Şimdi Ara

En iyi büyük ekran TV tavsiyesi. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
1
Favori
10.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: agtr

birader, ben 4 dil biliyorum, sen dil konusunu kafana takma

E o çeviri de FPR nin kesinlikle daha parlak olduğu da yazıyor diyor yukarı daki yorum da . Senin tezin yok oluyor. Vt30 un karanlık görüntü verdiği de yazıyor. Nasıl olacak şimdi.
  • hocam parlak zaten, ben parlak değil demiyorum ki. artı, ben bu tv ler kötü filan da demiyorum. bu tv lerde çözünürlük henüz, aktif gözlük kullanan sistemlerdeki kadar yüksek değil. çözünürlük olayını hallettiklerinde, özellikle büyük ekran modellerde alternatif olabilir
  • ya dostlarr herkes gitssin neyi beğeniyorrsa onu alsın tartışmmak boşuna bence
    vt30 için laf etmekte ciddi saçmalamak olur
    boşverin ya kim neyi işsterse alsın
    ben 99 dan beri plasma kullannan birisiriyim
    plasma demek karanlık ortamda izzlemek demektir
    bilmeyenler bir zahmet öğrenssinler bunlar lcd gibi değildir dostlat
    saplasamani karıştırıyonuz artık
    plasma aldınmı ortamın karanlık loş filan ollacaktir
    adam hayatında plasma kullanmamaış ama laf atıyir bir diğeri
    hala lg diyor
    yahu ben kaçtane lg kullandıim sonunda biktirdi bun adamların kaletesiz
    ve sorunlu tv leri
  • quote:

hocam parlak zaten, ben parlak değil demiyorum ki. artı, ben bu tv ler kötü filan da demiyorum. bu tv lerde çözünürlük henüz, aktif gözlük kullanan sistemlerdeki kadar yüksek değil. çözünürlük olayını hallettiklerinde, özellikle büyük ekran modellerde alternatif olabilir

4 dil biliyorsun.. güzel.. başarılı..

insanları doğru bilgilendirmekten bahsediyorsun.. pasif gözlüklü televizyonların çözünürlüğü daha düşük diyorsun aktiflerden.. haklıydın.. ama pek iyi bir teknoloji takipçisi olmadığın için bunun artık geçerli olmadığını bilmiyorsun..

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1310384844 :

"Cinema 3D gets Full HD 3D certification
    LG Electronics has announced that its Cinema 3D TV (47LW570S-ZD) has been certified “Full HD in 3D-Mode” by VDE, one of the largest technical and scientific international associations in Europe. "

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1304582822 :

LG has now made some improvements to the TVs with Cinema 3D and all current users and future users will benefit from this update as it is a firmware update to the TV. LG says that they have changed the algorithm used to show 3D pictures.

"Before the Cinema 3D technology worked like this: During a time period of 1/200 seconds the TV showed 2 frames; 540 lines for the left eye and 540 lines for the right eye.
    The new algorithm shows 4 frames instead of 2 during the 1/200 second time frame. It shows 1080i for the left eye and 1080i for the right eye."

kısaca uzun bir süredir pasif gözlüklü lg televizyonlar, aktiflerle aynı çözünürlükte...

Sana türkçe ve ingilizce anlatmaya çalıştım durumu ama sen komik olmaya çalışıyorsun değişik tavırlarla.. bilgi istiyosan al doğru bilgi sana.. sanırım o 4 dil içinde türkçe ve ingilizce yok.. almanca da anlatırdım sana ama almancam senin türkçen kadar olduğu için sıkıntı çıkabilir..

okumuyorsun, bilmiyorsun, yazıyorsun.. ama ne yazma.. en azından türkçe yazabiliyorsun.. yamanci onu da yapamıyor.. Allam Allam.. neyse buraya son yazım bu .. takılın siz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drages -- 12 Aralık 2011; 3:03:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drages

quote:

hocam parlak zaten, ben parlak değil demiyorum ki. artı, ben bu tv ler kötü filan da demiyorum. bu tv lerde çözünürlük henüz, aktif gözlük kullanan sistemlerdeki kadar yüksek değil. çözünürlük olayını hallettiklerinde, özellikle büyük ekran modellerde alternatif olabilir

4 dil biliyorsun.. güzel.. başarılı..

insanları doğru bilgilendirmekten bahsediyorsun.. pasif gözlüklü televizyonların çözünürlüğü daha düşük diyorsun aktiflerden.. haklıydın.. ama pek iyi bir teknoloji takipçisi olmadığın için bunun artık geçerli olmadığını bilmiyorsun..

