Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY W | ANA KONU (904. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.133
Cevap
101
Favori
1.258.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 902903904905906
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: srdrerkoc

Arkadaşlar telefonuma geçen hafta bir kaç defa rom yükleyip kaldırdım. En son yüklediğim romda telefon hafızasını göstermiyordu. Bende internette bazı çözüm yolları vardı onları denedim. Hiçbiri sorunumu çözmedi. Daha sonra fstab gibi bir dosyayı açıp içindeki 28 değerini değiştirdim. Telefon hard-brick oldu.

Ne şarj alıyor.
    Ne açılıyor.
    Ne herhangi bir tepki veriyor. Anlayacağınız ışık yok.
    Ne de 3 tuş kombinasyonları çalışıyor.

Ben de usbjig yöntemini deneyerek download modda açmayı çalıştım. Kendi yaptığım 301K ohm luk seri bağlı dirençlerle denedim ama sonuç olumsuz.

Daha sonra teknik servise götürdüm. Onlar da ilk önce usbjig download mod aparatı ile denediler. Açılmayınca jtag yapılması gerektiğini söylediler. Akşam telefon ettiler ki telefona yüklemeyi yaptık ancak simvartı taktığımızda telefon yeniden brick oldu dediler.

şimdi 2 gün sonra tekrar arayıp sonucu bildirecekler.

Bu kadar şeyi niye yazdım. Başınıza gelecek olursa izlemeniz gereken yol budur.

Arkadaşlar daha önce yukarıdakileri yazmıştım. Telefon hala teknik serviste. Bugün aradılar ve bir hafta daha uğraşacaklarını söylediler. Telefonuna jtag yaptıran ve bu sorunla karşılaşan oldu mu? Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

• Arkadaslar 4 yildir kullaniyorum emektar wonder'ımı :D
    Su siralar uzak kaldim romlardan. xda'da gordum lollipop romu bile gelmis :D şöyle kamera sorunu en az olan hizli bi rom var mi onerebileceginiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman_buyukalayli

Arkadaslar 4 yildir kullaniyorum emektar wonder'ımı :D
    Su siralar uzak kaldim romlardan. xda'da gordum lollipop romu bile gelmis :D şöyle kamera sorunu en az olan hizli bi rom var mi onerebileceginiz?

cm9'da arada bir kamera başlatılamadı dışında sorun yaşamadım. Onun haricinde şimdi aynı tabanlı One of a Kind'ı deniyorum, o da bir kere kamera başlatılamadı yaptı whatsapp içinde ama o da genel olarak hızlı (pek kamera kullanmam da)
  • sarji dert etmezseniz cm11 arconunki güzel tabi böyle çok uygulama yüklemesseniz yani face swarm twiter vs falan yükleyin telefon iyi yani ben 5 aydır kullanıyom pek sıkıntı olmadı
  • Arkadaşlar şimdiye kadar kullandıklarımın en serisi ve en özelliklisi Rom-CM9-super-SystemUI-v2 idi. sürüm 4.0.4 Şiddetle tavsiye ederim. Telefona yeni bir can geliyor sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srdrerkoc -- 22 Mart 2015; 19:31:02 >
  • Arkadaşlar yine batarya sorunum başladı. Telefon %100 doldurduktan sonra %70e düzgün iniyor sonra %90a çıkıyor sonra %85e kadar kullanıyorum sonra %0 olup kapanıyor. 3 aydır kurtulamadım şu sorundan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeffrey Dahmer

Arkadaşlar yine batarya sorunum başladı. Telefon %100 doldurduktan sonra %70e düzgün iniyor sonra %90a çıkıyor sonra %85e kadar kullanıyorum sonra %0 olup kapanıyor. 3 aydır kurtulamadım şu sorundan

Batarya sismesi gibi duruyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

quote:

Orijinalden alıntı: Jeffrey Dahmer

Arkadaşlar yine batarya sorunum başladı. Telefon %100 doldurduktan sonra %70e düzgün iniyor sonra %90a çıkıyor sonra %85e kadar kullanıyorum sonra %0 olup kapanıyor. 3 aydır kurtulamadım şu sorundan

Batarya sismesi gibi duruyor

Hocam artık uğraşamam dedim verdim tamirciye sorun bataryada falan değilmiş şarj soketi bozulmuş telefon şarj olmuyormuş şuan düzgün çalışıyor ilgilendiğiniz için teşekkürler.

