Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY W | ANA KONU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.134
Cevap
101
Favori
1.258.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Samsungun fiyat/performansda lider olabilecek yeni akıllı telefonu. 1.4 Ghz işlemci hızı, 5MP led flaşlı kamera, 3.7" lik ekranı ve 1000TL'nin altındaki fiyatıyla kesinlikle tercihler arasında yerini alacaktır.

ROOT VE ROM İÇİN AŞAĞIDAKİ KONUYA GİDİNİZ
    http://forum.donanimhaber.com/m_58653206/tm.htm

----------------------------------------------------------------------------------

******* SIKÇA SORULAN SORULAR *******

ICS GÜNCELLEMESİ GELECEK Mİ?
    * Samsung'dan yapılan açıklamaya göre resmi olarak ICS (4.0) güncellemesi Galaxy W için verilmeyecek. Bunun yerine 2.3.6 tabanında bazı ICS özellikleri kazandırılacak bir paket yayınlanacak. Bu paketin Türkiye için Nisan 2012'de çıkma ihtimali yüksek.

* Samsung yayınlamasada custom rom olarak çıkacak. Şu an alfa sürümü aşamasında çalışmalar var. Final sürümü çıkarsa burdan duyurusunu yapacağız.

MicroSD KARTI TELEFONUN SD KARTI OLARAK GÖSTEREBİLİR MİYİZ?
    * Evet gösterebiliriz. Bununla ilgili yöntem ve bilgi paylaşımı için aşağıdaki konuya gidiniz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_58653206/mpage_1/f_/key_//tm.htm

ŞEBEKE ÜZERİNDEN GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME YAPILIYOR MU?
    * Evet, 3G çeken yerlerde yapılıyor. Farklı GSM Operatörleri için denendi ve sorunsuz çalışıyor.

USB KABLOYU BAĞLADIM AMA BİLGİSAYARIM SD KARTI GÖRMÜYOR?
    *USB Kablosu Takılı Değilken => Ayarlar => Kablosuz ve ağ =>USB yardımcı uygulamaları => Belleği PC'ye bağla. Bunları yaptıktan sonra "yığın belleği kullanmak için USB kablosunu bağlayın." yazısı çıkacak.
    USB Kablosunu takın biraz bekleyin yeşil android robotu göreceksiniz, onun altındaki bağlanma butonuna basın. Telefon PC ye bağlanacaktır.

----------------------------------------------------------------------------------

******* YARARLI BİLGİLER *******

KIES İNDİRME LİNKİ
    http://www.samsung.com/tr/support/usefulsoftware/KIES/JSP

KIES ve BİLGİSAYAR KULLANMADAN GÜNCELLEME YAPMAK
    Bu işlemlerden önce şarjınızın %100 dolu olduğundan emin olun ve Kablosuz Ağınıza bağlanın.
    Menü tuşuna basınız (sol alttaki) -> "Ayarlar"ı seçiniz. ->"Telefon hakkında" yı seçin. "Yazılım güncelleştirme"yi seçin. Güncelleştirmeleri yükleyin bu kadar.

PIXEL KONTROLÜ VE TEST
    @TuRaN.z : *#0*# tuşla, kırmızı,mavi yeşil renkli ekranları sırayla aç incele beyaz yada siyah nokta-bölge yoksa sorun yok demektir

EKRAN PARLAKLIK AYARI
    @hudini : Ekranın en üstündeki bildirim çubuğunda (saatin - telefonun ne kadar çektiğini gösteren bar - vs..vs.) parmağımızı basılı tutup sağa sola oynatıyoruz

EKRANIN FOTOĞRAFINI ÇEKMEK
    @srdr_ks : ORTA TUS + ACMA KAPAMA DÜGMESİNE BASILDIGINDA EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALIYORSUN VE RESİM OLARAK DİREK KAYDEDİYOR

Platform
    850 / 900 / 1800 / 1900 MHz GSM & EDGE Bandı
    900 / 2100 MHz 3G Bant
    GPRS Ağı ve Verileri: 850 / 900 / 1800 / 1900 (Slave)
    EDGE Ağı ve Verileri: 850 / 900 / 1800 / 1900 (Master)
    3G Ağı ve Verileri: HSDPA14.4 / HSUPA 5.76
    Android 2.3 (Gingerbread)
    Android Tarayıcı

Dış Özellikler
    115,5 x 59,8 x 11,55 mm Boyut
    114,7 gr

İşlemci
    Chipset : Qualcomm MSM8255T Snapdragon
    CPU : 1.4 GHz Scorpion
    GPU : Adreno 205
    (gsmarena.com)

Ekran
    16M Renkli TFT Teknolojisi
    480 x 800 Çözünürlük
    3,7" Ekran Boyutu

Batarya
    1500 mAh Pil Kapasitesi

Hafıza
    - Ram : 512MB
    - Rom : 2GB
    - Stroge : 1,70GB
    - MicroSD (Maks. 32 GB)
    (gsmarena.com)

Kamera
    5 Megapiksel
    Dijital Yakınlaştırma
    LED Flaş
    Otomatik Odaklama
    Çekim Modları
    Fotoğraf Efektleri
    Beyaz Dengesi
    ISO

Video
    Video Oynatıcı
    HD Video Kayıt 720 p
    Video Akışı
    Görüntülü Görüşme
    Dokunmatik Klavye

