Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.848
Cevap
60
Favori
224.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YAZICIOĞLU

quote:

Orijinalden alıntı: by@li

En azından Paradigm o kadar ölü yatırım değil. Sadece piyasadan kendisinin tanınmasını ve hakkıysa hakkının teslim edilmesini bekliyor o kadar. Forumda %90 bu markayı tanımıyor bundan eminim.

İşte bu yüzden zaten 50000tl lik hop 10000 e zor satılıyo demek istedi herhalde hi def man.
    Definitive de zamanında o sıkıntıyı çekti.
    Mission çoğu kişi bilmez ama benim en çok sevdiğim markalardan.

Fakat JBL jamo dedinmi Oooo tamam der millet.İşte bu yüzden zaten 50000tl lik hop 10000 e zor satılıyo demek istedi herhalde hi def man.
    Definitive de zamanında o sıkıntıyı çekti.
    Mission çoğu kişi bilmez ama benim en çok sevdiğim markalardan.

Fakat JBL jamo dedinmi Oooo tamam der millet.

Tamamda 10000 e signature'mi satiliyor konu aslinda bu. 10000 e zor satilan s8 nerde? Su anda bastan belli benim bahsettigim s8 kolonlar. Digerlerinden bahsetmedim farkederseniz.

Ben hic bir sistemde yukarida anlattigim etkiyi hissetmedigimden bahsettim konu baska yerlere geldi. Fiyat konusu baska birsey alicisi ciktimi para etmeyecek bir mali iyi bir fiyata satarsin alicisi cikmadimi 100 000 liralik mali darda ve zorda oldugun bir zamanda 10000 liraya satamazsin bunlar gorece seyler ve arz talep meselesi.

Piyasayi az cok takip ediyoruz kimse 10 liraya alsigini 2 liraya satmiyor farkindaysaniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ali tartışmak için yazmamıştım yanlış anlama lütfen.Biliyorsun 10.000tl ye ikinci el S8 bulabilmek için önce birkaç tane sıfır satılması lazım [:D
    Benim söylemek istediğim çok değerli alt ve orta serileri olan ki belirttiğin gibi fahiş ikinci elleri bile satılmış markaların harika bile olsalar hiendlerine rağbet olmuyor.

• Sorun degil Altug.

Onu Zaman gosterir. Bekleyip gormek lazim. Dedigim gibi her sey arz talep meselesi.

Her malin mutlaka bir alicisi vardir.

Dinledigim set bende olsunda elbet satilir ama 10 000 e degil tabii :)

• by@li kullanıcısına yanıt
    Keske benim olsa :(

• He bu arada watt puppy altu autopia bw 802 diamond gibi kolonlarinda turkiyede onlarca adet satildigini dusunmuyorum. Mevcut olanlarda piyasada dolasip duruyor elden ele. Kah memnunuyetsizlikten kah doyumsuzluktan yada farkli arayislardan dolayi elden ele degisip duruyor.

Sunu da soylemeden gecemeyecegim dogrusu; son kullanicida olan bir mal uc kurusa satilirken yada satilamazken ayni mali pazarlayan ikinci elcilerde bunun degeri 13 lira oluyorya en cok buna takmis durumdayim.

40 yillik amfiye 8000-9000 euro isteniyor. Yaw o amfi olmeyi bozulmayi unutmus neymis koleksiyonlukmus alan bir garibanin elinde kalacak belkide. Tabii satana degil alanada bakmak lazim.

• Çok haklısın

Katılıyorum ancak insanların bakış açılarını değiştirmek çok zor. Otomotiv'den bir örnek vereyim Dünya'da kalite algısını çok üst seviyeye çıkaran birçok teknolojik yeniliği barındıran VW PHATEON lüks ve kalite konusunda platform kardeşi AUDI A8'i bile eziyordu . Ne oldu tarihin tozlu sayfalarında yerini 3 sene içinde aldı. Almıyor insanlar POLO yapan firmanın lüks otomobilini.Mercedes'in ultra ultra lüks MAYBACH markasını neden kapattı sorun aynı Bentley ve Rolls Royce ile rekabet etmenin Mercedes için bile imkansız olduğu gerçeği.

Bir hoparlöre 20.000 USD verecek kişinin kriterleri arasında onu üst seviye algılatacak nadirlik konusuna da önem verdiği gerçeği değişmiyor.
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Valla ben dalı epicon 8 begenmeme rağmen

Aynı sekilde düşündüm ve almadım

• Araba konusu biraz farklı tabii. Araçlar bazıları için ihtiyaç bazıları için lüks. Ama ses veya sinema sistemi öyle değil bu tamamem zevk ve aynı zamanda hobi. Kimse evine ihtiyacım var şuradan bir tane 5+1 sistem almam gerekli diye düşünmez sanırım.

Kolon seçimi tamamen tercih meselesi, isteyen istediğini alsın. Sonuçta bu hobi paranın yaptırım gücüne bağlı. Parası olan beğenen alır kullanır, beğenmezse elbet satılır. Piyasada sürekli çevrim içi olan 2. eldeki ekipmanlarında bir şeklilde alınıp bir süre sonra beğenilmediği için sürekli el değiştirdiğini düşünüyorum. Aksi takdirde alan yıllarca kullanır satma gereği duymaz.

Öyle düşündüm şöyle düşündüm almadım demek doğru bir yaklaşım değil, dinle beğendiysen al kullan. O bunu dedi şu şöyle dedi gibi takıntılarımız yüzünden bir çok şeyi zararına satmak durumunda kalıyoruz.

Tercihler, tercihler, tercihler. Sebepler. Hepsi bu.

