Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2012 Modelleri (LM960V, LM860V, LM760S, LM670S, LM660S) [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
138
Favori
998.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütün seriye Samsung gibi cam koymuşlar lcd nin önüne.Vernik de atsalarmış biraz daha parlak gözükürmüş
    Ekranın önündeki yansıma yapan camı çıkarabilme imkanı olsa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkayaa

quote:

Orijinalden alıntı: mako3e

peki bu yeni nesil LM leri LW ile kıyaslarsak tasarım ve dts haricinde ne gibi değişiklikler var?

panasonic et5 ile karşılaştırabiliyormuyuz?

ayrıca input lag kaç ms?

lw5500 ün karşılığı hangi model? yada lw4500?

son soru bunların fiyatları nedir?

dusty'e teşekkürler. ayrıca lg firmasının donanım haberi takip etmesi çok hoş olmuş. birebir müşteri memnuniyeti :)

saygılar..

lm ile lw kıyaslaması değilde 2011 öncesi ve 2012 modelleri arasında ne gibi farklılıklar var dersek daha doğru olur çünkü 2012 TV modelleri bugüne kadar ki en iyi seri oldu. ama değişiklik olarak işlemci değişti, screen cinema özelliği geldi, daha önceki ve diğer markalarda olmayan 3D sound zooming özelliği eklendi.( yani 3D görüntü ile efektleri ile birlikte 3D ses de alıyorsun.) sonra daha önceki ve rakip 3D tv lerde 3D derinlik kontrol ayarı sadece içe doğru derinlik verirken( 3D film veya 2D-3D dönüştürmede) 2012 modeller ile cisimlerin derinliğini kontrol ede biliyor cisimleri daha fazla dışarı çıkara biliyor veya bir birine yaklaştıra biliyorsun. smart tv özelliği geliştirildi. smart tvnin ön yüzü ve teması değiştirildi yeni içerikler eklendi (premium kullanıcı,3D World vs..)daha sayılamayacak bir çok model var.. ayrıca panasonic et5 'in arkasını kontrol edersen LG logosunu göreceksin çünkü o serinin panellerini LG den alıyor. son olarak da fiyatlar konusunda piyasa araştırması yapman gerekiyor teknosanın turuncusu vatanın %25 electro worldun %18 media marktın insertleri derken ne kampanya takip ede bilir olduk nede hangisi daha ucuzu onu anlaya bilir olduk :) ancak yakından görmeni tavsiye ederim...

cevap için teşekkür ederim.

ama bu modellerin fiyatları uçmuş şimdilik. umarım yerine oturur da bizde kendimize güzel bir model seçeriz.

lm serisinde sanırım bütün modeller ince kenarlı değil. sitelerdeki resimlerden bir şey anlaşılmıyor açıkçası...

sinema ekranı özelliği nedir bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mako3e -- 22 Nisan 2012; 1:38:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cosicoz

LW serilerinin SD yaynı kalitesinin düşüklüğü çok konuşuldu. LM serisinin SD yayınları hk. görüşü olan var mı?. Panasonic ET5 ile LM620S ikisinden birini alacağım sanırım...

Bugun lm serisinin sd yayinlardaki kalitesini test etme sansi buldum. Samsung d8000 ve lm670 arasinda televizyon yayininda cok belirgin farklar var. Lg de renkler cok dagiliyor ve samsung kesinlikle cok canli. Bunun sebebi biraz da parlak panel ama yine de bu kadar fark olacagini beklemezdim
  • Ayrica denedigim hicbir samsung veya lg modeline iphone ve ipad ile baglanamadim. Android telefon gerekiyor ve bu ciddi hayal kirikligi oldu benim icin. İpad deki fotolari tv de gormek guzel olabilirdi.
    Bu konuda herhangi bir application kullanan varmi?
  • Ben lm960 serisinin en az samsung es8000 kadar iyi görüntü vereceği kanısındayım
  • quote:

LG Cinema Screen;televizyoda, 4.1 - 4.9mm ultra ince çerçeveli tasarımla,sinema perdesinde film izleme deneyimini evinizde yaşatmak amacıyla;herhangi bir çerçeve veya engel olmadan ve geniş ekran sayesinde sinema deneyimini yaşatması olarak tanımlarsak yanlış olmaz....
  • hangi gazete olduğunu hatırlamıyorum ama LG 47LM760S TEKNOSA'ya gelmiş, adamlar fiyat olarak 4599 TL yazmışlar. sitesinden baktığımda yok gözüküyor. durum hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar. ayrıca 42'si ne zaman satışa sunulur ? sanırım bu tv'yi alıcam :) fiyat olarak aralarında 200-300 TL lik bir fark olacaksa 47'sinide alabilirim. lütfen kesin bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
  • teknosa.com sitesine yok ama teknosa mağazalarının bazılarına gelmiş. sitede sayfanın altında Bu Ürünü Bulabileceğiniz Teknosa Mağazaları kısmından bakabilirsiniz. 42" olanı sadece istanbulda bir teknosada görülüyor. fiyatı 3400 gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drorhan

teknosa.com sitesine yok ama teknosa mağazalarının bazılarına gelmiş. sitede sayfanın altında Bu Ürünü Bulabileceğiniz Teknosa Mağazaları kısmından bakabilirsiniz. 42" olanı sadece istanbulda bir teknosada görülüyor. fiyatı 3400 gözüküyor.

teşekkürler. irtibat kurmaya çalışıcam, olmadı en kısa zamanda uğrarım.
  • 860v modelinin 42" olanı yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kon3442

860v modelinin 42" olanı yok mu?

yok 860v ve 960v sadece 47 ve 55 inç
  • quote:

Orijinalden alıntı: drorhan

quote:

Orijinalden alıntı: kon3442

860v modelinin 42" olanı yok mu?

yok 860v ve 960v sadece 47 ve 55 inç

Hakikaten enterasan bi durum neden illa 47 ya da 55" e mahkumuz anlamak zor. Cevap için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

quote:

LG Cinema Screen;televizyoda, 4.1 - 4.9mm ultra ince çerçeveli tasarımla,sinema perdesinde film izleme deneyimini evinizde yaşatmak amacıyla;herhangi bir çerçeve veya engel olmadan ve geniş ekran sayesinde sinema deneyimini yaşatması olarak tanımlarsak yanlış olmaz....

daha ince çerçeve olan modellere cinema screen deniyor yani :)
  • teknosa'da indirime girmiş.
  • Tatil sebebiyle sehirdisinda oldugum icin sorularinizi mobil cevaplayamadim ama carsamba gunu bildigim tum sorularinizi cevaplayacagim
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: krm_group

teknosa'da indirime girmiş.

tam tersi internetteki fiyatlar dünkine göre artmış görünüyor
  • 1 hafta daha sabretseydim LW5500 yerine LM615S alacaktım. Dün gittim, iade edip üzerine para koyup 615S alabilir miyim diye, tabiki yemediler:) neyse kısmet değilmiş..
  • Çöyle vatan da göz ucuyla baktım 2 model avrdı ama neredeyse çerçeve yok ve kozmetik olrak çok güzeldi detaylı inceleyemedim 4500 çok satıyolardı indirim falan daha tam teşhirde değildi lmler (sakarya)
  • @kon3442
    Garanti sorun olmaz derseniz ist.bilişimde 42lm860 sunmakta....
    42LM860 LG Led Tv
  • arkadaşlar karar vermede son aşamaya geldi sanırım. sizlerin yardımına çok ihtiyacım var. 42LM760S (fiyatı 3599 TL) ile 47LM660S (fiyatı 3959 TL) arasında kararsız kaldım. aslında gönlüm 47LM760S den yana ama fiyatı 4589 TL. benim için biraz fazla. beklemek istemiyorum. ama 760 serisi MCI 800 Hz iken 660 serisi MCI 400 Hz. MCI Hz nin yazılımla artırıldığını düşünürsek, aslında kullandıkları Hz kaç bilgisi olan varmı. iki modeldede 200 Hz ise sanırım 47LM660S alıcam. bu arada ikisi arasındaki bir fark daha "Resolution Upscaler" 760 da Plus 660 da Basic bu uygulamada çok belirgin bir fark meydana getirirmi? bir diğer fark ise 760 +2 Dual Play gözlük varken, 660 da bu yok sadece 4 adet gözlük var.

almışken en az 47" almak istiyorum. çok kararsız kaldım.

son sorum (şimdilik :) ürünlerle birlikte sihirli kumanda veriliyormu acaba?

NOT : fiyatlar TEKNOSA fiyatlarıdır. başka bir yerden bakma fırsatım olmadı.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.