- x
LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2012 Modelleri (LM960V, LM860V, LM760S, LM670S, LM660S) [
11259 Cevap801132 Görüntüleme188 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

746 Mesaj
19 Nisan 2012; 17:36:00 

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Cuma günü değil yahu bugün bugün. Gideceğim öğleden sonra, acaip merak ediyorum ne var yeni nesillerde.

Bu arada ben demiştim bu sefer yarışmada TV verecekler bence diye, facebook'ta 2 TV ödüllü yaşışma duyurmuşlar ama yarışmaya katılınmıyor henüz. O 2 TV'yi bizim forumdan birileri almalı. (Birine ben göz koydum ) Soruyu sormuşlar, lansmanda cevabı öğrendiğim an yazarım buradan size

Yorumlarını bekliyoruz bizi unutma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3076 Mesaj
19 Nisan 2012; 18:23:10 

Yeni nesil tvler için oled panel tvler yakın gelecekte , sesle kontrol güncelleme ile gelecek bir özellik , simply share ile birden fazla yerde başka kanal program izleme olanağı gibi daha bir çok yeni özellikler 2012 lg smart tv'ler ile geliyor.... LG'nin 2012 sloganı minimum çerçeve maksimum 3D deneyimi unutmadan dual play!.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 19 Nisan 2012; 19:23:09 >

Atatürk Gençliği Görev Başında...

368 Mesaj
19 Nisan 2012; 19:07:12 

Dusty unuttunmu bizi? Bidè vatana gelmeye başlamış. Sakaryaya gelsin 1 gün boyunca ordayım. Hazır pazartesi salıda tatil :)

Keep Calm
And Wait For
The Invisible Pink Unicorn

150 Mesaj
19 Nisan 2012; 19:21:19 

Lg bu sene gerçekten iyi işler yapmış gözüküyor.Geçen seneki performans çıtasını yükseltmiş ve kaliteyi arttırmış.3d konusunda gelişmeler sağlamış.Dual play olayı Philips den sonra Lg de buna destek sunuyor bu sene.Tasarımlar deseniz süper olmuş.Lg galiba doğru yolu bulucak bu sene az kaldı cihazlar 1 ay içerisinde stoklarda olacak.

8305 Mesaj
19 Nisan 2012; 19:42:19 

Unutmadim, hic unutur muyum? Anlatacagim detaylica hepsini

### HARİCİ BİLEŞENLER BÖLÜM KURALLARI ### ###EV ELEKTRONİĞİ BÖLÜM KURALLARI###
ÖNEMLİ: ARKADAŞLAR PM İLE SORDUĞUNUZ SORULARA YETİŞEMEDİĞİM İÇİN CEVAPLAYAMIYORUM. FORUM ÜZERİNDEN ALINTIYLA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz 8 MB Cache 4, Gigabyte 880GA- UD3H AM3 AMD 880G / SB850 DDR3 1866 MHz (O/C) DV, Kingston 4 GB (2x2 GB) KIT Hyperx DDR3 1333 MHz CL7 XMP Ram, Cooler Master HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W Midt ATX, Sapphire HD 6950 GDDR5 1 GB 256Bit AMD Radeon DX11, Samsung 1 TB 32 MB SATA 2 7200 RPM, LG 3D Cinema TV 42LW4500, Sony PS3, Sony PSP 3000, iPOD Touch 4G 32GB White

368 Mesaj
19 Nisan 2012; 21:08:51 

quote:

Unutmadim, hic unutur muyum? Anlatacagim detaylica hepsini

Dusty ailecek seni bekliyoruz
Bu akşam yazacakmısın yoksa yarın mı? yarın yazacaksan okuldan gelince bakarız artık :) Vatan yollasın sakaryaya şu tvleride inceleyim tasarım gerçketen çok güzel.
Edit:1.9.4 ü buldum (9.4)+4=40+(4-1)=43 Mhp'nin 43.yılı kutlu olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chorumluum -- 19 Nisan 2012; 21:13:14 >

Keep Calm
And Wait For

56 Mesaj
19 Nisan 2012; 23:54:44 

herkese hayırlı geceler uzun zamandır lw serisinin kampanyalarını kollarken şimdi lm serisi çıktı lansmanda neler olduğunu çok merak ediyorum tasarım olarak çok güzel fakat o kadar çok model varki hangisinde ne özellikler var henüz bilmiyoruz bunu bilen gören inceleyen arkadaşların yorumlarını beklemeye geçtik

279 Mesaj
20 Nisan 2012; 0:23:46 

LG lw serisi bişey bakıyorum 1 haftadır alayım diye ama konu başlığını görünce baştan sona okudum ve şuan için 2012 seri olandan kovalayacağım. 82 ekran düşünüyorum. bazı arkadaşlar 106 dan aşağı alma diyor, kararsız kaldım. bakalım incelemeler gelsin ona göre bir karar veririz.

3076 Mesaj
20 Nisan 2012; 10:11:53 

ve facebooktaki ödüller
LG 55 LM960V
0

LG 55 LM980V
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 20 Nisan 2012; 10:16:59 >

8305 Mesaj
20 Nisan 2012; 13:50:33 

Sizi dünden bu yana çok beklettim arkadaşlar biliyorum ama dün beni çok şımarttılar, birazcık nazım olsun.

Lansmana ben biraz geç katıldım iş yerimden sadece öğleden sonra izin alabildiğim için. Basın toplantısını kaçırmış oldum ama hiç merak etmeyin tüm basından çok daha özel hissettim kendimi. Sağolsun LG TV Geliştime Müdürü Aytek Bey her TV için tek tek, göstererek, denettirerek anlattı bana tüm modelleri.

Bu da aslında çok tesadüfi oldu. Arkadaşımla beraber mekana girdik, gözlükleri aldık önce P860G led projektörü denemeye başladık. Tabii 3D olayı projektörde çok keyifli ancak sanırım fiyat olarak bizi aşacak, mekansal olarak da fazla gelecek bir teknoloji için çok vakit harcamadık.

Daha sonrasında TM27920 3D Smart Monitör TV ve D2743P 3D Monitörü inceledik. D2743P zaten tanıdığımız D2342P’nin 27” olan hali. Monitör severler oldukça yakından tanıyorlar zaten.

