Mount&Blade Middle Earth Mod(Yüzüklerin Efendisi)
137 Cevap32500 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4684 Mesaj
13 Kasım 2011; 1:28:53 

The Last Days

Arkadaşlar yaklaşık 4 senedir geliştirilen LOTR modu yayınlanmış bulunmakta.
Haritayı tamamen ME haritası yapan ve tüm orduları ekleyen bir mod.Modlama ve tasarım harika.
Şuana kadarki en iyi mod diyebilirim.
Oyunda Singleplayer üzerine kurulmuştur.
Bu mod Mount And Blade oyunu için yapılmıştır.Warband veya Fire And Sword için değil.

Modu sağlıklı bir şekilde oynamak için yapılması gerekenler;

1)Mount&Blade 1.011 Enhanced versiyonunu yükleyin

Not : M&B'in Enhanced ve normal versiyonu farklıdır.Yükleme boyutları aynı olsada çalışma şekli çok farklıdır.Çoğu kişi herşeyi doğru yapıp hata aldığını,oyuna giremediğini veya oyun sırasında masaüstüne attığından bahsediyor.Bu oyununun enhanced versiyonu olmayışındandır.Eğer sıfır hata ile oyunu çalıştırabilmek istiyorsanız mutlaka 1.011 Enhanced versiyonunu yükleyiniz.

2)Modu indirin.Link ;
http://www.moddb.com/mo...ays-of-the-third-age-30

3)Modun Patch'ini indirin.Link ;
http://www.moddb.com/mo...ys-patch-from-30-to-301

4)Winrardan modu çıkarın.TLD adlı dosyayı Mount & Blade dosyasının içindeki modules dosyasının içine kopyalayın.

5)Winrardan çıkan patch dosyasının içine girin.Birden fazla dosya olan yere kadar gelin içindeki herşeyi kopyalayın

6)Mount & Blade dosyasının içindeki modules dosyasının içindeki TLD adlı dosyayı açın ve oraya yapıştırın.Size sorulan her soruya evet deyin.

7)Klasörü kapatmadan IronLauncher adlı exe dosyasına sağ tıklayıp masaüstüne kısayol oluşturun diyin.

8)IronLauncher ile oyunu çalıştırabilirsiniz.Mount&Blade.exe ile çalışmaz.Mutlaka IronLauncher'den çalıştırın.

9)Keyifli oyunlar
Özellikle Minas Trith'i ziyaret etmenizi hatta en üst katına çıkmanızı tavsiye ederim.Muazzam bir görüntü.Filmden hiçbir farkı yok.

Resmi sayfası ;

http://www.moddb.com/mods/the-last-days

Çok fazla resim olduğu için spoiler olarak ekledim.Kotalı arkadaşlar için sorun çıkartabilir.
Resimlere baktıktan sonra yorum yaparsanız sevinirim

Oyundan resimler;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 28 Kasım 2011; 0:11:28 >

Kural Dışı Konu Destroyer
Yapboz bozuldu.

2487 Mesaj
13 Kasım 2011; 3:11:09 

Valla helal olsun adamlar yepyeni bir oyun yaratmış resmen.

613 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Kenshirō
13 Kasım 2011; 4:16:46 

Müthiş bir mod. Warband'e çıksaydı ve multiplayer olsaydı keşke. SS'lerde yok ama Orc ve Uruk Hai modellemeleri çok iyi. Warband'de Helm's Deep haritasını oynarken büyük keyif alıyordum zaten.

4684 Mesaj
13 Kasım 2011; 12:15:57 

quote:

Orijinalden alıntı: jakoben91

Müthiş bir mod. Warband'e çıksaydı ve multiplayer olsaydı keşke. SS'lerde yok ama Orc ve Uruk Hai modellemeleri çok iyi. Warband'de Helm's Deep haritasını oynarken büyük keyif alıyordum zaten.

Valla oyun bu haliyle Warbanda bin basar Tek eksik yanı Türkçe olmayışı.

Yapboz bozuldu.

26 Mesaj
13 Kasım 2011; 12:21:15 

Mükemmel olmuş .. Ama miğfer dibine biraz daha önem verseler daha iyi olurdu :D

4684 Mesaj
13 Kasım 2011; 16:27:44 

quote:

Orijinalden alıntı: furkanow

Mükemmel olmuş .. Ama miğfer dibine biraz daha önem verseler daha iyi olurdu :D

Öyle göründüğüne bakma içinde gezerken çok detaylı yaptıklarını farkediyorsun

Yapboz bozuldu.

26 Mesaj
13 Kasım 2011; 16:57:22 

Hocam windy_... gibi bir hata verdi oyun çözümünü biliyormusunuz :) Moddb'dede yazmış bazıları böyle hata var diye ama cevap veren olmamış adamlara

4684 Mesaj
13 Kasım 2011; 20:15:43 

quote:

Hocam windy_... gibi bir hata verdi oyun çözümünü biliyormusunuz :) Moddb'dede yazmış bazıları böyle hata var diye ama cevap veren olmamış adamlara

Oyun klasöründe Modules klasörüne girin.O klasördede TLD klasörüne girin
Orada IronLauncher.exe var.Ona tıklayıp açın oyunu.Warband exe'den girmeye çalışırsanız o hatayı verir.
Hatta yukarda yazmıştım.

