Şimdi Ara

İnternete Bağlanamıyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
61.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merheba arkadaşlar. Bilgisayar internete bağlanmıyor.Sorunu biraz daha açarsam belki soruna çare bulabilirsiniz.5 bilgisayarlı bir odada zYxel 660R serisi modem huba bağlı ve bilgisayarlarda huba.Şimdi diğer bilgisayarlar internete bağlanabilirken ve birtanesi bağlanmıyor.Bilgisayarlar birbirlerini görüyor ve internete bağlanamayan bilgisayar üzerinden printer çıktısı alabiliyorlar.

Çözüm olarak IP ve DNS otomatik algıla yaptım, yeni ağ bağlantısı kurdum fakat ne yaptıysam başaramadım.IP leri el ile vermeme rağmen yinede olmuyor.

Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok çok sevinirim.....

Herkese Teşekkürler....

• ip elle verince ağ geçidine modemin ipsini yazdınmı?
  • DNS ve ağ geçidi numaralarını kontrol et. eğer sorun devam ederse bilgisayarda bulunan bağlantı durumlarını kontrol et (yeni ağ bağlantısı eklenmiş olabilir). farklı bir bağlantı şekli varsa sil.
  • Cevaplarınız için teşekkürler ama dediklerinizi yapmıştım.Bu arada bu bilgisayarda birde ağ bağdaştırıcı var bumu sorun oluşturuyor acaba.Onu göz önüne alarak ağ bağdaştırıcıyı kaldırdım fakat yinede olmadı.

Başka ne yapabilirim acaba arkadaşlar....
  • 5 Makinada Aynı İşletim Sistemlerine mi Sahip? İnternete Girmeyen Makina Farklı Bir İşletim Sistemine Sahipse Bunu Belirtebilirmisin? Ağı Görüyor Olman Ethernet Kartından Tam Olarak Performans Alıyorsun Anlamına Gelmez. Ethernet Kartını, Ethernet Kablonu ve Ağ Yapılandırmanı Tekrar Gözden Geçirmeni Tavsiye Edeceğim. Dediğim gibi Farklı Bir İşletim Sistemi Kullanıyorsan Bunuda Ayrıca Belirtmeni rica edeceğim. Daha açık yardımcı olabilelim... Kolay Gelsin
  • Çok sağol burak işletim sistemleri aynı ağ yapılandırmasında sorun olduğunu zannetmiyorum ama burda aciz kaldım sorunu aşamıyorum her nedense...

Bu sorun yaklaşık bir 20 gündür böyle gidiyor çözebilirim diye çok uğraştım ama olmadı son çare olarak sizlere bir danışayım dedim....

Yardımlarınız için bekliyorum çok çok teşekkürler....
  • Arkadaşlar varmı bir bilen yardımcı olursanız çok iyi olacak....
  • Çalışan bir makinadan;

GATEWAY
    DNS

IP lerine bakalım (Start/Run/CMD --- >> IPCONFIG /ALL) daha sonra sorunlu makinadan aynı komutla bilgileri alalım birebir eşleşiyor mu? Modeminiz mi IP dağıtıyor? Çalışan ve çalışmayan makinalardan 2 örnek kaydı yukarıdaki komuta göre buraya kopyalarmısınız lütfen.

Tsk,

Hicks
  • hemen yapıp cevap atacağım çok çok sağolun
  • kullandığın güvenlik duvarı antivür filan devre dışı bırakarak dene.
  • Çalışmayanınki şöyle;

Windows IP Yapılandırması

Ana bilgisayar adı:ilhan
    Birincil DNS son eki: -
    Düğüm türü: Bilinmiyor
    İp Yönlendirme: Hayır
    WINS Proxy Etkin: Hayır

Ethernet bağdaştırıcı Yerel ağ Bağlantısı:

Bağlantıya özgü DNS soneki: -
    Açıkalama: NVIDIA nForce Networking Controller
    Fiziksel adres: 00-11-Diye gidiyor
    Dhcp Etkin: Evet
    Otomatik Yapılandırma etkin: Evet
    IP Adres: 192.168.1.33
    Alt ağ maskesi: 255.255.255.0
    IP adres: fe80::211:d8ff: diye gidiyor
    Varsayılan ağ geçidi: 192.168.1.1
    DHCP Sunucusu: 192.168.1.1
    fec0:0: diye gidiyor

Tünel bağdaştırıcısı Automatic Tunneling Pseudo-Interface:

Bağlantıya özgü DNS son eki: -
    Açıklama: Automatic Tunneling Pseudo-Interface
    Fiziksel adres: C0-A8 diye gidiyor
    DHCP Etkin: Hayır
    Ip adres: fec0:0:0 diye gidiyor
    Tcpip üzerinden NetBIOS: Devre dışı

? ve modemim IP dağıtıyor

İşte böyle resim yapıştıracaktım ama kullandığım bilg mac olduğu için hata veriyor.
    Bu arada internete girmeyen bilgisayarda ağ bağdaştırıcı var 1394 bağlantısı diye birşey
    yardımlarınızı bekliyorum .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlhankayhan -- 18 Ocak 2006 17:26:04 >
  • Malesef güvenlik duvarı ilede ilgili değil,

Arkadaşlar yok mu bir bilen görüşlerinizi yada yardımlarınızı bekliyorum....
  • Merhaba,

Gönderdiğiniz bilgiye göre konuşursak;

DNS bilgisini göremiyorum ve bu bilgi olmadan internette isim çözümlemesi yapmanız mümkün değil dolayısı ile internet baglantısı olması hic bir isinize yaramaz.

