Şimdi Ara

İphone 3gs sıfır mı 2.el mi almak mantıklı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
3.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar sorum basit.1100 tl limitim var.Sıfır mı alayım ikinci el mi? 4e o kadar para yatırmak istemiyorum.Zayıf donanım için de 1000 küsür lira vermek mantıklı mıdır?(3gs 8gb) İkinci el temiz 3gs 16lıklar 700lira civarlarında seyrediyor.Ne yapardınız?

• ip4 yurtdışı simfree ikinci el temiz cihazlar bulabilirsin bu fiyata.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=54685044
    benim şahsi fikrim bu saatten sonra 3gs almaman seneye desteği kesecek gerçi ama yinede 1000 lira çok iyi bi para biraz daha biriktirme imkanın varsa ip4 derim. ikinci el sim free düşünürsende bulabilirsin.
    verdiğim linkle bi alakam yoktur,gezerken gördüm yardımcı olmak istedim teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taksit yapar alırım biriktirmekten ziyade de bir cep telefonuna o parayı yatırmak ne kadar doğru onu düşünmekteyim.3gs makul düzeye indiği için alma niyetindeyim.
  • 900 liraya kapalı kutu Türkiye garantili 3GS 8GB bulunuyor. iPhone 4'ü Türiye garantili olarak almak isterseniz 1.600den aşağı yok faturalı kapalı kutu telefon.

Bence 1600-1700 lira vermek yerine 900 liraya sıfır 3GS 8GB alın, hiç pişman olmazsınız. 2 senedir 3GS 32 GB kullanıyorum iOS 5.0.1 şarj hala normal kullanımda 2 gün gidiyor ve asla takılma yok.
  • Hazır kullandığınız öğrenmişken bişiler sormak isterim cevaplarsanız;
    *Cihazda yavaşlama takılma gibi sorunlar yaşıyormusunuz?
    *Hd uygulamalar yüklenip kullanılabiliniyor mu?
    *Ekran çözünürlüğünün düşük olmasıyla ilgili sıkıntılar yaşadınız mı?
    *900 tlye nereden bulabilirim yardımcı olabilirmisiniz? bugün migrosa baktım en uygun oradaydı ve 1049 tl idi.
    Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halog

Hazır kullandığınız öğrenmişken bişiler sormak isterim cevaplarsanız;
    *900 tlye nereden bulabilirim yardımcı olabilirmisiniz? bugün migrosa baktım en uygun oradaydı ve 1049 tl idi.
    Teşekkür ederim.

1- Cihazda kesinlikle takılma yok. Asphalt 6, Pes 2011, N.O.V.A 2 gibi dehşet ağır uygulamalar akıcı ve takılma yok.
    2- HD ekran olmadığı için yüklemenin bir mantığı yok. HD uygulamar yükleniyor ama görüntü olarak HD izleyemiyorsunuz.
    3- Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Etrafımda ip4 kullanan arkadaşlarım var, 2 kat daha fazla çözünürlüğü olsaydı keşke dediğim bir şey yok.
    4- ikinci el sitelerinde kapalı kutu faturalı olarak 900 liraya bulabiliyorsunuz. Migros tarzı yerlere bakarsanız yüksek fiyat olması normal. Şuan kipada 990 lira mesela. Dediğim gibi 2. el sitelerinden sıfır olarak alabilirsiniz kvk veya genpa garantili olarak.

Tabii ki iPhone 4 daha iyi bir cihazama aradaki 800 lira ile bi tane daha 3GS 8GB alınır, yazık bence.... 3GS de gayet tatmin edici sizi 2-3 sene çok rahat götürür. Sonra iPhone 6yı alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_333

quote:

Hazır kullandığınız öğrenmişken bişiler sormak isterim cevaplarsanız;
    Teşekkür ederim.

1- Cihazda kesinlikle takılma yok. Asphalt 6, Pes 2011, N.O.V.A 2 gibi dehşet ağır uygulamalar akıcı ve takılma yok.
    2- HD ekran olmadığı için yüklemenin bir mantığı yok. HD uygulamar yükleniyor ama görüntü olarak HD izleyemiyorsunuz.
    3- Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Etrafımda ip4 kullanan arkadaşlarım var, 2 kat daha fazla çözünürlüğü olsaydı keşke dediğim bir şey yok.
    4- ikinci el sitelerinde kapalı kutu faturalı olarak 900 liraya bulabiliyorsunuz. Migros tarzı yerlere bakarsanız yüksek fiyat olması normal. Şuan kipada 990 lira mesela. Dediğim gibi 2. el sitelerinden sıfır olarak alabilirsiniz kvk veya genpa garantili olarak.

Tabii ki iPhone 4 daha iyi bir cihazama aradaki 800 lira ile bi tane daha 3GS 8GB alınır, yazık bence.... 3GS de gayet tatmin edici sizi 2-3 sene çok rahat götürür. Sonra iPhone 6yı alırsınız.