8)Klasörü kapatmadan IronLauncher adlı exe dosyasına sağ tıklayıp masaüstüne kısayol oluşturun diyin.
9)IronLauncher ile oyunu çalıştırabilirsiniz.Mount&Blade.exe ile çalışmaz.Mutlaka IronLauncher'den çalıştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 13 Kasım 2011; 20:17:13 >

Yapboz bozuldu.

26 Mesaj
14 Kasım 2011; 18:47:10 

Zaten ordan çalıştırdım .. Ironlauncher dan açıyorum veriyor yine hatayı ..

4684 Mesaj
15 Kasım 2011; 17:13:55 

quote:

Bende hata vermiyor.Nedenini anlamış değilim.Mount & Blade'in 1.011 sürümlü dimi?
Benim oyun gayet iyi çalışıyor hatta oyunda senaryo var diyebilirim.Bir kaç görevden sonra ilk hafta bir bildirim geliyor.Borazan gibi sesler ötüyor ve bi intro giriyor oyuna.İntroda orklar bi köylüyü kesiyo,sonra Minas Trith'i gösteriyor yakında savaş kapıya dayanacak falan diyor.En son Minas Morgul'u gösteriyor ve Sauronun ordusu yola çıktı diyor.İntro bitti şuan lordlardan biri beni ordusuna çağırdı gidicem.
Bu arada oyunda troll ve onun gibi yaratıklar pek göremiyorsunuz.Ben birtane gördüm oda pek troll'e benzemiyordu sadece boyu troll kadardı ve çok tipsiz bi görünüşü vardı.Ancak çok feci dövüşüyor.Tıpkı sauron gibi elindekiyle vurduğu anda birkaç kişi etrafa uçuşuyor.Keşke bu kadar güçlü yapmasalardı.
Yada Sauron'u oyuna koysalardı...Oyunda sauron yok sadece ordusu var.Herneyse umarım Minas Trith'i savunduğumuz vakitler hemen gelir çünkü çok merak ediyorum nasıl olacağını.

Yapboz bozuldu.

613 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Kenshirō
15 Kasım 2011; 22:59:35 

quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

quote:

Bende hata vermiyor.Nedenini anlamış değilim.Mount & Blade'in 1.011 sürümlü dimi?
Benim oyun gayet iyi çalışıyor hatta oyunda senaryo var diyebilirim.Bir kaç görevden sonra ilk hafta bir bildirim geliyor.Borazan gibi sesler ötüyor ve bi intro giriyor oyuna.İntroda orklar bi köylüyü kesiyo,sonra Minas Trith'i gösteriyor yakında savaş kapıya dayanacak falan diyor.En son Minas Morgul'u gösteriyor ve Sauronun ordusu yola çıktı diyor.İntro bitti şuan lordlardan biri beni ordusuna çağırdı gidicem.
Bu arada oyunda troll ve onun gibi yaratıklar pek göremiyorsunuz.Ben birtane gördüm oda pek troll'e benzemiyordu sadece boyu troll kadardı ve çok tipsiz bi görünüşü vardı.Ancak çok feci dövüşüyor.Tıpkı sauron gibi elindekiyle vurduğu anda birkaç kişi etrafa uçuşuyor.Keşke bu kadar güçlü yapmasalardı.
Yada Sauron'u oyuna koysalardı...Oyunda sauron yok sadece ordusu var.Herneyse umarım Minas Trith'i savunduğumuz vakitler hemen gelir çünkü çok merak ediyorum nasıl olacağını.

Trollerin görevleri olabiliyor. Bir keresinde iki trolle saldırırken 50 kişilik ordu dağıldı valla çok zor.
Bu arada Fangorn ormanında gezinmeni tavsiye ederim. Bir de girmişken iki-üç ağaç kes, evil campaign oynarsan.

Adam şaka maka 1:1 Minas Tirith kopyası yapmaya çalışmış. Edoras, Moria madenleri, Helm's Deep vs. çok büyük emek harcanmış. Adamlar oliphaunt bile koymuşlar oyuna. Bu tarz kaliteli grafikli bi RPG yapılsa ne güzel olurdu. Ama böyle bile çok keyifli oynamak.

4684 Mesaj
15 Kasım 2011; 23:03:27 

quote:

quote:

quote:

Trollerin görevleri olabiliyor. Bir keresinde iki trolle saldırırken 50 kişilik ordu dağıldı valla çok zor.
Bu arada Fangorn ormanında gezinmeni tavsiye ederim. Bir de girmişken iki-üç ağaç kes, evil campaign oynarsan.

