Şimdi Ara

Core i7 3960X Extreme Edition; En hızlı masaüstü işlemci video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
0
Favori
61.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Intel tarafından dünyanın en hızlı masaüstü işlemcisi olarak lanse edilen 6 çekirdekli Core i7-3960X Extreme Edition inceleme konuğumuz. Sandy Bridge mimarisini temel alan 6 çekirdekli yapısı, yüksek bellek kapasitesi ve Turbo ile 4GHz sınırına dayanan yüksek çalışma frekansı ile dikkat çeken Core i7-3960X Extreme Edition'ı enine boyuna inceledik. Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen Core i7-3960 Extreme Edition incelemesi için bu videonun başlangıç olduğunu ve yakında çeşitli sürprizlerimiz olacağını da not düşelim ve sözü uzatmadan sizleri video ile başbaşa bırakalım.

• izledik ama yinede yaranamadık

intel bench reklamlarıyla yine lider ^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 15 Kasım 2011; 21:58:09 >
  • overclockla bu 5'te çalışır
  • buna 990 dolar vereceğime 320 dolara 2600k alır 3.8GHz turbolarım ama sırf 6 çekirdekli diye önbelleği 15mb işlemci socketi 2011 diye verilirmi

ewettttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt :))))
  • İşlemci lansmanı dündü ve ben de neden inceleme çıkmadığını merak ediyordum, demek ki Donanım Haber bu güzel video için çalışıyormuş. Fx57 seni çok tebrik ediyorum, bıkmadan usunmadan her detayı anlatıyorsun.

Bir AMD fanı olarak rasyonel olmak gerekirse üzüldüm. Çünkü performans farkı giderek artıyor, bizim için AMD'nin düşük fiyatlı işlemci sunması güzel ancak diğer taraftan karlılığı düşük olduğu için yeni işlemcilere yeteri kadar ar-ge yatırımı da yapamıyor gibi kaldı ki Bulldozer de bunu gösterdi.
  • HD videoda sıkıntı var olarak gözüküyor. SD sıkıntısız çalışıyor.
  • AMD çok geri kaldı
  • parası ne
  • @Allen Walker, Core i7-3960X Extreme Edition, adetli alımlarda 990$ yurt dışı fiyatı ile sunuluyor.
  • amaa oyun için her zaman 2600k dır bi daha video yu sonuna kadar izlicem
  • Abi çok pahalı,neden ya neden bu kadar pahalı olmak zorunda...
  • xeonlardan dahamı hızlı acaba merak ettim.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CodeMachine -- 17 Kasım 2011; 19:05:46 >
  • amd ne düşünüyor acaba bu konuda o önemli ? en hızlı ve yeni bi islemcin daha sandy bridge mimarisini geçemiyorken bu islemci onlara daha da büyük bi yara vuruyor ama amd düşük ve orta segmentlerdeki islemci ürünleri ile ayakta duruyor. eğer intel burdaki rekabette de üstünlüğü sağlarsa amd nin hali ne olur bilemeyiz.
  • AMD Phenom II X4 965 ve 6950

i5 2500k ve gtx 560ti

Bunların fazlasının gereksiz olduğunu anladım yani bu testlerde.İleriye doğru da performans yetersiz kalırsa bir tane daha ekran kartı alır cf yada slı yaparım

Bu yeni çıkan işlemciler gerçekten gereksiz 2700k nın ne farkı var 2600 k dan.yani buldozer zaten felaket fiyatı uygun olur amd dedik o da olmadı fiyatıda az değilki. amd bu f/p olayını iyice bozdu intel de 990 dolar dio bizde 2500 dolar+ kdv olur zaten harbiden gereksiz yaaa 3 milyar para vericem 300 liralık amd işlemcisinden 10 kare daha fazla göstercek yokkk yaaaaa demeyin bana bilgisayar sadece oyun için kullanılmıo diye bu habere bakanların yüzde 90 ı oyun tutkunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IIITheExorcismIII -- 15 Kasım 2011; 22:26:32 >
  • iş yapacak adam xeon x5680 x5650 alır ecc ram takar pro ekran kartı alır sisteminin alt yapısını oluşturur bu fantezi ötesi olmuş 2600k 2500k tek kelime ile kullanıcıları çoşturdu maddi durumu gerçekten iyi olan alır havayı atar intel 10 - 20 dolarlık malıyet ile kazanır xD
  • quote:

Orijinalden alıntı: CodeMachine

o kadar zaman bu işlemciyi bekledim, sonra dayanamadım geçen hafta sistem kurdum işlemci piyasaya çıktı. bullshit...

sistemi kurmasan bunu alacaktın yani :)
  • intel her zaman ki gibi yaptı yapacağını giriş seviyesi ekran kartları çöp oldu
  • Süperrrrrrrr
  • quote:

Orijinalden alıntı: isadevil

amd ne düşünüyor acaba bu konuda o önemli ? en hızlı ve yeni bi islemcin daha sandy bridge mimarisini geçemiyorken bu islemci onlara daha da büyük bi yara vuruyor ama amd düşük ve orta segmentlerdeki islemci ürünleri ile ayakta duruyor. eğer intel burdaki rekabette de üstünlüğü sağlarsa amd nin hali ne olur bilemeyiz.

i3 2100k yapılacak diye haberi çıktı türkiyede göremedik maalesef. O işlemcinin fiyatını biraz düşürseler millet x4 955 leri camdan atar.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.