Daha sonrasında yine arkadaşımla kendimiz TV’leri incelerken “Dual Play” gözlüklerinin olduğu kutuları gördük. O sırada benim “Yahu bunu biz bulduk, adamlar nemalanıyorlar. Çok üzgünüm şu an.” Hayıflanmamı LG AV-TV Saha Destek İç anadolu Bölge sorumlusu Uğur Bey duydu ve “O videoda bu teknolojiyi anlatan bayan siz miydiniz?” diyerek yanıma geldi. Bunun üzerine çokca tebrik etti ve beni hakikaten onore etti. Bunu da paylaşmadan geçmek istemedim. Daha sonra biz TV’lere bakmaya devam ederken bir anda tüm LG yöneticileri etrafımda toplandılar ve nasıl bulunduğunu, nasıl ortaya çıktığını sordular. Donanım Haberdeki Dual View Gaming başlığını takip ettiklerini ve özellikle ana konumuzdaki herkesi tanıdıklarını belirttiler. DH Prenses olarak da beni tanımaları yine oldukça hoşuma gitti. Andy Warhol’un “Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak” sözü benim için gerçekleşmiş oldu bu sayede

Bir de dual play odasında Uğur Bey’e çok çok az bir farkla yenildim arkadaşlar Dirt3’te ama yine de güzel bir ödülüm oldu. Artık modifiye dual view gaming gözlüklerimin yanında 2 tane de orijinal dual play gözlüğüm oldu

0

Her neyse, o noktadan sonra Aytek Bey basın toplantısını kaçırdığımı duyunca kendisi tek tek anlattı bana TV’leri. Ben de şimdi bana anlatılan her TV’yi fotoğraflarıyla size anlatacağım.

Öncelikle model model gitmenin daha uygun olacağını düşünüyorum. 2012 yılında LM960V Nano Full LED olarak giriyor piyasaya (Teşekkürler leonskennedy)

LM660S Cinema 3D Smart TV (55”, 47”, 42”, 32”)

0

LED+
Triple XD Engine Görüntü Motoru
Micro Pixel Kontrolü
MCI 400Hz.
Resolution Upscaler
Full HD
Smart TV
Wi-Di
Dual Play
3D Derinlik Kontrolü
2D-3D Çeviri
3D World
Dahili Wi-Fi
HDMI
Akıllı Sensör
Net Ses II
Simplink
Smart Share
Ağ dosya tarayıcısı
Wi-Fi Screen Share
Cinema Screen
Magic Motion Kumanda

Bu model 2012 serisinin en düşük modeli olarak görülüyor. 2012 nesil TV’lerde Smart TV olmayan model yok. O yüzden tüm TV’lerde DTS, High Profile MKV ve Flash 10 desteği olduğu söyleniyor. Bunları daha sonra detaylı incelemelerde fonksiyonel olarak anlatırım teşhire düştüklerinde.

Tasarımı da diğer cinema screen serisinden farklı.

LM670S Cinema 3D Smart TV (55”, 47”, 42”)

0

LED+
Micro Pixel Kontrolü
MCI 400Hz.
Resolution Upscaler
Full HD
Smart TV
Wi-Di
Dual Play
3D Derinlik Kontrolü
3D sound Zooming
2D-3D Çeviri
3D World
Dahili Wi-Fi
HDMI
Akıllı Sensör
Net Ses II
Simplink
Smart Share
Ağ dosya tarayıcısı
Wi-Fi Screen Share
Cinema Screen
Magic Motion Kumanda

Bu modelin LM660S’ten tek farkı 3D Sound Zooming özelliğine sahip olması. Bu özellik 3D deneyimini en gerçekçi şekliyle yaşatabilmek için 3D sesleri ekrandaki 3D görüntülerle senkronize etmeye yarayan bir özellik.

Bunu deneyimleme fırsatım oldu. Ev ortamında güzel olabilecek bir özellik belki ama lansman mekanında çok fazla algılayamadım. Yine bunu da sakin bir yerde, teşhirdeyken deneyimlemek gerekli.

Tasarım olarak benim en çok beğendiğim model bu oldu.

LM760S Cinema 3D Smart TV (55”, 47”, 42”)

0

LED+
Micro Pixel Kontrolü
MCI 800Hz.
Resolution Upscaler
Full HD
Smart TV
Wi-Di
Dual Play
3D Derinlik Kontrolü
3D sound Zooming
2D-3D Çeviri
3D World
Dahili Wi-Fi
HDMI
Akıllı Sensör
Net Ses II
Simplink
Smart Share
Ağ dosya tarayıcısı
Wi-Fi Screen Share
Cinema Screen
Magic Motion Kumanda

Bu panelin de LM670S’ten farkı MCI 800Hz olması. Tasarım LM660S’e çok benzer ama ufak tefek farklılıklar söz konusu.

LM860V Cinema 3D Smart TV (55”, 47”)

0

LED+
Micro Pixel Kontrolü
MCI 800Hz.
Resolution Upscaler Plus
Dual Core CPU
Full HD
Smart TV
Wi-Di
Dual Play
3D Derinlik Kontrolü
3D sound Zooming
2D-3D Çeviri
3D World
Dahili Wi-Fi
HDMI
Akıllı Sensör
Net Ses II
Simplink
Smart Share
Ağ dosya tarayıcısı
Wi-Fi Screen Share
MHL 2nd Display
Cinema Screen
Magic Motion Kumanda

Geldik serinin 2 profesyoneline. Bunlardan ilki bu model. Oyun performansını MotoGP 10/11 ile bu panelde denedim. FPS denemeden panel hakkında performans değerlendirmesi yapmak istemiyorum ancak bu oyun için oldukça başarılıydı hem 3D, hem de Dual Play olarak. Konsol olarak Xbox bağlanmıştı.

LM960V Cinema 3D Smart TV (60”, 55”, 47”)

0

LED+
Micro Pixel Kontrolü
MCI 1000Hz.
Resolution Upscaler Plus
Dual Core CPU
Full HD
Smart TV
Wi-Di
Dual Play
3D Derinlik Kontrolü
3D sound Zooming
2D-3D Çeviri
3D World
Dahili Wi-Fi
HDMI
Akıllı Sensör
Net Ses II
Simplink
Smart Share
Ağ dosya tarayıcısı
Wi-Fi Screen Share
MHL 2nd Display
Cinema Screen
Magic Motion Kumanda

Ve serinin en iyisi bu panel arkadaşlar. İnanılmaz güzel bir tasarım ve inanılmaz bir panel yapmışlar. 2012 yılında bu panelle iddasını göstermiş diyorum LG için. 47” olanda Dual Play olarak Dirt 3 oynadım ve inanılmaz akıcı ve net bir sonuç aldım. Tabii yine esas olrak FPS bazlı bakmak gerek duruma, o yüzden bir şey diyemiyorum ama çift çekirdekli işlemci hızı beni tatmin etti.

