Şimdi Ara

Superonine PS3 Kopma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
2
Favori
4.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Ps3 de özellikle fifa oynarken maç sırasında kopma sorunu yaşayan varmı fiber superonlineda? daha öncede sürekli olurdu bu sonra düzelmişti şimdi tekrar başladı ve kafayı yediriyor

• PS3 kablosuzla mı bağlanıyor?
  • Kablolu,kablosuZdada oluyor ayni durum.80130504 hatasi ile kopuyorum surekli psn den.
  • Ps3 son versiyondan kaynaklanıyor cogu kisi şikayetçi bu konuda
  • Deli ediyor bu sorun,superonlinedan kaynakli oldugunu dusunuyorum.
  • Aynı sorundan ben de muzdaripim,sıkı sık bu hatayı veriyor
  • Oyun esnasında hiç kopma olmadı ama bazen bağlantı gidiyor ve 1-2 saniye sonra yeniden geliyor. Signed Out yazıyor ve 2 saniye sonra signed-in yazıyor. Bu sorunun sadece bende olduğunu düşünüyordum ama aynı bağlantı türünü kullanan başka bir arkadaşımda da oldu. Nadir oluyor ama can sıkıcı tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .ZeuS.

Oyun esnasında hiç kopma olmadı ama bazen bağlantı gidiyor ve 1-2 saniye sonra yeniden geliyor. Signed Out yazıyor ve 2 saniye sonra signed-in yazıyor. Bu sorunun sadece bende olduğunu düşünüyordum ama aynı bağlantı türünü kullanan başka bir arkadaşımda da oldu. Nadir oluyor ama can sıkıcı tabi.

bizim sorunumuzda bu zaten,fifa 12 oynarken yapıyor deli ediyor.
  • Ben bir çözüm bulamadım bu olaya maalesef. Bütün router'larda aynı. Genel bir sorun sanırım.
  • Merhaba,

Bu tür sorunlar ile ilgili PS3 üzerinden manuel ip atamayı denemenizi tavsiye ediyorum. PS3 üzerindeki dhcp kira sürelerinde problem oluşabilmekte, kira süresini router kısmına bıraktığında router üzerinde tanımlı olan kira süresi de " 60 dakika " olunca tekrar ip almak için istek göndermekte. Neticesinde kısa süreli " loss " olabilmekte paketler.

Bu şekilde test edip, sonuçları burada modem markası ile paylaşabilirseniz , ortak bir çözüm noktası aranabilir
  • Selam... Arkadaşlar bende de aynı hatayı veriyor. Pes 2012 online oynarken bazen 30 dk bazen 2 saat ama genellikle 30 ila 45 dk sıklıkla 80130504 hatasını alıyorum ve psn den düşüyorum aynı şekilde online oyundanda düşüyorum. Araştırıp denediğim yöntemler: A: Elle ip girme yani manual ip durumu. B: media server ı devre dışı bırakma. C: kablolu olarak internet bağlantısı kurup deneme. Bu yazdıklarımın hepsini yapmama rağmen sorun yaşamaya devam ediyorum malesef. Kullandığım internet Superonline fiber Modem Pirelli. Çoğu kişiler superonline ve modemi pirelli den kaynaklandığını söylüyorlar. sizlerinde kullandığı modemin markasını ve internet sağlayıcınızı öğrenmek istiyorum bu şekilde net ve kesin sonuç için birleşme yapabiliriz. teşekkürler şimdiden herkese saygılar...
  • bende cok az oluyor bu sorun oldugunda ıse acıp kapatıyorum ps3 otomatık ıp degısıyor aynı hatayı vermıyor gıne.
  • konuyu hortlatıyorum ama bir çözümü bulunamadımı hala? bendede lanet olası superonline ve pirelli modemi var.
  • Çözüm bulundu. Superonline tarafından verilen Huawei router'lar sayesinde ben artık hiç kopma sorunu yaşamıyorum. Siz de bu router'lardan talep edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2eu5

Çözüm bulundu. Superonline tarafından verilen Huawei router'lar sayesinde ben artık hiç kopma sorunu yaşamıyorum. Siz de bu router'lardan talep edin.

telefon ederek router mi isticez? numara gibi bişeymi bu? kusura bakmayın bu konuda cahilim biraz da çözümü nasıl :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhadss -- 24 Temmuz 2012; 10:45:54 >
  • Normalde böyle bir uygulama yok. Keyfi olarak router değişimi yapılamıyor. Ama sizinki de keyfi sayılmaz. Çünkü PSN'de oyun oynayamıyorsunuz sık sık bağlantı koptuğu için. Bunu belirtin telefonda ve sorunun Huawei router ile düzeldiğini bildiğinizi söyleyin. Teknik ekibi yönlendireceklerdir. Ben öyle yaptım, ertesi gün hallettiler.
  • teşekkürler hocam ben bi deniyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2eu5

Normalde böyle bir uygulama yok. Keyfi olarak router değişimi yapılamıyor. Ama sizinki de keyfi sayılmaz. Çünkü PSN'de oyun oynayamıyorsunuz sık sık bağlantı koptuğu için. Bunu belirtin telefonda ve sorunun Huawei router ile düzeldiğini bildiğinizi söyleyin. Teknik ekibi yönlendireceklerdir. Ben öyle yaptım, ertesi gün hallettiler.

hocam allah razı olsun yaçözdüm olayı. vallahi bıkmıştım artık.. çok teşekkür ederim :)
  • Aynen ben de zamanında saç baş yolacak duruma gelmiştim ama sonradan hallettim şans eseri. Bana da bu forumdan birisinin yardımı dokunmuştu. Sorunun çözülmesine sevindim.

• Bende aynı sorunu yaşıyordum.Modem değişim talebinde bulundum ama sadece 50 ve 100mbit abonelerinde değişim yapılıyormuş.Yinede talebinizi iletelim dediler bakalım ne olacak.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.