Şimdi Ara

Sony yeni bir televizyon çeşidi üzerinde çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
5.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony yeni bir televizyon çeşidi üzerinde çalışıyor

Apple'ın eski CEO'su ve kurucusu Steve Jobs'ın ölümünden önce yeni bir Apple televizyonu modeli üzerinde çalıştığı iddiasının ortaya atılması TV pazarını hareketlendirmeye yetti. Son yılların TV pazarında en çok kan kaybeden firmalarından olan Sony, Bravia bölümünü ayağa kaldıracak yeni bir konsept üzerinde çalışıyor.

CEO Howard Stinger yıllardır yaşadıkları kayıpları unutturacak farklı bir televizyon çeşidi üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Wall Street Journal gazetesine konuşan Stinger firmasının şu anki TV setleri üretimiyle zarara girdiğini ve bunun artık devam edemeyeceğini belirtti.

Pazarda farklı TV setlerine yönelik yoğun bir Ar&Ge çalışması olduğunu vurgulayan Stinger yeni stratjilerinin akıllı telefon, tablet, PC ve televizyonları birleştiren “4 ekran” stratejisi olduğunu da sözlerine ekledi.

Stinger 2011 yılında 1 milyar dolar zarar etmelerine rağmen Apple ile mücadele edecek bir platform geliştirme amaçlarının devam ettiğini de belirtti.

Stinger'a göre Apple yeni bir TV seti üzerinde kesin olarak çalışıyor. Sony de eski hatalarından ders alarak Apple'ı alt edecek yeni bir teknoloji ile sahneye çıkmak istiyor. 5 yıldır üzerinde çalışılan teknoloji pazara sunulmak üzere.

Sony'nin yeni teknolojisi ile nasıl bir pazar payı hedeflediğini zaman gösterecek ancak son 8 yıldır zarar eden firmayı 2012'de zor günler bekliyor.

• bütün yazının özeti şu o kadar yazdığına bakmayın

Sony yeni bir televizyon konsepti üzerinde çalışıyor.

yukarıda bu cümleyi allayıp pullayıp haber yapmış arkadaş bravo bu da bir yetenek.. :)))
  • İlerki yıllarda televizyonların olmasını beklediğim hal şu şekilde. kendi düşüncem :)

1) Genel kullanım için TV
    2) Giriş seviyesi HepsiBirArada TV.(andorid işletm sistemli,Kumandasında kızaklı qwerty klavye bulunan,hatrı sayılır donanım özelliği)
    3) Bi üstte yazdığımın biraz daha gelişmiş versiyonu olabilir,(1080p bluray destkli) yada windows işletim sistemi tercih edilebilir.
    4) Piyasadaki çeşitli konsolların entegre edildiği isteğe göre seçilen HepsiBirArada TV.
  • LG tv de 1 numara yani bunu değiştirmek zor bu saatten sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismky

LG tv de 1 numara yani bunu değiştirmek zor bu saatten sonra.

Ne alaka şimdi :)
  • Evet Android sistemli bir tv hiç fena olmazdı!
    Çeşitli oyun ve uygulamalar yüklenebilen, dahili HD alıcı ve HD media playeri olan
    İnternet üzerinden görüntülü arama ve konferans yapabilen!
    Özetle TV PC ve Oyun konsolu birleşimi bir cihaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: NorthShield

quote:

Orijinalden alıntı: ismkyLG tv de 1 numara yani bunu değiştirmek zor bu saatten sonra.

