Şimdi Ara

QRHacker ile hızlı ve eğlenceli QR kodları oluşturabilirsiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • QRHacker ile hızlı ve eğlenceli QR kodları oluşturabilirsiniz

Mobil cihazlara yüklenen bir barkod okuyucu uygulaması ile kameranıza okuttuğunuz ve ardından içine saklanmış linke gidebildiğiniz Quick Response - QR kodları yeni gelişen bir teknoloji olduğu için özellikle siyah beyaz monoton tasarımı nedeniyle eleştiriliyor.

Macaristan kaynaklı Carnation Group ekibinin geliştirdiği QRHacker ile standart kod oluşturma yazılımlarından daha farklı bir çözüm geliştirerek işin içine biraz eğlence katmak amacını güdüyor.

QRHacker.com sitesi üzerinden erişilebilen web uygulamasında ilk aşamada saklayacağınız link, metin veya kartvizite karar veriyorsunuz. İkinci aşamada kenarları yuvarlıyor veya keskin bırakabiliyorsunuz.

Üç ve dördüncü aşamalarda ön ve arka planı renklendirebiliyorsunuz. Burada en önemli fark arka ve ön plana istediğiniz bir resmi yükleyebilmek oluyor. Ön planda ise piksel piksel düzenleme yapabildiğiniz gibi, resimleri URL'sinden çekebilmek oluyor. İsterseniz resim üzerinde oynamalar ve efektler de yapabiliyorsunuz. Bu açıdan uygulama farklı ve tatmin edici seçenekler sunuyor.

Kişiselleştirme eğer kodu okunamayacak hale getirirse uygulama sizi uyarıyor. İşiniz bittiğinde png veya pdf olarak QR etiketinizi kaydedebiliyorsunuz. QR kodu kullanmak isteyen ancak monoton tasarımından sıkılanların mutlaka denemesi gereken bir uygulama.

• Aslında çok büyük bir işlev yapmıyor bu site. QR Code'un mimarisinde hata düzenleme olayı var bunun sayesinde oraya logo yerleştirebiliyoruz zaten.
  • Anlayana... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pardus Linux -- 13 Kasım 2011; 20:45:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

Anlayana... :)

güldüm :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

Anlayana... :)

Apple la derdiniz ne anlamadim

• Beğendim
  • şu donnaım haber yazısı ve logosunu paintle mi hazırladınız acaba kenarlarında piksel kaynıyo Allah rızası için size temiz bir png hazırlayayım
  • tam bende bu konuyu açıyordum
  • Kim ne derse desin apple

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.sD -- 9 Ocak 2021; 20:2:59 >
  • @Zuckerson :

http://tr.wikipedia.org/wiki/QR_Code

http://www.gelecekonline.com/metin/qr_kod

Şu linkleri inceleyebilirsin, fikir vermesi açısından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 13 Kasım 2011; 23:28:00 >
  • oldu bir incikli boncuklu qr kodlu kalmıştı ellenmemiş.. kızlar gelsinlerde cicili bicili kod yapsınlar oyuncak olur onlara.. kod dediğin öyle olur daha ne istiyosunuz beğenmiyorsanız demek ki sizin istediğiniz şey kodlarla filan uğraşmak değil cicili bicili barbi bebekleriyle filan oynamak herhalde.. saçmalığa bak.. siyah üstüne beyazı monoton bulanlarmış... kimmiş acaba bu kodlarla oynayıpta renklerini sıkıcı bulan süper zeki çocuklar!
  • Yani bir QR kodun arka planı beyaz olsa ne olacak, fotoğrafım olsa ne olacak.
    Kim QR koda baka baka monotonluktan sıkılır diye düşündüm, gözümde canlandıramadım...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.