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1310384844 :

"Cinema 3D gets Full HD 3D certification
    LG Electronics has announced that its Cinema 3D TV (47LW570S-ZD) has been certified “Full HD in 3D-Mode” by VDE, one of the largest technical and scientific international associations in Europe. "

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1304582822 :

LG has now made some improvements to the TVs with Cinema 3D and all current users and future users will benefit from this update as it is a firmware update to the TV. LG says that they have changed the algorithm used to show 3D pictures.

"Before the Cinema 3D technology worked like this: During a time period of 1/200 seconds the TV showed 2 frames; 540 lines for the left eye and 540 lines for the right eye.
    The new algorithm shows 4 frames instead of 2 during the 1/200 second time frame. It shows 1080i for the left eye and 1080i for the right eye."

kısaca uzun bir süredir pasif gözlüklü lg televizyonlar, aktiflerle aynı çözünürlükte...

Sana türkçe ve ingilizce anlatmaya çalıştım durumu ama sen komik olmaya çalışıyorsun değişik tavırlarla.. bilgi istiyosan al doğru bilgi sana.. sanırım o 4 dil içinde türkçe ve ingilizce yok.. almanca da anlatırdım sana ama almancam senin türkçen kadar olduğu için sıkıntı çıkabilir..

okumuyorsun, bilmiyorsun, yazıyorsun.. ama ne yazma.. en azından türkçe yazabiliyorsun.. yamanci onu da yapamıyor.. Allam Allam.. neyse buraya son yazım bu .. takılın siz...

Ciddi bir kapak cevap olmuş :) teşekkürler. Ben dün de bugün de gittim yine baktım. 55LW980s alacağım kesin artık. Dizayn olarak Samsung 55D8000 le kıyaslanırsa Samsung muhteşem kalıyor bunun yanında ama bu 3D performansı ve full led olması sebebiyle son kararım 55LW980S. Bunun 60" veya 65" i 2 aya kadar çıkar mı sizce? Mart başına kadar zamanım var almak için.

• Mart başına kadar daha neler çıkar aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_hakan

Ciddi bir kapak cevap olmuş :) teşekkürler. Ben dün de bugün de gittim yine baktım. 55LW980s alacağım kesin artık. Dizayn olarak Samsung 55D8000 le kıyaslanırsa Samsung muhteşem kalıyor bunun yanında ama bu 3D performansı ve full led olması sebebiyle son kararım 55LW980S. Bunun 60" veya 65" i 2 aya kadar çıkar mı sizce? Mart başına kadar zamanım var almak için.

ne kadar lg göze hoş gelse de, 980 bence full led için çok yeni bir başlangıç.. ben fullledin biraz daha oturması taraftarıyım..

eğer marta kadar zamanım ve sabrım var diyorsan bence bekle.. sonuçta her yeni teknolojinin ilkleri biraz test amaçlı olduğu için genelde tam oturmamış olurlar.. en azından ocağı bitir derim..

Ama bekle bekle nereye kadar dersen bilmiyorum.. o kadar geniş ekranları yakalamak zor türkiye de.. her şekilde bu full ledin biraz daha piyasaya çıkıp kendini kanıtlaması gerek..