Şimdi biraz teknik özelliklerdeki terimlerden bahsedeyim. Micro pixel kontrolü dediğimiz şey her LD bloğun ayrı ayrı kontrol edilerek en derin, en koyu ve en doğal renklerin açığa çıkmasına olanak tanımak diye açıklanmış. Sınırsız kontrast oranı sağlayarak, koyu siyah ve doğal renkleri en uygun enerji tüketimiyle vermeyi sağlamak demişler.
Bunu elbette lansman ortamında fevkalade buldum ancak bu tip ortamlarda çok fazla sorun olmayacağı, getirilen ürünlerin referans ürünler olacağını hepimiz biliyoruz. O sebeple yine önce denemek diyorum

Resolution Upscale, HDD’den ya da netten video izlerken orijinal içeriğin çözünürlüğünü arttıran bir özellik. Bunu deneme şansım olmaddı. Yorumlamıyorum

Smart Share Plus denen özellikte Ağ dosya tarayıcısı, Wi-Fi ekran paylaşımı, WiDi, MHL (Mobile HD Link) ve İkinci ekran fonksiyonları mevcut.

İkinci ekran olayı inanılmaz hoşuma gitti. Wi-Fi kapsama alanı olan herhangi bir yerde smartphonelardan veya tabletten de artık TV izlemek mümkün. Üstelik yanılmıyorsam 2 farklı şey izleme gibi bir durum da söz konusu.

Gelelim magic motion kumandaya. Sanırım artık kutuların içinden çıkacak bu kumanda. Hem tipi, hem de işlevi değişmiş. Bunun yanında diğer en güzel özellikse artık klavye ve mouse bağlantısı mümkünmüş. Bunu da denemedim ancak sorduğumda olumlu cevap aldım.

Bu arada gözlüklerin de tipi dğeişmiş ve bana kalırsa çok da güzel olmuş. Artık 2 tane daha gözlüğüm oldu.

0

İzlenimler benden bu kadar. Siz sorun, ben cevaplayayım detayları. Elbette bu bir lansman ve buradan detaylı görüş ve olumsuz izlenim çıkması zor. Ancak bundan sonrası bizim yorumlamamıza ve deneyimlerimize kalmış

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

ÖNEMLİ: ARKADAŞLAR PM İLE SORDUĞUNUZ SORULARA YETİŞEMEDİĞİM İÇİN CEVAPLAYAMIYORUM. FORUM ÜZERİNDEN ALINTIYLA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz 8 MB Cache 4, Gigabyte 880GA- UD3H AM3 AMD 880G / SB850 DDR3 1866 MHz (O/C) DV, Kingston 4 GB (2x2 GB) KIT Hyperx DDR3 1333 MHz CL7 XMP Ram, Cooler Master HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W Midt ATX, Sapphire HD 6950 GDDR5 1 GB 256Bit AMD Radeon DX11, Samsung 1 TB 32 MB SATA 2 7200 RPM, LG 3D Cinema TV 42LW4500, Sony PS3, Sony PSP 3000, iPOD Touch 4G 32GB White

858 Mesaj
20 Nisan 2012; 14:04:22 

İnceleme için teşekkürler,gayet sade ve bilgilendirici olmuş.Yanlış ufak bir yanlışınızı düzeltmek istiyorum.

quote:

2012 yılında tüm paneller Nano Full LED sanırım yanlış anlamadıysam ki anlamadığıma inanıyorum

Tüm modeller değil sadece LM960 modeli nano full led,yazalım ki kafalar karışmasın

55LM960 modeli tv almadan önce görmek istediğim bir model.2. nesil Nano Full Led olan bu tv'den beklentim fazla açıkçası.Merak ettiğim LM960 modeli için lasnmanda çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bilgi edinebildiniz mi ?

...Since 1988...

OĞUZHAN ESEN
Bursa Carrefour Sony Center
0507 461 50 76

8305 Mesaj
20 Nisan 2012; 14:15:43 

Önümüzdeki ay pazarı deneme amaçlı 100 kadar LM960V panel geleceğini söylediler. Mayıs ayı içerisinde satışta olabilirmiş ancak teşhirde bulabileceğimizi sanmıyorum mayıs ayında. Belki haziran ya da temmuzda görebiliriz. Fiyat konusunda net bir rakam söylenmedi ancak yüksek olacağını tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

611 Mesaj
20 Nisan 2012; 14:29:50 

@dusty, muhteşem bir çalışma olmuş ve lansman da muhteşem geçmiş anladığım kadarı ile...

peki nasıl sony'ler kadar var mı? :)

56 Mesaj
20 Nisan 2012; 14:37:12 

paylaşımınız için çok teşekkür ederiz artık diğer yorumları ve incelemeleri beklemek en iyisi olacak tabii fiyat performans açısından hangisi kesemize en uygun model onu araştırmak kalır geriye

813 Mesaj
20 Nisan 2012; 14:51:26 

Güzel inceleme @dusty. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetferhat -- 20 Nisan 2012; 14:52:17 >

56 Mesaj
20 Nisan 2012; 14:56:09 

acaba donanımhaber oradamıydı röportaj yapıldımı bilgisi olan varmı arkadaşlar...

2012 Mesaj
20 Nisan 2012; 15:23:23 

0

Çok güzel inceleme olmuş gerçekten teşekkürler gitmiş kadar olduk neredeyse :)

Bu arada oradaki optimus 3d ile oynanan oyunu ekrana yönlendirmişler sanrıım ? acaba herhangi bir geçikme falan oluyor mu ?

normal bir şekilde tv dende 3d olarak geçikmesiz oynuyabiliyormuyuz . :S burasını tam kavrıyamadım :S

3076 Mesaj
20 Nisan 2012; 16:00:50 

@dusty
LG Lansmanı'ndan LG'nin son model LED paney Tv'lerinden gelişmeleri aktardı,kendisine çoook teşekkür ediyoruz... da ...
yani şimdi kocaman lansmanda kaçırdıklarınızı da sayarsak 5-6 modeli mi tanıtılıp piyasaya girecekmiş bunu merak ettim.

Aynı soru @ugurkayaa içinde geçerli modeller bu kadar mı? acaba!...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 20 Nisan 2012; 16:28:20 >

108 Mesaj
20 Nisan 2012; 16:19:28 

quote:

Sizi dünden bu yana çok beklettim arkadaşlar biliyorum ama dün beni çok şımarttılar, birazcık nazım olsun.