Adam şaka maka 1:1 Minas Tirith kopyası yapmaya çalışmış. Edoras, Moria madenleri, Helm's Deep vs. çok büyük emek harcanmış. Adamlar oliphaunt bile koymuşlar oyuna. Bu tarz kaliteli grafikli bi RPG yapılsa ne güzel olurdu. Ama böyle bile çok keyifli oynamak.

Katılıyorum.Ama keşke troller daha güzel görünse ve ordularda yer alsa Hiç oliphaunt'la savaşmadım şuana kadar.
Acaba ilerde değişen şeyler varmı.Mesela 1000 kişilik orduyla Minas Trith'e dayansalar ne güzel olurdu bizde savunurduk
Birde Uruk Hailerin boyları biraz daha uzun olsaymış keşke Hepsini goblin gibi yapmışlar

Yapboz bozuldu.

13 Mesaj
15 Kasım 2011; 23:34:55 

Oynanış nasıl olacak ? Klasik Mount & Blade gibi bir kralın emri altında mı savaşacağız.Yoksa filme bağlı bir konu mu olacak ?

4684 Mesaj
15 Kasım 2011; 23:47:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Vaency

Oynanış nasıl olacak ? Klasik Mount & Blade gibi bir kralın emri altında mı savaşacağız.Yoksa filme bağlı bir konu mu olacak ?

Mount & Blade gibi bir kralın emri altında savaşacağız.Onlar seni otomatikman çağırıyor zaten.Filmdeki ortamlarda çarpışıyoruz yani filmden pek farklı sayılmaz.Sadece zaman ve yerler değişik.Hikaye tamamen filme göre işlemiyor.İşlemesinde zaten çünkü 3 savaşta oyun biter eğer öyle olursa.
Bunda daha uzun ömürlü düşünülmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 15 Kasım 2011; 23:49:33 >

Yapboz bozuldu.

13 Mesaj
15 Kasım 2011; 23:51:52 

quote:

quote:

Mount & Blade gibi bir kralın emri altında savaşacağız.Onlar seni otomatikman çağırıyor zaten.Filmdeki ortamlarda çarpışıyoruz yani filmden pek farklı sayılmaz.Sadece zaman ve yerler değişik.Hikaye tamamen filme göre işlemiyor.İşlemesinde zaten çünkü 3 savaşta oyun biter eğer öyle olursa.

O zaman baya güzel oyun :D Yarın oynamaya başlarım inş... İyiki paylaşmışsın yoksa hayatta haberim olmazdı çok teşekkürler

4684 Mesaj
15 Kasım 2011; 23:58:44 

quote:

quote:

quote:

O zaman baya güzel oyun :D Yarın oynamaya başlarım inş... İyiki paylaşmışsın yoksa hayatta haberim olmazdı çok teşekkürler

Ne demek
Yanlız oyunun müzikleri çok basit geldi bana nedense.Ben toptan müzikleri değiştirdim kendim.Filmdeki müzikleri koydum böylece birşeye benzedi.
Oyun müzikleri yüzünden seni boğabilir.

Yapboz bozuldu.

3456 Mesaj
16 Kasım 2011; 0:00:03 

gerçekten yeni bir oyun gibi olmuş :)

'' Galatasaray'da kaptanlık yaptığım zamanlarda yazı-tura yapılacağı vakit hep tura derdim. Varsın Atam'ın silüeti yere değmesin. ''
METİN OKTAY

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunu

13 Mesaj
16 Kasım 2011; 16:46:07 

Ooo öyle süper olur :D Peki ben de nasıl değiştirebilirim müzikleri gerçi şuan yeni indiriyorum :D
Bide acaba normal Türkçe yama yüklemem Mod'u bozar mı veya bir etkisi olmaz mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vaency -- 16 Kasım 2011; 16:54:40 >

4684 Mesaj
16 Kasım 2011; 16:53:05 

quote:

Ooo öyle süper olur :D Peki ben de nasıl değiştirebilirim müzikleri gerçi şuan yeni indiriyorum :D

Ben valla hem TLD'deki müzikleri hemde M&B'in müziklerini değiştirdim.Anca öyle tam oldu
Şimdi hangisine hangi müziği koydum anlatmak çok uzun sürer.Ama harika oldu Filmden farkı kalmadı

Edit : Türkçe modu yüklemek modu bozmaz.Ama moda bir faydasıda olmaz.Ben Türkçe yama yükledim sadece menü türkçe.Oyun hala ingilizce duruyor.Adamlar kendi kendine diyalog ekmelişler moda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 16 Kasım 2011; 16:55:38 >

Yapboz bozuldu.

13 Mesaj
16 Kasım 2011; 16:57:13 

quote:

quote:

Ben valla hem TLD'deki müzikleri hemde M&B'in müziklerini değiştirdim.Anca öyle tam oldu
Şimdi hangisine hangi müziği koydum anlatmak çok uzun sürer.Ama harika oldu Filmden farkı kalmadı

Edit : Türkçe modu yüklemek modu bozmaz.Ama moda bir faydasıda olmaz.Ben Türkçe yama yükledim sadece menü türkçe.Oyun hala ingilizce duruyor.Adamlar kendi kendine diyalog ekmelişler moda.

