Şimdi Ara

Samsung Galaxy S II'nin OMAP4 işlemcili versiyonu göründü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
7.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Samsung yüksek satış başarısı elde ettiği Galaxy S II modeline yeni versiyonlar eklemeyi sürdürüyor. Orjinal versiyonu Samsung tarafından geliştirilen çift çekirdekli Exynos 4210 işlemcisinden güç alan Galaxy S II'nin, Nvidia Tegra 2 tabanlı türevi de dünya pazarlarında satışa çıkmıştı. Amerika pazarında operatörler tarafından farklı ekran boyutuna sahip versiyonları da sunulan Galaxy S II'nin, Texas Instruments üretimi OMAP4 işlemci kullanan modeli de satışa çıktı.

Tasarım olarak Galaxy S II'nin orjinal görünümüne sadık kalan telefonda, temel farklılık olarak OMAP4430 işlemisini gösterebiliriz. 4.3-inç büyüklüğünde ve 800 x 480 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED Plus ekrana sahip olan telefon, Android 2.3 işletim sistemini kullanıyor. Exynos 4210 yerine OMAP 4430 işlemcisini kullanılması beraberinde GPU değişimini de getiriyor ve yeni versiyonda Imagination firmasının PowerVR SGX 540 grafik birimine yer veriliyor.  

Bu gelişmeyi uygulama geliştiricilerin nasıl karşılayacağı henüz bilinmmiyor zira çipset değişimleri yer yer yazılım optimizasyonları da zorunlu kılabiliyor. Ancak diğer taraftan Google'ın, Android 4.0 işletim sistemi için OMAP4 platformunu referans aldığı yönündeki gelişmeleri dikkate alırsak eğer  I9100G kod adını taşıyan yeni Galaxy S II versiyonunun diğerlerine nazaran Android 4.0 işletim sistemine daha hızlı adapte olabileceği yönünde ihtimaller oluşturduğunu da not düşmek gerekiyor. 

• iyice oyuncak ettiler.
  • Apple Fanları dolanır birazdan buralara :FF
  • beyler ıphone 4 te 3g goruntulu konusma sadece ıphonlar arası oluyomus puhahahah :) kamera sakası gibi
  • samsugn galaxy s2'yi almak için biraz daha mı beklesem napsam. gerçi beklemenin de sınırı yok :) umarım ben alana kadar bu yeni modeli Türkiye pazarına gelir :) hadi hayırlısı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matexa

Apple Fanları dolanır birazdan buralara :FF

Mesaj atmak için mesaj atmayın arkadaş bu nedir yaa. Adam Samsung demiş sen apple fun diyosun ne alaka yani hırt.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haisak

quote:

Orijinalden alıntı: MatexaApple Fanları dolanır birazdan buralara :FF
    Mesaj atmak için mesaj atmayın arkadaş bu nedir yaa. Adam Samsung demiş sen apple fun diyosun ne alaka yani hırt.

Apple - Samsung arasındaki çekişmeyi herkes bilir , Alakayıda anlayan anlar , Asıl anlamayanların boş mesaj atmaları saçma
  • Galaxy s3 bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu bir gerçek ki bazı fanlar gelip sırf fancılık olsun diye, sırf elma hatrına yerden yere vuracaktır :(
  • En azından telefonun işlemcisini değiştirip tekrar satmayın.Telefon satacaksanız değişik modeller üretin.Bence bir kaç özellik değiştirmekle telefon satmak yanlış
  • 4 çekirdekli telefonlar piyasaya bir çıksın fiyatlar normalleşsin bende o zaman böyle bir telefon almayı planlıyorum. Şuan için hala tam oturmadı teknoloji. Ortada doğru düzgün yazılım yok.
  • Murat 124- Serce misali. Makyajla ver piyasaya. Anlamayan ve arastirma yoksunu teknoloji tutkunlarida bayilsin mangirlari.
  • bunu kim alır ki? 720p ekran yapsaydınızda mantığı olsaydı bari, korede satılan 720p ekranlı galaxy s2 nin avrupa versiyonu falan olurdu.
  • peki bu telefon daha mı hızlı galaxy s2 den 10 kasım 2011 de galaxy s2 almıştım da
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevfel

4 çekirdekli telefonlar piyasaya bir çıksın fiyatlar normalleşsin bende o zaman böyle bir telefon almayı planlıyorum. Şuan için hala tam oturmadı teknoloji. Ortada doğru düzgün yazılım yok.