Lansmana ben biraz geç katıldım iş yerimden sadece öğleden sonra izin alabildiğim için. Basın toplantısını kaçırmış oldum ama hiç merak etmeyin tüm basından çok daha özel hissettim kendimi. Sağolsun LG TV Geliştime Müdürü Aytek Bey her TV için tek tek, göstererek, denettirerek anlattı bana tüm modelleri.

Bu da aslında çok tesadüfi oldu. Arkadaşımla beraber mekana girdik, gözlükleri aldık önce P860G led projektörü denemeye başladık. Tabii 3D olayı projektörde çok keyifli ancak sanırım fiyat olarak bizi aşacak, mekansal olarak da fazla gelecek bir teknoloji için çok vakit harcamadık.

Daha sonrasında TM27920 3D Smart Monitör TV ve D2743P 3D Monitörü inceledik. D2743P zaten tanıdığımız D2342P’nin 27” olan hali. Monitör severler oldukça yakından tanıyorlar zaten.

Daha sonrasında yine arkadaşımla kendimiz TV’leri incelerken “Dual Play” gözlüklerinin olduğu kutuları gördük. O sırada benim “Yahu bunu biz bulduk, adamlar nemalanıyorlar. Çok üzgünüm şu an.” Hayıflanmamı LG AV-TV Saha Destek İç anadolu Bölge sorumlusu Uğur Bey duydu ve “O videoda bu teknolojiyi anlatan bayan siz miydiniz?” diyerek yanıma geldi. Bunun üzerine çokca tebrik etti ve beni hakikaten onore etti. Bunu da paylaşmadan geçmek istemedim. Daha sonra biz TV’lere bakmaya devam ederken bir anda tüm LG yöneticileri etrafımda toplandılar ve nasıl bulunduğunu, nasıl ortaya çıktığını sordular. Donanım Haberdeki Dual View Gaming başlığını takip ettiklerini ve özellikle ana konumuzdaki herkesi tanıdıklarını belirttiler. DH Prenses olarak da beni tanımaları yine oldukça hoşuma gitti. Andy Warhol’un “Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak” sözü benim için gerçekleşmiş oldu bu sayede

Bir de dual play odasında Uğur Bey’e çok çok az bir farkla yenildim arkadaşlar Dirt3’te ama yine de güzel bir ödülüm oldu. Artık modifiye dual view gaming gözlüklerimin yanında 2 tane de orijinal dual play gözlüğüm oldu

0

Her neyse, o noktadan sonra Aytek Bey basın toplantısını kaçırdığımı duyunca kendisi tek tek anlattı bana TV’leri. Ben de şimdi bana anlatılan her TV’yi fotoğraflarıyla size anlatacağım.

Öncelikle model model gitmenin daha uygun olacağını düşünüyorum. 2012 yılında LM960V Nano Full LED olarak giriyor piyasaya (Teşekkürler leonskennedy)

LM660S Cinema 3D Smart TV (55”, 47”, 42”, 32”)

0

LED+
Micro Pixel Kontrolü
MCI 400Hz.
Resolution Upscaler
Full HD
Smart TV
Wi-Di
Dual Play
3D Derinlik Kontrolü
2D-3D Çeviri
3D World
Dahili Wi-Fi
HDMI
Akıllı Sensör
Net Ses II
Simplink
Smart Share
Ağ dosya tarayıcısı
Wi-Fi Screen Share
Cinema Screen
Magic Motion Kumanda

Bu model 2012 serisinin en düşük modeli olarak görülüyor. 2012 nesil TV’lerde Smart TV olmayan model yok. O yüzden tüm TV’lerde DTS, High Profile MKV ve Flash 10 desteği olduğu söyleniyor. Bunları daha sonra detaylı incelemelerde fonksiyonel olarak anlatırım teşhire düştüklerinde.

Tasarımı da diğer cinema screen serisinden farklı.

LM670S Cinema 3D Smart TV (55”, 47”, 42”)

0

LED+
Micro Pixel Kontrolü
MCI 400Hz.
Resolution Upscaler
Full HD
Smart TV
Wi-Di
Dual Play
3D Derinlik Kontrolü
3D sound Zooming
2D-3D Çeviri
3D World
Dahili Wi-Fi
HDMI
Akıllı Sensör
Net Ses II
Simplink
Smart Share
Ağ dosya tarayıcısı
Wi-Fi Screen Share
Cinema Screen
Magic Motion Kumanda

Bu modelin LM660S’ten tek farkı 3D Sound Zooming özelliğine sahip olması. Bu özellik 3D deneyimini en gerçekçi şekliyle yaşatabilmek için 3D sesleri ekrandaki 3D görüntülerle senkronize etmeye yarayan bir özellik.

Bunu deneyimleme fırsatım oldu. Ev ortamında güzel olabilecek bir özellik belki ama lansman mekanında çok fazla algılayamadım. Yine bunu da sakin bir yerde, teşhirdeyken deneyimlemek gerekli.

Tasarım olarak benim en çok beğendiğim model bu oldu.

LM760S Cinema 3D Smart TV (55”, 47”, 42”)

0

LED+
Micro Pixel Kontrolü
MCI 800Hz.
Resolution Upscaler
Full HD
Smart TV
Wi-Di
Dual Play
3D Derinlik Kontrolü
3D sound Zooming
2D-3D Çeviri
3D World
Dahili Wi-Fi
HDMI
Akıllı Sensör
Net Ses II
Simplink
Smart Share
Ağ dosya tarayıcısı
Wi-Fi Screen Share
Cinema Screen
Magic Motion Kumanda

Bu panelin de LM670S’ten farkı MCI 800Hz olması. Tasarım LM660S’e çok benzer ama ufak tefek farklılıklar söz konusu.

LM860V Cinema 3D Smart TV (55”, 47”)

0

LED+
Micro Pixel Kontrolü
MCI 800Hz.
Resolution Upscaler Plus
Dual Core CPU
Full HD
Smart TV
Wi-Di
Dual Play
3D Derinlik Kontrolü
3D sound Zooming
2D-3D Çeviri
3D World
Dahili Wi-Fi
HDMI
Akıllı Sensör
Net Ses II
Simplink
Smart Share
Ağ dosya tarayıcısı
Wi-Fi Screen Share
MHL 2nd Display
Cinema Screen
Magic Motion Kumanda

Geldik serinin 2 profesyoneline. Bunlardan ilki bu model. Oyun performansını MotoGP 10/11 ile bu panelde denedim. FPS denemeden panel hakkında performans değerlendirmesi yapmak istemiyorum ancak bu oyun için oldukça başarılıydı hem 3D, hem de Dual Play olarak. Konsol olarak Xbox bağlanmıştı.

