SAMSUNG GALAXY W | ANA KONU
17950 Cevap1057686 Görüntüleme139 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

476 Mesaj
12 Kasım 2011; 13:11:35 

SAMSUNG GALAXY W WONDER GT-I8150
Samsungun fiyat/performansda lider olabilecek yeni akıllı telefonu. 1.4 Ghz işlemci hızı, 5MP led flaşlı kamera, 3.7" lik ekranı ve 1000TL'nin altındaki fiyatıyla kesinlikle tercihler arasında yerini alacaktır.

ROOT VE ROM İÇİN AŞAĞIDAKİ KONUYA GİDİNİZ
http://forum.donanimhaber.com/m_58653206/tm.htm

----------------------------------------------------------------------------------

******* SIKÇA SORULAN SORULAR *******

ICS GÜNCELLEMESİ GELECEK Mİ?
* Samsung'dan yapılan açıklamaya göre resmi olarak ICS (4.0) güncellemesi Galaxy W için verilmeyecek. Bunun yerine 2.3.6 tabanında bazı ICS özellikleri kazandırılacak bir paket yayınlanacak. Bu paketin Türkiye için Nisan 2012'de çıkma ihtimali yüksek.

* Samsung yayınlamasada custom rom olarak çıkacak. Şu an alfa sürümü aşamasında çalışmalar var. Final sürümü çıkarsa burdan duyurusunu yapacağız.

MicroSD KARTI TELEFONUN SD KARTI OLARAK GÖSTEREBİLİR MİYİZ?
* Evet gösterebiliriz. Bununla ilgili yöntem ve bilgi paylaşımı için aşağıdaki konuya gidiniz.
http://forum.donanimhab...mpage_1/f_/key_//tm.htm

ŞEBEKE ÜZERİNDEN GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME YAPILIYOR MU?
* Evet, 3G çeken yerlerde yapılıyor. Farklı GSM Operatörleri için denendi ve sorunsuz çalışıyor.

USB KABLOYU BAĞLADIM AMA BİLGİSAYARIM SD KARTI GÖRMÜYOR?
*USB Kablosu Takılı Değilken => Ayarlar => Kablosuz ve ağ =>USB yardımcı uygulamaları => Belleği PC'ye bağla. Bunları yaptıktan sonra "yığın belleği kullanmak için USB kablosunu bağlayın." yazısı çıkacak.
USB Kablosunu takın biraz bekleyin yeşil android robotu göreceksiniz, onun altındaki bağlanma butonuna basın. Telefon PC ye bağlanacaktır.

----------------------------------------------------------------------------------

******* YARARLI BİLGİLER *******

KIES İNDİRME LİNKİ
http://www.samsung.com/...usefulsoftware/KIES/JSP

KIES ve BİLGİSAYAR KULLANMADAN GÜNCELLEME YAPMAK
Bu işlemlerden önce şarjınızın %100 dolu olduğundan emin olun ve Kablosuz Ağınıza bağlanın.
Menü tuşuna basınız (sol alttaki) -> "Ayarlar"ı seçiniz. ->"Telefon hakkında" yı seçin. "Yazılım güncelleştirme"yi seçin. Güncelleştirmeleri yükleyin bu kadar.

PIXEL KONTROLÜ VE TEST
@TuRaN.z : *#0*# tuşla, kırmızı,mavi yeşil renkli ekranları sırayla aç incele beyaz yada siyah nokta-bölge yoksa sorun yok demektir

EKRAN PARLAKLIK AYARI
@hudini : Ekranın en üstündeki bildirim çubuğunda (saatin - telefonun ne kadar çektiğini gösteren bar - vs..vs.) parmağımızı basılı tutup sağa sola oynatıyoruz

EKRANIN FOTOĞRAFINI ÇEKMEK
@srdr_ks : ORTA TUS + ACMA KAPAMA DÜGMESİNE BASILDIGINDA EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALIYORSUN VE RESİM OLARAK DİREK KAYDEDİYOR

0

0

Platform
850 / 900 / 1800 / 1900 MHz GSM & EDGE Bandı
900 / 2100 MHz 3G Bant
GPRS Ağı ve Verileri: 850 / 900 / 1800 / 1900 (Slave)
EDGE Ağı ve Verileri: 850 / 900 / 1800 / 1900 (Master)
3G Ağı ve Verileri: HSDPA14.4 / HSUPA 5.76
Android 2.3 (Gingerbread)
Android Tarayıcı

Dış Özellikler
115,5 x 59,8 x 11,55 mm Boyut
114,7 gr

İşlemci
Chipset : Qualcomm MSM8255T Snapdragon
CPU : 1.4 GHz Scorpion
GPU : Adreno 205
(gsmarena.com)

Ekran
16M Renkli TFT Teknolojisi
480 x 800 Çözünürlük
3,7" Ekran Boyutu

Batarya
1500 mAh Pil Kapasitesi

Hafıza
- Ram : 512MB
- Rom : 2GB
- Stroge : 1,70GB
- MicroSD (Maks. 32 GB)
(gsmarena.com)

Kamera
5 Megapiksel
Dijital Yakınlaştırma
LED Flaş
Otomatik Odaklama
Çekim Modları
Fotoğraf Efektleri
Beyaz Dengesi
ISO

Video
Video Oynatıcı
HD Video Kayıt 720 p
Video Akışı
Görüntülü Görüşme
Dokunmatik Klavye

Bağlanabilirlik
BT 3.0
2.0 Yüksek Hızlı USB
USB Yığın Depolama mevcut
Android Tarayıcı
SyncML (DS) 1.2
SyncML (DM) 1.2, FOTA, Lawmo
WIFI 802.11 b/g/n
AGPS Desteklenir
PC Senk. Uygulaması: Samsung Kies

Eğlence
Dahili arkaalanlar
FM Radyo
RDS

Müzik&Ses
MP3 Çalar
Polifonik Zil Sesleri
MP3 Zil Sesleri
DRM v1.0 FL / CD / SD
3D Ses Teknolojisi: DNSe

Kişisel Bilgi Yönetimi
Ay / Hafta / Gün / Ajanda Takvim
Saat
Dünya Saati
Alarm
Hesap makinesi
Not Defteri
Kronometre
Geri Sayım Sayacı

Mesajlaşma
SMS / MMS
Tahminli Metin Girişi T9
E-posta (POP3, IMAP4, SMTP, SSL)
VCard / vCalendar mevcut
Gtalk

Arama Fonksiyonları
Arama Süresini Gösterme
Arayan Kimliği
Arama Kayıtları
Konferans görüşme
Eller serbest modu

---------------------------------------------------

Kutu İçeriği :
Galaxy W
Batarya
Şarj Adaptörü
USB Kablosu
Kulaklık
2GB microSD Kart
Garanti Kartı
Başlangıç Kılavuzu

İNCELEME

Orijinalden alıntı: @İLKERİN GÜNLÜĞÜ

Merhaba arkadaşlar;
Tüm platformları kullanmış biri olarak bir hafta önce satın aldığım Galaxy W’nin kişisel incelemesini yapıyorum. Umarım satın almak isteyen arkadaşlara bir faydam olur…

Öncelikle belirtmeliyim ki cihazın tasarımını çok beğenmiyorum. Bin Lira bütçeme uygun alınabilecek en performanslı cihaz Galaxy W olduğu için aldım. Kasa mimarisi çok şık değil fakat çok sağlam. Kolay kolay çizilecek bir parçası yok. Ekran kolay çizilecek, yıpranacak cinsten değil. Tabii temiz kullanmanızı öneririm. Ben bugüne kadar hiç ekran koruyucu film kullanmadım. Bugüne kadar da hiçbir cihazımın ekranı çizilmedi. Birazcık özen gösterirsek eğer cihazınızın ekranı uzun süre size hizmet edecektir.