Bağlanabilirlik
    BT 3.0
    2.0 Yüksek Hızlı USB
    USB Yığın Depolama mevcut
    Android Tarayıcı
    SyncML (DS) 1.2
    SyncML (DM) 1.2, FOTA, Lawmo
    WIFI 802.11 b/g/n
    AGPS Desteklenir
    PC Senk. Uygulaması: Samsung Kies

Eğlence
    Dahili arkaalanlar
    FM Radyo
    RDS

Müzik&Ses
    MP3 Çalar
    Polifonik Zil Sesleri
    MP3 Zil Sesleri
    DRM v1.0 FL / CD / SD
    3D Ses Teknolojisi: DNSe

Kişisel Bilgi Yönetimi
    Ay / Hafta / Gün / Ajanda Takvim
    Saat
    Dünya Saati
    Alarm
    Hesap makinesi
    Not Defteri
    Kronometre
    Geri Sayım Sayacı

Mesajlaşma
    SMS / MMS
    Tahminli Metin Girişi T9
    E-posta (POP3, IMAP4, SMTP, SSL)
    VCard / vCalendar mevcut
    Gtalk

Arama Fonksiyonları
    Arama Süresini Gösterme
    Arayan Kimliği
    Arama Kayıtları
    Konferans görüşme
    Eller serbest modu

---------------------------------------------------

Kutu İçeriği :
    Galaxy W
    Batarya
    Şarj Adaptörü
    USB Kablosu
    Kulaklık
    2GB microSD Kart
    Garanti Kartı
    Başlangıç Kılavuzu

İNCELEME

Orijinalden alıntı: @İLKERİN GÜNLÜĞÜ

Merhaba arkadaşlar;
    Tüm platformları kullanmış biri olarak bir hafta önce satın aldığım Galaxy W’nin kişisel incelemesini yapıyorum. Umarım satın almak isteyen arkadaşlara bir faydam olur…

Öncelikle belirtmeliyim ki cihazın tasarımını çok beğenmiyorum. Bin Lira bütçeme uygun alınabilecek en performanslı cihaz Galaxy W olduğu için aldım. Kasa mimarisi çok şık değil fakat çok sağlam. Kolay kolay çizilecek bir parçası yok. Ekran kolay çizilecek, yıpranacak cinsten değil. Tabii temiz kullanmanızı öneririm. Ben bugüne kadar hiç ekran koruyucu film kullanmadım. Bugüne kadar da hiçbir cihazımın ekranı çizilmedi. Birazcık özen gösterirsek eğer cihazınızın ekranı uzun süre size hizmet edecektir.

Daha önce Galaxy S kullanmış ve Samsung’dan nefret etmiştim. Kolay kolay bir daha Samsung almam diyordum. Fakat bu cihaz ile fikirlerim biraz değişmeye başladı. Galaxy S in az çıkan kulaklık sesi, mono radyosu, berbat ötesi GPS’i ile kıyas ettiğimde bu cihaz sanki Samsung değil…
    Gelelim değerlendrmeye:

PİL ÖMRÜ: (Normal)
    Tüm akıllı cihazlarda olduğu gibi bunda da pil ömrü kısıtlı.. Bende mail senkronizasyonu sürekli açık, tüm gün EDGE bağlantı, 2 saat telefon görüşmesi, birkaç mesaj ve oğlumun akşamları 1 saat Plant Vs. Zombies oyunu ile gece yarısı pil bitiyor ki bu durum iPhone4 dahil tüm cihazlarda böyle.. Ayrıca birkaç defa da marketi gezerim wi-fi üzerinden.. Aslında bu tip bir cihaz için dolu dolu kullanımla 1 gün yeterli. Her şeyi kapatıp sadece alo derseniz 2 gün görebilirsiniz.

EKRAN: (+)
    LCD den beklenenden fazlasını veriyor. Amoled havasında bir canlılık var renklerde. Bence ekran gayet güzel. Görenlerin (özelliklede iPhone4’cülerin) hayran kaldığını söyleyebilirim.

KAMERA: (Normal)
    Ne muhteşem, nede kötü.. Vazifesini yapan bir kamera var cihazda. Gece oturma odasında (çok iyi aydınlatılmamış) çekimlerde noise oluşuyor. Gün ışığında sorunsuz. Autofocus güzel çalışıyor. Video performansı da taktire şayan. En üst seviyede bile takılmadan çekim yapıyor ve oynatıyor. Bunda işlemcinin payı oldukça büyük tabii. Tek eksiği lens kalitesi. Daha kaliteli bir lens ile çok güzel bir kamera sahibi olabilirdik.

KAMERA:
    Loş ışıktaki noise olayı iPhone4 de daha az. Test ettiğim ortamda ki loş ışık tüm cep telefonlarında kötü sonuç veriyor. Örneğin iPhone çok karanlık bir foto verirken, GalaxyW noise oluşturuyor. SGS2 de de noise mevcut. En iyi sonucu N8 veriyor. Kamerada tüm iş lensde bence. Yani GALAXYW normal bir performans sergiliyor fotoğraf olarak. Çok şey beklemeyin derim ben. Standart fonkisyonunu başarıyla yerine getiriyor o kadar.

WİFİ: (-)
    Çekim gücü iPhone ile kıyaslarsak zayıf. Hatta Galaxy S ten de zayıf. Aynı evde, aynı odalarda yaptığım testlerde wifi sinyalinin sık sık çok azaldığını hatta kaybolduğunu gördüm. Modeme yakın olmak bu cihazda şart. Birçok kullanıcı aksini iddaa edebilir ama mutlaka detaylı test etmelerini öneririm. WiFi çekim gücü benden eksi puan aldı.