LM960V Cinema 3D Smart TV (60”, 55”, 47”)

0

LED+
Micro Pixel Kontrolü
MCI 1000Hz.
Resolution Upscaler Plus
Dual Core CPU
Full HD
Smart TV
Wi-Di
Dual Play
3D Derinlik Kontrolü
3D sound Zooming
2D-3D Çeviri
3D World
Dahili Wi-Fi
HDMI
Akıllı Sensör
Net Ses II
Simplink
Smart Share
Ağ dosya tarayıcısı
Wi-Fi Screen Share
MHL 2nd Display
Cinema Screen
Magic Motion Kumanda

Ve serinin en iyisi bu panel arkadaşlar. İnanılmaz güzel bir tasarım ve inanılmaz bir panel yapmışlar. 2012 yılında bu panelle iddasını göstermiş diyorum LG için. 47” olanda Dual Play olarak Dirt 3 oynadım ve inanılmaz akıcı ve net bir sonuç aldım. Tabii yine esas olrak FPS bazlı bakmak gerek duruma, o yüzden bir şey diyemiyorum ama çift çekirdekli işlemci hızı beni tatmin etti.

Şimdi biraz teknik özelliklerdeki terimlerden bahsedeyim. Micro pixel kontrolü dediğimiz şey her LD bloğun ayrı ayrı kontrol edilerek en derin, en koyu ve en doğal renklerin açığa çıkmasına olanak tanımak diye açıklanmış. Sınırsız kontrast oranı sağlayarak, koyu siyah ve doğal renkleri en uygun enerji tüketimiyle vermeyi sağlamak demişler.
Bunu elbette lansman ortamında fevkalade buldum ancak bu tip ortamlarda çok fazla sorun olmayacağı, getirilen ürünlerin referans ürünler olacağını hepimiz biliyoruz. O sebeple yine önce denemek diyorum

Resolution Upscale, HDD’den ya da netten video izlerken orijinal içeriğin çözünürlüğünü arttıran bir özellik. Bunu deneme şansım olmaddı. Yorumlamıyorum

Smart Share Plus denen özellikte Ağ dosya tarayıcısı, Wi-Fi ekran paylaşımı, WiDi, MHL (Mobile HD Link) ve İkinci ekran fonksiyonları mevcut.

İkinci ekran olayı inanılmaz hoşuma gitti. Wi-Fi kapsama alanı olan herhangi bir yerde smartphonelardan veya tabletten de artık TV izlemek mümkün. Üstelik yanılmıyorsam 2 farklı şey izleme gibi bir durum da söz konusu.

Gelelim magic motion kumandaya. Sanırım artık kutuların içinden çıkacak bu kumanda. Hem tipi, hem de işlevi değişmiş. Bunun yanında diğer en güzel özellikse artık klavye ve mouse bağlantısı mümkünmüş. Bunu da denemedim ancak sorduğumda olumlu cevap aldım.

Bu arada gözlüklerin de tipi dğeişmiş ve bana kalırsa çok da güzel olmuş. Artık 2 tane daha gözlüğüm oldu.

0

İzlenimler benden bu kadar. Siz sorun, ben cevaplayayım detayları. Elbette bu bir lansman ve buradan detaylı görüş ve olumsuz izlenim çıkması zor. Ancak bundan sonrası bizim yorumlamamıza ve deneyimlerimize kalmış

ilk olarak prenses dusty'e güzel dilekleri ve detaylı açıklamarı için teşekkür ederim. oyun meselesine gelincede aslında daha önce x-box da hiç oynamamıştm ve dusty gelene kadar 2-3 defa tecrübe etme imkanım oldu. daha sonra dusty gelince yeni Dual Play özelliğini test etmek için bir yarış yapalım dedik ama oda daha önce hiç x-boxla oyunu oynamadığı için ilk başta acemlik çekti ve o acemilik sırasında ben ilerledim azdaha bastırsaydı o alırdı oyunu zaten burun farkıyla geçtim diye biliriz :)) Son olarak arkadaşlar LG 2012 Cinema 3D modellerimiz tartışmasız ve rakipsiz olarak kusursuz tasarlanmıştır. Emin olun LG firmasının bir ekibi olduğum için gururlanarak ve gögsümü gererek ünleri sizlere ve diğer müşterilere sunmaktan onur duyuyorum.

47 Mesaj
20 Nisan 2012; 16:27:48 

Merhaba
öncelikle inceleme için teşekkürler
Vatanda gordum, 42LM615S fiyatı uygun gorunuyor.. ki %25 indirim zamanı daha da uygun olur inşallah.
sormak istedigim LM660S ile arasında ne tur farklar oldugu.

yardımlarınız rica.
tşkler

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=59758

Ford Focus Collection HB
Panasonic 37' * PS3 + move * Hiremco FX Turbo
Egreat Eg-R1 * Philips-HTS3377 Home Theater

3076 Mesaj
20 Nisan 2012; 16:42:49 

quote:

Orijinalden alıntı: xcage

Merhaba
öncelikle inceleme için teşekkürler
Vatanda gordum, 42LM615S fiyatı uygun gorunuyor.. ki %25 indirim zamanı daha da uygun olur inşallah.
sormak istedigim LM660S ile arasında ne tur farklar oldugu.

yardımlarınız rica.
tşkler

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=59758

Hocam;kısaca 615s 200Hz,Led,Full HD,LG CINEMA 3D,2D to 3D Dönüştürme,Dual Play,DLNA,Smart Energy Saving Plus,Akıllı Sensor,DivX HD,Clear Voice (temiz-Net Ses) özellikeriyle;

abisi 660S ise ;400Hz,LED Plus,Micro Pixel Control,Resolution Upscaler(yüksek ölçülü çözünürlük kararlılığı),CINEMA Screen,LG CINEMA 3D,3D Derinlik Kontrolü,3D Ses Yakınlaştırması,2D to 3D Çeviri,3D World,Dual Play,Magic Remote3 Kumanda,kolay şeçim işaretleme,Ev ağı,Smart Share 2.0, WiFi ekranı,Full Web Tarayıcı gibi daha yüksek özellik sunmakta.
2012'lerin tümü smart olarak gelecek onuda unutmayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 20 Nisan 2012; 16:48:17 >

6 Mesaj
20 Nisan 2012; 16:49:04 

güzel anlatım arkadaşlar. fakat 32" lerde sadece lm660 mı var acaba yoksa lm620 de varmı lansmanın içinde. yukarda anlatılmamışda onun için soruyorum.