• LW980S için sanırım en büyük üretilen boyut 55". US ve GER sitesinde bile 55" den büyük boyut görünmüyor.
    Yalnız Full LED TV ler yeni çıkmıyor. Toshiba SV685 ve LG LE8500 sanıyorum 2008 ya da 2009 yılında çıktı ve Full LED TV ler. Sonra Philips 9705 serisi var Full LED olarak, Sony HX9xx serisi aslında 2010 serisi. İlk Full LED 3D TV hatırladığım kadarıyla LG LX9xxx serisiydi, bunlar da 2010 ürünü.
    Full LED lerin tek sorunu halo effect aslında, yani koyu renk background üzerinde açık renk objelerin parlama sorunu. Bu da Full LED teknolojisi nedeniyle normal, panelin tamamı LED lambalardan oluştuğu için siyah ekranlarda LED lambalar kısılıyor ancak üzerine bir açık renk obje gelince bu lambalar açılmak durumunda kalıyor. Nano filtre bu noktada devreye giriyor zaten, amacı buydu en baştan. Bu tür panel bazlı sorunları olabildiğince elemine etmek.
    Eğer normal TV izleme ayarlarında (normal derecede backlight açıkken) bahsettiğim sorun yoksa (ya da minimal ise) Nano filtre hakkını vermiştir denilebilir. Full LED lerde öyle büyük teknoloji sıçraması olmaz. Beklemenin maalesef sonu yok TV olayında, TV yi deneyip beğendiysen kampanya yakalayıp iyi fiyattan almak en iyisi.

• LG says that
    diye başlıyor paragraf. ne diyecek ki adam? 3d full hd diye sattığımız paneller, aslında half hd mi lg fanatiklerinin favori sitesidir flatpanelshd. yere göğe koyamaz lg yi. nedense artık..
  • Burdaki kullanıcıların fanatikliği bitti sıra yabancı review sitelerine mi geldi? Artık cidden komik oluyor, asıl fanatikliği de kimin yaptığı belli oluyor

P.S. FlatpanelsHD benim kayınçonun sitesi, kendisi aynı zamanda LG bayii Kasımpaşa'da. Sabahları dükkanda tavla oynayıp akşamları da siteye review koyuyor. Söylemeyin kimseye.
  • evet bence Şubat 'ı da bekleyeyim . Zaten elimde 42" samsung var 1 sene once almıştım. Onunla idare ederim şubata kadar sonra oturma odasına koyarım samsung u.
    Dün yine gittim. Yine hayran kaldım 3D performansına :)
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yamanci35

arkadaşom ben lg niin hem lw sini hemde nano980 led kullandıık
    bizim yeğenn 980 aldı geri verrdi philips aldi
    ben 2 defa değişim yaşadıım lw den ve değişştirerek vt30 aldim
    sen herhalde bunları bilmeyennler kullanmayanlar için yazdin
    ben lg yi hem eskiden hemde tüm serilerini alıpta kullandık
    ağzımızda yandi
    sanirım biz çok şanssız idik
    buarada pana vt30 için yazdıklariın yanlış
    bu tv dünyadaki bu konudda iyisi
    arkadaş hangisinni alırsan sana hayırli olsun yinede

ayrica yazdığın resmen ezmiş yok yanina yaklaşmiyor gibi laflar
    çok sallama omuş arkadaşım
    yahu bu kadar abartmayin
    sankim danbdik çin mali bir tv ile için konuşuyorsunuz

Beraber gidelim görelim. VT30 büyük ekranda ki parlaklığın ne denli az olduğunu beraber görelim. LG nin 3D sinin farkını beraber görelim.

hocam siz yinede, lw, vt30 dan çok daha iyi diye her yerde söylemeyin

Yok söylerim. İnanmayan da beraber gelir inceleriz. Arada ki 3D performans farkını ve renklerde ki canlılığı. Muazzam fark var haklısınız ama VT lehine değil, aleyhine. Bildiğin karanlık VT30 lar net karanlık.Tartışma götürmeksizin karanlık. Asla izlemem.

• hocam, asli belirleyici, tabiki kişinin zevki, tercihi olacaktır. bende de spva panelli 55" led var ama Tv yi sürekli film modunda kullanıyorum. o yüzden, plazmaların nispeten karanlık görüntüsüne aşinayım, hatta severim. yakın zamanda ben de TV değiştirmeyi düşünüyorum aslında. fiyat farkı olmasa alacağım tv ler şöyle olur
    1. 65hx929
    2. 65vt30
    3. 64d8000
    ama fiyat malesef belirleyici etken, hatta en önemlisi gibi. ben tv yi film izleme ve hd yayın seyretme maksatlı kullanacağım için, tv den beklentilerim de ona göre. oyun için ya da monitör olarak kullanacak kişinin tercihleri de farklı olabilir. gamer için çok önemli olan lag konusu, benim için sorun değil mesela. ama tv nin codec, DTS desteği, DVBS tuneri vs önemli. 50 tane kumanda ile, o kablo, bu kablo ile uğraşmak istemiyorum. TV yi açmak ve syretmek istiyorum sadece. 3d artık benim için çok önemli değil, çünkü 3d adına ne varsa, tv yi aldığım ilk bir kaç ayda, neredeyse tamamını izledim. gözlerim de bozulmadı hem

