Şimdi Ara

sabıkalı bir kişi nerelerde çalışabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
62.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Umut.

Sabıkalı da neden dolayı sabıkalı? Tecavüz mü gasp mı adam öldürme/yaralama mı? Farklı suçlara farklı meslekler uygun görülür.

nebiliyim sıradan bi suç diyelim. mesela sallıyorum en basitinden laptop çalmış ve yakalanmış biri sonuç olarak sabıkalı oluyo ve bildiğim kadarıyla hemen her şirket sabıka kaydı istiyo. benim merak ettiğim bu adamlara kim iş veriyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

Sabıkalı da neden dolayı sabıkalı? Tecavüz mü gasp mı adam öldürme/yaralama mı? Farklı suçlara farklı meslekler uygun görülür.

nebiliyim sıradan bi suç diyelim. mesela sallıyorum en basitinden laptop çalmış ve yakalanmış biri sonuç olarak sabıkalı oluyo ve bildiğim kadarıyla hemen her şirket sabıka kaydı istiyo. benim merak ettiğim bu adamlara kim iş veriyo.

biz ona hırsızlık diyoruz kısaca
  • Hırsız adamı kimse işe almak istemez şahsen ben işveren olsam elemansızlıktan kıvrılsam bile almam. Çünkü ne malum benim işyerimden de bir şeyler çalmayacağı ne malum kasayı boşaltmayacağı. Aslında diğer suçlar da sakınca doğuruyor adam öldürme gasp fln ama hırsızlık bambaşka bir şey. Suç işleyen adam anca kendi işini kurabilir ya da tanıdık biriyle çalışabilir.
  • Kavga ettim 4 kişi ile biri kolumu kırdı diğeri bıçakla yaraladı ve sonuç olarak onlar ertesi gün işlerine döndü ben 2-3 ay evde yattım 1 er 2 şer yıl ceza alan onlar ancak hapis yatmadılar hiç suç kayıtları yokmuş benim de yok 5 yıl içinde suç işlerlerse hapse girecekler ben ise her biri için 2400 lira para cezası ödemeye mahkum oldum her biri için 2 ay hapis cezası aldım paraya çevrildi nasıl bir adalet bu bilemiyorum.

Bıçakla yaralanma suçundan sabıkalıyım iş bulamıyorum. (Yanlış duymadınız bıçakla yaralama suç biliyorum ama yaralanan benim ve sabıka kaydım var 24 ay taksite bağlattım cezayı paşa paşa ödüyorum dayak yeme cezası)

Bu sabıka kaydım sayesinde iş de bulamıyorum ODTÜ gibi bir üniversite mezunu olmama rağmen şaka en alt seviye işlere bile giremiyorum bugün Burger King tarafından reddedildim sabıka kaydım olduğu için kuryelik için başvurdum yanlış anlamayın müdür falan değil.

Olmazsa spor yapıp biraz kas yaptıktan sonra inşaat ameleliği yapmak durumunda kalacağım gibi bu gidişle. Sonra millet gasp ,dolandırıcılık, hırsızlık, adam kaçırma, evrakta sahtecilik yapıyor diyorlar yaparlar arkadaşım siz bu duruma zorluyorsunuz insanları bir kontrol et adam ne yapmış da sabıka kaydı var ama yok sabıka kaydın olsa yeter inşallah bu kişilerde benim düştüğüm duruma düşerler birisi gelip niye yan yan bakıyorsun deyip kemiklerinizi kırabilir ya da bıçaklayabilir sonra siz de sabıkalı olursunuz.

• soru açık, sabıkalılar hangi kurum/kuruluşlarda iş bulabilir sizce?

• Devlet kurumlarında iş bulamaz
    anca Özel Sektör
  • bizim iş yerinde adam öldürmüş birisi vardı ama özel sektörde iş bulmasıda zor
  • bölgenizde ki İŞKUR müdürlüklerine müracaat ederseniz orada form dolduruyorsunuz orada 100 kişi ve üzerinde çalışanları olanların 1 sabıkalı çalıştırma zorunluluğu vardır oralara yönlendiriliyor.
  • Sabıkalı da neden dolayı sabıkalı? Tecavüz mü gasp mı adam öldürme/yaralama mı? Farklı suçlara farklı meslekler uygun görülür.
  • quote:

quote:

nebiliyim sıradan bi suç diyelim. mesela sallıyorum en basitinden laptop çalmış ve yakalanmış biri sonuç olarak sabıkalı oluyo ve bildiğim kadarıyla hemen her şirket sabıka kaydı istiyo..

benim merak ettiğim bu adamlara kim iş veriyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAMPAG£

quote:

quote:

nebiliyim sıradan bi suç diyelim. mesela sallıyorum en basitinden laptop çalmış ve yakalanmış biri sonuç olarak sabıkalı oluyo ve bildiğim kadarıyla hemen her şirket sabıka kaydı istiyo..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RAMPAG£

quote:

quote:

+1 yani

• kaç ay yattın genç???
  • Neden yattın arkadaş..
  • ne kabahat işledin bro
  • quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

Neden yattın arkadaş..
    bişey yapmadım yav merak ettim hakkaten düşünsenize şuanda atıyorum 24 yaşındasınız, üni mezunusunuz ama sabıkanız var (adam öldürme, tecavüz falan değil daha hafif) yani bu durumda olan biri nerde iş bulabilir?

zaten işsizlik var, işveren bulabildiği her bahaneyi kullanıp maaşı düşürüyo, bence sabıkalı birine iş veren şirket çıksa bile sabıkasını bahane edip baya düşük maaş verirler tahminim.
  • Zorunlu olarak 1 kişi çalıştırmak zorundalar. Ama çalıştırmamak için ellerinden geleni yaparlar.

Mesela engelli kadrosu açıyolar 1 kişi alınacak diyorlar bu kişinin fiziksel engeli olmamalı , üni mezunu olmalı , bilmem ne tecrübesi olmalı diyip caydırıcı istekler yazıyorlar. İşverenlerin çoğu engelli birini çalıştırmak istemez işgücü az olacağı için.
  • quote:

bişey yapmadım yav merak ettim hakkaten düşünsenize şuanda atıyorum 24 yaşındasınız, üni mezunusunuz ama sabıkanız var (adam öldürme, tecavüz falan değil daha hafif) yani bu durumda olan biri nerde iş bulabilir?

zaten işsizlik var, işveren bulabildiği her bahaneyi kullanıp maaşı düşürüyo, bence sabıkalı birine iş veren şirket çıksa bile sabıkasını bahane edip baya düşük maaş verirler tahminim.

hocam çıkar ağzındaki baklayı NE YAPTIN..????
  • Servis soforlugu
  • laptopun işlemcisine ve ekran kartına göre alacağı ceza değişir ve diyelim içerden çıktı teknosa bu adamı işe almaz. misal yani
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.