Şimdi Ara

Polo DSG'yi test ettim. İzlenimlerim (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
2
Favori
11.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: electrostatic

quote:

Orijinalden alıntı: Phantoka

Eletrostatic, simdiye kadar senin hakkinda hic bir sey yazmadim, bekleyim nasilsa ne oldugu ortaya cikar dedim. O gun iste bu mesajlarin.

Oyle olduguna inaniyorum ki 18 yasindan buyuk bile degilsin degil araba kullanmak. Hadi buyuksen de zeka yasi olarak kesinlikle 18 alti oldugunu dusunuyorum.

Hakkinda konustugun arabanin (ki seninmis!) sanziman turunu bile bilmeden ahkam kesiyorsun. Amacsizsin.

fırsattan istifade bende bir laf çakayım demişsin ama pis çaktın.aracın benim olduğunu nerden çıkardın.önce okumayı öğren,sonra zeka ölçmeye başla.bana 18 yaşından küçük diyorsun ama sende okul öncesi zekası var anlaşılan.okuduğunu yanlış anlıyorsun baksanamillet yaşıma taktı bu aralar.sonunda resim koydurtacaklar bana arkadaşşanzımanın türünü biliyim bilmiyim ben ''otomatik jazz'' kullandım.burada otomatik jazz denince sadece cvt mi akla geliyor.kullandığım araç her bakımdan rezaletti orası ayrı.sadece şanzımanına laf ettik üstümüze söylenmeyen kalmadı.kullanmasam durup dururken jazz ın şanzımanına rezalet demem.başka derdim yok sanki.

Forumdaki hal ve hareketlerine bakarak japon otomobillerini kotulemekten baska bi derdin yok.

Tartismada bile imelih siritisi yaparak ayni karakterde oldugunu belli ediyorsun...

• quote:

quote:

quote:

Eletrostatic, simdiye kadar senin hakkinda hic bir sey yazmadim, bekleyim nasilsa ne oldugu ortaya cikar dedim. O gun iste bu mesajlarin.

Oyle olduguna inaniyorum ki 18 yasindan buyuk bile degilsin degil araba kullanmak. Hadi buyuksen de zeka yasi olarak kesinlikle 18 alti oldugunu dusunuyorum.

Hakkinda konustugun arabanin (ki seninmis!) sanziman turunu bile bilmeden ahkam kesiyorsun. Amacsizsin.

fırsattan istifade bende bir laf çakayım demişsin ama pis çaktın.aracın benim olduğunu nerden çıkardın.önce okumayı öğren,sonra zeka ölçmeye başla.bana 18 yaşından küçük diyorsun ama sende okul öncesi zekası var anlaşılan.okuduğunu yanlış anlıyorsun baksanamillet yaşıma taktı bu aralar.sonunda resim koydurtacaklar bana arkadaşşanzımanın türünü biliyim bilmiyim ben ''otomatik jazz'' kullandım.burada otomatik jazz denince sadece cvt mi akla geliyor.kullandığım araç her bakımdan rezaletti orası ayrı.sadece şanzımanına laf ettik üstümüze söylenmeyen kalmadı.kullanmasam durup dururken jazz ın şanzımanına rezalet demem.başka derdim yok sanki.

Forumdaki hal ve hareketlerine bakarak japon otomobillerini kotulemekten baska bi derdin yok.

Tartismada bile imelih siritisi yaparak ayni karakterde oldugunu belli ediyorsun...

japon otomobillerini kötülemem sen ve başkalarına niye batıyor.sen japonmusun?öyle olmadığına göre boş konuşuyorsun şuan.japon araçlarını sevmiyorum sevmek zorunda da değilim.sizin yaptığınız zorbalık.

• quote:

quote:

quote:

quote:

japon otomobillerini kötülemem sen ve başkalarına niye batıyor.sen japonmusun?öyle olmadığına göre boş konuşuyorsun şuan.japon araçlarını sevmiyorum sevmek zorunda da değilim.sizin yaptığınız zorbalık.

Sevmiyorsan sevmezsin. Ama eger ki sen o arabayi yanlis lanse ediyorsan, insanlari yanlis bilgilendiriyorsan orda dur derim.

Ayni sekilde alman arabalarini da abartarak lanse ediyorsan yine dur derim.

Emin ol herkes senden nefret ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu son uyarımdır.
    konu dışına çıkacak şekilde tartışmaya devam ederseniz uyarı cezası alacaksınız......
  • Doğuş otodan da vw türkiye satış politikası ve fiyatlarından dolaylı olarak da vw ve dsgden nefret etsem de:

Gaza abanıp aracın 3 vites birden düşmesini beklemek 2-3sn bulması normaldir. Çift kavrama vites sırayla çalışır. yani 4'ten 2ye düşürürken önce 3 e sonra 2 ye düşürür vitesi. Bir de 7 vites düşününce 6'dan 2ye düşürmüşsünüzdür o abanma ile, 6-5-4-3-2 yani 2-3 saniyede 4-5 tane vites düşmesini beklediniz.

Anladığım DSG'nin duruş anından itibaren sabit gaz vererek hızlandırmada aradaki vites geçişlerini hızlı yaptırması. Araca vitese vs alışmak lazım diye düşünüyorum. Ani gaz vermek var 1 vites düşürür, ani gaz vermek var 4 vites düşürtür araca.
  • quote:

2-3 ay önce test ettiğim YENİ AVEO nun yol tutuşu poloyu rahatlıkla 2ye katlayıp 3e bölüp ardından karakökünü alır.

Hiç mi hiç katılmıyorum bu yorumunuza...
  • Sayın Ordinaryus Profesör Doktor Electrostatic; otomobiller konusunda senin gibi engin bilgiye sahip birisinin şanzıman türleriyle ilgili böyle kıt bir bilgiye sahip olması çok enteresan. Yıllarca kullanmasına rağmen şanzıman tipiyle ilgili herhangi bir şey öğrenememesi daha da enteresan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Justhink

Yahu iki gündür bu forumu okuyorum, cevap yazmadan edemedim. Janjan kardeşimiz ile Haluk Bey'in kibarlığına hayran kaldım...

Teşekkür ederim arkadaşım, teveccüh etmişsin.

Janjan'la tanışma ve birkaç kez görüşme şansı yakaladım.

Gerçekten bir tanedir.

Yere bakar yürek yakar.

İnce eler sık dokur.

5 düşünür 1 yazar.

Bu genç yaşında değme otomobil editörlerini cebinden çıkartır.

Kendisine yalnızlık çektiği bu gurbet günlerinde bu vesileyle selamlarımı iletirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluk 23 -- 12 Kasım 2011; 23:29:04 >

• Bu 3 sayfada birbirine laf sokan,aşağılayan ve yorumlarıyla bana hiçbirşey katmayan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
  • konu benim konum, tartışanlar terbiyesizleşenler rica ediyorum konumu terk etsin
  • Eski arabam Kompresor + Turbo 160 lik Scirocco idi DSG 14 ay kullandim bir sıkıntı cikarmadi şans isi bence sizin anlattiginiz devrini bulamama sorunu hic yoktu ama bazen şlank die metal sesi geliodu
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.