Şimdi Ara

==> Yeni Peugeot 208 Hakkında Herşey <==

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
28.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdilik sadece fotoğraflar ve videolar ile idare edelim. Bilgiler netleştikçe paylaşacağım..

Videolar:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powermoon -- 12 Kasım 2011; 23:17:02 >

• 206 ım var.207 yi pek beğenmedim tip olarak.ama 208 estetik olarak çok güzel.motor seçeneği olarak 1 ve 1.2 benzinli seçenekleri olacakki.yakıt ekonomisi ve vergi avantajı açısından çok önemli.işlerim yolunda giderse canlı gördükten sonra alabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkurtulus

206 ım var.207 yi pek beğenmedim tip olarak.ama 208 estetik olarak çok güzel.motor seçeneği olarak 1 ve 1.2 benzinli seçenekleri olacakki.yakıt ekonomisi ve vergi avantajı açısından çok önemli.işlerim yolunda giderse canlı gördükten sonra alabilirim

Beni asıl heyecanlandıran GTi modeli. Bakalım standart THP motor mu kullanılacak yoksa yeni bir motor mu denenecek..
  • http://www.peugeot.com.tr/minisite/208/

Arkadaşlar buyrun. 208 minisite. Ben bu güne kadar hiç bu kadar eğlenceli bir site görmedim!
  • bu araba ne zaman çıkacak.acil araba lazım.poloya kaydım artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetfahriguven

http://www.peugeot.com.tr/minisite/208/

Arkadaşlar buyrun. 208 minisite. Ben bu güne kadar hiç bu kadar eğlenceli bir site görmedim!

Eğlenceli gerçekten..
  • Birşeyi farkeden oldumu ? Aracın genel hatları ilk bakışta bana bir peugeota değilde citroene bakıyorum havası verdi bunu tek benmi farkettim ?
  • Gayet guzel gorunuyor...
  • Genç arabası tam benlik çizimde estetik var
    Tek kapı Siyah param olsa alırdım.
  • Eski bir Peugeot kullanıcısı olarak firmanın yıllardır yaptığı en estetik direksiyon ve orta konsolu yaratmışlar bence.
    Yalnız arkası Yeni Yaris'e çok benziyor. Günümüzde herkes birbirinden bişeyler çalacak herhalde illa ki.
    208'de kullanılacak motorlar turbolu mu atmosferik mi acaba? Çift kavramalı bir otomatik şanzımana geçerlerse bayağı güzel bir 309'un da habercisi sanki bu araç.
  • Turbolu motor seçeneği de olacak. Ama küçük motorlorda atmosferik kullanacaklardır. Örneğin 1,4 75HP ünite devam edecektir diye düşünüyorum.
    GTI modeli ise THP üniteli olacaktır, 1,6 180-200HP civarlarında..
  • fiestayı andırıyor :( çok daha özgün bi tasarım çıkabilirdi ki içide fiesta gibi ise arkasına kimse oturamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: LordMayros

fiestayı andırıyor :( çok daha özgün bi tasarım çıkabilirdi ki içide fiesta gibi ise arkasına kimse oturamaz

B sınıfı araçların arkasına rahatça oturulabilseydi, C sınıfı araçlar nasıl satılacaktı? sizce arkayı geniş tutmak çok mu zor? hayır. ama pazarlama stratejisi işte.
    208'in de dar olacaktır muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

quote:

Orijinalden alıntı: LordMayros

fiestayı andırıyor :( çok daha özgün bi tasarım çıkabilirdi ki içide fiesta gibi ise arkasına kimse oturamaz

B sınıfı araçların arkasına rahatça oturulabilseydi, C sınıfı araçlar nasıl satılacaktı? sizce arkayı geniş tutmak çok mu zor? hayır. ama pazarlama stratejisi işte.
    208'in de dar olacaktır muhtemelen.

eski polo 206 ve eski fieastalarla kıyaslayınca yeni fiesta nın arkası geçekten dar buda tasarımın verdiği bir (-)

mutemelen fiesta tasarımı oldugu içinde bu karoser dede bu (-) ile karşılaşılacaktır
  • 208 in motor ve şanzıman gamı nedir acaba?
  • Aracın iç ve dış tasarımını çok beğendim ama oturma pozisyonunda bir gariplik var gibi
  • Şu an için en güçlü motor ve özellikleri duyuruldu:

Diğer motorlar da belli bir tek RC klasındaki aracın specleri netleşmedi.

156 bg THP motora sahip 208(muhtemel adı 208 GT)

1.6 lt THP 156 bg 16v
    240-260Nm tork 1750 d/d'da
    sadece 1090 kg
    böylece 0-100: 7.3. sn
    Karmada 5.8 lt yakıyor.. 207 GT ise 7.1 lt yakıyordu.
    6 ileri yepyeni bir manuel şanzıman ile gelecek.
  • benim merak ettiğim ve ilgilendiğim dizel motora 6 R yada çift kavrama gibi bir otomatik şanzıman koyacaklar mı?
    207 de yoktu. bu tarz seçenekler çok az. olanlarda generlde pahalı.
    ayrıca 1.4 motor yerine zaten hafiflemiş olan araca 1.3 ten küçük bir motor konulsa (dizel) vergi avantajı açısından süper olur.
  • Araç peugeot 207'den 110kg daha hafifmiş

7 inch boyutunda bir dokunmatik multimedya ekranı sunuyor

Motor seçenekleri(dizel) 1.4 HDi , 1.4 e-HDi (stop&start) , 1.6 e-HDi (stop&start)
    Motor seçenekleri(benzinli) 1.0 VTi , 1.2 VTi , 1.4 VTi , 1.6VTi , 1.6 THP
    Vites seçenekleri : 5 vitesli manuel ve 6 vitesli otomatik

Manuel vitesli 1.4 e-HDi motor ile karma 3.4lt/100km yakıt tüketimi mümkünmüş

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.