Şimdi Ara

ASUS PA246Q P-IPS PANEL inceleme (Renklerin Efendisi) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
4
Favori
19.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

PA246Q ekstrem bir monitör. Senin buna ihtiyacın yok.

bissürü ev kullanıcı almış yabancı forumlarda gördüm ama .. konu sahibi arkadaşta aynı şekil ...

• llllxefsanexllll kullanıcısına yanıt
    500 SEL alıp taksicilik yapmaktan bahsediyorsun ama sen de. Bu monitör oyun monitörü değil ki. Amacın renkleri güzel bir monitör almaksa, illa 10 bit alman mı lazım?
  • quote:

500 SEL alıp taksicilik yapmaktan bahsediyorsun ama sen de. Bu monitör oyun monitörü değil ki. Amacın renkleri güzel bir monitör almaksa, illa 10 bit alman mı lazım?

monitör renkler canlı olsunda en zevkli oyunu onda oynarım .. soluk renklerle zaten oyunun bi anlamı kalmıyor. zaten monitör 6 ms 8 ms olsa almazdım ama 6 ms idare eder bence oyun için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llllxefsanexllll -- 3 Eylül 2014; 15:40:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enkarizmanickbende

quote:

Orijinalden alıntı: llllxefsanexllll

quote:

monitör renkler canlı olsunda en zevkli oyunu onda oynarım .. soluk renklerle zaten oyunun bi anlamı kalmıyor.

ya dinleme öyle herkesi bende kullanıyorum evde gayet memnunum ps4 bağlıyorum keyifle takılıyorum durumun varsa ve bulabiliyorsan al

durumdan ziyade bulmak sorun ... yurtdışında bile stokta bulmak sorun ... stoğa girdi bi ara kısa bi sürede bitti ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llllxefsanexllll -- 3 Eylül 2014; 15:43:33 >

Kusura bakmayın yoğun işlerimden dolayı mesajları gördüm ancak cevaplayamadım.

Monitörü gümrük işleri yapan bir satıcıdan temin ettim. Başka bir monitörü konuşurken konu bu monitöre geldi ve depomda bir adet olacak dedi. Baştan pek inanmadım ama resmini çekip gönderince şok oldum ve hemen göndermesini söyledim.

Bu monitörün teşhir/arızadan dolayı fabrikaya gidip gelmiş veya 2. el'ini bulabilmek halen mümkün.

Ben sıfır arıyordum yani kutusu hiç açılmamış ve tesadüf eseri buldum. Bu 2014 yılında mucize gibi bir olay çünkü PA246Q 2012'ye kadar üretildi. Daha sonra AH-IPS'ye geçildi. (PA249Q)

Oyun için bu monitörü aramanız gereksizdir, çok canlı renkler sunan pro oyun monitörleri satılmaktadır.
  • Öncelikle şunu belirtmeliyim ki PA246Q çok canlı renkler sunduğu ve Brightness : 400 cd/㎡olduğu için oyun oynamak tam bir zevk haline dönüşebilir burada haklısınız ancak bu monitörün üretilme amacı tamamıyla iş odaklıdır hatta tanıtım filminden de bunu anlayabiliriz.

Elbette ki isteyen istediği ürünü alabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Newswire -- 5 Eylül 2014; 0:36:07 >
    PA246Q artık üretilmiyor bunun iki nedeni var birincisi P-IPS paneli LG artık üretmiyor çok maliyetli onun yerine AH-IPS veya Retina ekran üretiyor. Asus ve diğer markalar panelleri genelde LG'den temin ediyor...

İkinci neden elektronik cihazlarda bir model yıllarca üretilemez mantığı; yani devamlı üst modeller üretilmeli, aynı akıllı cep telefonlarında olduğu gibi...
    Örneğin PA246Q'nun USB girişleri 2.0'dır ama bir üst modeli PA249Q USB 3.0'dır.

Bir ürün ne kadar satarsa satsın ne kadar muhteşem olursa olsun belirli bir adet üretilir ve üst modele geçilir. Firmaların yaşaması bu mantığa bağlıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Newswire

Ben sıfır arıyordum yani kutusu hiç açılmamış ve tesadüf eseri buldum. Bu 2014 yılında mucize gibi bir olay çünkü PA246Q 2012'ye kadar üretildi. Daha sonra AH-IPS'ye geçildi. (PA249Q)

Şu cümle, "Her zaman yeni üretilen daha iyidir" mantığıyla hareket edenlere ithaf olunur.

quote:

Oyun için bu monitörü aramanız gereksizdir, çok canlı renkler sunan pro oyun monitörleri satılmaktadır.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki PA246Q çok canlı renkler sunduğu ve Brightness : 400 cd/㎡olduğu için oyun oynamak tam bir zevk haline dönüşebilir burada haklısınız ancak bu monitörün üretilme amacı tamamıyla iş odaklıdır hatta tanıtım filminden de bunu anlayabiliriz.