hocam iyi diyorsunuz da o zaman da aklımız 4 çekirdeklide kalacak. galaxy S piyasaya çıkınca da çoğu kişi s2'yi bekleyelim öyle alalım demişti. fiyatı ucuzlar demişti. bence beklemenin sınırı yok.. almak istiyorsanız en kısa zamanda alın. zaten bu telefon bence en az 3 sene boyunca tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. zaten telefonun en büyük 2 eksikliği var. ekranının hd olmaması ve pil süresinin çok az gitmesi. bu süre zarfında zaten bu eksiklikleri girererek yeni telefonlar çıkartacaklar ve belki de işlemci hızını yükseltecekler. yani bu belirttiğim iki ekskiliği de eğer eksiklik olarak görmezseniz gözünüz kapatıp alabilrsiniz. nitekim ben alınca bu ürünü cebimde yedek batarya taşımayı planlıyorum. ekranı da hd olmasa da bence hd'ye yakın performans veriyor. iphone'den çok güzel ekranı.. yani sonunda bizi sömürmeyen bir telefon çıkarttılar diyebiliyorum.. ve bu yüzden de alacağı parayı hakeden bir telefon.

• quote:

Orijinalden alıntı: fx57

Samsung yüksek satış başarısı elde ettiği Galaxy S II modeline yeni versiyonlar eklemeyi sürdürüyor. Orjinal versiyonu Samsung tarafından geliştirilen çift çekirdekli Exynos 4210 işlemcisinden güç alan Galaxy S II'nin, Nvidia Tegra 2 tabanlı türevi de dünya pazarlarında satışa çıkmıştı. Amerika pazarında operatörler tarafından farklı ekran boyutuna sahip versiyonları da sunulan Galaxy S II'nin, Texas Instruments üretimi OMAP4 işlemci kullanan modeli de satışa çıktı.

Tasarım olarak Galaxy S II'nin orjinal görünümüne sadık kalan telefonda, temel farklılık olarak OMAP4430 işlemisini gösterebiliriz. 4.3-inç büyüklüğünde ve 800 x 480 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED Plus ekrana sahip olan telefon, Android 2.3 işletim sistemini kullanıyor. Exynos 4210 yerine OMAP 4430 işlemcisini kullanılması beraberinde GPU değişimini de getiriyor ve yeni versiyonda Imagination firmasının PowerVR SGX 540 grafik birimine yer veriliyor.  

Bu gelişmeyi uygulama geliştiricilerin nasıl karşılayacağı henüz bilinmmiyor zira çipset değişimleri yer yer yazılım optimizasyonları da zorunlu kılabiliyor. Ancak diğer taraftan Google'ın, Android 4.0 işletim sistemi için OMAP4 platformunu referans aldığı yönündeki gelişmeleri dikkate alırsak eğer  I9100G kod adını taşıyan yeni Galaxy S II versiyonunun diğerlerine nazaran Android 4.0 işletim sistemine daha hızlı adapte olabileceği yönünde ihtimaller oluşturduğunu da not düşmek gerekiyor. 

Exynos 4210 ile OMAP4430 arasındaki farkı anlamının en iyi yolu bu cihazlar olacak. Arayüzlere kadar her şey aynı tek fark kullanılan chipsetler.

• aynı telefon modelleri arasında bile standart yok.. birinde tegra birinde exynos diğerinde omap nedir kardeşim.. sırf olsunda nasıl olursa olsun zihniyeti.. bu donanımlar bu kadar güç yazılımlar için geliştiriliyor ama bu yazılımların altyapısı hiç düşünülmüyor.. zaten kocaman tablet gibi telefon.. tek elle kullanmak mümkün değil..
  • çeşitlilik güzeldir...samsung bu işi en iyi yapanlardan...
  • S III çıksında bi bakalımm
  • Arkadaş bu nedir ya SII yi iyice oyuncak ettiler oynaya oynaya.Sonrada güncelleme yayınlamıyorlar.SII bir tane yap adam gibi yap 3-4-5 çeşit yapma zaten güncelleme sıkıntısı cekiyoruz androidte çok fazla çeşitlilik yüzünden.İCS kac ay sonra getireceksin oda sınırlı telefonlara Resmen soğutacaksın kendinden samsung.Tamam çeşitlilik iyidir ama bu firma iyice b...... çıkarttı.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.