DİĞER BAĞLANTILAR: (+)
    Her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bağlantı seçenekleri cihazda mevcut. Çok detaya girmeyeceğim. Sonuçta cihaz Android. Bu da özgürlük demek…

MÜZİK – RADYO: (+)
    Bu sefer olmuş. Tebrik ederim. Ses yüksekliği güzel. Ekolayzır ve diğer ayarlar ile istediğinizi bulacaksınız. Kutu içinden çıkan kulaklığı unutun. Kendinize adam gibi bir kulaklık alın ve keyfinize bakın derim. Radyo başarılı. Sinyal çekim gücü biraz zayıf olsa da yine de birçok cihazdan başarılı diyebilirim.

SES: (-)
    Kulaklık (konuşma) sesi bir çok cihaza göre, özellikle de Nokia’dan geçenlere kabus gibi gelebilir. Biraz derinden, kısık ve maalesef boğuk. Bu tabii kişisel bir durum. Kimileri buna hiç aldırış etmeyebilir. Özellikle sürekli Samsung kullananlar. Ama Nokia ve iPhone dan transfer olanlar alışana kadar sıkıntı çekecekler. Zil sesleri çok ama çok yetersiz. Üstelik dışarıya verdiği ses de az. Kendinize uygun bir zil sesi bulup cihaza atmak durumundasınız. Titreşim de zayıf maalesef. Cihazın sadece kendisi titriyor. Kışın palto,mont cebinde falan hissetmeniz olası değil. Ben kendime özel mp3 zil sesi yaptım. Tiz ve frekansı yüksek bir melodi seçtim. Ancak kurtardı durumu.

İŞLEMCİ: (+)
    Doğrusunu söylemek gerekirse Galaxy S den çok çok daha fazla bir performans göremedim. Çok detaylı uyulama testleri yapmadım henüz. Şundan emin olmanızı isterim ki cihaz hızlı. Gerçekten hızlı…

HANDSFREE:
    İsteğiniz üzere hemen test ettim. Çok kullanmadığım bir fonksiyondur. Sonuç olarak karşı taraf handsfree konuştuğumu anladı. Sesin biraz derin gelmesi ile anlaşılıyormuş. Normal mesafelerden test ettim. Aynı kişiyi iPhone4 ile de aradım handfree olarak. Sonucun aynı olduğunu söylediler. Kısaca sorun yok gibi görünüyor..

SİSTEM: (Normal)
    Cihaz 2.3.5 ile geliyor. Fakat ufak tefek sorunlar var maalesef. Öncelikle cihazın (işletim sisteminin) Ram yönetiminde sorun var. Uzun süreli wifi üzerinden film izlerken cihazın kilitlendiğine şahit oldum. Yaptığım kontrollerde Ram ağzına kadar dolu görünüyordu. Fakat 3d oyun oynarken sorun yaşamadım. Sorun kendi internet tarayıcısında diye düşünüp, Opera yükledim. Fakat Opera üzerinde film izlerken de cihaz dondu kaldı. Flash Player’i güncelledim. Durum gene değişmedi. Kullanıcılardan ricam bir dizi izleme sitesine girip herhangi bir diziyi izlemeleri. Dizinin sonunu gören lütfen bana bilgi versin. Benim cihazda belki fabrikasyon bir arıza vardır. Aynı şekilde kendi web tarayıcısı da çok akıcı gelmedi bana. Ufak takılmalar mevcut. Opera da gezinirseniz sorun yok.
    GPS çok güzel çalışıyor bu cihazda. Uyduları bulması gerçekten çok kısalmış.
    Bazen telefon rehberi açılmak için 4 saniye kadar bekliyor. Benim rehber GMail rehberi ile senkron olduğundandır belki bilmiyorum ama bazen yaşanan gecikme çok rahatsız ediyor.

Genel anlamda cihaz çok güzel. Ufak tefek yazılım sorunları başka rom ile veya güncelleme ile giderilir durumda. Tavsiye eder misin diye soranlara 950 veya 1000 liraya alınabilecek en güzel cihaz.

TAVSİYE EDİLEN UYGULAMALAR

NORTON MOBILE UTILITIES
    @tuncay_d
    arkadaşlar hepinize hayırlı geceler. yukarıda arkadaşın dediği gibi kullandığımız programları uygulamaları yazalım paylaşalım, tabii sadece isim olarak değilde ne işe yaRadığı nasıl kullanıldığı gibi bilgileride paylaşırsak hepimiz için daha iyi olur kanısındayım......
    Ben bir uygulama ile açılış yapayım :-) "NORTON MOBİLE UTİLİTİES " benim en sevdiğim uygulamalardAn biridir, öncelikle sistemin herşeyini görebiliyorsun, örnek olarak ram: hangi uygulama ramda ne kadAr yer kaplıyor 512 mb da görebiliyorsun " tabii 351 olarak gösteriyor ama hangi uygulamanın ne kadar yediğine bakıp toplaDığında ve kullanılmYan alanı toplsDığında 512 çıyor :-). bunu da 512 mi 351 mi sorunsalınA takanlar için yazdım :-). Ayrıca hangi uygulama nekadar CPU KULLANÌYOR, TELEFONUN O ANKİ SICAKLÌĞI, PİL YÜZDESİ, MEVCUT PİL DURUMUYLA NEYİN NE KADAR KULLANÌLABİLECEĞİ, NE KADAR MOBİL DATA NE KADAR WİFİ DATA KULLANILDIĞI ( 15 GÜNDE 3 GB WİFİ 500 MB MOBİL DATA KULLANMIŞIM :-) , GELEN GİDEN ÇAĞRILAR VE MESAJLARI VE DAHA BİR SÜRÜ ÖZELLİK VAR. herkeze şiddetle tavsiye ederim..

