Şimdi Ara

Asus Eee Pad Transformer Prime (Ana Konu) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.510
Cevap
11
Favori
123.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar tabletin bilgileri resimdeki gibi. Yapmam gereken veya yapabileceğim bir güncelleme var mıdır?

Asus Eee Pad Transformer Prime (Ana Konu)
  • Benim dusuncem alper arkadasimdan farkli ben tabletlerin simdiden laptoplarin yerini almaya basladigini ve birkac sene icinde bitirecegini düşünüyorum, ilk zamanlarda desktop-laptopda da ayni tartisma olmuştu, sonuc belli , tablet pc si olan hiç kimse netbookunu acmaz örneğin ben asus prime aldigimdan beri 2 hafta oldu bir kez acmadim laptopu onuda yeni almıştım i5 islemcili yazik oldu:-) office programi polaris office kullanıyor iyi bir programa benziyor
    Ayrica asus primeda takilma veya zorla kapanmaya uyumsuz bir kac program dışında rastlamadim cok hizli gerçekten, yalniz bir konuda arkadaşhakli tabletler icin uygulama desteği yetersiz ama bu boyle kalmayacak, ipad konusuna gelince ben insanlarin ipadi değil ipadin insanlari kullandigini dusunuyorum:-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace

quote:

Orijinalden alıntı: LeftEyeNine

alpersoylu, rüzgar gibi geçtin, hele bir otur, soluklan yeğenim.

Sözlerinden "piyasadaki hiç bir tablet, henüz bilgisayarımsı dahi değil" gibi bir yorum algılayarak yanlış mı yaptım ?

Yani "bunun Tegra 3'üne kanacağına Apple iPad2 al, birşeye benzesin" diyor musun yani ?

Uzun süredir, buna karar veremedim. Özgürlük ama aynı zamanda ipad gibi akıcı bir tablet istiyorum

Her türlü filmi usb, sd kart ile tabletime atmak ve sorunsuzca seyretmek istiyorum. Problemsiz ve rahat bir şekilde internette gezmek, excel,word ve pdf dosylarını rahatça kullanmak istiyorum. Kısacası netbook'umun yerini alacak bir tablet istiyorum. Bu tablet Prime mı henüz emin değilim.

Dediklerinin hepsini denedim bir problemle karşılaşmadım

• quote:

Sözlerinden "piyasadaki hiç bir tablet, henüz bilgisayarımsı dahi değil" gibi bir yorum algılayarak yanlış mı yaptım ?

Yani "bunun Tegra 3'üne kanacağına Apple iPad2 al, birşeye benzesin" diyor musun yani ?

ipad2 ile bir karşılaştırma yapmadım. ipad2'yi çok iyi incelediğimi de söyleyemem. asus'un güzel bir makine yapmış olduğunu inkar etmiyorum. ekranı, inceliği, pil ömrü, kasası.. hepsi çok güzel. wifi açısından bir problem hissetmedim. gps konusunda donanımsal problem olduğu konusunu zaten ingilizce forum takip eden arkadaşlar biliyordur, aluminyum kasa antenin çekiş gücünü engelliyor meselesi, hatta ipad2'de antenlerin elma logosu arkasına saklandıgından aynı problemin olmaması meselesi bile bir yerlerden çıkar iyice araştırılırsa...

yorumu algılama kısmının ilk cümlesi dogru. daha yolu var bu tablet işlerinin. bu da donanımsal değil, yazılımsal olarak gelişecek. bu konudaki ilk mesajım da zaten cogunlukla yazılımsal problemlere ve asus'un güncelleme önceliği meselesine ilişkindi. ileride tabletler bilgisayarın yerini alabilir, bunu pc - laptop tartışması olarak görmüyorum. Ben de biliyorum ki, dokunmatik ekranlar, ufak boyutlar ve daha fazla kullanılabilirlik bir gün tüm ürünlere yansıyacak. windows 8'in metro arayüzünün sebebi de budur. şu gün için ise, sağlam bir pc kullanıcısı için android tablet sadece ek bir üründür. android cep telefonunuz ne yapıyorsa onun aynısını yapabilmektedir. satın almayı, evlerindeki pc yerine artık tablette tüm işlerini götürebileceğini düşünen arkadaşları uyarmak için de biraz sert bir dille yazdım ki, akılda kalsın. Bir nevi amme hizmeti..