Ben de bunu anlatmaya çalışıyordum arkadaşa...

quote:

Bir ürün ne kadar satarsa satsın ne kadar muhteşem olursa olsun belirli bir adet üretilir ve üst modele geçilir. Firmaların yaşaması bu mantığa bağlıdır

Çok tutulan bir ürünün üretimine devam edip ondan çok satmak, firmanın kârını artıran bir etken ve yaşamasını artıran bir unsur değil mi?

• Beyler bi yerde buldum monitör ama kazık satıyolar ...
    http://dunyateknobilgisayar.com/asus-pa246q-24-6ms-full-hd-hdmi-dp-dvi-usb-p-ips-proart-serisi-profesyonel-pivot-lcd-monitor 1500 TL Civarında fiyatı var ve
    Site ne kadar güvenilir bilmiyorum
  • Site güvenilir olsa bile hem fiyatı pahalı, hem de daha önce yazdığım gibi sana lazım olan bu monitör değil. Bak yukarıda aynısını Newswire de yazdı sana ama bu mesajlarımız senin için bir şey ifade etmiyor sanırım.

quote:

• quote:

Site güvenilir olsa bile hem fiyatı pahalı, hem de daha önce yazdığım gibi sana lazım olan bu monitör değil. Bak yukarıda aynısını Newswire de yazdı sana ama bu mesajlarımız senin için bir şey ifade etmiyor sanırım.

quote:

Zaten illa bu monitörü alıcam diye birşey yok ... ama uygun fiyat olsa kesinlikle bunu alırdım ...
    sadece tr'de satış yapan bi yer buldum almak isteyen varsa diye paylaştım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Newswire

Şu cümle, "Her zaman yeni üretilen daha iyidir" mantığıyla hareket edenlere ithaf olunur.

quote:

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki PA246Q çok canlı renkler sunduğu ve Brightness : 400 cd/㎡olduğu için oyun oynamak tam bir zevk haline dönüşebilir burada haklısınız ancak bu monitörün üretilme amacı tamamıyla iş odaklıdır hatta tanıtım filminden de bunu anlayabiliriz.

Ben de bunu anlatmaya çalışıyordum arkadaşa...

quote:

Bir ürün ne kadar satarsa satsın ne kadar muhteşem olursa olsun belirli bir adet üretilir ve üst modele geçilir. Firmaların yaşaması bu mantığa bağlıdır

Çok tutulan bir ürünün üretimine devam edip ondan çok satmak, firmanın kârını artıran bir etken ve yaşamasını artıran bir unsur değil mi?

Alıntıları Göster
    @bocekgrafik
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evet ilk bakışta öyle görünüyor ama maalesef öyle değil. Elektronik piyasası devamlı yenilik üzerine kuruludur. Ürün çok satıyor diye devamlı üretilmez çünkü piyasa doyar ve artık satılmaz ve 2. el piyasası gelişir firmanın kârı düşer, firma piyasaya devamlı aynı modeli sürerse 2. el piyasasını izlemekle yetinir. :)

Firma devamlı satış yapmalı; konu başlığı olan üründen yola çıkarsak PA246Q zaten çok az üretildi çünkü pro kullanıcılar normal kullanıcılardan daha azdır. Bu gerçeğe rağmen "yanlış yönlendirmeler sonucu" normal ev kullanıcıları arasında da PA246Q'ya karşı bir talep oluştu. Bu yüzden biraz daha sattı.

Halbu ki bu monitör baskı işlemleri (renk tutarlılığı) için üretilmişti.

Bana kalırsa PA249Q'da çok güzel ve alınabilecek bir ürün ama Türkiye'ye getirilmedi. Onun bir üst modeli PA279Q getirildi ve hemen tükendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Newswire -- 5 Eylül 2014; 13:18:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: llllxefsanexllll

Beyler bi yerde buldum monitör ama kazık satıyolar ...
    http://dunyateknobilgisayar.com/asus-pa246q-24-6ms-full-hd-hdmi-dp-dvi-usb-p-ips-proart-serisi-profesyonel-pivot-lcd-monitor 1500 TL Civarında fiyatı var ve
    Site ne kadar güvenilir bilmiyorum
    Bu site 2 yıldır öylece duruyor hiç bir mail'e yanıt verilmiyor! Fiyat uçuk ve gerçek bir site olup olmadığı bile belli değil. Firma Hatay'da gözüküyor. Buna benzer bir site daha vardı yerleri Tekirdağ gözüküyordu o site komple yok olmuş. :)

• Newswire kullanıcısına yanıt
    Zamanında açıp bırakmışlar demek ki.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Evet böyle şablon siteler var ne yazık ki, eski stok bilgileri üzerinden açılmış... Mail'lere cevap verilmemesinden belli zaten.

