Şimdi Ara

2.5GHz dört çekirdekli işlemci ve Android 4.0 ile HTC Zeta görselleri internete sızdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
17.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.5GHz dört çekirdekli işlemci ve Android 4.0 ile HTC Zeta görselleri internete sızdı

ASUS, Acer ve Lenovo ile başlayan 4 çekirdekli Android 4.0'lı tablet duyurularının ardından aynı konfigürsayona sahip akıllı telefonlar da bir bir ortaya çıkmaya başladı. HTC Edge'in ardından firmaya ait bu kez Zeta adlı bir modelin görseli internete düştü.

Engadget tarafından yayınlanan haberde Zeta modelinin Edge modelinin aksine 2.5GHz hızında Snapdragon APQ8064 işlemcisi ile geldiği belirtiliyor. HTC hem NVIDIA hem de Qualcomm tarafından üretilen 4 çekirdekli modelleri kullanmayı planlıyor.

Snapdragon APQ8064 yongada çözümü geçtiğimiz Nisan ayında duyurulmuştu. En fazla 4 çekirdek, çekirdek başına 2.5GHz hızına kadar çıkabilme, yeni Adreno grafik birimi ile 4 kat fazla performans, konsol kalitesinde oyunlar, Full HD 1080p video oynatma, gözlüksüz 3D desteği, 7.1 ses, yüzde 70 daha düşük enerji harcama, 20MP kamera desteği gibi özellikler sunan işlemcinin yıl sonunda piyasada olacağı belirtiliyor.

HTC Zeta'nın da yine aynı dönemde ortaya çıkması iddiaları güçlendiriyor. 1GB RAM, 4.5 inç 720p çözünürlükte ekran, ICS ile harmanlanmış Sense 4.0 arayüzü, 32GB dahili kapasite, 1830mAh batarya, Beats Audio, Bluetooth 4.0, 8MP çift LED flaşlı kamera, 1080p video kaydı, 1.3MP ön kamera, 109.8 x 60.9 x 9.8mm boyutlar ve 146gr ağırlık modelin sunması muhtemel diğer özellikler. 

Tasarımdan kasanın tek parça üretildiği görünüyor. Bu da önceki HTC modellerinden tasarım olarak tamamen ayrıldığını gösteriyor. Görseller şimdilik iddia seviyesinde. Bunun bir konsept olması ihtimali de var. Yıl sonuna doğru telefonun resmi olarak duyurulması bekleniyor.

• bunun katlananı yokmu !?
  • Benim işlemci 2.9Ghz yahu :)
  • htc nin bu haftaki telefonuda buymuş demekki
  • Ön kısmı neysede arka kısmı çok çirkin gözüküyor. 1GB Ram 4 çekirdekli bir işlemci ile darboğaz olur denmesine rağmen neden böyle ilginç girişimlerde bulunuyorlar anlamak mümkün değil. Zaten piyasada ki çift çekirdekli işlemciler için bile çok az sayıda uygulama bulunurken şimdi uygulamala yazanların işi dahada zorlaşacak, tabi olan yine kullanıcıya olacak.

Sadece 20MP kamera, 3D desteği ve düşük enerji kullanımı cazip gözüküyor fakat ilk iki seçenekte çok önemli olmadığına göre işe yarar tek şey düşük enerji tüketimi.
  • Arkasını beğenmedim !
    Okdar çok model çıkıyorki , bukadar üst düzey cihalara bile burun kıvırır olduk , bazen şaşırıyorum :-)
  • Fazla küçük sanki biraz daha büyük yapsınlarda yanımızda bununla beraber çanta taşıyalım.

Ön tasarım iyi duruyor gayet sade ve göz alıcı ancak arka tarafa bakıldığında ön taraf ne kadar iyiyse arka taraf o kadar kötü.
  • 3D çekim için çift kamera gerekmiyormuydu yoksa çekim yapamıyormu
  • şu beats amblemi beni deli etmeye başladı. en sonunda beats yüzünden HTC alacağım herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: zerocontrol

3D çekim için çift kamera gerekmiyormuydu yoksa çekim yapamıyormu

3.paragraftaki özellikler bu telefonun özellikleri değil, işlemcinin sunabileceği konsept özellikler gibi birşey.

Bu arada özellikler iyi hoşta gereksiz, 2.5 ghz 4 çekirdek işlemci? Telefonda Crysis 2 mi oynuycaz anlamadım ki, birde 1830 mah batarya şaka gibi.
  • 2.5ghzlik islemciye ihtiyac duyucak ne islem yapiyor bu cihaz 3dmax mi var icinde, tablet bile degil. Nasil bir pile ihtiyac duyuyordur merak ediyorum hatta araba akusu ile dolasmak bile gerekebilir.
  • ben olsam raminide yüksek tutardım
  • Kim nederse desin bence süper telefon özellikle ön kısmına bayıldım.İşlemci hızının,ekran çözünürlüğüde cabası
  • Tasarımı bence çok güzel olmuş. Özelliklerine zaten laf yok benim pc yi geçti. Ayrıca Grafik Olarak Adreno 225 le geliyormuş Direcxt 9 ve Shader 3.0 desteği varmış. Eee benim ekran kartını da yakaladı. Şimdi ben pc de crysis oynayabiliyorsam bunda hayli hayli oynarım heralde.
  • o işlemciye 1 gb ram yetmezz
  • ama tasarımını çoook beğendim köşeleri incecik tam istediğim gibi :)))
  • işlemciyi geçelim de tasarım harikası olmuş bu telefon ben daha çok görselliğe önem veririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

Fazla küçük sanki biraz daha büyük yapsınlarda yanımızda bununla beraber çanta taşıyalım.Ön tasarım iyi duruyor gayet sade ve göz alıcı ancak arka tarafa bakıldığında ön taraf ne kadar iyiyse arka taraf o kadar kötü.

haberde boyutlarını yazmışlar samsung galaxy s den uzunluk olarak biraz daha küçük genişlik olarak aynı seviyede. iphone 4s den de daha küçük dikkatini çekerim. hayali verilerle yorum yapmayın.
  • HTC haftada bir iki tane duyuracağına bunun gibi modeli 6 ila 12 ayda bir tanıtsaya,ara modelleri geçip.2.5 ghz çıtayı yükseltir iyice.
  • Bunu alıcaksın deniz kenarına gidip taş gibi sektiriceksin suda... O nasıl bir şekildir öyle ön taraf güzel fakat arkası çok kötü duruyor. Az eğimli bir yere bıraksan kayar gider :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.