• 1. tercihiniz led. Neoplasma kesinlikle koyu, karanlık. Ama 1. tercih = 15.000 TL , 3. Tercihiniz 9.000 TL. Ciddi fark.
  • evet.
    cnetteki sıralamalar şöyle
    En iyi resim kalitesine göre en iyi 5 HDTV

1. Sharp Elite PRO-X5FD series
    2. Panasonic TC-PVT30 series
    3. Samsung PND7000/8000 series
    4. Sony XBR-HX929 series
    5. Panasonic TC-PST30 series

http://reviews.cnet.com/best-hdtvs/

HDTV Genel Sıralama

1. Sharp Elite PRO-X5FD series
    2. Panasonic TC-PVT30 series
    3. Samsung PND7000 series
    4. Panasonic TC-PVT30 series
    5. Sony XBR-HX929 series
    6. Samsung UND8000 series
    7. Panasonic TC-PGT30 series
    8. Sony KDL-NX720 series
    9. Samsung UND6400 series
    10. LG 55LW9800
    11. LG PZ950 series
    12. LG LW5600 series
    13. Panasonic TC-PST30 series
    14. Sharp LC-70LE73U series
    15. Samsung LN46D630

http://reviews.cnet.com/best-high-definition-tvs/

aşağıdaki de avs deki sıralama
    plazma
    Panasonic Viera TX-P50VT30E
    Samsung PS51D8000
    Panasonic Viera TX-P46GT30E
    LG Infinia 50PZ950
    LG Infinia 50PZ550

3d lcd
    Samsung UE55D8000
    Sony Bravia KDL-55HX920
    Sony Bravia KDL-HX46820
    Sharp Aquos LC-40LE830E
    LG Infinia 55LW650s
    Sony Bravia KDL-46EX720
    LG Infinia 42LW5500
    Philips PFL427606H/12
    LG Infinia 47LEX8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 14 Aralık 2011; 10:19:06 >

• Başka test sitelerinde sıralama olduğu gibi değişebiliyor sonuçta. Gözümüzün gördüğü en önemlidir. Tamamen karanlık bir ekranda çözünürülük ne kadar iyi olursa olsun alınası değil bence. Bir daha diyorum bu sitenin 1. ilan ettiği VT30 Panasonic i gidin görün. Led HD tv ler 10 kere üzerinden atlar. D8000 serisinin Plasması da aynı kategoride olduğu halde parlaklık olarak üzerinden atlar. O karanlıktaki bir tv isterse takla atsın almam çevreme de aldırmam. Gidin bakın ya , o karanlıkta izlemek kime ne zevk verebillir. GÖzün asla göremeyeceği hissedemeyeceği teknik avantajların tümünü o karanlık yüzünden siler atarsınız.
  • Plasma hadisesi ayrı bir husustur zaten. Uzun süreli plasma kullananlar ve hatta özellikle oyun oynayanlar plasmalardan asla vazgeçemez. Düşük lag değeri de bu tercihte belirleyici unsur olur. Plasma kullanıcısına led tv beğendirmek zaten zordur, hatta mümkün değildir. Hani klasmanları farklı olan ürünleri yarıştırmak gerçekten verimsiz olur.