Tamam, çok teşekkürler :D Keşke bir de Türkçe yaması olsaymış çok güzel olurdu :D

2266 Mesaj
16 Kasım 2011; 19:08:47 

süper bi haber teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

COOLER MASTER HAF 932///ASUS Maximus V Formula///İNTEL İ7 2700K 4.80 GHZ///COOLER MASTER HYPER 412S///MSI GTX 680 LIGHTNİNG///GSKILL 12GB Ripjaws 1600MHz///POWER COOLİNG SİLENCER 825 WATT///AVERMEDİA TRİNTY DİJİTAL TV KARTI///SAMSUNG 4 TB HD///SAMSUNG b2230h monitör/// logitech cordless rumblepad 2/// CREATİVE 6 1//LOGİTECH GAMİNG G110 KLAVYE//A4TECH X7 MOUSE XL-747H

13 Mesaj
16 Kasım 2011; 22:32:54 

quote:

Aynı hatayı bende de veriyor.Bir çözümü yok mu ?

4684 Mesaj
17 Kasım 2011; 0:26:50 

quote:

quote:

Aynı sorun bende de vardı.Bu arada M&B'in 1.011 versiyonu yüklü olmalı unutmayın.
İnternetten arattım C/Program Files/Mount&Blade/Modules/TLD'nin içindeki IronLauncher.exe'den oyunu çalıştırın yazıyordu.Bu sefer ordan çalıştırmayı denedim çalıştı ama sizde neden böyle oldu anlayamadım

Yapboz bozuldu.

13 Mesaj
17 Kasım 2011; 18:02:26 

quote:

quote:

quote:

Aynı sorun bende de vardı.Bu arada M&B'in 1.011 versiyonu yüklü olmalı unutmayın.
İnternetten arattım C/Program Files/Mount&Blade/Modules/TLD'nin içindeki IronLauncher.exe'den oyunu çalıştırın yazıyordu.Bu sefer ordan çalıştırmayı denedim çalıştı ama sizde neden böyle oldu anlayamadım

Oyunun sürümü her şey tamam IronLauncher.exe'den çalıştırıyorum başka bir sitede bu hata için yönetici olarak çalıştırmayı deneyin yazıyordu ama oda işe yaramadı
Üzüldüm valla oynayamayınca

182 Mesaj
17 Kasım 2011; 18:32:05 

Oyunu baştan şekillendirmişler.

HER YERE METRO,HER YERDE METRO

2033 NÜKLEER SAVAŞTA SADECE İSTANBUL METROSUNDAKİ ŞANSLI BİRKAÇ İNSAN SAĞ KALACAK

4684 Mesaj
17 Kasım 2011; 20:47:30 

Beyler sorun nasıl çözülüyor bilmiyorum
Not : For people getting the "get_shader failed for: windy_flora" error it is because you need the Enhanced Edition of the game.

Gamefront.com

Download and install that and the mod will now work.

Böyle yazmış üyelerden biri. Bir deneyin derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 17 Kasım 2011; 20:49:49 >

Yapboz bozuldu.

613 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Kenshirō
18 Kasım 2011; 0:57:53 

Şuana kadar bir oyuna çıkmış en başarılı mod olmuş bana göre. En iyi LOTR oyunu olmuş hatta. LOTR hayranları kaçırmasın üzülürler.
Fangorn ormanında entlerle karşılaşabiliyorsunuz. Oyun her hali ile süper. Savaş başlayana kadar mekanları gezin. Savaş başladıktan sonra Minas Tirith yada herhangi bir yer kuşatılabiliyor. Siz bir ortadünya karakterlerinin yanında kuşatmalara katılıyorsunuz yada savunmalara. Mekan tasarımları yeter zaten. Ork-Uruk Hai-Dwarf tasarımları, Item tasarımları vs. eldeki imkanlara göre çok iyi.

"get_shader failed for: windy_flora" hatasının çözümü:

C:\Program Files (x86)\Mount&Blade\Modules\TLD dosyasına gelip, IronLauncher.exe'den oyunu çalıştırmalısınız. Yoksa bu hatayı alıyorsunuz. !!!

13 Mesaj
18 Kasım 2011; 12:18:52 

Oyunu zaten IronLauncher.exe den açıyorum sorun orda degil. iamburak ın dediği olabilir ona daha bakamadım siz oyun şöyle böyle diye anlattıkça ben çatlıyorum malesef

268 Mesaj
18 Kasım 2011; 16:13:02 

bende de aynı sorun var açamıyorum

Beşiktaş

613 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Kenshirō
18 Kasım 2011; 16:17:38 

IronLauncher.exe'ye sağ tıklayıp, uygulamayı yönetici olarak başlatın.

