum ile haberi bibribirinden ayırması gerekir.Flash ile ilgili haber de öyleydi.Yani yanlı siteler de gördüm ama bu kadar bariz yanlısını ilk defa görüyorum.Apple yanlsı olmak da feci ince bir hastalık galiba.İlk defa bu şekilde yorum almıyor ekrem çukurca ama aynı tas aynı hamam devam ediyor.

Birde mesela farkettiyseniz iphone 4s çıkmadan önce bir çok haber yayınlanmıştı ve hiç biri gerçekleşmedi.Ancak nokia ile ilgili şaşırtıcı konsept haberleri tüm sitelerde varken burada adı bile geçmiyor.Ha belki donnaım haber konsept cihazları önemsemiyor diyecem ama iphone 5 ile ilgili o kadar çok yalan dolan haberler çıktı ki burada...
  • Bir markayla veya işletim sistemıyle gönül bağı kurmak nasıl bi duygudur ya anlamak mümkün değil
  • Gercekten anlamiyorum 'Donanimhaber tarafli' laflarini. Teknoloji dunyasinda da 'tarafsiz' olmak gibi birsey mi var? Yukarida okudugunuz sey 'haber'. Olan olaylar yazilmis. Bu nasil tarafli tarafsiz oluyor?
    Herhangi bir haber hosunuza gitmezse tarafli diye mi yaftalayacaksiniz yani artik? Sizin kucuk dunyanizdaki sizin hosunuza giden haberleri mi yazsinlar sadece?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

Gercekten anlamiyorum 'Donanimhaber tarafli' laflarini. Teknoloji dunyasinda da 'tarafsiz' olmak gibi birsey mi var? Yukarida okudugunuz sey 'haber'. Olan olaylar yazilmis. Bu nasil tarafli tarafsiz oluyor?
    Herhangi bir haber hosunuza gitmezse tarafli diye mi yaftalayacaksiniz yani artik? Sizin kucuk dunyanizdaki sizin hosunuza giden haberleri mi yazsinlar sadece?

Tarafli olan haberin kendisi degil, habere katilan subjektif yorumlar ve yabanci sitelerden secilen haberlerin agirligi. Kacta apple alehinde haberin es gecildiginevsahit oldum. ama nokia yada android alehine haberler oldugunda saatinde dusuyor her nasilsa. ayni durum olumlu haberlerdede gecerli.

Bu tavirlar eskidende ardi ama artik raatsiz etmee basladi. bole giderse yerli sitelerden haber takibini birakacam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar biraz sağduyulu olun neticede donanımhaber de kurumsal bir şirket ve kurumsal şirketlerde bildiğiniz üzere iş bölümleri olur. Mesela bir editör apple haberleri yayınlarken diğer bir editör android haberleri yayınlıyor olabilir fakat bu konuda editörlere yönelik cephe almanız yersiz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

Gercekten anlamiyorum 'Donanimhaber tarafli' laflarini. Teknoloji dunyasinda da 'tarafsiz' olmak gibi birsey mi var? Yukarida okudugunuz sey 'haber'. Olan olaylar yazilmis. Bu nasil tarafli tarafsiz oluyor?

Tarafli olan haberin kendisi degil, habere katilan subjektif yorumlar ve yabanci sitelerden secilen haberlerin agirligi. Kacta apple alehinde haberin es gecildiginevsahit oldum. ama nokia yada android alehine haberler oldugunda saatinde dusuyor her nasilsa. ayni durum olumlu haberlerdede gecerli.

Bu tavirlar eskidende ardi ama artik raatsiz etmee basladi. bole giderse yerli sitelerden haber takibini birakacam.

Yerli sitelerin takibini birakirsaniz iyice cildirabilirsiniz, cunku tum teknoloji sitelerinde Apple haberleri yogunlukta.

• iphone 4 kullanmama rağmen bir daha telefon alırsam htc alırım. apple gittikçe microsoft'a benzemeye başladı. hatta onu bile geçti. jailbreak yaparak ios 4.1 kullanmam bile jb'siz ios5'den daha kullanışlı.
  • beyler biri objektif olup haberin ne oldugunu soyleyebilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Yerli sitelerin takibini birakirsaniz iyice cildirabilirsiniz, cunku tum teknoloji sitelerinde Apple haberleri yogunlukta.

yabanci siteleri zaten takip ediyorum. apple haberinden gecilmesede belli bir kac site disinda burdaki kadar subjektif bir haber anlayisina rastlamadim. donanimhbaere ugruyorsam tek nedeni gecmisi ve yazmis oldugum onca mesaj.

• Okunan haber satılır.
    Eğer gelip bu başlıkları okumaz iseniz haber değeri de taşımaz!
  • Haber gayet net ve anlaşılır. Samsung dava açınca pazar payı mı kaybediyormuş acaba? O zaman kimse patent ihlalı ve taklit için boşuna dava açmasın pazar payı düşer çünkü. Bu nasıl bir zihniyet. Samsung androidi yanına almış yine bişeyler çeviriyor 4S'in satışları patlamasın diye. İşin gerçeği şu Korede dava açsa da açmasa da koreliler milliyetçi insanlar zaten orda Aplle cüzi bir pazar payına sahip o yüzden Koredeki 4S satışları o kadar önemli değil. Samsung Apple'nin pazar payı yüksek olan ülkelerde harekete geçiyor. Büyük üretücü ve firmasın ya senin patentlerini ihlal edildiğini iddia ediyorsun o zaman bırak şu taklitçiliği artık, başka firmaların ürünlerini taklit etmek Samsung gibi en büyük elektronik üreticisine yakışıyor mu?
  • quote:

Samsungun pek çok ülkede Galaxy Tab serisi tabletlerinin yasaklanmasına sebep olan sadece su giris cumlesi bile yazarin tarafli oldugunu ele veriyor aslinda. galaxy tab bildigim sadece 2 ulkede almanya ve avustralyada yasaklandi. yanlis biliyorsam baska.

Zaten Donanımhaber'inde bazı ürünleri tanıtırken bir şekilde taraf oluyor.
    Mesela Asus'la ilgili yazılan haberler'de başlangıçta hep "dünyanın en büyük anakart üreticilerinden biri olan Asus diye başlanır" ama aynı şey bir gigabyte ve Msi için söylenmez.
  • bazı donanımlar benziyor diye niye hemen taklitçi sıfatını yakıştırıyorsunuz. apple çok güzel bir ürün ortaya çıkarttı, tebrikler. uygulamaydı dokunma hissiydi çok güzel. ama bir başka firma bunu daha da ileri götürebilecekse bunu da alkışlayabilmeli insan. taklitçilikle suçlamamalı. neticede bu bize artı olarak dönecektir. bırakın da bundan herkes nemalansın. bugün bir çok ürün birbirine benziyor. bu diğerini hemen kaka çocuk yapmaz. bugün hyundai gibi bir firma bile orta segmentteki en güvenli arabayı üretti. oysa ki bu alana taklit modellerle girmişlerdi. keşke biz de böyle başlasaydık da sonra ileride kendimize özgü bir şeyler yaratabilseydik. bırakın tenkit etmeyi de keyfini sürün. sanki kendi şirketiniz de hakkınızı savunuyorsunuz. para mı verecekler madalya mı takacaklar boynunuza. bırakın allah aşkına ya, bu nasıl bir fanatikliktir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.