adaffix.
    @tuncay_d
    ödüllü bir rehber uygulamaSı. ulusal rehberlerde kayıtlı olan firmalar, hastene, karakol, banka ve şubeleri v.s. tarafından arandığınızda o numaranın hangi firmaya v.s. ait olduğunu , harita üzerinden nerede olduğunu, adresini, web adresini gösteren, ayrıca numara engelleme gibi fonksiyonu olan Güzel kullanışlı bir uygulama

https://market.android.com/search?q=pname:com.adaffix.droid.tr.android

AndroZip Pro
    @tuncay_d

market haricinde, forumlarda linkleri verilen bazı uygulama ve oyunlar zip veya rar olarak indirilmekte, bu uygulama ile zip/rar dosyalarını açabiliyoruz. bence her android telefonun olmazsa olmazı.

https://market.android.com/search?q=pname:com.asrazpaid

Go Dev Team'ın Android için Yazdığı Programlar
    Arayüzü en hızlı ve kişiselleştirilebilitesi en başarılı programlar mevcut..

Go Launcher Ex
    @Rx3004

Video Tanıtım

- ekran* sayısını değiştirebilme,
    - ekranın alt kısmındaki kısayolları modifiye edebilme (öyle böyle değil. misal,bu bölümü sağa ve sola scroll ederek 3 farklı menü arasında geçiş yapılabiliyor. ben bu özelliği en çok aradığım kişilerin kısayollarını sağ ve sol kısımlara atayarak kullandım. her kısayol barına 5 kısayol atayabiliyorsunuz. simge olarak fotoğraf da koyabiliyorsunuz),
    - menü Kısmını*yatay ya da dikey olarak kaydırabilme,
    - menü çekmecesinde klasör oluşturup, uygulamaları bu klasörlere yerleştirip kategorize edebilme
    - Çogu programında türkçe arayüz olması ve ücretsiz olması
    - Sayfa geçişlerinde Birçok geçiş effecti bulunmakta
    - Size Söyle diyim Sıkıldıkca tema değişimi yapabilirsiniz okadar cok tema varki bu uygulama için şaşıracaksınız.
    - Ücretli temaları bulunmakta,( internette bedava bulabilirsiniz, Ben elimdekileri paylaşacagim.)
    - Bu launcher ile calisan birçok widgette mevcut onlarıda paylaşıcam
    - Bir cok launcher denedim çoğu kasıyor ve özelleştiremiyorsun.
    - Şiddetle tavsiye ediyorum.

Download

--------------------------

GO Launcher EX Notification
    @Rx3004

GO Launcher EX Notification eklentisi Go Launcher kurulabilir.( Launcher olmadan Calismaz )

cevapsız aramalar, okunmamış SMS ve Gmail sayısını göstermektedir.

Android Marketten Ücretsiz Temin Edebilirsiniz.

GO Locker
    @Rx3004

- Kilit Ekranınızı Go Locker ile çarpıcı hale getirin
    - Go Launcher ile Hızlı ve istikrarlı
    - Kullanımı Kolay
    - Kilit Ekranına Direk Telefon , Sms , Kamera Kısayolları ekleyebilme Değiştirebilme imkanı
    - Kendi Stilinize Uygun Özelleştirilebilir Tema Çeşirleri
    - Ve Diğer güvenlik Çeşitleri.

Android Marketten Temin edebilirsiniz.

Go Sms Pro
    @Rx3004

Benim en sevdigim uygulaması herşeyi özelleştirebiliyorsun hatta kendi temanızı kendiniz yapabiliyorsunuz.
    Başlıca Özellikleri
    - Facebook Chat Desteği
    -Toplu Modlar
    - Özel şifreli Mesaj Kutusu
    - Otomatik Sms yedekleme
    -Güvenlik kilidi, Blacklist
    - Ayarları Yedekleme ve geri yükleme
    - Gizlilik modu ve Hatırlatma bildirimi ile bildirim
    - Gece Modu
    - Bir çok Dil Desteği
    - Binlerce ücretsiz tema

Android Marketten ücretsiz temin edebilirsiniz.

Zedge Ringtones & Wallpapers
    @Rx3004

Bu uygulamayı kullanarak, cihazınız için yüksek kalitede zil ve bildirim seslerine erişebilir, HD duvar kağıtları ile telefonunuza renk katabilirsiniz.

Uygulama içersinde arama yapabileceğiniz gibi,kolaycada liste yapabilirsiniz. Telefonunuza indirdiğiniz zil sesleri, bildirim sesleri ve duvar kağıtlarını tek tuşla istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz ayrıca uygulama Widget olarak da kullanılabiliyor.

Android Marketten Ücretsiz temin edebilirsiniz.