öbür taraftan, sade bir kullanıcı olsam, benim için internet günlük birkaç site ziyareti, birkaç mail alışverişi, bir iki de sosyal ağ olsa tamam. Giderim bir cafeye, otururum kablosuz routerın yanına, bu soguk havada kahvemi içe içe keyfini çıkartırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpersoylu -- 31 Ocak 2012; 12:10:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alpersoylu

quote:

ipad2 ile bir karşılaştırma yapmadım. ipad2'yi çok iyi incelediğimi de söyleyemem. asus'un güzel bir makine yapmış olduğunu inkar etmiyorum. ekranı, inceliği, pil ömrü, kasası.. hepsi çok güzel. wifi açısından bir problem hissetmedim. gps konusunda donanımsal problem olduğu konusunu zaten ingilizce forum takip eden arkadaşlar biliyordur, aluminyum kasa antenin çekiş gücünü engelliyor meselesi, hatta ipad2'de antenlerin elma logosu arkasına saklandıgından aynı problemin olmaması meselesi bile bir yerlerden çıkar iyice araştırılırsa...

yorumu algılama kısmının ilk cümlesi dogru. daha yolu var bu tablet işlerinin. bu da donanımsal değil, yazılımsal olarak gelişecek. bu konudaki ilk mesajım da zaten cogunlukla yazılımsal problemlere ve asus'un güncelleme önceliği meselesine ilişkindi. ileride tabletler bilgisayarın yerini alabilir, bunu pc - laptop tartışması olarak görmüyorum. Ben de biliyorum ki, dokunmatik ekranlar, ufak boyutlar ve daha fazla kullanılabilirlik bir gün tüm ürünlere yansıyacak. windows 8'in metro arayüzünün sebebi de budur. şu gün için ise, sağlam bir pc kullanıcısı için android tablet sadece ek bir üründür. android cep telefonunuz ne yapıyorsa onun aynısını yapabilmektedir. satın almayı, evlerindeki pc yerine artık tablette tüm işlerini götürebileceğini düşünen arkadaşları uyarmak için de biraz sert bir dille yazdım ki, akılda kalsın. Bir nevi amme hizmeti..

öbür taraftan, sade bir kullanıcı olsam, benim için internet günlük birkaç site ziyareti, birkaç mail alışverişi, bir iki de sosyal ağ olsa tamam. Giderim bir cafeye, otururum kablosuz routerın yanına, bu soguk havada kahvemi içe içe keyfini çıkartırım.

Benim dusuncem profesyonel amaçlar dışında (muhendislik, mimarlık gibi) , Pc ler gereksiz her yaptığını yapabilir tabletler, Oyun konusunu örnek verecek olursanız, konsollar özellikle PS3 bunun için ideal, sürekli donanımsal gelişim gerektiren Pc oyunculuğunun hem maddi hemde rahatlık-keyf açısından fizible olmadığını düşünüyorum. 2008 den PS3 kullanıyorum ve çok memnunum.
    İşle ilgili olarak ise ben tıp doktoruyum ve mesleğimin gerektirdiği yayın takip etme, makale yazma gibi işlemlerin hepsini tabletle kolaylıkla yapabileceğimi tecrübe ettim...eee geriye ne kalıyor tabletlerin yapamayıp PC lerin yapabileceği şeyler

• @cglr08

Bunu yine meşhur PC vs. Konsol çekişmesine kaçırmak konunun selâmeti açısından trajik olur öncelikle. :)

PC'leri 10 senedir öldürüyor konsol sahipleri (PS3'üm var) ama doğasından mütevekkil hem donanım hem yazılımsal "değiştirilebilirliği" (customization) konsollara hep fark atacağı için -konsolu değiştirilebilir yaparsanız satışlarınızı baltalarsınız- PC'ler oyunculuk için de varolmaya devam edeceklerdir.

Skyrim'i daha güzel grafik kaplamalarla, mikrofon üzerinden Shout atabildiğin plug-in'lerle oynayabilmek, kepaze edilmiş PS3 ve daha da kepaze XBox 360 grafikleriyle sözüm ona "sorunsuz" bir oyun deneyimi yaşamaya tercih ediliyor çoğu kullanıcı tarafından.

Konsollar cici aletlerdir, imâl amaçlarını fazlasıyla yerine getirmektedirler, keyifle mıncıklıyoruz. Ama buradan, hele hele oyunculuk üzerinden, PC'yi öldürüvermek az buçuk hakiki oyunculuk yapmış herkesin görebileceği bir şey.

Saygı, selam, teferruat.

@alpersoylu Donanımsal GPS sıkıntısı önemli sorun, sanırım Mart'taki yeni seriyi bekleyeceğim. Detaylı ve akılcı yorumların için teşekkürler.