268 Mesaj
18 Kasım 2011; 16:33:14 

quote:

malesef olmuyor, işletim sistemiyle ilgili midir? win7 64

Beşiktaş

268 Mesaj
18 Kasım 2011; 17:08:48 

resimlerinden gördüğüm kadarıyla kurt sürücüleri de var ama giremedik

Beşiktaş

613 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Kenshirō
18 Kasım 2011; 17:46:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Abbasağa

quote:

malesef olmuyor, işletim sistemiyle ilgili midir? win7 64

Bende de Win7 64-Bit var. Kurulumu doğru yaptığınıza emin misiniz?

Oyunu yükleyip, üstüne 1.011 versiyonunu yükledikten sonra TLD dosyasını, oyunun kurulum dosyasında bulunan "Modules"' klasörüne kopyalamanız lazım. TLD dosyasının içine de TLD 1.01 Update.rar dosyasındakileri yapıştırıyorsunuz. Bundan sonra IronLauncher.exe'den çalışması lazım.

268 Mesaj
18 Kasım 2011; 17:52:05 

kurulumu doğru yapıyorum, daha öncede m&b modları kullanmıştım ama bu açılmıyor benimkinde
girişte işlem çubuğu tamamlanınca malum uyarıyla atıyor

Beşiktaş

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Kasım 2011; 19:29:14 

Oyun içinden ırklara dair ss atabilir misiniz

4684 Mesaj
19 Kasım 2011; 1:48:34 

quote:

Orijinalden alıntı: E.C

Oyun içinden ırklara dair ss atabilir misiniz

Oyun içinden alıp upload etmeye üşendim ama kısaca açıklıyım.
Uruk Hai ve Troll modellemeleri dışındaki modellemeler kusursuz diyebilirim.Cüceler İnsanlar Haradrim Orklar Entler çok iyi.
Ancak nedense Uruk Hai'ler Goblin gibi yapılmış.Kısa boylu ve ince sesler çıkarıyorlar.Sadece kafasındaki zırhtan Uruk Hai olduğunu anlıyorsun.Troll desen onuda çok zayıf yapmışlar.Tamam büyüklüğü iyi ancak gerçekten filmdekine göre çok zayıf kalmış.Biraz daha şişman veya yapılı yapmaları gerekirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 19 Kasım 2011; 1:49:29 >

Yapboz bozuldu.

613 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Kenshirō
19 Kasım 2011; 1:55:59 

Oyunun dinamiklerindeki kısıtlamalar yüzünden Troller ve Uruk-hai filmdeki gibi yapılamamış. Ama saatlerdir oynuyorum arkada da LOTR müzikleri olunca hiç sıkmıyor.

Ek olarak mapte gezinirken, iki kere Gandalf'la karşılaştım. Böyle küçük enstantaneler iyi düşünülmüş. Shadowfax ile hızı 14.8 olunca yakalamak zor valla.

353 Mesaj
19 Kasım 2011; 10:54:51 

mod süper olmuş. ama şöyle bir hata ile karşılaştım. haritada bazı birlikler aynı noktada takılı kalıyor ilerleyemiyor. rohan askerleriydi. düşman şehirleri kuşatmış ama rohanlılar gidemiyor kalmışlar öyle. bunla karşılaşan yada çözümünü bilen var mı?

Uzaklaştırılmış
19 Kasım 2011; 15:17:16 

İniyor şu an böyle bir mod bekliyordum.İnşallah güzel olmuştur.

Uzaklaştırılmış
19 Kasım 2011; 16:04:50 

Bende aynı shader hatasını alıyorum.Ironlauncher'dan başlatıyorum.Daha sonra bir video çıkıyor The Last Days diye videoyu geçiyorum,normal launcher'a geliyor.Başlatıyorum hata veriyor.

4684 Mesaj
19 Kasım 2011; 17:08:06 

quote:

Orijinalden alıntı: liero

mod süper olmuş. ama şöyle bir hata ile karşılaştım. haritada bazı birlikler aynı noktada takılı kalıyor ilerleyemiyor. rohan askerleriydi. düşman şehirleri kuşatmış ama rohanlılar gidemiyor kalmışlar öyle. bunla karşılaşan yada çözümünü bilen var mı?

Malesef yok.Yeni bir yama çıkarmalarını beklicez sanırım
Birde şu Windy... hatasına çözüm bulmaları gerek.Modu kullananların yarısı bundan şikayetçi.Birde savaş ortasında bir hata verip attığıda oluyormuş.
Yapılacaklar sadece yukarıda yazanlar kadar daha fazlası yok

Edit : Böyle birşey buldum

Before reporting "RGL ERROR: get_shader failed for: windy_flora", or writing being messed up, or being unable to hit enemies make sure you did the installation procedure correctly. Check FAQ. And run IronLauncher.exe from your mod folder, instead of running mount&blade.exe from MB folder.