Automateit Pro
    @ertank07

Merhaba arkadaşlar çok faydalı bir programı anlatmak istiyorum adı " Automateit Pro " bu program ile Telefonunuz tam akıllı hale geliyor,ve uygulayacağınız işlemler ile batarya durumunuz düzelecek ve sizin köleniz olacak bir nevi ;)

Programı kurduktan sonra açmayınız, önce marketten aşağıdaki linkten Lbe security yi indirip Automateit programının wifi ve data bölümlerini "Denied" diyecek
    Yani engelleyeceksiniz.Sonra programı kullanmaya başlayabilirsiniz,ingilizce ama karışık değil.
    Ben mesela yaptığım örnekleri veriyim ;
    1.Sabah işe gitmek için servise bindiğimde 1- "07:00 data'yı aç 2- 07:01 Gmail'i aç 3. Gmail kontrol et 4. Data'yı kapat
    2.İşten akşam eve geldiğimde tam 7 oluyor eve girdiğimde 19:00 da Wifi yi aç komutu verdim 2. Gece 00:45 te wifi kapat komutu
    3.Gece 01:00 de uçak moduna al 2.sabah 06:30 normal şebeke moduna geç
    4.İş yerine geldiğimde ses seviyesini düşür işten çıktığımda arttır

Bunun sonu yok arkadaşlar Yüzlerce komut verebilirsin,hatta bir komutu gerçekleştirmek için 3 ayrı komut yapabilirsin yukarda Gmail kontrolünde yaptğm gibi.Mesela Çağrı geldiğinde bluetooth aç,çağrı bitince kapat buda bluetooth kulaklık kullananlar için süper birşeydir.Mesaj dahi gönderiyor,hatta şu kişiden mesaj gelirse,şu sesi oynat vs. bile var.Bu örneklerden aklına gelenleri paylaşalım ;)

http://www.mediafire.com/?­xz8z2d92kz4ese0

https://market.android.com/details?id=com.lbe.security.lite&feature=search_result

*********************** SÖZLÜK ************************

Firmware: Telefon içerisindeki komple yazılım sistemidir. Yani Android. Marka ve modele göre farklı kodlamalar isimler alabilir. Bütün yazılımsal yapı firmware üzerine kurulur. Güncellemeler ve düzeltmeler asıl olarak firmware üzerine çıkar. Firmware için asıl kök yapı diyebiliriz.

Rom: Kimileri firmware ile aynı kefeye koysa da aslında tam olarak onunla aynı değildir. Matematiksel olarak ifade etmek gerekirse Firmware > Rom'dur. Firmware için kök yapı demiştik, Rom için de bu kök yapıyı kullanıcılara göre özelleştiren ve onlara yönelik ek yazılım ve ayarlar içeren yazılım diyebiliriz. Google Android firmware i geliştirip samsung'a verdikten sonra, samsung da stock rom üretip bunu cihaza yükleyip piyasaya sunar.

Stock Rom: yazılım üreticisi Google ın ürettiği firmware'in cihaz üreticileri tarafından kendi cihazlarına göre özelleştirilmiş hali.

Custom Rom: üretici firmaların piyasaya sürdüğü stock romların, geliştirici kullanıcılar tarafından üzerinde performans ve görselliğe yönelik değişiklikler içeren modifiye edilmiş hali.

Root: sistem yazılımı üzerinde tam yetkiye sahip olma durumu.

Kernel: donanımlar ile işletim sistemi arasındaki çalışmayı sağlayan ve kontrol eden yapı.

Wipe: kabaca silmek demektir. bu terimi gördüğünüz yerlerdeki işlemler sistemdeki ayar ve kullanıcı verilerini siler.

Wipe data/Factory reset: recovery seçeneklerinden birisidir. uygulandığında SD card bölümü hariç herşey sıfırlanır.

Wipe cache partition: uygulandığında, kurulumlar esnasında oluşturulan geçici dosyaların temizlenmesini sağlar. kullanıcı verileri(rehber vs.) silinmez. bilgisayarınızda bulunan temp dosyasının temizlenmesi gibidir.

Non-Wipe: sistem ayarları ve kullanıcı verileri üzerinde değişiklik yapmayan yazılımlardır.

Recovery: kabaca kurtarma anlamına gelir.

Download Mod: cihaza firmware yapısı içerisindeki dosyaları yüklemede kullanılan çalışma modudur.

Recovery Mod: cihazı zor durumlarda kurtarmaya yarayan çalışma modudur. içerisinde birkaç sıfırlama seçeneği olduğu için bu isim verilmiştir.

Custom Binary Counter (rom counter): orjinal olmayan firmware, custom rom ve kernel yüklemelerinin her birinde 1 artan sayaçtır. download moduna girildiğinde görebilirsiniz.

Jig: download moduna tuş kombinasyonu ile girmeyen ve rom yükleme sayacını sıfırlamak için kullanılan minik usb aparatı.

Market: resmi ve gayri resmi olarak bulunan uygulama ve oyunların edinildiği kaynaktır.

BLN: Açılımı Back Light Notification'dır. Normalde android cihazlarda bulunmayan bir özellik olan çağrı yada mesaj geldikten sonra uyarı görüntülenmemesi özelliğini ekleyen fonksiyondur.

Wipe Dalvik Cache: Sistem içerisinde bulunan uygulama artıklarını temizlemek için kullanılır. Rom yüklemelerinden sonra oluşacak açılış sorunlarında tavsiye edilir. CWM Recovery menüsünde bulunur.

