Şimdi Ara

EVGA bu defa yalnız değil; Asus çift soketli yeni anakart hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
4.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Çift işlemci kullanımına olanak tanıyan Classified SR-2 anakartı ile yüksek performans segmentinde ciddi başarı elde eden ve bunun üzerine Sandy Bridge-E tabanlı işlemciler için Classified SR-3 modeli üzerindeki çalışmalarına hız veren EVGA, bu defa yalnız kalmayacak gibi görünüyor. Henüz resmi olarak doğrulanmasa da Asus'un, Classified SR-3 ile aynı kulvarda yer alacak yani yüksek performans tutkunlarını hedef alacak gizli bir anakart projesi üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Firmanın yeni anakartı için henüz çok fazla detay bulunmuyor ancak şirkete yakın kaynaklar, tasarım takımının bir süredir bu konu üzerinde çalıştığını ifade ediyor. Bu noktada altı çizilen detay ise hazırlandığı belirtilen anakartın aynı zamanda iş istasyonu ihtiyacı duyan profesyonelleri hedef alacağı ancak diğer taraftan tasarım/hız aşırtma özellikleriyle oyun ve performans tutkunlarını da ihmal etmeyeceği belirtiliyor. Yeni anakartın detayları hakkında şu an için fazla detay bulunmuyor ve çıkana kadar Asus için amiral gemisi görevini Rampage IV Extreme modelinin sürdürmesi bekleniyor. 

• asusun bu son zamanlarda yaptığı çözümleri dikkatle inceliyorum ve evga'yla arasındaki farkı kapattığını görebiliyorum..
  • iş istasyonundan öteye başka bir amaç için kullananın aklına şaşarım..
  • bu tip anakartlara i7 işlemciler takılıyor mu ?
    render almak için birebir anakartlar...
    grafik tasarım ve modellemeciler için isteyen serverda yapar :D
  • Şu an için para ve watt kaybından başka birşey değil.
    http://www.bit-tech.net/hardware/motherboards/2010/08/17/evga-classified-sr-2-review/6
  • Neden günlük işlemciler için yapılmıyorki bu, illaki 1000 dolarmı vermek lazım iki işlemciye? 100 dolarlık ekran kartından 2-3 tane takabiliyoruzda neden iki tane 100 dolarlık işlemci alıp birlikte kullanamıyoruz... Teknik olarak çok mu zor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 15 Kasım 2011; 1:12:54 >
  • Son kullanıcı düzeyine gelmesi imkansız. Ekstra maliyet gerekir. Çift güney köprüsü , çift ram falan filan.
    150 dolar seviyesine gelmesi imkansız:Denetleyici üreticileri (intel,amd) anakart üreticlerine chipleri 50 dolardan aşağıya vermiyorki.
  • Yalnız x79 chipsetki anakartların bellek dizaynları çok hoş. İşlemci ile sağlı sollu artık ne kadar bandwith verirlerse.
  • Gigabyte MSI Asus bu zamana kadar neden yapmadı çok ilginç.
  • hangi işlemcileri kullanabiliriz ki ?
  • 4 slotluk 8'er çekirdekli işlemcilerin çalıştığı sistemleri bir düşünsenize?
  • Yazılım ve donanımlar uygun olacakmı asıl sorulmasi gereken soru budur.
  • güzel olmus tam benlık
  • satılık maxsımus 3formula anakart ve ı7 860 ıslemcı ve fan 700 tl
  • tam saçmalık
  • güzel olan her sey pahalıdır
  • evga yapar asus bakar asus kukllanıyorum ama bakınız bütün rekorlar her zaman evga anaakartlarla ekran kartlarıyla kırılır çünkü adamlar her açıdan dünyada 1 numara
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

evga yapar asus bakar asus kukllanıyorum ama bakınız bütün rekorlar her zaman evga anaakartlarla ekran kartlarıyla kırılır çünkü adamlar her açıdan dünyada 1 numara

çift işlemci slotlu ve son kullanıcıya yönelik ekran kartı takılabilen (AGP slotlu) ilk anakartı 2003 yılında ASUS yapmıştı. Anakartın ismi PC-DL di. Xeon işlemcileri overclock etmeye izin veren ilk anakartlardandı. (Belki de ilkiydi hatırlamıyorum)
    İntelin benzer skulltrail platformunu çıkarması 2008 yılında oldu. Yani Asus daha intel referans platform lanse etmeden 5 yıl önce ev kullanıcısısnın kullanabileceği çift işlemcili anakartı yapmıştı.

Yani EVGA yapar Asus bakar demek yersiz olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ascha

quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

evga yapar asus bakar asus kukllanıyorum ama bakınız bütün rekorlar her zaman evga anaakartlarla ekran kartlarıyla kırılır çünkü adamlar her açıdan dünyada 1 numara

çift işlemci slotlu ve son kullanıcıya yönelik ekran kartı takılabilen (AGP slotlu) ilk anakartı 2003 yılında ASUS yapmıştı. Anakartın ismi PC-DL di. Xeon işlemcileri overclock etmeye izin veren ilk anakartlardandı. (Belki de ilkiydi hatırlamıyorum)
    İntelin benzer skulltrail platformunu çıkarması 2008 yılında oldu. Yani Asus daha intel referans platform lanse etmeden 5 yıl önce ev kullanıcısısnın kullanabileceği çift işlemcili anakartı yapmıştı.

Yani EVGA yapar Asus bakar demek yersiz olmuş

geçmişde ona bakalırsa amd işlemci olarak liderdi ama artık boynuz kulağı geçti

• İnanılmaz bi anakart,dudaklarım uçukladı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.