47 Mesaj
20 Nisan 2012; 16:56:15 

Baybarut teşekkürler
birçok fark varmış :( zaten o kadar fiyat farkından belliydi :)

peki şunu sorsam 615S DTS yi çözüyor mu?

tşkler
Çağdaş

Ford Focus Collection HB
Panasonic 37' * PS3 + move * Hiremco FX Turbo
Egreat Eg-R1 * Philips-HTS3377 Home Theater

3076 Mesaj
20 Nisan 2012; 17:00:46 

@xcage
Lansmanda yapılan açıklamalara bakarak 2012 modellerin tümünün DTS çözdüğünü flash desteği geldiğini söylemek mümkün en azından şimdilik

108 Mesaj
20 Nisan 2012; 17:08:52 

quote:

Orijinalden alıntı: xcage

Baybarut teşekkürler
birçok fark varmış :( zaten o kadar fiyat farkından belliydi :)

peki şunu sorsam 615S DTS yi çözüyor mu?

tşkler
Çağdaş

kesinlike 2012 modellerinde DTS ve flash desteği giderildi ve güncellemer sürekli takip edilecek. yeni smart özelliğide sürekli güncellenerek yeni uygulamalar ve sınırsız eğlence (film müzik vs..) imkanı sunulacak...

8305 Mesaj
20 Nisan 2012; 17:09:55 

quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

@xcage
Lansmanda yapılan açıklamalara bakarak 2012 modellerin tümünün DTS çözdüğünü flash desteği geldiğini söylemek mümkün en azından şimdilik

Yalnız sadece smart TV modelleri DTS ve Flash 10 desteğine sahip arkadaşlar. Yanlışlık olmasın.

618 Mesaj
20 Nisan 2012; 18:00:59 

arkadaşlar bu lm615 deki 200 hz normal hz mi yoksa programlamı 200hz oluyor bilen varmı? lw4500 de programla 400hz oluyor normalde 100hz. eğer normalde lm615 200 hz olduysa iyi bir atlama olmuş ama eğer buda programla 200 oluyorsa lw 4500 e göre bir gerileme var demektir...aslında en ideali 620 sanırım ama aralarında bir 300 liralık bir fark olacak değermi acaba o fiyat farkına diye düşünmekteyim...

368 Mesaj
20 Nisan 2012; 18:43:05 

Dusty peki 47'liklerden sence özellik ve tasarım konusunda en iyi model sence hangisi? Bide bütçe 3500
max hangisini önerirsin?(vatan bilgisayar)yoksa 5-6 ay beklemelimiyim?

Keep Calm
And Wait For

788 Mesaj
20 Nisan 2012; 19:49:22 

peki bu yeni nesil LM leri LW ile kıyaslarsak tasarım ve dts haricinde ne gibi değişiklikler var?

panasonic et5 ile karşılaştırabiliyormuyuz?

ayrıca input lag kaç ms?

lw5500 ün karşılığı hangi model? yada lw4500?

son soru bunların fiyatları nedir?

dusty'e teşekkürler. ayrıca lg firmasının donanım haberi takip etmesi çok hoş olmuş. birebir müşteri memnuniyeti :)

saygılar..

onu bulmak için dostunu bulmak gerek...

8305 Mesaj
20 Nisan 2012; 19:50:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Chorumluum

Dusty peki 47'liklerden sence özellik ve tasarım konusunda en iyi model sence hangisi? Bide bütçe 3500
max hangisini önerirsin?(vatan bilgisayar)yoksa 5-6 ay beklemelimiyim?

Hocam henuz fiyatlari net olarak bilemiyoruz o yuzden fiyat karsilastirmasi yapamam.

368 Mesaj
20 Nisan 2012; 20:05:13 

Peki en iyi model hangisi?

Keep Calm
And Wait For

1385 Mesaj
20 Nisan 2012; 21:24:20 

quote:

Yalnız sadece smart TV modelleri DTS ve Flash 10 desteğine sahip arkadaşlar. Yanlışlık olmasın.

E zaten 2012 modellerinde smart tv olmayan model yok demiştin. ???

108 Mesaj
20 Nisan 2012; 22:55:49 

quote:

Orijinalden alıntı: namdar

arkadaşlar bu lm615 deki 200 hz normal hz mi yoksa programlamı 200hz oluyor bilen varmı? lw4500 de programla 400hz oluyor normalde 100hz. eğer normalde lm615 200 hz olduysa iyi bir atlama olmuş ama eğer buda programla 200 oluyorsa lw 4500 e göre bir gerileme var demektir...aslında en ideali 620 sanırım ama aralarında bir 300 liralık bir fark olacak değermi acaba o fiyat farkına diye düşünmekteyim...

mrb arkadaşm lm615 gerçek 200 hz. 615 ile 620 arasındaki farklılık çok fazla değil aslında işlemci ve gpu hızı biraz daha performanslı gerisi senin bileceğin iş...

108 Mesaj
20 Nisan 2012; 23:05:05 

quote:

Orijinalden alıntı: mako3e

peki bu yeni nesil LM leri LW ile kıyaslarsak tasarım ve dts haricinde ne gibi değişiklikler var?

ayrıca input lag kaç ms?

dusty'e teşekkürler. ayrıca lg firmasının donanım haberi takip etmesi çok hoş olmuş. birebir müşteri memnuniyeti :)

saygılar..

lm ile lw kıyaslaması değilde 2011 öncesi ve 2012 modelleri arasında ne gibi farklılıklar var dersek daha doğru olur çünkü 2012 TV modelleri bugüne kadar ki en iyi seri oldu. ama değişiklik olarak işlemci değişti, screen cinema özelliği geldi, daha önceki ve diğer markalarda olmayan 3D sound zooming özelliği eklendi.( yani 3D görüntü ile efektleri ile birlikte 3D ses de alıyorsun.) sonra daha önceki ve rakip 3D tv lerde 3D derinlik kontrol ayarı sadece içe doğru derinlik verirken( 3D film veya 2D-3D dönüştürmede) 2012 modeller ile cisimlerin derinliğini kontrol ede biliyor cisimleri daha fazla dışarı çıkara biliyor veya bir birine yaklaştıra biliyorsun. smart tv özelliği geliştirildi. smart tvnin ön yüzü ve teması değiştirildi yeni içerikler eklendi (premium kullanıcı,3D World vs..)daha sayılamayacak bir çok model var.. ayrıca panasonic et5 'in arkasını kontrol edersen LG logosunu göreceksin çünkü o serinin panellerini LG den alıyor. son olarak da fiyatlar konusunda piyasa araştırması yapman gerekiyor teknosanın turuncusu vatanın %25 electro worldun %18 media marktın insertleri derken ne kampanya takip ede bilir olduk nede hangisi daha ucuzu onu anlaya bilir olduk :) ancak yakından görmeni tavsiye ederim...