AOSP: Açılımı Android Open Source Project olan veAndroid Açık Kaynak Projesi olarak çevrilebilen androidin tabanını oluşturan kısaltılmış terimdir. esas olarak hiçbir android sürümünü baz almayan ve dağıtılan kaynak kodlardan üretilmiş romları tanımlamak için kullanılır. örnek olarak miui ve cyanogen gösterilebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [S]ensei -- 29 Haziran 2012; 0:54:55 >

Dipteri bu mesajı paylaştı
  • Arkadaşlar bilenler bilir, işim yazılımcılık...
    Dedimki madem Android işletim sistemine sahip bir cihaz aldın, birşeyler geliştir baklalım.
    C# dilini kullanıyorum, Java'ya alışmam pek zor olamayacak, oturdum basit bir uygulama geliştirdim.
    Pozitif-negatif görüşlerinizi bekliyorum. Cihazım da denedim sorunsuz çalışmakta.

http://www.serkantopkan.com/Android-Uygulamalar.aspx, yalnız sağ tıklayıp hedefi farklı kaydet diyin bir sıkıntı var çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobilecom -- 17 Kasım 2011; 12:30:40 >
  •  SAMSUNG GALAXY W | ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [S]ensei -- 24 Kasım 2011; 12:16:49 >
  • mat ekran koruyucu isteyen arkadaşlar

http://forum.donanimhaber.com/m_55124314/tm.htm
  • Arkadaşlar bu telefonun ekranı oldukça sağlam ve kolay kolay çizilmiyor. Birileri test etmiş.. Buyrun seyredin..!

http://www.youtube.com/watch?v=2AlFEcgdHzE&feature=player_embedded
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rx3004

quote:

Orijinalden alıntı: gokhan8280

film izlerken takılma vs. oluyormu ?

birde alt yazılı filmlerde sıkıntı
    var

Takılma Olmuyor.. Altyazılarda da problem yok

Ben telefonun performansı artsın diye Class 10 sdcard aldım sadece film video kaydı için degil.. hafıza kartından calisan uygulamalar içinde hız artısı olur diye dusundum

açıkcası ben yarın alıyorum telefonu ve artık karar verdim kesinlikle samsung w olacak...

bence mantıklı bende araştırma yaptım

http://www.hepsiburada.com/Liste/team-16gb-class-10-ultra-micro-secure-digital-hafiza-karti-sd-adaptor-tmmsd16gc10/productDetails.aspx?productId=bd100943&categoryId=1100011#Yorumlar

8gb olanıda alınabilir para durumuna göre değişir tabi fakat üzerinde gelen kartla kullanmamk gerek bir çok sitede sıkıntı yarattığı yazıyordu...

bilgi için
    sağol
  • quote:

quote:

quote:

var

Ben telefonun performansı artsın diye Class 10 sdcard aldım sadece film video kaydı için degil.. hafıza kartından calisan uygulamalar içinde hız artısı olur diye dusundum

açıkcası ben yarın alıyorum telefonu ve artık karar verdim kesinlikle samsung w olacak...

http://www.hepsiburada.com/Liste/team-16gb-class-10-ultra-micro-secure-digital-hafiza-karti-sd-adaptor-tmmsd16gc10/productDetails.aspx?productId=bd100943&categoryId=1100011#Yorumlar

8gb olanıda alınabilir para durumuna göre değişir tabi fakat üzerinde gelen kartla kullanmamk gerek bir çok sitede sıkıntı yarattığı yazıyordu...

bilgi için
    sağol

bende 16 gb aldım hocam..

Şimdiden Hayırlısı olsun Diyorum

Go Launcher.. Launcherler arasında bence en iyisi telefonu kasmıyor diger launcherlere nazaran kesinlikle telefona yuklenmiyor.. effect seçenekleri ve hızıyla yuklenmesi gereken bir launcher

Go Sms Pro.. Ben bu sms programını kullanıyorum sizede tavsiye ederim.. şifre koyabiliyorsunuz. tema değiştirebilir hatta kendi temanızı yapabilirsiniz. Ayretten özel mesaj kutusu mevcuttur. facebook gibi sosyal aglarda içinde.. bunun gibi bir çok özellik var içinde
    Astro. cok yii bir dosya yöneticisi
    Android asistant bunu zaten anlatmistim. 10 dk bir sistemi bellegini temizler.. hem şarz suresi artar hemde performans
  • quote:

quote:

quote:

quote:

var

bilgi için
    sağol

Go Launcher.. Launcherler arasında bence en iyisi telefonu kasmıyor diger launcherlere nazaran kesinlikle telefona yuklenmiyor.. effect seçenekleri ve hızıyla yuklenmesi gereken bir launcher

Go Sms Pro.. Ben bu sms programını kullanıyorum sizede tavsiye ederim.. şifre koyabiliyorsunuz. tema değiştirebilir hatta kendi temanızı yapabilirsiniz. Ayretten özel mesaj kutusu mevcuttur. facebook gibi sosyal aglarda içinde.. bunun gibi bir çok özellik var içinde
    Android asistant bunu zaten anlatmistim. 10 dk bir sistemi bellegini temizler.. hem şarz suresi artar hemde performans

yarın nasip olurda telefonu aldığımda size özelden pm atar gereken program ve uygulamaların listesini alırım..

İlk defa android bir telefon kullanacak olmamdan dolayı sakata gelmemek için özen gösteriyo
    rum :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

var

bilgi için
    sağol

yarın nasip olurda telefonu aldığımda size özelden pm atar gereken program ve uygulamaların listesini alırım..