• merhaba, yaklaşık 1 yıldır telefonumda cm rom yüklüydü, sadece internet paylaşımı için kullanıyordum. bugün birden kapandı ve samsung yazısı gidip gelmeye başladı. bunun dışında tepki yok ve bataryayı takınca direk bunları yapıyor. cwm yada download mode çalışmıyor. sanırım hard brick olmuş nasıl düzeltebilirim?

not: sanırım usb jig denen aletle düzeliyormuş. bende otg var onunla halledebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: altaymobil

merhaba, yaklaşık 1 yıldır telefonumda cm rom yüklüydü, sadece internet paylaşımı için kullanıyordum. bugün birden kapandı ve samsung yazısı gidip gelmeye başladı. bunun dışında tepki yok ve bataryayı takınca direk bunları yapıyor. cwm yada download mode çalışmıyor. sanırım hard brick olmuş nasıl düzeltebilirim?

not: sanırım usb jig denen aletle düzeliyormuş. bende otg var onunla halledebilir miyim?

Benzer samsung yazisinin gidip gelme meselesi bende de oluyordu ancak guc tusu iceriden kisa devre yapmis. Acip icini temizledigimde duzelmisti.

Bir de hard brick olsa telefon hic tepki vermez, soft brick su an telefon.

• quote:

quote:

merhaba, yaklaşık 1 yıldır telefonumda cm rom yüklüydü, sadece internet paylaşımı için kullanıyordum. bugün birden kapandı ve samsung yazısı gidip gelmeye başladı. bunun dışında tepki yok ve bataryayı takınca direk bunları yapıyor. cwm yada download mode çalışmıyor. sanırım hard brick olmuş nasıl düzeltebilirim?

Benzer samsung yazisinin gidip gelme meselesi bende de oluyordu ancak guc tusu iceriden kisa devre yapmis. Acip icini temizledigimde duzelmisti.

Peki teşekkürler. Deneyeceğim

• quote:

quote:

quote:

İnternette video var nasil acilacagina dair, telefonu orada bakarak kendin de acarsin bir saat tornavidasiyla. En azindan servise gitmeden once bir dene, nasilsa servise gidecek herhalukarda

• quote:

quote:

quote:

quote:

İnternette video var nasil acilacagina dair, telefonu orada bakarak kendin de acarsin bir saat tornavidasiyla. En azindan servise gitmeden once bir dene, nasilsa servise gidecek herhalukarda

Telefonu daha önce açmıştım. Şimdi de açtım ve baktım ama maalesef pislik yok içinde. Ama sorunun power tuşunda olduğunu anladım ve kasada filan da değil anakartta. Power tuşuna sürekli basıp çekince cm açılma yerine kadar geldi sonra yine kapandı ve samsung yazısı filan geldi. Brick olmamış. Şuan ne yapmam gerekir?

Edit: sürekli ritmik olarak basınca tuşa açıp kullanabiliyorum ama hep basmak gerekiyor. Bırakınca gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altaymobil -- 23 Nisan 2015; 23:08:41 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Telefonu daha önce açmıştım. Şimdi de açtım ve baktım ama maalesef pislik yok içinde. Ama sorunun power tuşunda olduğunu anladım ve kasada filan da değil anakartta. Power tuşuna sürekli basıp çekince cm açılma yerine kadar geldi sonra yine kapandı ve samsung yazısı filan geldi. Brick olmamış. Şuan ne yapmam gerekir?

Edit: sürekli ritmik olarak basınca tuşa açıp kullanabiliyorum ama hep basmak gerekiyor. Bırakınca gidiyor

O zanan servis cunku ne mantik yurutursem yuruteyim cok riskli

• arkadaşlar ankarada yetkili servis haricinde bu telefonun orjinal bataryasını satan bir yer biliyormusunuz? yada internet sitesi? telefon 3 yaşını geçti ve bu 3. bataryası olacak.
  • altaymobil kullanıcısına yanıt
    benim wonderda da aynı güç tuşu problemi vardı youtubedan izlediğim birkaç usulu denedim en son usul olan anakarttan kazıyarak çıkarma usulu işe yaradı. VE telefon çalışıyor fakat artık power button hiç çalışmıyor.(zaten son şans olarak bilerek denedim) açma işlemi için yöntem telefonu şarja taktıktan sonra 3 sn içinde çıkartmaktır. bu işlemden sonra kapalı olan telefon açılır. kapatmak için ya rootlayıp dokunmatik kapama tuşu ekleyeceksin yada bataryayı çıkaracaksın. screen capture ve screen off işlemşleri için markette programlar var. ben bu şekilde kullanıyorum sıkıntı yok. Yeni telefon alamam diyorsanız ben başka çaresini bulamamıştım. Telefoncular belki tuşu değiştiri fakat bilki 50 kuruşluk tuşa 50 TL alacaklardır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightwalker204