Bu yüzden ünlü ikinci el sitesine girmek istemiyorum artık, sıfır görmekten bıktık yahu. Yeni türeyen bir firma var 1987 üretimi cd transport ve dacı 5.000 doların üzerinde satma azminde.

Atalarımızın bir lafı var "demirden bilmem neyi olsa dayanmaz" diye, bu cihazın bir sürü hareketli parçası var, optik gözü var, hepsini geçtim 30 yıl önceki dijital bir teknolojinin (dac) günümüzden daha iyi çalması nasıl açıklanabilir?Arkadaşa göre günümüzün 20.000 dolarlık cd player'lerinden daha iyi çalıyormuş pes yani.

İkinci el 10-15 Yıllık hoparlörlerin bu kadar para etmesi de bir garip, hoparlörlerinde hareketli parçaları var ve körükler sonsuza kadar dayanan materyallerden yapılmıyor. 10 Yıl sonra o sürücülerin halini düşünebiliyor musunuz?
  • simsek07 S kullanıcısına yanıt
    Hi end hopalor Lerde driver sıkıntısı yok

Bir haftada tum driver leri yenileme imkanı var

• kendilerinde olunca altın, koleksiyonluk, bizde olunca hurda :)

bu şekilde piyasada dolaşan bir sürü cihaz var örneğin Accuphase amfilerin çoğu, mcintoshlar vs vs.

"eskiye rağbet olsa pit pazarına nur yağardı" demiş atalarımız. 10 yıllık olsa bi nebze anlarımda.
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Ya bilmeden DUNLAVY AUDIO gibi batık bir markanın hoparlörünü alırsan

AKTİF SUBWOOFERLAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Hi end hopalor Lerde driver sıkıntısı yok

Bir haftada tum driver leri yenileme imkanı var

sanırım çok uygun fiyatlara değiştiriyorlardır değil mi Tuğrul?
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Allah korusun daha değişmem zaten

Iki hopalor var beğendiğim cidden defalarca dinlediğim ikinci el

Ama fiyatları artık çok ciddi sıfır pasat parası bu sebeple
    Rusya'da bu kriz varken
    Tr de bu kur varken

Şimdilik bulaşmamak en dogrusu

Ali abi rakı içen bardağı saymaz

Tr distiributor den alırsan tabi her cift 1000 Euro uzeri ama gidiş geliş olursa ülkesinde de yuzde 35 daha uygun

• İkinci el hoparlör almadığım için sürücüler hemen değiştirilir mi bilmiyorum ama bildiğim bir şey var, piyasadaki anlı şanlı firmaların bir çoğunun satış sonrası hizmeti yerlerde sürünüyor.

140.000 Dolarlık hoparlör satan ünlü firma, ihtiyacım olan 20 euro'luk pikap mil yağını 3 aydır Almanya'dan tedarik edemiyor.

Başka bir ünlü firma, ortofon kartuşumda olan bir arıza için beni 4 aydır bekletiyor.

Diğer ünlü bir firma Avr'deki ısınma sorunu için yorum yapamıyor.

Öbürü "ama ben satmadım ki" diyor.

Diğeri "temsilciliği yeni aldım hakim değilim diyor".

Bir diğer "Allah Allah bu soruna ilk defa sizde rastlıyoruz" diyor.

Daha devam edeyim mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Ali abi rakı içen bardağı saymaz

Tr distiributor den alırsan tabi her cift 1000 Euro uzeri ama gidiş geliş olursa ülkesinde de yuzde 35 daha uygun

Değil mi? Keşke düşündüğün kadar kolay olsaydı. Herkes gider yurt dışından alış verişini yapardı.
    Abi sen bu iste eskisin bilirsin tabi deneyim var sonuc ta

Ama dediğin gibi su an bakmakta oldugum hopalor sıfırı 100000 uzeri mecbur ikinci el bakıyorum alacağım dan değilde bakıyoruz

Boyle oluncada artık bakmiyoruz malesef
    Bazı ayrıntılara driver çok kafaya takmiyoruz
    Ama tabi sıfır olsa kim yok der

guzel hoby ama aksam lari bir saat muzik dinlemek cidden çok keyifli

Paradigm da sagolsun sinema keyfimi cidden katladı Need for speed diye saçma sapan bir film izledim. Cidden araçların arasında basına ucak iniyor gibi çok sevimli oldu sistem bu hali ile

Atmos diye bir olay basımıza cikti bakalım zaman icinde ne olcak

• quote:

Orijinalden alıntı: by@li

He bu arada watt puppy altu autopia bw 802 diamond gibi kolonlarinda turkiyede onlarca adet satildigini dusunmuyorum. Mevcut olanlarda piyasada dolasip duruyor elden ele. Kah memnunuyetsizlikten kah doyumsuzluktan yada farkli arayislardan dolayi elden ele degisip duruyor.

Sunu da soylemeden gecemeyecegim dogrusu; son kullanicida olan bir mal uc kurusa satilirken yada satilamazken ayni mali pazarlayan ikinci elcilerde bunun degeri 13 lira oluyorya en cok buna takmis durumdayim.

40 yillik amfiye 8000-9000 euro isteniyor. Yaw o amfi olmeyi bozulmayi unutmus neymis koleksiyonlukmus alan bir garibanin elinde kalacak belkide. Tabii satana degil alanada bakmak lazim.

3 liraya alıp 13 liraya satan ikinci el ci midir yoksa başka bişey midir tartışılır. Ne olduğunu yazmak istemiyorum zira ban lanmaya değmez çakal satıcılar için ...

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.