- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
çözüldü ! XP Başlat Düğmesi Ve Çubuğu Kayıp
11 Cevap5964 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

308 Mesaj
16 Kasım 2011; 17:16:58 

Arkadaşlar bir hafta önce format attım. Tam kullanacak ayara getirip internet kısayollarımı bile ayarladım ancak dün gece durduk yerde başlat düğmesi ve çubuğu yok oldu. Bir pencereyi sige durumuna küçülttüğümde falan takrar açmak için alt+tab kullanmak zorunda kalıyorum. Denetim masasındanda bu özelliğe ulaşamıyorum. Fikri olan arkadaşlarım paylaşırsa sevinirim ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucanturk41 -- 16 Kasım 2011; 20:28:27 >

Referans için profilime bakınız

1808 Mesaj
16 Kasım 2011; 17:41:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ucanturk41

Arkadaşlar bir hafta önce format attım. Tam kullanacak ayara getirip internet kısayollarımı bile ayarladım ancak dün gece durduk yerde başlat düğmesi ve çubuğu yok oldu. Bir pencereyi sige durumuna küçülttüğümde falan takrar açmak için alt+tab kullanmak zorunda kalıyorum. Denetim masasındanda bu özelliğe ulaşamıyorum. Fikri olan arkadaşlarım paylaşırsa sevinirim ..

Orjinal xp cd si mi kullandınız format için.

8011 Mesaj
16 Kasım 2011; 17:53:21 

masaüstünde boş bir yere sağ tıklayıp özellikler veya görünüm sekmelerinden ayarlanabilir farklı bir durum yoksa

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

8 Mesaj
16 Kasım 2011; 18:55:04 

Başlat menüsü windows tuşuyla açılıyor mu? Ona göre bir önerim var. Benim de başıma geldi. Erenkeros adlı bir kullanıcının başka bir forumdaki şu çözümünü uyguladım ve sorun çözüldü:

"Arkadaşm işletim sistemin xp ise Ctrl+Alt+Del yap görev yöneticisini aç. (Vista ise Ctrl+Shift+Esc ye bas.) ve görev yöneticisinden işlemler sekmesine gel. Orada explorer.exe işlemini sonlandır sonlandırdıktan sonra görev yöneticisinin sol yukarısında Dosya bölümünde Yeni Görev ( Çalıştır ) var. Ona tıkla ve explorer.exe yaz ve çalştır. Görev çubuğu gelmiş olması gerek. Eğer en başta explorer.exe işlemi yoksa listede sadece çalışıtrdan explorer.exe yi çalıştır."
Umarım işine yarar.

8 Mesaj
16 Kasım 2011; 18:57:12 

Lafın başı yarım kalmış. Windows tuşu çalışmıyorsa bu yolu deneyebilirsin diyecektim.

2463 Mesaj
16 Kasım 2011; 19:04:24 

quote:

Orijinalden alıntı: kaderavrasya

Başlat menüsü windows tuşuyla açılıyor mu? Ona göre bir önerim var. Benim de başıma geldi. Erenkeros adlı bir kullanıcının başka bir forumdaki şu çözümünü uyguladım ve sorun çözüldü:

"Arkadaşm işletim sistemin xp ise Ctrl+Alt+Del yap görev yöneticisini aç. (Vista ise Ctrl+Shift+Esc ye bas.) ve görev yöneticisinden işlemler sekmesine gel. Orada explorer.exe işlemini sonlandır sonlandırdıktan sonra görev yöneticisinin sol yukarısında Dosya bölümünde Yeni Görev ( Çalıştır ) var. Ona tıkla ve explorer.exe yaz ve çalştır. Görev çubuğu gelmiş olması gerek. Eğer en başta explorer.exe işlemi yoksa listede sadece çalışıtrdan explorer.exe yi çalıştır."
Umarım işine yarar.

+1

bilgisayar ilk açıldıgında otomatik calıstır da yok galiba

İmza Yok

8 Mesaj
16 Kasım 2011; 19:19:06 

Bende, başlat çubuğuna denetim masası vs. hiçbir yoldan ulaşılamıyordu. İmleç ekranın sağında dolaşacak şekilde mausu hafif gezdirip sık sık sağ tıklattığımda görev çubuğundaki bazı simgelerin pencereleri (başlat çubuğu hariç) açılıyordu.

308 Mesaj
16 Kasım 2011; 19:31:17 

arkadaşlar ilginiz için çok teşekürler. yöntemler işe yaramadı malesef. başlattanda herşeyi aktif ettim ama olmadı. orjinal xp değil ama daha öncede kullandığım xp.

308 Mesaj
16 Kasım 2011; 19:34:50 

ha birde başlat menüsü klavyedeki tuş ilede açılmıyor .

1808 Mesaj
16 Kasım 2011; 19:49:44 

Virüs yemiş olma ihtimaliniz var mı?

308 Mesaj
16 Kasım 2011; 20:00:10 

Sanmıyorum, eset yüklü. cclean ile taratayım bakayım ..

308 Mesaj
16 Kasım 2011; 20:27:11 

sistem geri yükleme yaptım şimdi. bütün ayarlarım gitti, uğraşıcam tekrar naapalım. Ama sorun çözüldü sebebini anlayamadan.

Tüm arkadaşlara çok teşekkürler ...

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » çözüldü ! XP Başlat Düğmesi Ve Çubuğu Kayıp
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.305