While posting a bug report, please state at least the following:
1) type of the bug (such as "CTD/weird item/balancing issue...etc.") like this: "CTD"
2) action you were performing when the bug appeared. (equipping items, talking to a smith, killing a warg, having a huge battle ... etc.)
3) if it's a one time thing, or if you managed to repeat the bug - tell us how to replicate the bug in our game. Nore that info about how to replicate bug is the most helpful bugreporting part for us.
4) your computer specification - especially if the bug is a performance issue. (CPU, amount of RAM, GPU, if you have a sound card, OS...)

---------
Known bugs
0. Random crashes in big battles - will be less random as we slowly optimize more and more. For now, lower your graphics settings, switch off ragdolls, make sure you run enhanced MB1.011
0.1 DX7 is not tested at all - there should be loads of visual bugs there
1. Many trees do not have collisions - working on it, partly MB bug.
2. Flower meshes sometimes generate flipped on side in Lossarnach, Edoras, elven settlements - we are still hunting that one.
3. Mountain backdrops not appropriate to geography in some battlescenes - working on those
Supposedly fixed in Patch 3.01
1. can't engage raging trolls / script errors on reporting quest completion fixed in svn
2. dwarf parties conversation bug when talking with elves fixed in svn
3. assassins in the camp do not work correctly OFF temporarily
5. quick battles descriptions from vanilla + no weapon for Ugluk fixed in svn
6. endless loop for orc player KO-ed in fangorn fixed in svn
7. faulty colmesh in eastfold castle fixed in svn
8. party size report does not reflect orc hiring bonus fixed in svn
10. lembas is munched instantly fixed in svn
11. Can't exit from Moria exploration sequence as a good guy fixed in svn
12. Night Goblin bandits quest in evil settlements does not spawn bandits at night fixed in svn
13. Gundabad supply trains do not spawn fixed in svn
14. Arnorian body armor cant be equipped by human fixed in svn
15. Stuck in city after lost siege defence fixed in svn
16. Gundabad mirkwood outpost siege bugged fixed in svn
17. Free resource points when giving wrong troops for reinforcement fixed in svn
18. Isengard scene has a passage to Minas Tirith fixed in svn
19. Wargs slip through walls in isengard training fixed in svn
20. Writings on the map do not fade in/out when antialiasing is off fixed in svn
21. SCRIPT ERROR ON OPCODE 1694 red text sometimes when lords lose battles fixed in svn
22. Rooster/wolf sounds designating dawn/dusk fixed in svn
23. When you get wounds, their healing sometimes result in +1 to skill fixed in svn
27. Items lose their faction and morale bonus info sometimes (vanilla MB bug)
28. Directing lord armies spends too much influence not a bug. more ranks->fewer cost
30. Some shops do not appear in town menu under siege fixed in svn
31. Can't get a second copy of common reward item from another ally faction if first one was lost not a bug
32. Dwarven axe troops loadout not consistent fixed in svn
34. Siege spawns troops far over battlesize limit fixed in svn
35. Isengard lords dont have weapons and helmets in combat fixed in svn
37. Reward item lost together with influence if you have full inventory when asking for it fixed in svn
39. Facial sliders did not work for orcs fixed in svn
40. Sieging lords give info about sieged center faction heroes fixed in svn
41. Captured Gondor cities keep producing Gondor garrisons fixed in svn
42. Oath of vengeance from enemy mounds/pyres fixed in svn
43. Warg visible in MT cutscene/ cutscene crashes the game fixed in svn, removed this cutscene from sequence
44. Crash when deathcamera moves beyond scene borders fixed in svn
45. Guldur troops eat mordor RPs fixed in svn, unified currencies
46. Marshalls easily distracted on map fixed in svn
47. Companions can't be rehired fixed in svn
49. "Destroy N parties" quest does not have counter fixed in svn
50. Multiple points on map where parties can get stuck fixed? needs extensive testing
51. Parties with 0 soldiers and X prisoners fixed in svn
Remaining discovered bugs
0. different scene/item/troop/typo bugs. no need to mention each, will be fixed instantly
4. cant deliver supplies to a guy used for other quest already
9. AI enemy riders tally too long on battlemap before engaging
24. Female NPCs are referred to as male by other NPCs
25. When lots of trees are spawned on a random battlemap, graphics glitches appear
26. Captured settlements do not correctly display some info (names of place & castle, recruits)
29. Sword of Westernesse behaves strange in combat
33. opponent horses clutter the fied after enough waves of gauntlet.
36. Brick wall textures upside down for some Gondor props
38. Siege can't be won until gate is destroyed

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 19 Kasım 2011; 17:15:53 >

Yapboz bozuldu.