Daha önce Galaxy S kullanmış ve Samsung’dan nefret etmiştim. Kolay kolay bir daha Samsung almam diyordum. Fakat bu cihaz ile fikirlerim biraz değişmeye başladı. Galaxy S in az çıkan kulaklık sesi, mono radyosu, berbat ötesi GPS’i ile kıyas ettiğimde bu cihaz sanki Samsung değil…
Gelelim değerlendrmeye:

PİL ÖMRÜ: (Normal)
Tüm akıllı cihazlarda olduğu gibi bunda da pil ömrü kısıtlı.. Bende mail senkronizasyonu sürekli açık, tüm gün EDGE bağlantı, 2 saat telefon görüşmesi, birkaç mesaj ve oğlumun akşamları 1 saat Plant Vs. Zombies oyunu ile gece yarısı pil bitiyor ki bu durum iPhone4 dahil tüm cihazlarda böyle.. Ayrıca birkaç defa da marketi gezerim wi-fi üzerinden.. Aslında bu tip bir cihaz için dolu dolu kullanımla 1 gün yeterli. Her şeyi kapatıp sadece alo derseniz 2 gün görebilirsiniz.

EKRAN: (+)
LCD den beklenenden fazlasını veriyor. Amoled havasında bir canlılık var renklerde. Bence ekran gayet güzel. Görenlerin (özelliklede iPhone4’cülerin) hayran kaldığını söyleyebilirim.

KAMERA: (Normal)
Ne muhteşem, nede kötü.. Vazifesini yapan bir kamera var cihazda. Gece oturma odasında (çok iyi aydınlatılmamış) çekimlerde noise oluşuyor. Gün ışığında sorunsuz. Autofocus güzel çalışıyor. Video performansı da taktire şayan. En üst seviyede bile takılmadan çekim yapıyor ve oynatıyor. Bunda işlemcinin payı oldukça büyük tabii. Tek eksiği lens kalitesi. Daha kaliteli bir lens ile çok güzel bir kamera sahibi olabilirdik.

KAMERA:
Loş ışıktaki noise olayı iPhone4 de daha az. Test ettiğim ortamda ki loş ışık tüm cep telefonlarında kötü sonuç veriyor. Örneğin iPhone çok karanlık bir foto verirken, GalaxyW noise oluşturuyor. SGS2 de de noise mevcut. En iyi sonucu N8 veriyor. Kamerada tüm iş lensde bence. Yani GALAXYW normal bir performans sergiliyor fotoğraf olarak. Çok şey beklemeyin derim ben. Standart fonkisyonunu başarıyla yerine getiriyor o kadar.

WİFİ: (-)
Çekim gücü iPhone ile kıyaslarsak zayıf. Hatta Galaxy S ten de zayıf. Aynı evde, aynı odalarda yaptığım testlerde wifi sinyalinin sık sık çok azaldığını hatta kaybolduğunu gördüm. Modeme yakın olmak bu cihazda şart. Birçok kullanıcı aksini iddaa edebilir ama mutlaka detaylı test etmelerini öneririm. WiFi çekim gücü benden eksi puan aldı.

DİĞER BAĞLANTILAR: (+)
Her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bağlantı seçenekleri cihazda mevcut. Çok detaya girmeyeceğim. Sonuçta cihaz Android. Bu da özgürlük demek…

MÜZİK – RADYO: (+)
Bu sefer olmuş. Tebrik ederim. Ses yüksekliği güzel. Ekolayzır ve diğer ayarlar ile istediğinizi bulacaksınız. Kutu içinden çıkan kulaklığı unutun. Kendinize adam gibi bir kulaklık alın ve keyfinize bakın derim. Radyo başarılı. Sinyal çekim gücü biraz zayıf olsa da yine de birçok cihazdan başarılı diyebilirim.

SES: (-)
Kulaklık (konuşma) sesi bir çok cihaza göre, özellikle de Nokia’dan geçenlere kabus gibi gelebilir. Biraz derinden, kısık ve maalesef boğuk. Bu tabii kişisel bir durum. Kimileri buna hiç aldırış etmeyebilir. Özellikle sürekli Samsung kullananlar. Ama Nokia ve iPhone dan transfer olanlar alışana kadar sıkıntı çekecekler. Zil sesleri çok ama çok yetersiz. Üstelik dışarıya verdiği ses de az. Kendinize uygun bir zil sesi bulup cihaza atmak durumundasınız. Titreşim de zayıf maalesef. Cihazın sadece kendisi titriyor. Kışın palto,mont cebinde falan hissetmeniz olası değil. Ben kendime özel mp3 zil sesi yaptım. Tiz ve frekansı yüksek bir melodi seçtim. Ancak kurtardı durumu.

İŞLEMCİ: (+)
Doğrusunu söylemek gerekirse Galaxy S den çok çok daha fazla bir performans göremedim. Çok detaylı uyulama testleri yapmadım henüz. Şundan emin olmanızı isterim ki cihaz hızlı. Gerçekten hızlı…

HANDSFREE:
İsteğiniz üzere hemen test ettim. Çok kullanmadığım bir fonksiyondur. Sonuç olarak karşı taraf handsfree konuştuğumu anladı. Sesin biraz derin gelmesi ile anlaşılıyormuş. Normal mesafelerden test ettim. Aynı kişiyi iPhone4 ile de aradım handfree olarak. Sonucun aynı olduğunu söylediler. Kısaca sorun yok gibi görünüyor..

SİSTEM: (Normal)
Cihaz 2.3.5 ile geliyor. Fakat ufak tefek sorunlar var maalesef. Öncelikle cihazın (işletim sisteminin) Ram yönetiminde sorun var. Uzun süreli wifi üzerinden film izlerken cihazın kilitlendiğine şahit oldum. Yaptığım kontrollerde Ram ağzına kadar dolu görünüyordu. Fakat 3d oyun oynarken sorun yaşamadım. Sorun kendi internet tarayıcısında diye düşünüp, Opera yükledim. Fakat Opera üzerinde film izlerken de cihaz dondu kaldı. Flash Player’i güncelledim. Durum gene değişmedi. Kullanıcılardan ricam bir dizi izleme sitesine girip herhangi bir diziyi izlemeleri. Dizinin sonunu gören lütfen bana bilgi versin. Benim cihazda belki fabrikasyon bir arıza vardır. Aynı şekilde kendi web tarayıcısı da çok akıcı gelmedi bana. Ufak takılmalar mevcut. Opera da gezinirseniz sorun yok.
GPS çok güzel çalışıyor bu cihazda. Uyduları bulması gerçekten çok kısalmış.
Bazen telefon rehberi açılmak için 4 saniye kadar bekliyor. Benim rehber GMail rehberi ile senkron olduğundandır belki bilmiyorum ama bazen yaşanan gecikme çok rahatsız ediyor.