benim wonderda da aynı güç tuşu problemi vardı youtubedan izlediğim birkaç usulu denedim en son usul olan anakarttan kazıyarak çıkarma usulu işe yaradı. VE telefon çalışıyor fakat artık power button hiç çalışmıyor.(zaten son şans olarak bilerek denedim) açma işlemi için yöntem telefonu şarja taktıktan sonra 3 sn içinde çıkartmaktır. bu işlemden sonra kapalı olan telefon açılır. kapatmak için ya rootlayıp dokunmatik kapama tuşu ekleyeceksin yada bataryayı çıkaracaksın. screen capture ve screen off işlemşleri için markette programlar var. ben bu şekilde kullanıyorum sıkıntı yok. Yeni telefon alamam diyorsanız ben başka çaresini bulamamıştım. Telefoncular belki tuşu değiştiri fakat bilki 50 kuruşluk tuşa 50 TL alacaklardır..

Saolun tavsiyeleriniz için. Fazla kullanmıyorum ama sürekli rom falan atıyorum. O lar nasıl olur?

• Kardeşim ben sana galaxy wonder'ı kısaca anlatayım Bende Galaxy wonder kullanıcısıyım
    -wifi kapsaması çok az
    -navigasyom konumsuz (gps) çalışmıyor
    -ilk aldığında hızlı diye sevineceksin fakat bir hafta sonra yavaşlayacak ve sürekli fabrika ayarlarına döndüreceksin
    -sürüm güncellenmiyor
    -el feneri , pusula falan yok
    -internetten sürüm güncellemeye bakarsan telefonu maafedebilirsin

KISACASI ÖNERMİYORUZ ARKADAŞ

• quote:

Orijinalden alıntı: beyazmalik

Kardeşim ben sana galaxy wonder'ı kısaca anlatayım Bende Galaxy wonder kullanıcısıyım
    -wifi kapsaması çok az
    -navigasyom konumsuz (gps) çalışmıyor
    -ilk aldığında hızlı diye sevineceksin fakat bir hafta sonra yavaşlayacak ve sürekli fabrika ayarlarına döndüreceksin
    -sürüm güncellenmiyor
    -el feneri , pusula falan yok
    -internetten sürüm güncellemeye bakarsan telefonu maafedebilirsin

KISACASI ÖNERMİYORUZ ARKADAŞ

sen bunları demişşinde ben bu telefon 3 senedir kullanıyom daha elimde görüp şusu kötü diyen olmadı çünkü içine adam gibi bi rom attımı hertürü güzel bi telefon tabi şimdiki telefonlara bakarak 3310 gibi ama olsun yine iş görür

• telefonu yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum bende. arada kasmaları donmaları dışında işimi görüyor. ama telefona face uygulaması yüklersem kafayı yiyor :)

teli rootladım, işimi yaramayan tüm uygulamaları kaldırdım. whatsap, kim arıyor, uc mini yükledim. şimdi hızı falan iyi :)
    ama root romm işleri olmadan bu telefon adamı verem eder. rootlanıp gereksiz uygulamalar kaldırılır ise hızı tatmin ediyor.
    benim eksik gördüğüm yönü güncelleme almaması ve android sürümün eski olması, bu nedenle bazı uygulamaları yüklemiyor.
    mesela geçen hopi uygulamasını indiremedim bu yüzden 25 lirayı kaçırdım :)))

bataryası ölmüştü, n11 den 10 liraya batarya aldım, 1 günü çok rahat çıkarıyor, iyiki 30-40 liralık batarya almadım diyorum şimdi.

benim de telefon hakkındaki düşüncelerim bunlar. ama bu aralar satmayı düşünüyorum genaral mobile android one almayı düşünüyorum kullanıcı yorumlarını gördükten sonra.

• 
Sayfa: önceki 902903904905906
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.