ben de haberde ki televizyonun apple ile ne alakası olduğunu anlamadım :) apple doğru düzgün tv piyasasında bile yok ki. Ayrıca pazarın yarısından fazlası elinde bulunan Samsung 1 numara bence.
  • Herkes kendine özel ekrandan oyun/eğlence/internet vs'nin tadini cikaracak. Ama bu ekran bir TV olmayacak. TV aileye yonelik bir elektronik eşya ve yeri oturma odasıdır. Umuma açıktır yani... IT devleri boşu boşuna TV'nin yerini almak için kasıyorlar. GSM şirketlerinin yerini almaya çalışsalar çok daha akıllıca bir hareket olur.
  • apple lı alt edebilecek mi diyor ya. apple ın tv pazarında sivrisinek kadar bile ağırlığı yok. gerçi bir numara olmak dememiş apple ı alt etmek demiş. onu da rahat yapar sony.
  • televizyon piyasasında apple ile rekabetten bahsetmişken az birazda karnıbaharın enflasyon şampiyonluğundan bahsetseydiniz, gerekli bence...
  • quote:

Allah allah!!! Yapma yahu, demek LG 1 numara...
  • quote:

Orijinalden alıntı: NorthShield

quote:

İçimden öyle geldi LG iyidir ya değil mi?

Ya diyorumki bu sonynin çabası neden pazar payı arttırmak değil mi? Bende geç kaldığını söylüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

Değil mi?
  • Haberi yapan arkadaş ismini EKREM JOBS diye değiştirsin..
  • Bir zamanlar bu işn klalı SONY idi, şimdi de o olsun diyorum, yakışır SONY'ye. Dikkat ederseniz hakkaten var bir hazırlık, Samsungla tv ortaklığından çekiliyor, SE Ericsson'un payını alıyor, amoled'ten farklı ekran teknolojileri üzerine çalışıyor, bir örnek:Super LCD'leri de Sony geliştirdi, Bravia Engine biraz eskise bile hala farkı var diğer TV'lerden, devam SONY, yakışır sana.
  • quote:

quote:

quote:

Değil mi?

Öyle diyorsanız öyledir. De keşke bir de TV üretmeyi becerebilseydi, LG'nin TV diye sattığı özellikle LED ürünlere ben TV demiyorum. Sucuk benzeri ürün diye satılan gıda ürünleri ne ise LG'nin TV'si de bana göre odur. Yani TV benzeri ürün.

Satış rakamlarını bilemem ama insanların çoğu zaman yanlış seçimler yaptıklarını, seçimleri ile kendilerini sosyal psikoloji olarak bağlayıp en iyiyi seçtiklerini savunduklarını, saçma sapan seçimlerin ciddi konularda toplumsal olarak yapıldığında ülkeleri felaketlere götürdüğünü bilirim sadece. Yani kısaca çok da satsa bu o ürünün iyi olduğunu göstermez.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Değil mi?

Öyle diyorsanız öyledir. De keşke bir de TV üretmeyi becerebilseydi, LG'nin TV diye sattığı özellikle LED ürünlere ben TV demiyorum. Sucuk benzeri ürün diye satılan gıda ürünleri ne ise LG'nin TV'si de bana göre odur. Yani TV benzeri ürün.

Satış rakamlarını bilemem ama insanların çoğu zaman yanlış seçimler yaptıklarını, seçimleri ile kendilerini sosyal psikoloji olarak bağlayıp en iyiyi seçtiklerini savunduklarını, saçma sapan seçimlerin ciddi konularda toplumsal olarak yapıldığında ülkeleri felaketlere götürdüğünü bilirim sadece. Yani kısaca çok da satsa bu o ürünün iyi olduğunu göstermez.

Çok satıyor evet benim demem o zaten özelliklerinden, kalitesinden bahsetmedim. Ama 3D tv lerini seviyorum. LW serisinin 3D teknnolojisi bence en iyisi her açıdan.

• Haberin apple ile bağdaşan yönünü kavrayamayan sadece benmiyim?

Hayır yani sony appledan bahsetmişse tamamdır da en azından habere kişisel yorum katmak isteniyorsa yargılarla değil mantık ile yorum katılmalı.O kadar marka dururken apple ne alaka?
  • quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

Haberi yapan arkadaş ismini EKREM JOBS diye değiştirsin..

sesli güldüm buna

• Samsung ve LG özellikle bu işte tekelleşmek istiyor ama Panasonic, Sony, Toshiba ve Philips'te iyi, tekelleşmeye karşıyım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.