618 Mesaj
20 Nisan 2012; 23:06:16 

quote:

Orijinalden alıntı: ugurkayaa

mrb arkadaşm lm615 gerçek 200 hz. 615 ile 620 arasındaki farklılık çok fazla değil aslında işlemci ve gpu hızı biraz daha performanslı gerisi senin bileceğin iş...

evet bende belirgin tek fark olarak birinin 200hz birinin 400 hz olmasını görebiliyorum. şu anda istanbul bilişimde 2 tv de var bimeks fiyatları ne olacak onu bekliyorum bakalım...

108 Mesaj
20 Nisan 2012; 23:06:47 

quote:

Orijinalden alıntı: slicer

E zaten 2012 modellerinde smart tv olmayan model yok demiştin. ???

e ozaman cevaba da gerek kalmamış oldu :D

108 Mesaj
20 Nisan 2012; 23:09:34 

quote:

@dusty
LG Lansmanı'ndan LG'nin son model LED paney Tv'lerinden gelişmeleri aktardı,kendisine çoook teşekkür ediyoruz... da ...
yani şimdi kocaman lansmanda kaçırdıklarınızı da sayarsak 5-6 modeli mi tanıtılıp piyasaya girecekmiş bunu merak ettim.

Aynı soru @ugurkayaa içinde geçerli modeller bu kadar mı? acaba!...

hayır bayburt daha fazla ürün var yani şuan en azından benim bildiğim 24 model var ha bu arada artık LG nin de beyaz kasası var :) ama tam olarak kaçtane net adet istiyorum dersen bir kaç güne kadar kesin cevabını alabilirsin kardeşim.

1385 Mesaj
21 Nisan 2012; 1:08:21 

quote:

e ozaman cevaba da gerek kalmamış oldu :D

dusty biraz yorgun sanırım :) önce "smart tv olmayan model yok" deyip sonra da "sadece smart tv olan" tv'lerde deyince, biraz karışıklık oldu haliyle :)

160 Mesaj
21 Nisan 2012; 11:42:44 

LW serilerinin SD yaynı kalitesinin düşüklüğü çok konuşuldu. LM serisinin SD yayınları hk. görüşü olan var mı?. Panasonic ET5 ile LM620S ikisinden birini alacağım sanırım...

3076 Mesaj
21 Nisan 2012; 13:12:15 

2012 ürün modelleri için ürün gel.md.Aytek Bey'in piyasada önümüzdeki hafta tüketiciler ile buluşacak şeklindeki açıklaması umarım doğru çıkar ve 1e-1 görüp inceleyebiliriz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 21 Nisan 2012; 13:13:34 >

108 Mesaj
21 Nisan 2012; 13:25:16 

quote:

lm ile lw kıyaslaması değilde 2011 öncesi ve 2012 modelleri arasında ne gibi farklılıklar var dersek daha doğru olur çünkü 2012 TV modelleri bugüne kadar ki en iyi seri oldu. ama değişiklik olarak işlemci değişti, screen cinema özelliği geldi, daha önceki ve diğer markalarda olmayan 3D sound zooming özelliği eklendi.( yani 3D görüntü ile efektleri ile birlikte 3D ses de alıyorsun.) sonra daha önceki ve rakip 3D tv lerde 3D derinlik kontrol ayarı sadece içe doğru derinlik verirken( 3D film veya 2D-3D dönüştürmede) 2012 modeller ile cisimlerin derinliğini kontrol ede biliyor cisimleri daha fazla dışarı çıkara biliyor veya bir birine yaklaştıra biliyorsun. smart tv özelliği geliştirildi. smart tvnin ön yüzü ve teması değiştirildi yeni içerikler eklendi (premium kullanıcı,3D World vs..)daha sayılamayacak bir çok model var.. ayrıca panasonic et5 'in arkasını kontrol edersen LG logosunu göreceksin çünkü o serinin panellerini LG den alıyor. son olarak da fiyatlar konusunda piyasa araştırması yapman gerekiyor teknosanın turuncusu vatanın %25 electro worldun %18 media marktın insertleri derken ne kampanya takip ede bilir olduk nede hangisi daha ucuzu onu anlaya bilir olduk :) ancak yakından görmeni tavsiye ederim...

istanbul bilişimden alınan LG ürünlerde LG Türkiye garantisi bulunmuyor eğer oradan ürün almayı planlıyorsan bu durumu göz önünde bulundurarak hareket edersen senin açından daha iyi olur...

8305 Mesaj
21 Nisan 2012; 13:26:32 

quote:

Orijinalden alıntı: cosicoz

LW serilerinin SD yaynı kalitesinin düşüklüğü çok konuşuldu. LM serisinin SD yayınları hk. görüşü olan var mı?. Panasonic ET5 ile LM620S ikisinden birini alacağım sanırım...

SD yayinlari lansmanlarda ya da showroomlarda izlemek pek mumkun olamiyor maalesef. Bunun icin urunlerin piyasaya dusmesini beklememiz lazim.

108 Mesaj
21 Nisan 2012; 13:29:52 

quote:

Orijinalden alıntı: cosicoz

LG 2012 modellerindeki Resolution Upscaler özelliği ile SD yayınların HD kalitesinde izlenile bildiğini hatırlatmak istiyorum. ayrıca et5 ile ilgili daha önce bir yorum yapmıştım eğer okursan ve daha sonrada canlı olarak ikisi arasında bir kıyaslama yaparsan zaten nihayi kararı vereceğine eminim :D

108 Mesaj
21 Nisan 2012; 13:35:35 

quote:

2012 ürün modelleri için ürün gel.md.Aytek Bey'in piyasada önümüzdeki hafta tüketiciler ile buluşacak şeklindeki açıklaması umarım doğru çıkar ve 1e-1 görüp inceleyebiliriz.....

Aytek bey'in dediği doğru ve Media Markt Teknosa Vatan Bilgisayar ve Electro World mağazalarında ürünler teşhir edilmeye başladı 1e-1 görüp kıyaslaya bilirsin ve olumlu olumsuz yorumlarını burda paylaşırsan sevinirim çünkü göremediğimiz artıları eksileri de sizinle birlikte dahada aydınlata biliriz.