Genel anlamda cihaz çok güzel. Ufak tefek yazılım sorunları başka rom ile veya güncelleme ile giderilir durumda. Tavsiye eder misin diye soranlara 950 veya 1000 liraya alınabilecek en güzel cihaz.

TAVSİYE EDİLEN UYGULAMALAR

NORTON MOBILE UTILITIES
@tuncay_d
arkadaşlar hepinize hayırlı geceler. yukarıda arkadaşın dediği gibi kullandığımız programları uygulamaları yazalım paylaşalım, tabii sadece isim olarak değilde ne işe yaRadığı nasıl kullanıldığı gibi bilgileride paylaşırsak hepimiz için daha iyi olur kanısındayım......
Ben bir uygulama ile açılış yapayım :-) "NORTON MOBİLE UTİLİTİES " benim en sevdiğim uygulamalardAn biridir, öncelikle sistemin herşeyini görebiliyorsun, örnek olarak ram: hangi uygulama ramda ne kadAr yer kaplıyor 512 mb da görebiliyorsun " tabii 351 olarak gösteriyor ama hangi uygulamanın ne kadar yediğine bakıp toplaDığında ve kullanılmYan alanı toplsDığında 512 çıyor :-). bunu da 512 mi 351 mi sorunsalınA takanlar için yazdım :-). Ayrıca hangi uygulama nekadar CPU KULLANÌYOR, TELEFONUN O ANKİ SICAKLÌĞI, PİL YÜZDESİ, MEVCUT PİL DURUMUYLA NEYİN NE KADAR KULLANÌLABİLECEĞİ, NE KADAR MOBİL DATA NE KADAR WİFİ DATA KULLANILDIĞI ( 15 GÜNDE 3 GB WİFİ 500 MB MOBİL DATA KULLANMIŞIM :-) , GELEN GİDEN ÇAĞRILAR VE MESAJLARI VE DAHA BİR SÜRÜ ÖZELLİK VAR. herkeze şiddetle tavsiye ederim..

adaffix.
@tuncay_d
ödüllü bir rehber uygulamaSı. ulusal rehberlerde kayıtlı olan firmalar, hastene, karakol, banka ve şubeleri v.s. tarafından arandığınızda o numaranın hangi firmaya v.s. ait olduğunu , harita üzerinden nerede olduğunu, adresini, web adresini gösteren, ayrıca numara engelleme gibi fonksiyonu olan Güzel kullanışlı bir uygulama

https://market.android....daffix.droid.tr.android

AndroZip Pro
@tuncay_d

market haricinde, forumlarda linkleri verilen bazı uygulama ve oyunlar zip veya rar olarak indirilmekte, bu uygulama ile zip/rar dosyalarını açabiliyoruz. bence her android telefonun olmazsa olmazı.

https://market.android....h?q=pname:com.asrazpaid

Go Dev Team'ın Android için Yazdığı Programlar
Arayüzü en hızlı ve kişiselleştirilebilitesi en başarılı programlar mevcut..

Go Launcher Ex
@Rx3004

Video Tanıtım

- ekran* sayısını değiştirebilme,
- ekranın alt kısmındaki kısayolları modifiye edebilme (öyle böyle değil. misal,bu bölümü sağa ve sola scroll ederek 3 farklı menü arasında geçiş yapılabiliyor. ben bu özelliği en çok aradığım kişilerin kısayollarını sağ ve sol kısımlara atayarak kullandım. her kısayol barına 5 kısayol atayabiliyorsunuz. simge olarak fotoğraf da koyabiliyorsunuz),
- menü Kısmını*yatay ya da dikey olarak kaydırabilme,
- menü çekmecesinde klasör oluşturup, uygulamaları bu klasörlere yerleştirip kategorize edebilme
- Çogu programında türkçe arayüz olması ve ücretsiz olması
- Sayfa geçişlerinde Birçok geçiş effecti bulunmakta
- Size Söyle diyim Sıkıldıkca tema değişimi yapabilirsiniz okadar cok tema varki bu uygulama için şaşıracaksınız.
- Ücretli temaları bulunmakta,( internette bedava bulabilirsiniz, Ben elimdekileri paylaşacagim.)
- Bu launcher ile calisan birçok widgette mevcut onlarıda paylaşıcam
- Bir cok launcher denedim çoğu kasıyor ve özelleştiremiyorsun.
- Şiddetle tavsiye ediyorum.

Download

--------------------------

GO Launcher EX Notification
@Rx3004

GO Launcher EX Notification eklentisi Go Launcher kurulabilir.( Launcher olmadan Calismaz )

cevapsız aramalar, okunmamış SMS ve Gmail sayısını göstermektedir.

0

Android Marketten Ücretsiz Temin Edebilirsiniz.

GO Locker
@Rx3004

0

0

0

- Kilit Ekranınızı Go Locker ile çarpıcı hale getirin
- Go Launcher ile Hızlı ve istikrarlı
- Kullanımı Kolay
- Kilit Ekranına Direk Telefon , Sms , Kamera Kısayolları ekleyebilme Değiştirebilme imkanı
- Kendi Stilinize Uygun Özelleştirilebilir Tema Çeşirleri
- Ve Diğer güvenlik Çeşitleri.

Android Marketten Temin edebilirsiniz.

Go Sms Pro
@Rx3004

Benim en sevdigim uygulaması herşeyi özelleştirebiliyorsun hatta kendi temanızı kendiniz yapabiliyorsunuz.
Başlıca Özellikleri
- Facebook Chat Desteği
-Toplu Modlar
- Özel şifreli Mesaj Kutusu
- Otomatik Sms yedekleme
-Güvenlik kilidi, Blacklist
- Ayarları Yedekleme ve geri yükleme
- Gizlilik modu ve Hatırlatma bildirimi ile bildirim
- Gece Modu
- Bir çok Dil Desteği
- Binlerce ücretsiz tema

0

0

0

0

Android Marketten ücretsiz temin edebilirsiniz.

Zedge Ringtones & Wallpapers
@Rx3004

Bu uygulamayı kullanarak, cihazınız için yüksek kalitede zil ve bildirim seslerine erişebilir, HD duvar kağıtları ile telefonunuza renk katabilirsiniz.

Uygulama içersinde arama yapabileceğiniz gibi,kolaycada liste yapabilirsiniz. Telefonunuza indirdiğiniz zil sesleri, bildirim sesleri ve duvar kağıtlarını tek tuşla istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz ayrıca uygulama Widget olarak da kullanılabiliyor.

0

Android Marketten Ücretsiz temin edebilirsiniz.

