Şimdi Ara

Windows XP Format atma (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
2
Favori
440.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: tracy

selamlar
    notebook a format atcam..ama hicbir cd yok elimde..bu formattan sonra sorun cikarirmi ?

Bilgisayarın ne markaysa internet sitesine gir ordan bulabilirsin sürücüleri
  • ben format atmak istiyorum fakat cd i taktığımda cd açılmlıyor.Yani format bölümü gelmior.Napabilirim,Ben bootu atçtığımda first boot device die bir seçenek yok.Cevapalarsanız sevinirim.
  • YA arkadaşlar bana bi yardım edin ya delirecem o derece

Bu lanet pc de cd den önyüklemeyi bi türlü cıkartamadım.Cok denedim ama olmuyo boot a girdim orda 4 tane falan menü var 1. menüde 3 tane yazı var bu yazıların hepsini tek tek değiştirerek denedim yine de Nuh diyo Peygamber demiyo bana bi yardım edin
  • quote:

Orjinalden alıntı: mxkoc

XP FORMATSIZ TAMİR EDİN

Xp ye Formatsız Tamir

Windowsunuz Artik eskisi gibi stabil calismiyor , ve mavi ekranlarla, donup kalmalarla sikca muhatap olmaya basladiniz , aklinizda da Format Atmak var, ama durun bakalim Formattan önce yapilabilecek seyler var.

Bu asagidakiler benim gibi System Restore yi daima devre disi birakanlar ve Norton Ghost gibi Image alma yazilimlarini kullanmayanlar icindir.

Ayrica Cd yi takip Repair komutu vermekten de nefret ediyorum, birkac defa ise yaramadi. Sistemim okadar Hantallasti ki Dosya acmak icin bile 15-20 sn bekler olmustum. Eğer siz de bunlardan bıkmışsanız;
    1. Öncelikle Windows sistem dosyalarini kontrol ettirip bozulanlar varsa yeniletelim: Windows Xp Cd nizi Takin Windows kurulum ekrani cikacaktir, bu ekrani kapatalim

Başlat-->Çalıştır---> deyip sfc /scannow yazarak Entera Basın deyin ve beklemeye baslayin .
    2. RegSeeker , adli yazilimi indirip tüm registry kayitlarini taratalim ve buldugu tüm hatali kayitlari birgüzel silelim.
    3. Registry Optimizer , Programini indirip birkez de bununla taratalim ve Registry kayitlarini bir kez daha düzelttirelim.

Bu Porgram Norton Windoctor un yaptigi isin aynisini yapiyor, yaptigim denemelerde, bu programi kullandiktan sonra Norton windoctor la yaptigim scanlarda hicbir hata bulamadi.
    4. Üsttekiler ise yaramadi Ama hala format atmamakta kararliyiz devam o zaman kurtarma konsolunu açalım [ Peki Nasıl?? Bknz. Windowsla İlgili Dökümanlar Bölümü] :

Takalim Win XP Cd mizi ve Cd den Boot edelim

"R" Repair komutunu R ye basarak secelim

Kurtarma konsoluna geldik, Admin Passwordumuz sorulduktan sonra DOS benzeri bir ekranla karsilasacagiz

Simdi sirasiyla asagidaki komutlari verelim:

CD\

cd system32
    cd config
    ren software software.bak
    ren system system.bak
    cd c:\windows\repair
    copy software c:\windows\system32\config
    copy system c:\windows\system32\config
    exit

Boot ettikten sonra Yepyeni bir windows XP ye sahip oldunuz Hayirli ugurlu olsun. Fakat su an Windows u yeni kurmus oldugumuz icin programların çoğu çalışmayacaktır. O nedenle Başlat--> Tüm Programlar da calismayan nekadar program varsa gidip C dizininden ( veya windowsunuz hangisindeyse ) ProgramFiles ten Bu calismayan Programlarin Klasörlerini tek tek silme niz gerekecek. (Formatsiz windowsun da bu zahmeti olsun canim), Böylece Tüm datalariniz yedeklemeye bile gerek kalmadan kurtarildi.

abi bu dediklerinle bilgisayarıma musallat olan truva atlarını da halledebilirmiyim?
    ben siliyom onlar geliyo biçare göster bana.

• Güzel bi döküman olmuş.Teşekkürler..
  • Microsoft Windows XP Professional

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=tr&FamilyID=55820EDB-5039-4955-BCB7-4FED408EA73F

Diğer versiyonlar

http://support.microsoft.com/?kbid=310994

4 tane boş disket hazır tutundiskettle boot yapın

quote:

Orjinalden alıntı: huhe

YA arkadaşlar bana bi yardım edin ya delirecem o derece

Bu lanet pc de cd den önyüklemeyi bi türlü cıkartamadım.Cok denedim ama olmuyo boot a girdim orda 4 tane falan menü var 1. menüde 3 tane yazı var bu yazıların hepsini tek tek değiştirerek denedim yine de Nuh diyo Peygamber demiyo bana bi yardım edin

• sağol emeğine sağlık
  • İste Böyle Kurulur.
  • Windows Aktivasyonuna Paydos !

--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar Kullanmakta olduğunuz aktive edilmiş haldeki XP işletim sistemine format attıktan sonra tekrar aktivasyonla uğraşmanıza gerek yok.
    c: windows/system32 klasöründeki wpa.dbl ve wpa.bak dosyalarınızı bir diskete kopyalayın.
    Formattan sonra,temiz sistemdeki aynı dosyalarla değiştirin.Aktivasyon derdi kalmasın.kolay gelsin
  • arkadaşlar çok güzel bilgiler de bende limewire,fifa06,msn8.0 gibi programlar var bunları nsl yedekliyecem çok acill pc çok fena oldu çok gereksiz programlar var sadece istediğimi nsl yedekliyecem.
  • dostum emin misin burda wpa.dbl dosyası var ama wpa.bak dosyası yok ona en yakın wpabaln dosyası var ama wpa.bak yok
    quote:

Orjinalden alıntı: hasok

Windows Aktivasyonuna Paydos !

--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar Kullanmakta olduğunuz aktive edilmiş haldeki XP işletim sistemine format attıktan sonra tekrar aktivasyonla uğraşmanıza gerek yok.
    c: windows/system32 klasöründeki wpa.dbl ve wpa.bak dosyalarınızı bir diskete kopyalayın.
    Formattan sonra,temiz sistemdeki aynı dosyalarla değiştirin.Aktivasyon derdi kalmasın.kolay gelsin

• Mesela ben simdi bilgisayarima format attim formattan sonra bilgisayarim eski halindemi olcak yani bilgisayardaki resimler muzikler yerinde durcakmi yoksa format atmadan once sistem yedegini almak gerekirmi eger gerekiyorsa nasil aLcas?
  • Güzel çalışma bilgilerim güncelleşti...
  • Bütn bu yazılanlara rağmen,hala format nasıl atılır diye soranlar var
  • bide alıntıdır die yazssan daha ii olucaktı acemiler .com veya net öle bi siteden cekmiş

ama yinede emek saygı lazımm
  • ya bende xp nin cd si yok kaybettim sanırım çünkü bir kaç yıldır kullanıorum neyse benim cdsiz bilgisayara format atmam lazım nasıl olucak?acaba lütfen yardım edin
  • quote:

Orjinalden alıntı: tracy

selamlar
    notebook a format atcam..ama hicbir cd yok elimde..bu formattan sonra sorun cikarirmi ?

çıkabilir
  • ellerine sağlık
  • güzel çalışma olmuş ellerinize sağlık
  • teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.