• quote:

@cglr08

Bunu yine meşhur PC vs. Konsol çekişmesine kaçırmak konunun selâmeti açısından trajik olur öncelikle. :)

PC'leri 10 senedir öldürüyor konsol sahipleri (PS3'üm var) ama doğasından mütevekkil hem donanım hem yazılımsal "değiştirilebilirliği" (customization) konsollara hep fark atacağı için -konsolu değiştirilebilir yaparsanız satışlarınızı baltalarsınız- PC'ler oyunculuk için de varolmaya devam edeceklerdir.

Skyrim'i daha güzel grafik kaplamalarla, mikrofon üzerinden Shout atabildiğin plug-in'lerle oynayabilmek, kepaze edilmiş PS3 ve daha da kepaze XBox 360 grafikleriyle sözüm ona "sorunsuz" bir oyun deneyimi yaşamaya tercih ediliyor çoğu kullanıcı tarafından.

Konsollar cici aletlerdir, imâl amaçlarını fazlasıyla yerine getirmektedirler, keyifle mıncıklıyoruz. Ama buradan, hele hele oyunculuk üzerinden, PC'yi öldürüvermek az buçuk hakiki oyunculuk yapmış herkesin görebileceği bir şey.

Saygı, selam, teferruat.

@alpersoylu Donanımsal GPS sıkıntısı önemli sorun, sanırım Mart'taki yeni seriyi bekleyeceğim. Detaylı ve akılcı yorumların için teşekkürler.

Yorumun için teşekkürler ben her platformu denemiş, Commodore 64 ten başlıyarak, Amiga, PC devam etmiş PS3 ile devam eden birisi olarak tabii ki PC lerin gelişim ve grafiksel özellikleri yadsınamaz ama bunun için emek ve para lazım bende yıllarımı ana kart, gpu, ram upgradelerine harcamış biri olarak PS3 aldım rahat ettim, install derdi yok 10-15snde oyun hazır psn networkte yüzbinlerce oyuncu tek tuşla karşında bunun rahatlığını gören biri geri dönmez (Aynen arabadaki düz vites-otomatik vites olayı gibidir:))) birde bu konuya girermişiz tablet konuşuyorduk:)))
    Parası, hevesi, vakti, ekran kilitlenmeleri, donanım uyumsuzlukları ile uğraşmak isteyenlerin PC oyunları ve oyunculuğu ile yolu açık olsun...

• asusu olan arkadaşlar oyun ve programları nerden yüklüyorsunuz
  • klavye (dock) ünitesini ayrı olarak satan bir yer var mı arkadaşlar? tableti aldım ama klavye ünitesini bulamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yucelersin

Güncelleme yardım talebi;

Arkadaşlar tabletin bilgileri resimdeki gibi. Yapmam gereken veya yapabileceğim bir güncelleme var mıdır?

ICS 4.0 güncellemesi maalesef henüz TB serisi icin yayınlanmadi. Asagidaki linkten takip edebilirsiniz.

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=Eee%20Pad%20Transformer%20Prime%20TF201&p=20&s=16&os=32&hashedid=n/a

• Asus Tablet Diğer markalara görede baya uygun fiyata geliyor.
  • Ben amazon dan asagidaki coveri aldim, geldigi zaman izlenimlerimi paylasirim

• hocam hayırlı olsun demek aldın sende, gitti gidiyorda güzel bir kılıf gördüm 50 tl onu alıcam bende güzele benziyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglr08

hocam hayırlı olsun demek aldın sende, gitti gidiyorda güzel bir kılıf gördüm 50 tl onu alıcam bende güzele benziyor

Maalesef asus prime disinda tum aksesuarini aldim, (araba tutacagi, cover, 32 gb samsung microsd card class 10, stylus) tabletti halen bekliyorum, galiba gelecek hafta sonu elime gecer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtaylan

quote:

Orijinalden alıntı: yucelersin

Güncelleme yardım talebi;

ICS 4.0 güncellemesi maalesef henüz TB serisi icin yayınlanmadi. Asagidaki linkten takip edebilirsiniz.

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=Eee%20Pad%20Transformer%20Prime%20TF201&p=20&s=16&os=32&hashedid=n/a

Çok teşekkür ederim.

• Ölü pikselle karışalan oldu mu hiç?Yurtdışında paint tarzı programları kullanırken farkedenler olmuş.
  • Ölü pixel değil ama süper parlak ve canlı ekranla karşılaştım, %50 parlaklığı bile açamıyorsun o düzey bile yetiyor
  • ICS güncellemesi şu anda yolda geliyor :) Hayırlı olsun herkese...
  • quote:

Orijinalden alıntı: carcharodoncarcharia

http://attachments.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=883783&d=1328162398

Şurada hata alan bir ekran var...

xda forumda ilgili başlığı aradım ama bulamadım, linki verebilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.