Automateit Pro
@ertank07

Merhaba arkadaşlar çok faydalı bir programı anlatmak istiyorum adı " Automateit Pro " bu program ile Telefonunuz tam akıllı hale geliyor,ve uygulayacağınız işlemler ile batarya durumunuz düzelecek ve sizin köleniz olacak bir nevi ;)

Programı kurduktan sonra açmayınız, önce marketten aşağıdaki linkten Lbe security yi indirip Automateit programının wifi ve data bölümlerini "Denied" diyecek
Yani engelleyeceksiniz.Sonra programı kullanmaya başlayabilirsiniz,ingilizce ama karışık değil.
Ben mesela yaptığım örnekleri veriyim ;
1.Sabah işe gitmek için servise bindiğimde 1- "07:00 data'yı aç 2- 07:01 Gmail'i aç 3. Gmail kontrol et 4. Data'yı kapat
2.İşten akşam eve geldiğimde tam 7 oluyor eve girdiğimde 19:00 da Wifi yi aç komutu verdim 2. Gece 00:45 te wifi kapat komutu
3.Gece 01:00 de uçak moduna al 2.sabah 06:30 normal şebeke moduna geç
4.İş yerine geldiğimde ses seviyesini düşür işten çıktığımda arttır

Bunun sonu yok arkadaşlar Yüzlerce komut verebilirsin,hatta bir komutu gerçekleştirmek için 3 ayrı komut yapabilirsin yukarda Gmail kontrolünde yaptğm gibi.Mesela Çağrı geldiğinde bluetooth aç,çağrı bitince kapat buda bluetooth kulaklık kullananlar için süper birşeydir.Mesaj dahi gönderiyor,hatta şu kişiden mesaj gelirse,şu sesi oynat vs. bile var.Bu örneklerden aklına gelenleri paylaşalım ;)

http://www.mediafire.com/?­xz8z2d92kz4ese0

https://market.android.com/details?id=com.lbe.security.lite&feature=search_result

0

*********************** SÖZLÜK ************************

Firmware: Telefon içerisindeki komple yazılım sistemidir. Yani Android. Marka ve modele göre farklı kodlamalar isimler alabilir. Bütün yazılımsal yapı firmware üzerine kurulur. Güncellemeler ve düzeltmeler asıl olarak firmware üzerine çıkar. Firmware için asıl kök yapı diyebiliriz.

Rom: Kimileri firmware ile aynı kefeye koysa da aslında tam olarak onunla aynı değildir. Matematiksel olarak ifade etmek gerekirse Firmware > Rom'dur. Firmware için kök yapı demiştik, Rom için de bu kök yapıyı kullanıcılara göre özelleştiren ve onlara yönelik ek yazılım ve ayarlar içeren yazılım diyebiliriz. Google Android firmware i geliştirip samsung'a verdikten sonra, samsung da stock rom üretip bunu cihaza yükleyip piyasaya sunar.

Stock Rom: yazılım üreticisi Google ın ürettiği firmware'in cihaz üreticileri tarafından kendi cihazlarına göre özelleştirilmiş hali.

Custom Rom: üretici firmaların piyasaya sürdüğü stock romların, geliştirici kullanıcılar tarafından üzerinde performans ve görselliğe yönelik değişiklikler içeren modifiye edilmiş hali.

Root: sistem yazılımı üzerinde tam yetkiye sahip olma durumu.

Kernel: donanımlar ile işletim sistemi arasındaki çalışmayı sağlayan ve kontrol eden yapı.

Wipe: kabaca silmek demektir. bu terimi gördüğünüz yerlerdeki işlemler sistemdeki ayar ve kullanıcı verilerini siler.

Wipe data/Factory reset: recovery seçeneklerinden birisidir. uygulandığında SD card bölümü hariç herşey sıfırlanır.

Wipe cache partition: uygulandığında, kurulumlar esnasında oluşturulan geçici dosyaların temizlenmesini sağlar. kullanıcı verileri(rehber vs.) silinmez. bilgisayarınızda bulunan temp dosyasının temizlenmesi gibidir.

Non-Wipe: sistem ayarları ve kullanıcı verileri üzerinde değişiklik yapmayan yazılımlardır.

Recovery: kabaca kurtarma anlamına gelir.

Download Mod: cihaza firmware yapısı içerisindeki dosyaları yüklemede kullanılan çalışma modudur.

Recovery Mod: cihazı zor durumlarda kurtarmaya yarayan çalışma modudur. içerisinde birkaç sıfırlama seçeneği olduğu için bu isim verilmiştir.

Custom Binary Counter (rom counter): orjinal olmayan firmware, custom rom ve kernel yüklemelerinin her birinde 1 artan sayaçtır. download moduna girildiğinde görebilirsiniz.

Jig: download moduna tuş kombinasyonu ile girmeyen ve rom yükleme sayacını sıfırlamak için kullanılan minik usb aparatı.

Market: resmi ve gayri resmi olarak bulunan uygulama ve oyunların edinildiği kaynaktır.

BLN: Açılımı Back Light Notification'dır. Normalde android cihazlarda bulunmayan bir özellik olan çağrı yada mesaj geldikten sonra uyarı görüntülenmemesi özelliğini ekleyen fonksiyondur.

Wipe Dalvik Cache: Sistem içerisinde bulunan uygulama artıklarını temizlemek için kullanılır. Rom yüklemelerinden sonra oluşacak açılış sorunlarında tavsiye edilir. CWM Recovery menüsünde bulunur.

AOSP: Açılımı Android Open Source Project olan veAndroid Açık Kaynak Projesi olarak çevrilebilen androidin tabanını oluşturan kısaltılmış terimdir. esas olarak hiçbir android sürümünü baz almayan ve dağıtılan kaynak kodlardan üretilmiş romları tanımlamak için kullanılır. örnek olarak miui ve cyanogen gösterilebilirler.

local://upfiles/165739/C6DCB11AD39B42FC8D847F9915725E2A.jpg

local://upfiles/165739/DA51BDC0CF104E3D851597B26F5E999E.jpg

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [S]ensei -- 29 Haziran 2012; 0:54:55 >

Dipteri bu mesajı paylaştı

DH Motorola Moto G Kullanicilari

2797 Mesaj
12 Kasım 2011; 13:21:27 

Bu akşam sıkıntı olmaz bende bu cihazdan alırsam bende bir inceleme yazarım.
Hayırlı olsun konu.

http://www.serkantopkan.com.tr http://muvekkilportal.com http://freeimageresize.com http://googlearaclari.com http://kanajans.com

369 Mesaj
12 Kasım 2011; 13:21:57 

güzel oldu bu konu. ses ve şarj konusunda görüş bekliyoruz. 1.4 ghz güzel de şarj açısından ciddi dezavantaj olduğu söyleniyor. bunun dışında kronik sorunlar olmuyor pek sanırım samsunglarda, başka problem çıkmaz umarım.

bir de bir şey sorucam. bu sony ericsson neo'nun ekranı galaxy w'ye göre daha mı dar-uzun bana mı öyle geldi tasarım yüzünden? çözünürlük değeri de boyda samsung 800, neo 854 pixel.