İlk defa android bir telefon kullanacak olmamdan dolayı sakata gelmemek için özen gösteriyo

için rahat olsun hocam.. hiç merak etme bayılacaksın telefona.. hiçbir sıkıntı olmaz.. istedigin zaman mesaj atabilirsin yardımcı olurum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

var

bilgi için
    sağol

için rahat olsun hocam.. hiç merak etme bayılacaksın telefona.. hiçbir sıkıntı olmaz.. istedigin zaman mesaj atabilirsin yardımcı olurum

EYV. çok teşekkür ederim...

Darısı almak isteyipte alamayanların başına ol
    sun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: esen38

Merhaba arkadaşlar bende önce neo düşünmüştüm ama hafıza probleminden dolayı ondan vazgeçtim ama bu telefonda da 1000 tl para verip yine ace de çektiğim sıkıntıları yaşayacakmışım gibi gözüküyor ya şaşırdım kaldım bu yüzden telefonda lamıyorum e250 talim ediyoruz nokıa işletim sistemi problem androidler eh işte ıpone fiyatını haketmediğni düşünüyorum ne yapacağımı şaşırdım bir türlü karar veremiyorum....

Ace deki sıkıntılarınız neydi? Bende birkaç telefon arasında kaldım açıkçası çok kararsızım yardımcı olabilirseniz sevinirim:

Galaxy W:
    SE Neo:
    Galaxy S
    HTC desire Z
    Galaxy Ace

Galaxy W yi F/P olarak daha iyi görüyordum ama açıkçası arkadaşların dediği reset olayı ve ekranın çok pil yemesi canımı sıktı. Neo'da ise sorun kasanın kalitesiz olması bence ki sadece bence değil (buyrun:http://reviews.cnet.co.uk/mobile-phones/sony-ericsson-xperia-neo-review-50002690/ ) geridönüşümlü malzemeden olduğundanmış. Galaxy S de tabi baba bir telefondur başarısı ortadadır ama daha düşük fiyata neredeyse aynı özelliklere sahip W mu diyor insan. Galaxy Ace ve Desire Z yi diğerleriyle karşılaştırmak biraz abes olacak belki ama bunlardan Ace nin tasarımı Desire Z nin Qwerty klavyesi (büyük parmaklı ve şu dokunmatik klavyelere hala alışamamış biri olarak) bana cazip geliyor.

Arada kalmak çok kötü ya. Siz olsanız ne seçerdiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adamımkankam -- 7 Aralık 2011; 23:33:47 >
  • Birkaç inceleme okudum

Sonuçlar:

+lar: Zengin media codec'leri, iyi LCD çözünürlüğü ve piksel yoğunluğu, tek elle rahat kullanım, sağlam kasa, uygun fiyat( gerçi yurtdışında uygun ama)
    -ler : Ortalamanın altı kulaklıkla konuşma kalitesi, Kamera fokuslamada yavaş kalıyor, sıkıcı dizayn (gerçekten de öyle değil mi )

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-GALAXY-W-Review_id2873/page/4
    http://reviews.cnet.co.uk/mobile-phones/samsung-galaxy-w-review-50005203/

Linklerde Galaxy W ile ilgili incelemeyi bulabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: adamımkankam

Birkaç inceleme okudum

Sonuçlar:

+lar: Zengin media codec'leri, iyi LCD çözünürlüğü ve piksel yoğunluğu, tek elle rahat kullanım, sağlam kasa, uygun fiyat( gerçi yurtdışında uygun ama)
    -ler : Ortalamanın altı kulaklıkla konuşma kalitesi, Kamera fokuslamada yavaş kalıyor, sıkıcı dizayn (gerçekten de öyle değil mi )

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-GALAXY-W-Review_id2873/page/4
    http://reviews.cnet.co.uk/mobile-phones/samsung-galaxy-w-review-50005203/

Linklerde Galaxy W ile ilgili incelemeyi bulabilirsiniz

Açıkcası bu kulaklık olayı biraz göreceli bir kavram oluyor 100-200 kişide deneme yapılsa tamam derim

kullanan arkadaşlar bir açıklama yapacaktır emin
    im....
  • quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar bende önce neo düşünmüştüm ama hafıza probleminden dolayı ondan vazgeçtim ama bu telefonda da 1000 tl para verip yine ace de çektiğim sıkıntıları yaşayacakmışım gibi gözüküyor ya şaşırdım kaldım bu yüzden telefonda lamıyorum e250 talim ediyoruz nokıa işletim sistemi problem androidler eh işte ıpone fiyatını haketmediğni düşünüyorum ne yapacağımı şaşırdım bir türlü karar veremiyorum....

Ace deki sıkıntılarınız neydi? Bende birkaç telefon arasında kaldım açıkçası çok kararsızım yardımcı olabilirseniz sevinirim:

Galaxy W:
    SE Neo:
    Galaxy S
    HTC desire Z
    Galaxy Ace

Galaxy W yi F/P olarak daha iyi görüyordum ama açıkçası arkadaşların dediği reset olayı ve ekranın çok pil yemesi canımı sıktı. Neo'da ise sorun kasanın kalitesiz olması bence ki sadece bence değil (buyrun:http://reviews.cnet.co.uk/mobile-phones/sony-ericsson-xperia-neo-review-50002690/ ) geridönüşümlü malzemeden olduğundanmış. Galaxy S de tabi baba bir telefondur başarısı ortadadır ama daha düşük fiyata neredeyse aynı özelliklere sahip W mu diyor insan. Galaxy Ace ve Desire Z yi diğerleriyle karşılaştırmak biraz abes olacak belki ama bunlardan Ace nin tasarımı Desire Z nin Qwerty klavyesi (büyük parmaklı ve şu dokunmatik klavyelere hala alışamamış biri olarak) bana cazip geliyor.