Parlaklık mevzusu doğrudur. Plasmalar daha karanlık görüntülere sahiptir LED'lere göre. Buradaki tercih de tamamen özeldir. Ancak 3D modundaki nit değerinden bahsedersek pasif FPR teknolojisi, rakibi tüm teknolojilerden çok daha yüksek bir parlaklı sunar. 2 göze aynı anda görüntü gelmesi full hd çözünürlükle alakalı olduğu kadar, parlaklıkla da ilgilidir. Bunlar teknik olarak kanıtlanmış ve sertifikalandırılmış sonuçlardır. Fanatiklik demek çok yanlış.
  • elma ile armudu karşılaştırdıkları doğru. ama yazının başında belirtmişler zaten. karışık listede, dizayn, özellik ve performansı baz almışlar. parlaklık, güzdüz tv seyredenler için bir +.
    filmciler ve orta yaş gurubu için fazla esprisi yok
    kullanım amacına, ortamına, keseye göre, herkesin zevkine göre bir tv var şu an pazarda
  • Aynen öyle, herkes kullanım amacına, göz rahatlığına, tasarım zevkine, kesesine göre gider tercihini yapar. Misalen ben LG LW serisinden memnunum. Düşük bir lag değeri veriyor bana ve FPR'la uzun süreli 3D oyun oynayabiliyorum hem konsol, hem PC'de. Benim evdeki TV kullanım amacım tamamen oyun. Çok yüksek bütçem olsaydı SONY tercih ederim ama bu sefer 3D'den ödün verirdim. Satın alırken kendimi sorguladım ve 3D'yi aktif olarak kullanacağım için FPR'a yöneldim.

Plasmalar ortada elbette ama PC kullanıcısı olduğumdan ben tercih etmedim. Burn-in azalmış ya da geçici olabilir ancak panelde sürekli duran bir başlat çubuğu riskini göze alamadım ve yine 3D bazında bu seçeneği de eledim.

Tartışma aslında gereksiz uzuyor. Herkes kendi bildiğini savunuyor ve kendince haklı olduğu nedenler ortaya koyuyor. O yüzden her başlıkta, her tavsiye isteyene "Gidin, kullanım amacınıza göre deneyin, test edin, öyle para sayın!" diyorum. Bu iş öznel, bırakalım herkes gözüyle gördüğüne inansın.

• quote:

Başka test sitelerinde sıralama olduğu gibi değişebiliyor sonuçta. Gözümüzün gördüğü en önemlidir. Tamamen karanlık bir ekranda çözünürülük ne kadar iyi olursa olsun alınası değil bence. Bir daha diyorum bu sitenin 1. ilan ettiği VT30 Panasonic i gidin görün. Led HD tv ler 10 kere üzerinden atlar. D8000 serisinin Plasması da aynı kategoride olduğu halde parlaklık olarak üzerinden atlar. O karanlıktaki bir tv isterse takla atsın almam çevreme de aldırmam. Gidin bakın ya , o karanlıkta izlemek kime ne zevk verebillir. GÖzün asla göremeyeceği hissedemeyeceği teknik avantajların tümünü o karanlık yüzünden siler atarsınız.

dostum kusura bakmazsan bir yorumda bulunmak isterim.

Ben objektif olarak burada belli tv ler hakkında yorumlara bakmaya gelmiştim. ama okuyorum ki sadece senin için demiyorum ama insanlar çok sabit fikirli.

Örneğin şimdi sen takılmış plak gibi her mesajında ekran karanlık koyu diyorsun ama ben bu konuda son zamanlarda çok araştırma yapmış biri olarak yorumda bulunmak isterim izninle.

Bu koyu-karanlık-parlak olayı tamamen tercih meselesi. Eksi bir özellik değil anlayacağın.

Yurtdışı ve benim gibi yurtiçindeki birçok insan evinde akşamları hafif loş bir salonda oturuyor. Genelde yurtdışındaki bütün evlere bakın yandan aydınlatmalı ve çok çok aydınlık yerler değiller salonları. Ama bizim ülkeden full aydınlatmalı florasanlı salonlara alışmış halkımız.

Şimdi bu parlaklık meselesine gelirsek, aslında bunun optimumu vardır. Çok parlak ekranlar seni çekse de aslında çok iyi anlamına gelmez.

Mesela Panasonic VT30E modelini canlı görme şansım oldu. THX George Lucas'la çalıştıkları, Pioneer teknolojisini aldıkları belli oluyor. Bit Star Wars bir Shakira bir Tiesto performanslarını görmeniz lazımdı. Parlaklık mı?? Hiç problem değildi. Olması gerektiği gibiydi..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.