2797 Mesaj
12 Kasım 2011; 13:44:23 

quote:

Orijinalden alıntı: alper24

güzel oldu bu konu. ses ve şarj konusunda görüş bekliyoruz. 1.4 ghz güzel de şarj açısından ciddi dezavantaj olduğu söyleniyor. bunun dışında kronik sorunlar olmuyor pek sanırım samsunglarda, başka problem çıkmaz umarım.

bir de bir şey sorucam. bu sony ericsson neo'nun ekranı galaxy w'ye göre daha mı dar-uzun bana mı öyle geldi tasarım yüzünden? çözünürlük değeri de boyda samsung 800, neo 854 pixel.

quote:

bir de bir şey sorucam. bu sony ericsson neo'nun ekranı galaxy w'ye göre daha mı dar-uzun bana mı öyle geldi tasarım yüzünden?

Aynen, bende bu şekilde gördüm.

http://www.serkantopkan.com.tr http://muvekkilportal.com http://freeimageresize.com http://googlearaclari.com http://kanajans.com

130 Mesaj
12 Kasım 2011; 16:52:41 

xperia ray ve galaxy w arasında kaldım.
batarya 1500mah yetersiz gibi ve ekran konusunda tereddütlerim var. tft olarak geçiyor. tft kalite olarak nasıldır tavsiye eder misiniz?

2797 Mesaj
12 Kasım 2011; 17:58:11 

Cihazı bende 1-2 saat önce aldım yarın parça parça güzel bir inceleme yazacağım inşallah.

1340 Mesaj
12 Kasım 2011; 18:03:17 

Arkadaşlar kutu içeriğinde yazar super lcd olduğu da söyleniyor ekranın alan arkadaşlar bir bilgilendirme yaparsa daha güzel olur

2797 Mesaj
12 Kasım 2011; 18:13:42 

ekran WVGA LCD yazmakta,ekran ile ilgili sorun yok arkadaşlar, benim için süpriz olan DLNA olduğunu hiçbir yerde görmedim az önce gördüm cihazda hemen tv den deneme yaptım harika bir olay bu.

Hafıza dahili 2.0 gb + 2.0 gb kart ile geliyor.

564 Mesaj
12 Kasım 2011; 18:54:44 

sar değeri kaç bu aletin

369 Mesaj
12 Kasım 2011; 22:51:39 

0,517. kullanma kılavuzunu indirdim siteden orada bu değer var.

3910 Mesaj
13 Kasım 2011; 1:01:01 

hadi bakalım donanım olarak güzel ekrada kaliteliyse sorun yok bende samsunga donus yaptım farklı bi model aldık ama olsun artk

Samsung Galaxy Note3 32+16gb CANON EOS 60D Tamron 17-50 f2/8 Canon Ef 50mm f1.8-Prime ,METZ 50 AF1 TTL HSS Flash--toyota corolla 2013 HakanLevent Bursa/Osmangazi http://500px.com/hakanlevent

650 Mesaj
13 Kasım 2011; 12:13:41 

neo veya ray alacaklara tavsiyem önce bunu bir deneyin ondan sonra kararınızı verin.

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız. " (ATATÜRK)

2797 Mesaj
13 Kasım 2011; 19:05:04 

quote:

Orijinalden alıntı: lord987

neo veya ray alacaklara tavsiyem önce bunu bir deneyin ondan sonra kararınızı verin.

Aynen katılıyorum, bende dediğinşz iki modelle ilgilenmiştim sonra samsunga karar verdim.

3910 Mesaj
13 Kasım 2011; 20:15:52 

hani inceleme yazan yokmu?

Samsung Galaxy Note3 32+16gb CANON EOS 60D Tamron 17-50 f2/8 Canon Ef 50mm f1.8-Prime ,METZ 50 AF1 TTL HSS Flash--toyota corolla 2013 HakanLevent Bursa/Osmangazi http://500px.com/hakanlevent

1459 Mesaj
13 Kasım 2011; 22:55:21 

ARkadaşlar pil konusunda yorumlar yapabilirseniz memnun oluruz.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

526 Mesaj
13 Kasım 2011; 23:30:11 

quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

ARkadaşlar pil konusunda yorumlar yapabilirseniz memnun oluruz.

pil konusu bu tarz telefonlarda herkezin sıkıntısı, yeni bir tür pil geliştirlmedikçede üstesinden gelmek zor.. pillerdeki bilmemkaç mah. rakamları yanıltmasın.. mesela 1500mah. üstü iyidir gibi bir algı var ama telefonu kullanım şekli öne çıkıyor pilin çabuk bitmesinde arkaplan verilerini uygulamaların sürekli eşitlemesi facebook gmail haber veya hava durumu gibi bunları manuel olarak ihtiyaç halinde guncellenmesi pilin kullanımını azaltacaktır ki wifi ve 3g gibi bağlantılarıda sık kullanmak bitirecektir pili.. 2g de gayet iyi işinizi görebilir..benim telefonum htc desire HD 1390mah. 2 günde gittiği oluyor tam 1 günde oluyor..
0

237 Mesaj
14 Kasım 2011; 9:00:42 

arkadaslar ilk sarzı ile 1 günü doldurdu %25 pil var ve 2 saat kadar telefon görüsmesi yaptım haliyle telefon yeni oldugu icin markete girdim uygulama indirdim onları denedim falan 1-2 saatte böyle gecirmisimdir zaman ama hala %25 te pil pda tarzı bir telefonda ilk sarzda bu seviyeler bence süper o konuda sıkıntınız olmasın

1459 Mesaj
14 Kasım 2011; 9:44:34 

quote:

Orijinalden alıntı: dr_divx

pil konusu bu tarz telefonlarda herkezin sıkıntısı, yeni bir tür pil geliştirlmedikçede üstesinden gelmek zor.. pillerdeki bilmemkaç mah. rakamları yanıltmasın.. mesela 1500mah. üstü iyidir gibi bir algı var ama telefonu kullanım şekli öne çıkıyor pilin çabuk bitmesinde arkaplan verilerini uygulamaların sürekli eşitlemesi facebook gmail haber veya hava durumu gibi bunları manuel olarak ihtiyaç halinde guncellenmesi pilin kullanımını azaltacaktır ki wifi ve 3g gibi bağlantılarıda sık kullanmak bitirecektir pili.. 2g de gayet iyi işinizi görebilir..benim telefonum htc desire HD 1390mah. 2 günde gittiği oluyor tam 1 günde oluyor..
0

Hocam öyle belki ama şu Samsung Note ile yakından ilgileniyorum. Sanırım 2500 'lük pili başarılı sonuçlara imza atıyor.

9 saate yakın hiç durmadan film oynatabilmiş telefon.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2797 Mesaj
14 Kasım 2011; 9:48:31 

Ben aksilik çıkmaz ise farklı bir konu altında inceleme yazacağım.