Başlat/Denetim Masası/Ağ Bağlantıları na girelim.
    Etkin olan yerel ağ bağlantısının üzerine sağ tuş yapıp özellikler diyelim.
    Internet Protokolu (TCP/IP) secili iken özellikle tuşuna basalım.
    Aşağıdaki DNS sunucularını kullan ı işaretleyelim
    Birincil DNS olarak açılan alana 192.168.1.1 yazalım ve TAMAM tuşları ile pencereleri kapatıp test edelim.
    Sonuc vermezse DNS adresi olarak 212.175.13.115 yazıp yeniden deneyelim.
    (Çalışan makinadaki DNS adresini de biraz once anlattığım komut ile gorup yazabilirsiniz.
    212.175.13.115 TTNet DNS i ama çalışmıyor olabilir TTNEt ten etkin DNS adresi ogrenip o şekilde de deneyebilirsiniz.

Bu adımlar çözüm olacaktır.

Tsk,

Hicks
  • bi de ağı yeniden kurmayı dene.
  • Deneme yapma şansınız oldu mu?
  • Hicks ve diğer arkadaşım çok sağolun söylediklerinizi deneyeceğim, bana göre burda sorun bir ağ bağdaştırıcısının olmasından kaynaklanıyor.Bu ağ bağdaştırıcısı bu bilgisayara şunun için takılmış; 3 bilgisayarlı bir oda haricinde 2 bilgisayarın olduğu bir odaya ikinci bir hub takılmış ve bu huba bu iki bilgisayar bağlanıp aradaki kablo bağlantısı teke indirilip, huba bağlanan bu iki bilgisayarın bağlantısı modeme bağlı olan huba yönlendirilmiş.Daha sonra 3 bilgisayarlı odadaki bilgisayarlardan birinde sorun çıktı ve 2 bilgisayarlı odadaki ve şu an iternete bağlanamayan bu bilgisayar taşınıp 3 bilgisayarlı odaya alındı.İlk başta bilgisayarı kurduğumda internete sorunsuz bağlanıyordu fakat sonraki gün sorun oldu ve o gündür internete girmiyor.Sorunu çözebilmemiz açısında olayı biraz daha açtım umarım teklifleriniz olacaktır.Ağ kurulumunu birden fazla denediğim için o gerekli olmayabilir.Fakat hicks arkadaşımın söylediğini deniyeceğim.Cevabı hemen atacağım. Teşekkürler.....
  • Sorunu biraz daha açacağım yoksa burda kafayı yicem

Şimdi arkadaşlar ben ağ bağlantılarına sağ klik dediğimde karşıma 2 tane bağlantı çıkıyor.Biri YEREL AĞ BAĞLANTISI diğeri 1394 BAĞLANTISI.Şimdi burda ağ bağdaştırıcısından kastım işte bu 1394 bağlantısı, burada bu bağlantıyı iptal ettim çünkü bana yerel ağ bağlantısı yeterli diğerine ne gerek var diye düşünerek fakat bilgisayar yeni açılıp kapandığında kendisi otomatik olarak bu aygıtı yüklediğinden ağ bağlantılarımdaki bu iki bağlantıdadan herhangi birisi eksilirse internete bağlantı yapılamayacağını düşüyorum.Hicks arkadaşım verdiğim bilgilerde birincil DNS son eki gerçektende yok yani ipconfig/all yaptığımda gözükmüyor.Fakat yerel ağ bağlantısının ve 1394 bağlantısının tcpip lerine atanmış durumda ama yinede olmuyor her nedense.Durum işte bundan ibaret....

Napayım ben şimdi dur kafamı vuraym biraz dağıtırım hiç olmazsa deilmi....
  • Birincil DNS son eki değil ihtiyacımız olan; DNS SERVER bilgisi IPCONFIG /ALL yapınca DNS SUNUCUSU olarak ne görünüyor o önemli. 1394 e kafanı takma o firewire kartın sorun olmaz :)
  • Physical Address. . . . . . . . . : 00-08-02-0A-6B-B6
    Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
    Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
    IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.2.36
    Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.2.1
    DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.6
    DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.0.6
    Lease Obtained. . . . . . . . . . : 19 Ocak 2006 Perşembe 08:38:56
    Lease Expires . . . . . . . . . . : 22 Ocak 2006 Pazar 08:38:56

Yukarıda bold olarak yazan alan önemli...
  • ya ne yapmalıyım ozaman hıcks, ben tekrar yeni bir bağlantı kurarak tekrar deneyeceğim, ne sorundur anlamadım ya
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.