Şimdi Ara

Video: Nedir bu Ultrabook dedikleri ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
16.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizüstü bilgisayarlar, netbook'lar ve son olarak tabletler derken bilgisayar dünyası yeni bir kategori daha kazandı; Ultrabook. Intel tarafından geliştirilen Ultrabook konsepti ile kullanıcılara ultra-ince, ultra-hafif, performanslı ve kullanımı pratik dizüstü bilgisayarların sunulması amaçlanıyor. Geleneksel dizüstü bilgisayarlar ile tabletler arasında yer alan Ultrabook konseptini masaya yatırıyoruz.

İlk örnekleri ülkemizde satışa sunulan Ultrabooklar nedir, neden bu kadar önemli ve hangi özellikleri içeriyorlar ? Merak edilen tüm detaylar bu videomuzda. 

• Tabletlerin ekranlarını biraz daha büyütürlerse tabletler piyasayı alır götürür.
  • Ultrabook bana daha önce çıkan ultra-thin notebook'lar gibi geliyordu ama arada epey bir fark varmış. Gerçekten çok bilgilendirici video olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.
  • Asus Transformer Prime bu işi götürecek gibi. Intel son kez çırpınıyor ama mobil platformda Arm çözümleri daha önemli. x86 ile daha nereye kadar uğraşacak. Tegra 3 başladı arkası kesilmeyecek gibi. Bu durumda Arm çözümleri olan Ultrabookları Windows 8 ile görürüz. Bakalım Intel nasıl toparlayacak 22nm demiş ama MS iyi kazık attı sana.
  • güzel
  • Mobildeyim, sonra izleyeceğim, takip...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adını ilk defa duyuyorum :)
  • güzel ama daha buyuk olsa bide cdrom yokmu ?
  • Optik sürücelerde incelme neden olmuyor? İncelemez mi?
  • Apple'ın macbook air ile başlayan akımı olmakla beraber son günlerin popülerleşen tablet ve notebook arası cihaz bence.
  • Şuan için sadece mobil kısma hitap ediyor hani süper performans beklemiyoruz ama en azından düşük model bir harici gpu olsa çünkü dahili grafik birimi sıkıntı yaratabiliyor ve bence 15 inç ultrabook yapsınlar yüzey genişlediği için daha da ince cihazlar üretilebilir bu şekilde mesela LG çerçevesiz ekranlı 15 inç bir cihaz yapabilir çerçevelerinin azlığından dolayı 14 inç boyutunda olacaktır ve daha rahat,gözü yormayan bir görüntü sunar Dvd rom bence gereksiz zaten birkaç yıla kadar yavaş yavaş ortadan kalkacağını düşünüyorum.. flaş diskler küçük, çok daha kullanışlı ve artık herkes kullanıyor..
  • Ultra kazık !
  • videodaki lenovo u serisine aşık oldum.
  • Erdi bey gerçekten işini mükemmel yapan bir editör. Her videosu bilgi kutusu gibi o konu hakkında ne gerekliyse öğreniyorsunuz.
  • Pc ye gecince izlerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İntel istiyorki ben bisekilde para kazaniyimda ne sekilde olursa olsun nasilsa tekel oldum kendim platform olusturuyum standartlari kendim belirliyimki her cihaz herkezin isini gormesin digerlerinide satin alsin bende surekli kazaniyim
  • Fiyatlar bu seviyedeyken tabletlerle pek rekabet edemez ama ilerde ne olur bilinmez.
  • carnador vıdeoda zaten ona degınmıs
  • Macbook Air çakmaları.
  • netbookların ömrü bitti demek ultrabooklara 16 inç ekran ve gelişmiş ekran kartı olsa piyasda çok yankı uyandıracak
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.