237 Mesaj
14 Kasım 2011; 13:53:18 

wvga lcd ekranın en büyük özelligi daha hızlı ve daha az enerji tüketimi olarak vurgulanıyor bunun sebebi ise tek cip ile ekranın görüntü ve islem mekanızmasının birlikte olmasıymıs. bi yandan iyi bi yandan kötü birsey ekran kırılması vb durumlarda bu telefonun ekranı normalden daha pahalı fiyatlara bulunacaktır. Ama telefon icin düsünürsek hız + pil tasarrufu süper bir olay =)

476 Mesaj
14 Kasım 2011; 15:34:37 

DLNA çok güzel çalışıyor. SE Arc'a bağlanıp ondaki video ve fotoğraflara erişebilmek çok güzel. WD Live TV ilede bağlantı kurup telefonumdaki video ve resimleri televizyondan kablosuz izlemekde güzel oluyormuş gerçekten.
Ayrıca Samsung Kies kablosuz senkronizasyonda program filan indirmeden explorer penceresinden herşeye ulaşılıyor. Telefon rehberimide gmaile yükledim onuda tık diye telefona güncelledi. Valla sevdim ben bu android ve galaxy w yi herşey çok pratik.

Bu cihaz için iGO ve güzel bir media player için link verebilecek bir arkadaş olursa çok sevinirim.

Olmazsa olmaz yazılım önerileride güzel olurdu :)

355 Mesaj
14 Kasım 2011; 17:15:05 

Galaxy W ve SE Neo karşılaştırmasında hangi cihaz daha alınabilir duruyor sizce?

2797 Mesaj
14 Kasım 2011; 17:27:20 

quote:

Orijinalden alıntı: hunter_06

Galaxy W ve SE Neo karşılaştırmasında hangi cihaz daha alınabilir duruyor sizce?

Ben W aldım.

2797 Mesaj
14 Kasım 2011; 17:31:15 

quote:

Orijinalden alıntı: [S]ensei

DLNA çok güzel çalışıyor. SE Arc'a bağlanıp ondaki video ve fotoğraflara erişebilmek çok güzel. WD Live TV ilede bağlantı kurup telefonumdaki video ve resimleri televizyondan kablosuz izlemekde güzel oluyormuş gerçekten.
Ayrıca Samsung Kies kablosuz senkronizasyonda program filan indirmeden explorer penceresinden herşeye ulaşılıyor. Telefon rehberimide gmaile yükledim onuda tık diye telefona güncelledi. Valla sevdim ben bu android ve galaxy w yi herşey çok pratik.

Bu cihaz için iGO ve güzel bir media player için link verebilecek bir arkadaş olursa çok sevinirim.

Olmazsa olmaz yazılım önerileride güzel olurdu :)

pm attım.

23 Mesaj
14 Kasım 2011; 21:39:58 

bende aldım bu cihazdan arkadaşlar ekranı gayet güzel renkler canlı ve parlak ,bence lcd nin görüntü kalitesi amoled ekranlardan daha canlı daha doğal (kişiye göre değişebilir ) şunu da söylemek lazım gün ışığında amoled avantajlıdır ;) bende nokia C7 vardı aynı zaman da notebook'um da led ekran. şu an da lcd alma arefesindeyim led ekran almayı da düşünmüyorum baya bi araştirdim sonuçları ;) telefonu alan arkadaşlara hayırlı olsun

66 Mesaj
14 Kasım 2011; 23:42:50 

arkadaşlar alanlara hayırlı olsun. bu telefon için ses kalitesinin iyi olmadığı, sesin boğuk geldiğini duydum da tecrübe eden arkadaşlar ne diyorlar bu konu da merakımı giderir misiniz acaba

Hastaya doktor, savunmaya avukat, uzaya astronot geri kalan her şey için Endüstri Mühendisi...

355 Mesaj
15 Kasım 2011; 9:29:33 

Dün electroworld de inceledim cihazı ekran kalitesi, dokunmatik hassasiyeti ve hızı gerçekten harikaydı. Parasını sonuna kadar hakeden bir cihaza benziyor.

2797 Mesaj
15 Kasım 2011; 9:41:20 

quote:

Orijinalden alıntı: mami5357

arkadaşlar alanlara hayırlı olsun. bu telefon için ses kalitesinin iyi olmadığı, sesin boğuk geldiğini duydum da tecrübe eden arkadaşlar ne diyorlar bu konu da merakımı giderir misiniz acaba

Valla ses de boğukluk değilde biraz kısık gibi geldi ses bana. Galaxy S2 var arkadaşımda da, onun cihazında da ses biraz kısık gibi.

2 Mesaj
15 Kasım 2011; 11:26:05 

quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

pm attım.

İGO için link atabilirmisiniz

2 Mesaj
15 Kasım 2011; 11:39:47 

Teleonu 2 gün önce aldım.

Ekran ve telefonun hızı gayet iyi.

Seskonusunda boğukluk yok ama çok yüksek ses çıkışı yok gibi geldi.

Film ve video oynatmada sorun yok takılmadan izlenebiliyor, filmi ileri geri sardığınızda takılma yapmıyor

237 Mesaj
16 Kasım 2011; 8:06:52 

sarzı süper gidiyor telefonun bir androidden beklenemeyecek kadar fazla 5-6 saat telefon görüsmesi 4-5 saat wifi 2 saat mp3 10-20 sms 1-2 saat oyun vb ile telefon 2 gün devirdi

2797 Mesaj
16 Kasım 2011; 9:24:10 

quote:

Orijinalden alıntı: srdr_ks

sarzı süper gidiyor telefonun bir androidden beklenemeyecek kadar fazla 5-6 saat telefon görüsmesi 4-5 saat wifi 2 saat mp3 10-20 sms 1-2 saat oyun vb ile telefon 2 gün devirdi

Aynı civarlarda gitti benimki de.

329 Mesaj
16 Kasım 2011; 9:42:38 

ekranın çözünürlüğü bana gayet yeterli gibi göründü. markete girince flash player 11.1 güncellemesinin gelmesi de beni bu telefona doğru itiyor arkadaş abim aldı sıra bende :D

RUHUMUZ OLMADAN SADECE BİRER MAKİNEYİZ
Alfa Romeo Giulietta 1400cc 170 bg

650 Mesaj
16 Kasım 2011; 20:52:21 

arkadaşlar bluetooth ismi ilk aldığınızda ne yazıyordu benimkinde ancora yazıyor. bu nedemek ve ne alaka

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız. " (ATATÜRK)

329 Mesaj
16 Kasım 2011; 21:08:55 

quote:

arkadaşlar bluetooth ismi ilk aldığınızda ne yazıyordu benimkinde ancora yazıyor. bu nedemek ve ne alaka

avrupa pazarındaki satış ismi olabilir

476 Mesaj
16 Kasım 2011; 22:59:22 

quote:

Aynen kontrol ettim bende de öyle yazıyor.
Tahminim cihazın piyasaya sürülünceye kadarki kod adı olabilir. Bir kaç sitede bu modele Ancora denmiş.