merhaba üç ay ace kullandım telefon çok kurcalamaya gelmiyor pil hemen bitiyor sürekli arkalarda birşeyler çalışıyor bu ram degerleri her baktığımda 180-220 civarlarında aceyi telefon olarak kullanayım diyorsan al yok ben oyun oynarım telefon elinden üşürmem diyorsan bu benim fikrim uzak dur bir aydır telefon araştırıyorum kafama yatan bir şey bulamadım

galaxy w özellik ve yazılanlara göre çok iddalı bir telefon ama kullanıcı yorumlarına göre reset problemleri var 1000 tl telefon alacaksın yine sıkıntı yaşayacaksın
    se neo kasasını bilmiyorum benim en çok takıldığım konu hafıza problem olur bazı progrmaları telefon ekranına witget olarak ataya bilmen için telefon hafızasına kurman gerekiyor bundan dolayı sıkıntı yaşarsın
    galaxy s benin için ideal ekran boyutu (3,5-3,7) 4 ve üzeri ben almam taşıması problem
    htc desire z görüntülü konuşma yok 180 gr ağırlığı olması gerek geri kalan siz kalmış..

bana sen ne yapacaksın diyorsan 500-600 tl bir telefon alıp kullanacağım 1000 tl para verip bu sıkıntılar çekemem paramla rezil olamam yani nokıa c6-01 veya s8530 almayı düşünüyorum..

bu yorumlar benim fikrim şimdi bir kaç kişi çıkar yok o öyle değil böyle bakın tekrar söylüyorum bu yorumlar benim fikrim herkesin fikrinede saygım var hangisini alırsanız alın neden aldınız demem çünkü para sizin.
  • quote:

quote:

quote:

Galaxy W:
    SE Neo:
    Galaxy S
    HTC desire Z
    Galaxy Ace

merhaba üç ay ace kullandım telefon çok kurcalamaya gelmiyor pil hemen bitiyor sürekli arkalarda birşeyler çalışıyor bu ram degerleri her baktığımda 180-220 civarlarında aceyi telefon olarak kullanayım diyorsan al yok ben oyun oynarım telefon elinden üşürmem diyorsan bu benim fikrim uzak dur bir aydır telefon araştırıyorum kafama yatan bir şey bulamadım

galaxy w özellik ve yazılanlara göre çok iddalı bir telefon ama kullanıcı yorumlarına göre reset problemleri var 1000 tl telefon alacaksın yine sıkıntı yaşayacaksın
    se neo kasasını bilmiyorum benim en çok takıldığım konu hafıza problem olur bazı progrmaları telefon ekranına witget olarak ataya bilmen için telefon hafızasına kurman gerekiyor bundan dolayı sıkıntı yaşarsın
    galaxy s benin için ideal ekran boyutu (3,5-3,7) 4 ve üzeri ben almam taşıması problem
    htc desire z görüntülü konuşma yok 180 gr ağırlığı olması gerek geri kalan siz kalmış..

bana sen ne yapacaksın diyorsan 500-600 tl bir telefon alıp kullanacağım 1000 tl para verip bu sıkıntılar çekemem paramla rezil olamam yani nokıa c6-01 veya s8530 almayı düşünüyorum..

bu yorumlar benim fikrim şimdi bir kaç kişi çıkar yok o öyle değil böyle bakın tekrar söylüyorum bu yorumlar benim fikrim herkesin fikrinede saygım var hangisini alırsanız alın neden aldınız demem çünkü para sizin.

Dediğin gibi bu iş maddi ve ihtiyacı karşılamak amaçlı kullanıma giriyor..

Bana sorarsan s8530 al derim sana arkadaşımda var gayet şık ve güzel...

Ancak şuda var 500-600 tl verecekseniz bir telefona galaxy w alın derim..

Resetlenme olaylarına fazla takılmayın arkadaşımız yukarıda gereken açıklamayı yapmış.Güncelleme ile alakalı

...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Galaxy W:
    SE Neo:
    Galaxy S
    HTC desire Z
    Galaxy Ace

Dediğin gibi bu iş maddi ve ihtiyacı karşılamak amaçlı kullanıma giriyor..

Bana sorarsan s8530 al derim sana arkadaşımda var gayet şık ve güzel...

Ancak şuda var 500-600 tl verecekseniz bir telefona galaxy w alın derim..

Resetlenme olaylarına fazla takılmayın arkadaşımız yukarıda gereken açıklamayı yapmış.Güncelleme ile alakalı

...

Ben kısacası bu anrdoid telefondan kaçıyorum hemde 600 tl galaxy w veriyordıda biz mi almadık kardeş.
  • quote:

quote:

quote:

Galaxy W:
    SE Neo:
    Galaxy S
    HTC desire Z
    Galaxy Ace

Önerileriniz için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuRaN.z

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_w_i8150-review-689.php
    Güzel bir inceleme yapmışlar.

Gerçekten çok detaylı olmuş kıt ingilizcemle anladığım kadarıyla sonuç olarak verdiğimiz paraya değer bir ürün. Ben vatanın kampanyasından 850TL ye 10 taksit aldığım için verdiğim paraya değdiğini düşünüyorum. Şuan için telefonla ilgili önemli bir şikayetimde olmadı. Hele birde 4.0 güncellemesi çıkarsa oooo değme keyfime.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.