45 Mesaj
21 Nisan 2012; 13:50:14 

sonunda seriler vatan ve mediamarkt e gelmiş gittim inceledim kasa olarak çok iyi yazılımsal olarakta çok iyi ama ordaki satıcı bana bu televizyonlarda panelle cam arasında fazla boşluk var dedi bu da sonrasında sorun yaratabilir dedi .acaba ne gbi sorun yaratabilir.lm615 almak isteyen arkadaşlar bende ondan almak istiyordum ama gittim gördüm vazgeçtim neden diceksiniz :) lm615 serisinde smart yokmuş.dahili uydu alıcı olduğundan dolayı fiyatı biraz yüksekmiş.Hani lw serisinde herşeyi barındıran en düşük model vardı ya lm serisininde herşeyi bulunduran en düşük model lm620s .

56 Mesaj
21 Nisan 2012; 14:34:09 

merhaba arkadaşlar az önce bayrampaşadaki forum avm de saturn ve teknosada gelen modellerin bazılarını inceleme fırsatı buldum çünkü tüm modeller yoktu şunu söyleyebilirim tasarım olarak gerçekten çok çok güzel kasalar ben artık kesinlikle lm serisine kilitlendim biraz fiyatların düşmesini bekleyeceğim buarada çalışanların henüz tvler hakkında net bilgileri yok bu tvler hakkında eğitim alacaklarını söylediler henüz çok yeni olduğu için sorularımın çoğuna cvp bulamadım neyse bakalım ilerleyen dönemlerde net bilgi sahibi olacağız inşallah...

1385 Mesaj
21 Nisan 2012; 16:26:44 

quote:

İş sadece panelde bitmiyor ama ;)

18 Mesaj
21 Nisan 2012; 18:18:03 

Bugün; 13:25:16

quote:

quote:

ayrıca input lag kaç ms?

saygılar..

istanbul bilişimden alınan LG ürünlerde LG Türkiye garantisi bulunmuyor eğer oradan ürün almayı planlıyorsan bu durumu göz önünde bulundurarak hareket edersen senin açından daha iyi olur...

LG ürünlerinin garantili olmadığına eminmisin . Ayrıca bunu nerden biliyorsun.

AMD FHENOM 9600 2.3ghz -MSI K9A2 CF -ATI RADEON 4850 512mb-OCZ 2*1GB PLATINIUM RAM-COOLER MASTER 520w power supply-asus vento kasa-250gb segate harddisk-LG 20 lcd monıtor LG DVD

108 Mesaj
21 Nisan 2012; 18:49:48 

quote:

Orijinalden alıntı: blueman12

Bugün; 13:25:16

quote:

quote:

ayrıca input lag kaç ms?

saygılar..

LG ürünlerinin garantili olmadığına eminmisin . Ayrıca bunu nerden biliyorsun.

LG ürünlerinin garantili olmadığına eminim çünkü LG Türkiye'den almıyorlar ( eğer gidipte media markttan vatandan vs... kampanyada alınmamışsa)

108 Mesaj
21 Nisan 2012; 18:58:01 

quote:

Orijinalden alıntı: CQNSTANTINE

sonunda seriler vatan ve mediamarkt e gelmiş gittim inceledim kasa olarak çok iyi yazılımsal olarakta çok iyi ama ordaki satıcı bana bu televizyonlarda panelle cam arasında fazla boşluk var dedi bu da sonrasında sorun yaratabilir dedi .acaba ne gbi sorun yaratabilir.lm615 almak isteyen arkadaşlar bende ondan almak istiyordum ama gittim gördüm vazgeçtim neden diceksiniz :) lm615 serisinde smart yokmuş.dahili uydu alıcı olduğundan dolayı fiyatı biraz yüksekmiş.Hani lw serisinde herşeyi barındıran en düşük model vardı ya lm serisininde herşeyi bulunduran en düşük model lm620s .

evet kardeşim lm615 de smart özelliği yok şimdinin lw4500 ü olarak düşüne bilirsin yani giriş seviyesi diye tabir ettiğimiz ürün ve kimi müşteriler smart olmasada olur tarzında olduğu için ve herkeze hitap edilmeye çalışıldığı için numune bırakılmak zorunda.bu arada o panelle cam arada boşluk var sorun olur diyen aradaşın hangi firma personeli olduğunu öğrenmeni tavsiye ederim. o problem açık olmak gerekirse sl8000vesl8500 modellerinde patlak verdi ve hemen çekildiler satıştan o problemin bu tv lerde tekrarlaması imkansız kısaca karalama kampanyası diye bilirim :D

18 Mesaj
21 Nisan 2012; 18:59:14 

İstanbul Bilişim niye böyle bir şey yapsınki garantisi olmayan ürünü satsın.

AMD FHENOM 9600 2.3ghz -MSI K9A2 CF -ATI RADEON 4850 512mb-OCZ 2*1GB PLATINIUM RAM-COOLER MASTER 520w power supply-asus vento kasa-250gb segate harddisk-LG 20 lcd monıtor LG DVD

108 Mesaj
21 Nisan 2012; 19:02:10 

quote:

Orijinalden alıntı: _blackmamba_

0

Çok güzel inceleme olmuş gerçekten teşekkürler gitmiş kadar olduk neredeyse :)

Bu arada oradaki optimus 3d ile oynanan oyunu ekrana yönlendirmişler sanrıım ? acaba herhangi bir geçikme falan oluyor mu ?

normal bir şekilde tv dende 3d olarak geçikmesiz oynuyabiliyormuyuz . :S burasını tam kavrıyamadım :S

aynen öyle optimus 3D ile oynanıyordu ve o intelle ortak çalışarak yaplmış bir özellik... yeni notebook modellerinde de karşılacağımız wi-di özelliği sayesinde kablosuz olarak notebook ekranını tv ye taşıya bileceksiniz o oyanan oyunda MHL (mobile hd link) teknolojisiyle yapılmış yeni bir özellik yani oynaya biliyorsun :)

108 Mesaj
21 Nisan 2012; 19:04:06 

quote:

Orijinalden alıntı: blueman12

İstanbul Bilişim niye böyle bir şey yapsınki garantisi olmayan ürünü satsın.

garantisi yok derken kendi garantisini veriyor yani LG Türkiye dışında olan bir garanti... bunu yapma sebebine gecelek olursakda , eğer yapmazsa bu kadar ucuza satamaz ;)

108 Mesaj
21 Nisan 2012; 19:07:25 

quote:

Orijinalden alıntı: slicer