4089 Mesaj
16 Kasım 2011; 23:51:22 

4 inc ile 3,7 inc arasında kaldım, yaklaşık 0,7 cm fark var. 3,7 inc yeterli mi sizce?

http://worth3d.blogspot.com/

2797 Mesaj
17 Kasım 2011; 13:21:20 

Arkadaşlar bilenler bilir, işim yazılımcılık...
Dedimki madem Android işletim sistemine sahip bir cihaz aldın, birşeyler geliştir baklalım.
C# dilini kullanıyorum, Java'ya alışmam pek zor olamayacak, oturdum basit bir uygulama geliştirdim.
Pozitif-negatif görüşlerinizi bekliyorum. Cihazım da denedim sorunsuz çalışmakta.

http://www.serkantopkan...droid-Uygulamalar.aspx, yalnız sağ tıklayıp hedefi farklı kaydet diyin bir sıkıntı var çözemedim.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobilecom -- 17 Kasım 2011; 12:30:40 >

2797 Mesaj
17 Kasım 2011; 13:56:24 

quote:

Orijinalden alıntı: HRNclk777

4 inc ile 3,7 inc arasında kaldım, yaklaşık 0,7 cm fark var. 3,7 inc yeterli mi sizce?

Bence yeterli ama arkadaşım ısrarla s2 kullanıyor. Mobilite gerekli telefonda bence.

476 Mesaj
17 Kasım 2011; 14:14:24 

quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

Bence yeterli ama arkadaşım ısrarla s2 kullanıyor. Mobilite gerekli telefonda bence.

Eşime SE ARC aldık şimdi iki telefonu yanyana getirince 3.7"galayxy w baya küçük görünüyor onun yanında. Taşırım sorun değil diyorsan 4"-4.2" bir telefon alabilirsin ekran büyüklüğü önemli. Fakat elime biraz otursun dersen 3.7" ideal diye düşünüyorum.

241 Mesaj
17 Kasım 2011; 15:52:08 

telafonu 2 gün önve aldım ilk android telefonum. ace alacaktım onu araştırırken buna takıldı gözüm özellikleri çok hoşuma gitti 250 tl daha verdim ve aldım. benim için en önemli şey internet hızıydı 14.4 mpbs ve 1.4 ghz işlemci olması androidin son sürümünün olması nedeniyle bunu seçtim. şu an çok memnunum internet gayet hızlı kamerası fena değil. daha önce nokia x2 kullanıyodum ikiside 5mp samsungda otokokus var ama ben aralarında pek bi fark göremedim.arkadaşımda se neo var ekranı ona göre daha net ve parlak ben güç tasarrufu modunda kullanıyorum %30 parlaklık gayet iyi. ergonomiside çok iyi ekranı ace den büyük ama boyutları hemen hemen aynı yani ekranın kenarlarında fazla boşluk yok. şarzı ise 1.5 gün falan gidiyor ancak 5-6 saat wifi 2 saat kadar oyun ve yarım saat kadar da gps açıktı. şimdilik bu kadar. alacaklara bu fiyata daha iyisi bulunmaz diyorum. kendinden daha pahalı olan galaxy sl ve plus a göre çok çok daha iyi bence...

329 Mesaj
17 Kasım 2011; 17:09:43 

abime diyorum iyiki neo almamışsın :D bataryası ortalama sabah 6 dan gece 11 e kadar yüzde 23 olmuştu abime yarı yolda kalmaman için şarja tak deidim bakalım bugün pil yüzdesi kaç olacak :D telefon için kılıf ve ekran koruyucu bulamamış olmamız bizi biraz üzüyor adam akşam telefonu getirdi poşetin içine koymuş ağzı cıt cıt lı olanlardan :D :D

476 Mesaj
17 Kasım 2011; 17:52:47 

Evet 3-4 günlük kullanım sonunda ilk deneyimlerim:

- Şarj süresi arkadaşlarında dediği gibi 2 gün civarında gidiyor.
- Anasayfaya en fazla 7 ekran eklenebiliyor.
- Cihazda dikey, yatay ve yakın sensörü var.
- Ön kamerası VGA olduğu için resim çekmekte kullanılmaz. Görüntülü görüşme henüz yapamadım.
- Ön yüzde iki kapasitif bir normal tuş var. Ekranı çevirince kapasitif tuşlar dönmüyor ne yazıkki.
- Sol tarafta ses tuşu, sağ tarafta açma/kapama/kilit tuşu var.
- miniUSB ve kulaklık girişi üst tarafta.
- Sistem Belleği : 1,07GB
- USB Bellek : 1,70GB
- Ekran TFT olmasına rağmen gün ışığı hariç yeterli parlaklığa sahip (%50'de kullanıyorum bana yeterli geliyor)
- Karşı tarafın sesiyle ilgilide farklı görüşler var. Fakat ben memnunum az yada boğuk gibi gelmiyor.
- iGO 8.4.2 yükledim çalışıyor sorun yok gibi. Sokağa çıkıp deneme şansım olmadı fakat yavaş çalışıyor ekran ağır ilerliyor geri tuşuna basınca bekletiyor. Uydu bulma konusunu dışarda test edince yazacağım inşallah.
- Media Playerında Divx denedim Altyazılarda ne yazıkki türkçe karakter sorunu var çözemedim. Vplayer (demo) yükledim onda ayarları yapınca türkçe sıkıntısı yok ama ondada filmi ileri geri alamıyorum. Kendi media playerı .mpg ve .mov uzantılı dosyalarımı görmüyor ne yazıkki. Vplayer .mpg leri oynatıyor ve enteresan ileri geri yapabiliyor, fakat .mov dosyalarını bu playerda göstermiyor.
- Angry Birds süper oynanıyor. 7-8 oyun indirip denedim marketten fakat yarısı ya çalışmadı ya dondu yada oyundan attı.
- Bildirim ekranında Wifi | BT | GPS gibi 5 tane kısayol var açıp kapamak kolay ve pratik.
- Kamera ve video için henüz yorum yapamıyorum test etme imkanım olmadı.
- AllShare (DLNA) çok güzel çalışıyor. DLNA destekli cihazlarla video ve fotoğraf paylaşımı denedim oldukça başarılı.
- Wireless hızı çok çok iyi ve sorunsuz.
- KiesAir ile kablosuz ağdan ve pc nize yazılım yüklemeden explorer ile senkronizasyon yapılabiliyor. Buda oldukça başarılı.
- Rehberinizi ve ajandanızı gmaile taşıyıp kaybetme derdinden kurtuluyorsunuz. Senkronizasyon wifi ile oldukça hızlı yapılıyor.
- Google sesli arama türkçe ve başarılı. Nerdeyse her söylediğinizi anlıyor.
- Telefon çalarken bakmak istemiyorsanız ekranı alta gelecek şekilde koyuyorsun ses kesiliyor. (Bu özellik açılıp kapatılabiliyor)

* Yoruma açık konulardaki görüşler tamamen kişisel görüşlerimdir :)

Denememi istediğiniz şeyler olursa elimden geldiğince cevap yazmaya çalışırım.

476 Mesaj
17 Kasım 2011; 17:59:02 

quote:

Orijinalden alıntı: isimsiz34

abime diyorum iyiki neo almamışsın :D bataryası ortalama sabah 6 dan gece 11 e kadar yüzde 23 olmuştu abime yarı yolda kalmaman için şarja tak deidim bakalım bugün pil yüzdesi kaç olacak :D telefon için kılıf ve ekran koruyucu bulamamış olmamız bizi biraz üzüyor adam akşam telefonu getirdi poşetin içine koymuş ağzı cıt cıt lı olanlardan :D :D

Ttec marka deri kılıf aldım ben Vatandan 8TL 'ye. Nasıl tarif edilir komple içine giriyor dil gibi bişiy var çekince çıkıyor ondan işte
Ekran koruması yok sanırım henüz.