En emin yolu Amazon veya ebay gibi sitelerden tedarik etmenin yoluna bakmak. Ama önce ki mesajlarımda da belirttiğim gibi PA249Q ve PA279Q'da çok iyi ürünler.

Bu ürünlerin iyi olmalarının yanında yüzde 90 oranında sorunsuz üretilmelerinin de payı var. Örneğin bu ürünlerin rakibi Dell U2413 ve U2713 ışık sızması sorunlarından dolayı çok can yaktı. Ben de dahil!

İşin özü PA249Q ve PA279Q'da hiç tereddüt etmeden alınabilecek ürünlerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Newswire -- 8 Eylül 2014; 12:53:30 >

• Bunun sıfırı hiç bir yerde yokmu şimdi ? :(
  • ncdtkrts kullanıcısına yanıt
    Bu tip üst seviye ürünleri kullananlar, ekseriyetle onu dikkatli şekilde kullanır ve kullanımdan kaynaklı herhangi bir eksiği olmaz. Bu sebeple, eğer bunu almak istiyorsan, yukarıda kendi monitörünü satışa çıkardığını yazan üyeden alabilirsin bu sebeple. İçine sinmezse, gider bakarsın ve sonra alırsın, sorun olmaz.
  • quote:

Bu tip üst seviye ürünleri kullananlar, ekseriyetle onu dikkatli şekilde kullanır ve kullanımdan kaynaklı herhangi bir eksiği olmaz. Bu sebeple, eğer bunu almak istiyorsan, yukarıda kendi monitörünü satışa çıkardığını yazan üyeden alabilirsin bu sebeple. İçine sinmezse, gider bakarsın ve sonra alırsın, sorun olmaz.

Sıfır almak istiyorum. Bir yerde buldum fakat tam 1400 lira :) Çok pahalı bu kadar verilir mi bilmiyorum.
    OLED monitörler ne zaman gelecek ? IPS'ten daha iyi mi olacaklar acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ncdtkrts -- 22 Eylül 2014; 1:20:58 >
  • ncdtkrts kullanıcısına yanıt
    Şu o konuda detaylı bilgim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncdtkrts
    Sıfır almak istiyorum. Bir yerde buldum fakat tam 1400 lira :) Çok pahalı bu kadar verilir mi bilmiyorum.
    OLED monitörler ne zaman gelecek ? IPS'ten daha iyi mi olacaklar acaba?

Gittigidiyor'da ki şu üründen bahsediyorsan yanılıyorsun!

Bu ürün sıfır değildir. DOA ürünüdür. DOA demek, bir arıza dolayısıyla fabrikaya dönmüş ve arızası giderilmiş ürün demektir. Alt bilgilerinde yazıyor zaten. Buna rağmen 1.399 TL'ye satılması akla zarar bir durumdur.

Kısacası 1.400 TL verip alsanız bile tarafınıza gelecek olan ürün sıfır değildir. Aldığınızda arıza çıkarırsa size aynı üründen temin edemeyecekler (üretilmediği için) bir üst modelini önerecekler. Bildiğim kadarıyla DOA ürünlerinde para iadesi yoktur.

Bu hususları gözönünde bulundurarak hareket edin.

OLED ekranların (Türkçe açılımı "Organik Işık Yayıcı Diyot") tepki süreleri LCD ekranlardan çok çok daha hızlı ve güç tüketimi açısından daha avantajlıdır. Ancak pahalı üretim süreci şu an için önünde ki en büyük engel. OLED Kodak şirketi tarafından geliştirilmiş bir teknolojidir. Sony bu teknolojiye karşılık Crystal LED adında bir teknoloji üretti. Sony'e göre kontrast oranı daha iyi.

Tüm bu teknolojiler arasında yapılmış kapsamlı bir test henüz bulunmamaktadır. O açıdan OLED, IPS'ye ne kadar alternatif olabilir şu an için çok erken. Kaldı ki IPS'de kendi arasında çeşitlere ayrılıyor. Ucuz IPS var pahalı IPS var. IPS'nin önünde ki takı önemli... S-IPS, P-IPS, E-IPS, AH-IPS gibi... Bunların hepsi farklı teknolojilerdir. Ama en dandik IPS bile en pahalı TN panelden daha iyidir o ayrı mesele. (Tepki süreleri hariç - renk anlamında söylüyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Newswire -- 22 Eylül 2014; 14:29:55 >

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.