13 Mesaj
19 Kasım 2011; 18:12:21 

Büyük ihtimal dediğin gibi yeni yama çıkarırlar.Çünkü çok kişide aynı hata var.Zaten daha yeni sanırım inş. düzeltirler bütün sorunları

1584 Mesaj
19 Kasım 2011; 18:34:14 

yeni bi oyun yapmışlar resmen helal olsun

I'm a gamer because I don't have a life I've chosen to have many

Uzaklaştırılmış
19 Kasım 2011; 19:35:29 

quote:

quote:

Malesef yok.Yeni bir yama çıkarmalarını beklicez sanırım
Birde şu Windy... hatasına çözüm bulmaları gerek.Modu kullananların yarısı bundan şikayetçi.Birde savaş ortasında bir hata verip attığıda oluyormuş.
Yapılacaklar sadece yukarıda yazanlar kadar daha fazlası yok

Edit : Böyle birşey buldum

Before reporting "RGL ERROR: get_shader failed for: windy_flora", or writing being messed up, or being unable to hit enemies make sure you did the installation procedure correctly. Check FAQ. And run IronLauncher.exe from your mod folder, instead of running mount&blade.exe from MB folder.

While posting a bug report, please state at least the following:
1) type of the bug (such as "CTD/weird item/balancing issue...etc.") like this: "CTD"
2) action you were performing when the bug appeared. (equipping items, talking to a smith, killing a warg, having a huge battle ... etc.)
3) if it's a one time thing, or if you managed to repeat the bug - tell us how to replicate the bug in our game. Nore that info about how to replicate bug is the most helpful bugreporting part for us.
4) your computer specification - especially if the bug is a performance issue. (CPU, amount of RAM, GPU, if you have a sound card, OS...)

---------
Known bugs
0. Random crashes in big battles - will be less random as we slowly optimize more and more. For now, lower your graphics settings, switch off ragdolls, make sure you run enhanced MB1.011
0.1 DX7 is not tested at all - there should be loads of visual bugs there
1. Many trees do not have collisions - working on it, partly MB bug.
2. Flower meshes sometimes generate flipped on side in Lossarnach, Edoras, elven settlements - we are still hunting that one.
3. Mountain backdrops not appropriate to geography in some battlescenes - working on those
Supposedly fixed in Patch 3.01
1. can't engage raging trolls / script errors on reporting quest completion fixed in svn
2. dwarf parties conversation bug when talking with elves fixed in svn
3. assassins in the camp do not work correctly OFF temporarily
5. quick battles descriptions from vanilla + no weapon for Ugluk fixed in svn
6. endless loop for orc player KO-ed in fangorn fixed in svn
7. faulty colmesh in eastfold castle fixed in svn
8. party size report does not reflect orc hiring bonus fixed in svn
10. lembas is munched instantly fixed in svn
11. Can't exit from Moria exploration sequence as a good guy fixed in svn
12. Night Goblin bandits quest in evil settlements does not spawn bandits at night fixed in svn
13. Gundabad supply trains do not spawn fixed in svn
14. Arnorian body armor cant be equipped by human fixed in svn
15. Stuck in city after lost siege defence fixed in svn
16. Gundabad mirkwood outpost siege bugged fixed in svn
17. Free resource points when giving wrong troops for reinforcement fixed in svn
18. Isengard scene has a passage to Minas Tirith fixed in svn
19. Wargs slip through walls in isengard training fixed in svn
20. Writings on the map do not fade in/out when antialiasing is off fixed in svn
21. SCRIPT ERROR ON OPCODE 1694 red text sometimes when lords lose battles fixed in svn
22. Rooster/wolf sounds designating dawn/dusk fixed in svn
23. When you get wounds, their healing sometimes result in +1 to skill fixed in svn
27. Items lose their faction and morale bonus info sometimes (vanilla MB bug)
28. Directing lord armies spends too much influence not a bug. more ranks->fewer cost
30. Some shops do not appear in town menu under siege fixed in svn
31. Can't get a second copy of common reward item from another ally faction if first one was lost not a bug
32. Dwarven axe troops loadout not consistent fixed in svn
34. Siege spawns troops far over battlesize limit fixed in svn
35. Isengard lords dont have weapons and helmets in combat fixed in svn
37. Reward item lost together with influence if you have full inventory when asking for it fixed in svn
39. Facial sliders did not work for orcs fixed in svn
40. Sieging lords give info about sieged center faction heroes fixed in svn
41. Captured Gondor cities keep producing Gondor garrisons fixed in svn
42. Oath of vengeance from enemy mounds/pyres fixed in svn
43. Warg visible in MT cutscene/ cutscene crashes the game fixed in svn, removed this cutscene from sequence
44. Crash when deathcamera moves beyond scene borders fixed in svn
45. Guldur troops eat mordor RPs fixed in svn, unified currencies
46. Marshalls easily distracted on map fixed in svn
47. Companions can't be rehired fixed in svn
49. "Destroy N parties" quest does not have counter fixed in svn
50. Multiple points on map where parties can get stuck fixed? needs extensive testing
51. Parties with 0 soldiers and X prisoners fixed in svn
Remaining discovered bugs
0. different scene/item/troop/typo bugs. no need to mention each, will be fixed instantly
4. cant deliver supplies to a guy used for other quest already
9. AI enemy riders tally too long on battlemap before engaging
24. Female NPCs are referred to as male by other NPCs
25. When lots of trees are spawned on a random battlemap, graphics glitches appear
26. Captured settlements do not correctly display some info (names of place & castle, recruits)
29. Sword of Westernesse behaves strange in combat
33. opponent horses clutter the fied after enough waves of gauntlet.
36. Brick wall textures upside down for some Gondor props
38. Siege can't be won until gate is destroyed

Bunu bende okumuştum ama çeviremedim tam olarak ne yazdığını söylersen güzel olur.