Çok çok teşekkür ederim ilginiz için.Bir şey daha sormak istiyorum.Yaklaşık 1sene daha türkiye garantili birkaç cihaz buldum güvenilir telefon mağazalarından.Bunlar hakkında ne dersiniz almaya değer mi? yoksa vermediğim 200 300 tl için pişman mı olurum?

• Bitiyorum arka tasarimina su telin
  • quote:

Çok çok teşekkür ederim ilginiz için.Bir şey daha sormak istiyorum.Yaklaşık 1sene daha türkiye garantili birkaç cihaz buldum güvenilir telefon mağazalarından.Bunlar hakkında ne dersiniz almaya değer mi? yoksa vermediğim 200 300 tl için pişman mı olurum?

3GS'in arka kapağı çizilmeye çok çok müsait ve kullanım izlerini çok belli ediyor. Eğer bu durum sizin için problem olmayacaksa 2. el alabilirsiniz. Ama böyle bir telefon 900-1000 lira iken sıfırını almaktan yanayım ben. Saçma sapan Nokia'lar 800 900 liraya satılırken hele..
  • quote:

quote:

3GS'in arka kapağı çizilmeye çok çok müsait ve kullanım izlerini çok belli ediyor. Eğer bu durum sizin için problem olmayacaksa 2. el alabilirsiniz. Ama böyle bir telefon 900-1000 lira iken sıfırını almaktan yanayım ben. Saçma sapan Nokia'lar 800 900 liraya satılırken hele..

Kesinlikle
  • quote:

quote:

Tabi haklısınız fakat görünümden ziyade sorun çıkarabilir mi? Arka kapağı neredeyse tertemiz cihazlar var.Alınmaya değer mi kafamı kurcalamakta açıkçası.

• quote:

quote:

quote:

Tabi haklısınız fakat görünümden ziyade sorun çıkarabilir mi? Arka kapağı neredeyse tertemiz cihazlar var.Alınmaya değer mi kafamı kurcalamakta açıkçası.

Arka kapağı tertemiz olan cihazların kapaklarını kontrol etmekte fayda var. Sonuçta kapak değişimi yapılmış olabilir. İmei numarası ile

• Bence 4. Ekranı yeter. Yeni olması da cabası. Biraz zorlayıp garantili bile alınabilir 1300TL civarına rahatlıkla.
  • halen almadınmı sen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alitech Electronic

halen almadınmı sen

hayır.
  • Kardeş yerinde olsam çok az daha üstüne para koyar, gider 2 el iphone 4 alır paşa paşa kullanırım.
  • 0 3gs alican tabi baska ne alican sacma sapan android mi yoksa nokia mi allahini seversen 0 almak cok daha avantajli 2. El sana resimde guzel gelir ama sorunu fln varsa sonradan anlarsan sonra apple a bize herkese sovmeye baslarsin al tertemiz 0 cekil donanimi zayif falana deil her turlu oyunu 3gs im catir acio iphone 4 olayina gelince ondaa 2. El simkilitli alet almak zorundasin oda tam bi bas belasi hic ugrasma bnm dedigimi yap rahat et bu bolumde kactane 0 3gs alan adam var hepside gayet memnun millet yalan soylicek deil ya :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodom After Midnight -- 17 Kasım 2011; 18:41:08 >
  • Bence uzun vadeli düşünün,paranıza kıyıp sıfır 3GS alın,pişman olmazsınız,
    ikinci el alırsınız,nolacağı belli olmaz,problemli olur,bir sürü zaman/moral kaybı yaşarsınız,tavsiye etmem,
    Şunu da söylim;
    ben,1 sene kullanılmış 2. el 3GS 16 gb aldım ama cihazı kullanan adamı tanıdığım için aldım,
    4.3.3 JB li,13 sayfa uygulama yüklü,2 GB boş hafıza kalmış,
    7 aydır sorunsuz kullanıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

Kardeş yerinde olsam çok az daha üstüne para koyar, gider 2 el iphone 4 alır paşa paşa kullanırım.

ne civarda piyasası temiz ip4 lerin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bodom After Midnight

0 3gs alican tabi baska ne alican sacma sapan android mi yoksa nokia mi allahini seversen 0 almak cok daha avantajli 2. El sana resimde guzel gelir ama sorunu fln varsa sonradan anlarsan sonra apple a bize herkese sovmeye baslarsin al tertemiz 0 cekil donanimi zayif falana deil her turlu oyunu 3gs im catir acio iphone 4 olayina gelince ondaa 2. El simkilitli alet almak zorundasin oda tam bi bas belasi hic ugrasma bnm dedigimi yap rahat et bu bolumde kactane 0 3gs alan adam var hepside gayet memnun millet yalan soylicek deil ya :D

Canım arkadaşım zaten ikinci el mi sıfır mı alsam onun kararını vermeye çalışıyorum.Nokia ve android bana göre değil.Androidden geçiş yapacağım zaten.Gönlüm de sıfır olmasından yana kafam rahat olsun ama en azından 300tl kara geçerim 8gb daha fazla hafıza kazanırım ikinci el bir 3gs 16lık alırsam sıfır 3gs 8gb yerine.Ne kadar mantıklı onu düşünmekteyim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.