329 Mesaj
17 Kasım 2011; 18:02:00 

quote:

Ttec marka deri kılıf aldım ben Vatandan 8TL 'ye. Nasıl tarif edilir komple içine giriyor dil gibi bişiy var çekince çıkıyor ondan işte
Ekran koruması yok sanırım henüz.

cevap için teşekkürler ancak biz silikon kılıf aryışlarındayız olmadı ebay üzerinden bakacağım son çare olarak

476 Mesaj
17 Kasım 2011; 18:06:35 

quote:

Orijinalden alıntı: isimsiz34

cevap için teşekkürler ancak biz silikon kılıf aryışlarındayız olmadı ebay üzerinden bakacağım son çare olarak

Henüz çok yeni ürün şuan türkiyede bulamayabiliriz dediğin gibi. Ürün çok satılacak diye düşünüyorum mutlaka alternatif kılıflar vs. gelir.

329 Mesaj
17 Kasım 2011; 18:15:59 

quote:

Henüz çok yeni ürün şuan türkiyede bulamayabiliriz dediğin gibi. Ürün çok satılacak diye düşünüyorum mutlaka alternatif kılıflar vs. gelir.

mediamarkt daki satış temsilcisinin dediğine göre çok talep edilen bir ürün 20 tane getirtmişler bir haftada satılmış ve sonuncusunu da biz aldık daha da getirteceklerini söyledi. ben onların yalancısıyım. 2-3 ay sonra bende alabilirim bu telefonu :)

4089 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:23:50 

quote:

Evet 3-4 günlük kullanım sonunda ilk deneyimlerim:

- Şarj süresi arkadaşlarında dediği gibi 2 gün civarında gidiyor.
- Anasayfaya en fazla 7 ekran eklenebiliyor.
- Cihazda dikey, yatay ve yakın sensörü var.
- Ön kamerası VGA olduğu için resim çekmekte kullanılmaz. Görüntülü görüşme henüz yapamadım.
- Ön yüzde iki kapasitif bir normal tuş var. Ekranı çevirince kapasitif tuşlar dönmüyor ne yazıkki.
- Sol tarafta ses tuşu, sağ tarafta açma/kapama/kilit tuşu var.
- miniUSB ve kulaklık girişi üst tarafta.
- Sistem Belleği : 1,07GB
- USB Bellek : 1,70GB
- Ekran TFT olmasına rağmen gün ışığı hariç yeterli parlaklığa sahip (%50'de kullanıyorum bana yeterli geliyor)
- Karşı tarafın sesiyle ilgilide farklı görüşler var. Fakat ben memnunum az yada boğuk gibi gelmiyor.
- iGO 8.4.2 yükledim çalışıyor sorun yok gibi. Sokağa çıkıp deneme şansım olmadı fakat yavaş çalışıyor ekran ağır ilerliyor geri tuşuna basınca bekletiyor. Uydu bulma konusunu dışarda test edince yazacağım inşallah.
- Media Playerında Divx denedim Altyazılarda ne yazıkki türkçe karakter sorunu var çözemedim. Vplayer (demo) yükledim onda ayarları yapınca türkçe sıkıntısı yok ama ondada filmi ileri geri alamıyorum. Kendi media playerı .mpg ve .mov uzantılı dosyalarımı görmüyor ne yazıkki. Vplayer .mpg leri oynatıyor ve enteresan ileri geri yapabiliyor, fakat .mov dosyalarını bu playerda göstermiyor.
- Angry Birds süper oynanıyor. 7-8 oyun indirip denedim marketten fakat yarısı ya çalışmadı ya dondu yada oyundan attı.
- Bildirim ekranında Wifi | BT | GPS gibi 5 tane kısayol var açıp kapamak kolay ve pratik.
- Kamera ve video için henüz yorum yapamıyorum test etme imkanım olmadı.
- AllShare (DLNA) çok güzel çalışıyor. DLNA destekli cihazlarla video ve fotoğraf paylaşımı denedim oldukça başarılı.
- Wireless hızı çok çok iyi ve sorunsuz.
- KiesAir ile kablosuz ağdan ve pc nize yazılım yüklemeden explorer ile senkronizasyon yapılabiliyor. Buda oldukça başarılı.
- Rehberinizi ve ajandanızı gmaile taşıyıp kaybetme derdinden kurtuluyorsunuz. Senkronizasyon wifi ile oldukça hızlı yapılıyor.
- Google sesli arama türkçe ve başarılı. Nerdeyse her söylediğinizi anlıyor.
- Telefon çalarken bakmak istemiyorsanız ekranı alta gelecek şekilde koyuyorsun ses kesiliyor. (Bu özellik açılıp kapatılabiliyor)

* Yoruma açık konulardaki görüşler tamamen kişisel görüşlerimdir :)

Denememi istediğiniz şeyler olursa elimden geldiğince cevap yazmaya çalışırım.

çok teşekkürler bu bilgiler süper,

video oynatmadaki başarısızlık beni düşündürdü doğrusu

http://worth3d.blogspot.com/

33 Mesaj
17 Kasım 2011; 22:27:50 

ses çok iyi bance şarzsüresi kullanmaya bağlı banada hiç 2 gün gitmez gibi geliyor ama harika telefon bu fiyata hemen alın

476 Mesaj
18 Kasım 2011; 13:25:09 

quote:

Orijinalden alıntı: HRNclk777
çok teşekkürler bu bilgiler süper,

video oynatmadaki başarısızlık beni düşündürdü doğrusu

Bugün MX Video Player yükledim. Divx, mov ve mpg dosyalarımı sorunsuz açtı. Altyazı sorunu yok. İnanılmaz kullanışlı bir program bir çok ayar yapmanızada izin veriyor. SD kart hafızası yeterli olmadığından ve iş yerinde bulunmamdan dolayı MKV performasına bakamıyorum. En kısa zamanda 8 veya 16GB hızlı bir microSD almam lazım. :(
Eğer MKV leride sorunsuz oynatıyorsa bu programı satın almak isterim google reklamlarından kurtulmak için.

-- imla --

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [S]ensei -- 18 Kasım 2011; 13:26:41 >

237 Mesaj
18 Kasım 2011; 13:43:11 

ben ekran koruması aldım ama su sekilde htc hd 2 aldım ondan sonra onu telefonun ölcüsüne göre kestim yapıstırdım canavar gibi oldu =)
ölcü uydurmayı ise kendi ekranından cıkan yapıstırmayı bi kartona yapıstırdım ona göre kesip ayar verdim tavsiye edilir =) SE x10 modelinde veya galaxy s2 ekranıda büyük bunlardada aynı işlem uygulana bilir
kılıf ebayda daq silikon yok daha telefonun amerika cıkıs tarihi bile nerdeyse 1 ay olucak yakıbn zamanda cıakr