Uzaklaştırılmış
19 Kasım 2011; 20:24:31 

Arkadaşlar o windy hatasını alanların çözümü burada.
http://forums.taleworld...ndex.php?topic=201116.0

Burada yazanların hepsini teker teker yaparsanız çalışacaktır.Bende çalıştı.İyi oyunlar.

613 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Kenshirō
19 Kasım 2011; 23:04:18 

quote:

Çözümü çok basit save edip, ana menüye gelip tekrar load yapın.

613 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Kenshirō
19 Kasım 2011; 23:09:50 

Battle Sizer programı ile 500 kişilik savaşlar yapabiliyorum.

http://www.mbrepository.com/file.php?id=107

Ancak 2GB Ram limitini kaldırmazsanız büyük savaşlarda bir hata ile karşılaşıyorsunuz.

Bu RGL Error: Shader vertex hatası almamak için aşağıdaki programı indirin;

http://www.techpowerup....ntid=34392&d=1269231650

mount&blade.exe'yi seçip, kutucuğa click koyun ve save edin.

13 Mesaj
19 Kasım 2011; 23:14:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Silkroad_Archer

Burada yazanların hepsini teker teker yaparsanız çalışacaktır.Bende çalıştı.İyi oyunlar.

Allah razı olsun süpersin.

Uzaklaştırılmış
19 Kasım 2011; 23:32:07 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Silkroad_Archer

Allah razı olsun süpersin.

Önemli değil kardeşim.

Bu arada oyuna girince bende yazılar okunmuyordu,onun için ise Enhanced versiyonunu indirmeniz gerekecek.Yine düzelmediyse başka bir yerden indirip deneyin.

268 Mesaj
20 Kasım 2011; 0:24:04 

quote:

Ancak 2GB Ram limitini kaldırmazsanız büyük savaşlarda bir hata ile karşılaşıyorsunuz.

shader için yaptım ama it's infected by a virus or cracked uyarısı alıyorum
oyun exesi + modun exesinide yapmıştım

Beşiktaş

613 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Kenshirō
20 Kasım 2011; 1:28:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Abbasağa

quote:

shader için yaptım ama it's infected by a virus or cracked uyarısı alıyorum
oyun exesi + modun exesinide yapmıştım

Uyarıyı neden alıyorsun?

SS koyabilirmisin?

Bu arada verdiğim program 100+ kişilik savaşlar yapmak içindir windy flora error ile bir alakası yok.

268 Mesaj
20 Kasım 2011; 1:51:14 

jakoben 91, seni görünce benim pc düzeliyor şuan atmadı bakalım terslikte rahatsız edicem :)

Beşiktaş

4684 Mesaj
20 Kasım 2011; 2:33:51 

quote:

2 GB Ram limitini nasıl kaldırabilirim?
Edit : Tamamdır programla yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 20 Kasım 2011; 2:34:59 >

Yapboz bozuldu.

13 Mesaj
20 Kasım 2011; 19:15:36 

Yazıklar olsun Orc'lara yenildim Rohan a yardım ederken çırılçıplak atıverdiler beni

315 Mesaj
20 Kasım 2011; 19:22:04 

Keşke Warband'a yapsalardı modu olmayan bazı özellikler yüzünden oynayamıyorum.

Düşünebilen her canlının insan olması,insan olan herkesin düşünebildiği anlamına gelmiyor ne yazık ki.

13 Mesaj
21 Kasım 2011; 16:41:15 

Ya başlangıç biraz kötü olmuş Elf olarak başladım elimde ok ve blok yapamayan bir kılıç 10 tane Ork üzerime geliyor.Blok yapamayan kılıçla ne yapıcam ?

2572 Mesaj
21 Kasım 2011; 16:45:04 

6 lvl de oyun malesef kapanıyor. İzin vermiyor. Oynayanların hepsinde cd-key var mı acep yoksa benim gibi bu dertten müzdaripler mi?

268 Mesaj
21 Kasım 2011; 18:01:52 

RGL Error: Shader vertex hatası alıyorum oyunun en zevkli yerlerinde

yukarıda verilen programıda denedim ancak uygulayınca oyuna girmiyor
it's infected by a virus or cracked uyarısı alıyorum

lotr sevenler modu denesinler tavsiye ederim

yadım lütfen

Beşiktaş