Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.849
Cevap
60
Favori
224.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    Dalı +-3 db aralığında 28 Hz olarak belirtmiş fakat heco 'da bu aralığı göremedim. O yüzden net birsey söylemek zor fakat ben olsam Dalı alırdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://youtu.be/uzCIMufCQLk

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Dalı +-3 db aralığında 28 Hz olarak belirtmiş fakat heco 'da bu aralığı göremedim. O yüzden net birsey söylemek zor fakat ben olsam Dalı alırdım.

bu +/- 3db aralıgı ne anlama gelıyor hocam? yanı bu aralıktakı 28hz olması ne demektir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Eray, 50 Hz çok az olur. Eğer tüm kolonlar large ise 50 olabilir fakat genelde kullanıcıların önler kule arkalar küçük oluyor. Bu nedenle 50 az olur.

Dedim ya ihtiyaca göre

• quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

şimdi hangisi daha iyi oluyor ?

http://www.conrad.com/ce/en/product/325863/HECO-Victa-Sub-251A-Cognac-Hi-Fi-Subwoofer

22HZ 'e kadar iniyor

Dali ise 28HZ'e kadar iniyor

http://gsaelektronik.com/urun/dali-sub-e12-f-aktif-sub-woofer_183.aspx?CatId=142

100 WATT bir subwoofer ın 22hz e inmesi bence imkansız mümkün olsa bile 80db altında bir ses üretecek bu ses seviyesi de hissedilmesini zorlaştırır.Recep ivedikten bile daha güçlü bir 22hz çıkar

Dali daha kompak bir ürün litresi daha küçük ancak hem sürücüsü hemde amfisi daha güçlü bence daha kaliteli çalacaktır. kullanılacak oda 20-30m2 arasındaysa Dali biraz daha büyükse Heco tercih edilebilir ancak kalite önemliyse Dali derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

şimdi hangisi daha iyi oluyor ?

http://www.conrad.com/ce/en/product/325863/HECO-Victa-Sub-251A-Cognac-Hi-Fi-Subwoofer

22HZ 'e kadar iniyor

Dali ise 28HZ'e kadar iniyor

http://gsaelektronik.com/urun/dali-sub-e12-f-aktif-sub-woofer_183.aspx?CatId=142

100 WATT bir subwoofer ın 22hz e inmesi bence imkansız mümkün olsa bile 80db altında bir ses üretecek bu ses seviyesi de hissedilmesini zorlaştırır.Recep ivedikten bile daha güçlü bir 22hz çıkar

Dali daha kompak bir ürün litresi daha küçük ancak hem sürücüsü hemde amfisi daha güçlü bence daha kaliteli çalacaktır. kullanılacak oda 20-30m2 arasındaysa Dali biraz daha büyükse Heco tercih edilebilir ancak kalite önemliyse Dali derim.

hocam 40-45 m2 bir alanda kullanacağım.

ileride de yanlarına 2 adet kule victa prime 702 düşünüyorum yada magnat supreme 2002

kullandığım amfi pio vsx-921 bu amfiye ayrıca uygun mudur baktığım bu hoparlörler subwooferlar vs?

oda büyük zaten küçük ve güçsüz bir sub olmaz ben olsam biraz daha bütçe ayırıp daha iyi bir sub alırdım. O zaman kule ön hoparlörler yerine bookshelf modeller le de idare edilebilinir. İkici el güzel sub bulunabilir. Bir arkadaş Definitive Supercube 2 satıyordu...
  • quote:

oda büyük zaten küçük ve güçsüz bir sub olmaz ben olsam biraz daha bütçe ayırıp daha iyi bir sub alırdım. O zaman kule ön hoparlörler yerine bookshelf modeller le de idare edilebilinir. İkici el güzel sub bulunabilir. Bir arkadaş Definitive Supercube 2 satıyordu...

hocam bu Victa 251A yada Dali 12 Ef kesmez mi diyorsun? bunların dışında bir üst hangi model tavsiye edersin?
    45 m2 büyük alan ...
    alanın tamamı kullanılacaksa sorun olabilir. Ancak L tipi bir alanda küçük parçayı kullanıyorsan uygun olacaktır. Odanın tamamı kullanılacaksa ancak idare edecektir.Bu Subların bir üstü modeller ne yazık ki 3.500 TL'den başlıyor bu sebeple ikinci ele yönelmeni tavsiye ettim. Bütçe iyice açılıyor...
    Bu oda için Definitive Supercube I veya II yeni serilerden 6000 ve 8000 ... Monitor Audio GSW12... REL R328....REL T9....MJ Acoustics Pro55mkII...Golden Ear Forcefield 5
  • quote:

45 m2 büyük alan ...
    alanın tamamı kullanılacaksa sorun olabilir. Ancak L tipi bir alanda küçük parçayı kullanıyorsan uygun olacaktır. Odanın tamamı kullanılacaksa ancak idare edecektir.Bu Subların bir üstü modeller ne yazık ki 3.500 TL'den başlıyor bu sebeple ikinci ele yönelmeni tavsiye ettim. Bütçe iyice açılıyor...
    Bu oda için Definitive Supercube I veya II yeni serilerden 6000 ve 8000 ... Monitor Audio GSW12... REL R328....REL T9....MJ Acoustics Pro55mkII...Golden Ear Forcefield 5

Hocam bu siteden hangi sibwooferi onerirsiniz

http://www.sessistemi.web.tr/Aktif-Subwoofer,LA_1442-2.html#labels=1442-2

Bu site guvenli.midir?

9 taksit yaptigi icin buradan bakiyorum

Bu definitvylerde 2 adet radiator yaziyor bu nedir sesi mi yayiyor ne yapiyor?

Butcem 1800tl hatta 1500 zor diyordum ama maks cikabilecegim fiyat araligi

Son olarakta victa 251a ve dali e12f icin kesinlikle 40m2 ye yetmez mi diyorsunuz?

• Siteyi tanimiyorum....
    Definitive icin distributoru mavi hifi ile irtibata gecebilirsin...
    Radiator tipi subwoofer kabinini kucuk tutup maaksimum etki yaratmak icin aktif surucunun yanina bir veya 2 adet pasif surucu konumlandirilmasidir.ise yarar genellikle portlu subwoofer dizaynina gore pahali ancak efektif bir cozumdur.
    Dali denenebilir performans olarak ne bekledigine gore alacagin etki degisir.....

• Benim o siteden alışverişim oldu, son derece güvenlidir.
  • peki hocam Heco victa prime 702 ler 40-45m2 lik bir alan için ses konusunda yeterli olurlar mı?

yada Magnat monitor supreme 2002 ?

bu arada amfim pioneer vsx-921 bu yukarıdaki hoparlorlerı sorunsuz surebılır mı?

son oalrakta sub için cok cıkamyacagımdan Dali e 12f eger victa 251 A ile arasında 600tl lik vbibr fark yoksa Victa 251A tercih edeceğim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spirit_Rises -- 5 Mayıs 2014; 23:37:45 >
  • Bu sublar aktif oldugundan pioneer a yüklenmeyecek.
    Bu işler bazen deneme yanılmayla çözülür. Bence 251 ile başla memnun kalmazsan zaten ileride beklentini set ettiğin seviyeye çıkarsın....

• quote:

Bu sublar aktif oldugundan pioneer a yüklenmeyecek.
    Bu işler bazen deneme yanılmayla çözülür. Bence 251 ile başla memnun kalmazsan zaten ileride beklentini set ettiğin seviyeye çıkarsın....

Hocam peki sunu sorayim victa 251A ile dali e 12f arasinda sence neyi tercih etmeliyim yani arada 600tl deger bir var mi dali daha mi kuvvetli?

Bence 600TL fazla verilmez. Heco ile başlarsın bizler yıllardır bu Subwooferları değiştire değiştire kullandığımız için acayip yorumlar yapabiliriz. Bir yerden başlayıp kulağını bass seslere alıştırmak için iyi bir seçenek bu Heco bence. Özellikle oturduğun yönün karşı köşesine yerleştirirsen birkaç desibel daha fazla bass alırsın... Emin ol birkaç ay sonra pozitif/negatif yorumların farklı olacaktır.
  • quote:

Bence 600TL fazla verilmez. Heco ile başlarsın bizler yıllardır bu Subwooferları değiştire değiştire kullandığımız için acayip yorumlar yapabiliriz. Bir yerden başlayıp kulağını bass seslere alıştırmak için iyi bir seçenek bu Heco bence. Özellikle oturduğun yönün karşı köşesine yerleştirirsen birkaç desibel daha fazla bass alırsın... Emin ol birkaç ay sonra pozitif/negatif yorumların farklı olacaktır.

Suan hangi marka model sub kullaniyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ringo-Star

quote:

Suan hangi marka model sub kullaniyorsunuz?

Bu konunun 5. Sayfasına bak usta kendi yaptı iki canavar

• quote:

hocam şöylede bir durum var bugüne kadar evded kullandığım subwoofer

JVC SP-PW100

ben bundan heco victa 251 a modeline geçersem vay be dedirtir mi? beklentim sahip olduğum mevcut subwooferdan daha tok daha sağlam ve yüksek bass sesi almak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spirit_Rises -- 6 Mayıs 2014; 11:10:04 >

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.