Şimdi Ara

Motorola Droid RAZR: En ince akıllı telefon nasıl üretildi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
1
Favori
24.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Motorola Droid RAZR: En ince akıllı telefon nasıl üretildi?

Yakın zamanda Google çatısı altına giren Motorola Mobilite Grubu, 7.1mm kalınlığı ile dünyanın en ince "süper telefon"u olan Droid RAZR'ı Amerika'da satışa sundu. İlginç bir pazarlama kampanyası ile tanıtılan telefon, dün yani 11-11-11 tarihinde saat 11'i 11 geçe, sözleşmeli fiyatı olan 111.11$ ile raflardaki yerini almaya başladı.

İncelik yarışında Motorola'yı öne geçiren Droiz RAZR aynı zaman sahip olduğu güç donanım özellikleriyle rakiplerine göz dağı vermekten de geri kalmıyor. 4.3-inç büyüklüğünde ve qHD çözünürlüğünde Super AMOLED Advanced ekrana sahip olan Droid RAZR, Texas Instrumentes'ın 1.2GHz hızında çalışan çift çekirdekli OMAP4430 işlemcisini kullanıyor. Grafik birimi olarak PowerVR SGX 540 ile gelen telefona 1GB RAM eşlik ediyor.

İşletim sistemi tarafında Android 2.3 Gingerbread ile gelen ancak önümüzdeki aylarda Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesi alacağı belirtilen telefon, yüksek çözünürlükte video kaydı gerçekleştirebilen 8 Megapiksel çözünürlüğünde kameraya sahip. Aynı zamanda görüntülü konuşma için 1.3 MP çözünürlüğünde ön kamerası bulunan Motorola Droid RAZR'ın yapısında yüksek mukavemet için kevlar elyafı kullanıyor.

Hem Motorola tarafından yayınlanan video hem de iFixit tarafından gerçekleştirilen parçalam çalışmasından anlaşıldığı kadarıyla, Droid  RAZR'ı süper-ince bir telefon yapabilmek adına Motorola, özel olarak tasarlanan yüksek yoğunluklu pile yer vermiş. Bu sayede panel, özelleştirilmiş anakart, pil ve kasanın tamamı bir araya getirildiğinde 7.1mm gibi rekor kalınlıklık seviyesine inilebilmiş. Sadece birkaç ay önce Japon üretici NEC, 7.7mm kalınlığı ile Median serisi akılı telefonunu en ince Android telefon olarak lanse etmişti. 

Motorola'nın 7.1mm'ye kadar indiği "incelik" yarışında bir sonraki aşamaya hangi üreticinin geçeceği henüz bilinmiyor. Gelen bilgilere göre 28nm üretim teknolojisiyle hazırlanan yeni nesil yongada sistem platformlarıyla birlikte üreticilerin farklı form faktör tasarımları üzerine gidebileceği ve daha ince kasa tasarımlarına imza atabilecekleri ifade ediliyor. Aynı zamanda kimi üreticilerin daha ince kasa tasarımları için malzeme mühendisliği ve endüstriyel tasarım alanlarında yeni yatırımlar yaptığı da zaman zaman gündeme gelmekte.

• Aşığım bu telefona Piyasaya sürülsün koştura koştura almaya gitcem
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Respect***

Aşığım bu telefona Piyasaya sürülsün koştura koştura almaya gitcem

buraya geleceğini hiç sanmıoyrum
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeYaBaN.

quote:

Orijinalden alıntı: ***Respect***

Aşığım bu telefona Piyasaya sürülsün koştura koştura almaya gitcem

buraya geleceğini hiç sanmıoyrum

Gelir ama 100 katı fiyata satışa çıkar.
  • O 111.1 $ burada olur 1111.1 $
  • kamera kısmı olmamış, bana göre telefonun kalınlığı, en kalın olduğu noktaya göre hesaplanmalı.
  • Güzel cihaz yapmış adamlar.
  • 2000 lira şu an ülkemizde. ABD'den alınmaz çünkü şu an satılan modeller CDMA imiş. Yani SIM ile çalışmıyor. İngiltere'de ise SIM FREE modelleri satılıyor. 460 sterlindi sanırım. Ben de çok almak istiyorum ama beklemek ve sürekli telefon değiştirmek canımı sıkıyor. Bu işin sonu yok. Bir model alıp, beş sene kullanacak sonra yenisini alacaksın. Her çıkan modele imrenirsen çok zarara girersin. Atrix alıp beş sene kullanacağım. Beş sene sonra ne çıkarsa onu alacağım.
  • Sony Ericsson Xperia bana daha ince geldi. Videoyu izledim fakat öyle amanda aman bir incelik yok.

• Google Bunu Türkiyede Satışa Sunsa Çok Ucuz Bir fiyat İle Çok Tutunabilecek Bir Telefon
  • gelsin alacam diyenler tamamen alıcı olmyan gayri ciddi kesimlerden olusur!..Motorolanın resmi olarak Tr'de satışı biteli yıllar oluyor, bihaber oldukları için alıcı gibi davranmaya calışmaları normal!.nadir olark büyük marketlerde oda yıllar önceki kapaklı modelleri dısında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 12 Kasım 2011; 16:36:28 >
  • Güzel gerçekten,bundan incesi de herhalde şeffaf ekranlı telefonlar ve esnek ekranlı telefonlarla gelir.
  • Mesele ne kadar ince veya ne kadar hafif olduğu değil bence mesele en iyisi olması bence ve en iyisi iPhone
    not : iPhone lafını görünce deliye dönüyorsunuz ne var yani benim şu yazdıklarımda -15 olacak
    not2: -100 yapın da şenlenelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lorik.Cana -- 15 Kasım 2011; 12:25:47 >
  • dikkatimi çeken 2.3 ile sürülmesi.4.0 güncelleyecekler daha üstüne güncelleme getirmeyecekler 4.0 güncelledikya diyecekler gibi hissediyorum,umarım öyle olmaz :))
  • Cebimde kırılır vallahi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxx1

gelsin alacam diyenler tamamen alıcı olmyan gayri ciddi kesimlerden olusur!..Motorolanın resmi olarak Tr'de satışı biteli yıllar oluyor, bihaber oldukları için alıcı gibi davranmaya calışmaları normal!.nadir olark büyük marketlerde oda yıllar önceki kapaklı modelleri dısında.

Google'dan sonra ne olur bilinmez. Belki tekrar açılırlar Türkiye piyasasına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: husNUKE

kamera kısmı olmamış, bana göre telefonun kalınlığı, en kalın olduğu noktaya göre hesaplanmalı.

micro usb girisi,hdmi girisi ve 3.5 mm girisini 7.1 mm incelige sen sigdirsaydin keske, seni alirlardi muhendis olarak :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxx1

gelsin alacam diyenler tamamen alıcı olmyan gayri ciddi kesimlerden olusur!..Motorolanın resmi olarak Tr'de satışı biteli yıllar oluyor, bihaber oldukları için alıcı gibi davranmaya calışmaları normal!.nadir olark büyük marketlerde oda yıllar önceki kapaklı modelleri dısında.

Bu durumda bihaber olan sensin çünkü motorola 1000tl uzeri telefonları milestone ve xt720(halen satılıyor) ayrıca Türkiye ofisleri mevcut haa bir daha motorola alır mıyım assssslaaaaa milestone cihazım üc aydır serviste tamir edilemedi onca uğraşıma ücret iadesi kararı yeni çıktı
  • kalınlığını hesaplarken kamera kısmının bulunduğu yere göre mi hesaplamışlar yoksa işlerine gelen en ince yerine göre mi ???? keyfi bir hesaplama mı yoksa zorunlu mu belli.. öyle istediğin yere göre hesap yaparsan bir üreticide çıkar telefonun arkasına 1mmlik bir çıkıntı yapar benim telefonumda 1mm der...
  • almanyada yokmu ya
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.