Şimdi Ara

Logitech Performance Mouse MX video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
10.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu videomuzda Logitech'in 9 adet ayarlanabilir tuşu olan, Darkfield lazer takip sistemine sahip yeni faresi Performance Mouse MX'i inceliyoruz.

• Mükemmel bir fare olmuş. İnceleme için teşekkürler.
  • Ben bu fareyi daha Türkiye'ye gelmeden yurtdışından aldım. Bir kere enerjisi erken bitiyor. Tabi buna karşın usb'den hem şarj olması hem de çalışması bir artı. 4 ay kadar kullandıktan sonra şarjda 5-6 saat fazla durmuştu ve bozuldu. Güç göstergesinde hep kırmızı yanıyor. Tavsiye etmiyorum çünkü dünya kadar para vermiştim 4 ay kullanmak için miydi? Kardeşim de o sıralar piyasadaki en ucuz fareyi (piranaydı galiba) aldı ve hala mutlulukla kullanıyor.
  • Bu tarz incelemelerini çok seviyorum. Ama bence bir kaç eksik nokta atlanmış gibime geldi. Onlarda belirtilirse daha yararlı olunacağı kanısındayım.

Şu an bu Mouse'u kullanıyorum ve çok da memnunum. Bana göre bu Mouse'un üç eksi yanı var;

Birincisi kutu içeriğinden yedek pad çıkmıyor oluşu. Evet mouse her zeminde süper çalışıyor ve iddialı bir şekilde belirteyim ki hiçbir mouse da olmayan bir ergonomisi var. Ki bunu bir çok üst düzey mouse kullanmış ve de hala kullanan birisi olarak söylüyorum. Microsoft Habu Gaming Mouse, Microsoft Presenter Mouse 8000, Microsoft Arc Mouse, A4 Tech X7 XL-747H... ilk aklıma gelenler. Ama her zeminde çalışması Mouse'un altındaki Pad'leri zamanla eritiyor. Ve yedek Pad kutu içeriğinde yok. Ve bildiğim kadarıyla temin edilebilme imkanıda yok. Forumda okumuştum bu Mouse'u kullanan bir arkadaş Logitech Türkiye dağıtıcıları ile irtibata geçmiş yedek Pad için. Ücretin sorun olmayacağını belirtmesine rağmen bunun mümkün olmadığını, ellerinde böyle bir pad bulunmadığını söylemişler. O yüzden itinalı bir şekilde ve de kaliteli bir mouse pad ile kullanmak gerek.

İkinci eksiği; bu kalitede bir Mouse'un kutu içeriğinden güzel bir kılıf, taşıma kutusu veya korumalı bir kutu çıkmıyor oluşu. Microsoft Presenter Mouse 8000 deki gibi korumalı bir taşıma kılıfı olsa bence harika olurdu. Benim ilginç bulduğum olay; Mouse'un kablolarını ve diğer aksesuarlarını koymak için, kutu içeriğine çok kaliteli, kalemlik boyutlarında küçük bir deri çanta koymuşlar. (ki ben önemli bir kaç kablomu daha içine koydum ve gayet de güzel oldu.) Ama Mouse'u taşımak için kutu içeriğine bir kutu ya da kılıf koymayı akıl edememişler. Gerçekten ilginç...

Üçüncü ve de son eksi yanı ise; Mouse üzerinde Mouse'un Unifying alıcısını saklayacak ya da takacak bir yer yok. Unifying alıcı çok küçük olduğundan kaybolması çok kolay. Ama ben ona şöyle bir çözüm buldum. Unifying alıcıyı Mouse'un altındaki pil bölmesine saklıyorum. Oraya zor da olsa sığıyor.

Bu üç eksik dışında bana göre tartışmasız en iyi Mouse. Mouse'u elinize aldığınızda bunu fazlasıyla hissettiriyor...
  • Logitech dış görünümü ve teknik özellikleri çok iyi mouse'lar yapıyor. Ancak farklı zamanlarda üç kablosuz Logitech mouse aldım. İlkinin (V450) garantisi dolmadan sol tık tuşu ve tekerlek tuşu tutukluk yapmaya başladı. İkincisinin (M705) sağ ve sol tuşları çok yumuşak, elimin ağırlığıyla basıyor, alıcıyı masanın altında duran kasaya takınca çekmiyor. Son aldığım (M235) ise mouse'u yatay hareket ettirince imleç yatay değilde hafif yukarıya doğru hareket ediyor. Pil ömürleri çok iyi ama bir daha pahalı bir Logitech mouse alacak olursam iki kere daha düşünürüm...
  • dpi seçenekleri kaçla kaç arasında acaba?
  • Bende anywhere mx var.Bu üründen gayet memnunum fakat aralarındaki fark nedir?Özellikle fiyat farkı.
  • Pc ye gecince izleyelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende bu fareyi 8 aydır kullanıyorum
    yukarıda misafir arkadaş yazmış yorumlarını
    benimde eklemek istediğim scroll lock tuşuna 2 kademe hassasiyet vermişler oda bazı çizim programlarında biraz sinir bozucu oluyor istediğini yapmakta zorlanıyorsun
    pilin ömrü kısa demiş bir arkadas ben geceleri 9, kardeşimde ben uyurken 6-7 saat kullanıyor 2-3 haftada bir şarj ediyorum pil kendi ömrünü bitirsin ona en güzelindende bir duracell alıp kaldığımız yerden devam edeceğiz
    son olarak
    keşke sol tarafına yaptıkları çıkıntıdan sağ tarafada yapsalarmış 3-4 saat oyundan sonra serçe parmağınız uyuşuyor

herkeze tavsiye ederim cihazı 9.5/10
  • benim merak ettiğim ?
    usb takılıyken ; hareket sinyallerini usb kablo üzerinden iletebiliyor mu !?

açıkcası hiç bir kablosuz fare , kablolu farenin hareket reflexine sahip değil !
    bu açıdan soruyorum ama bu soruma cevap verecekler,
    lütfen kablosuz usb alıcıyı çıkartıp direk usb kablo iletişimini denedikten sonra ;
    olumlu veya olumsuz durumu söyleyebilirlermi lütfen !?

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim :)
  • @erencexor
    maalesef tek usb takılıyken hareket sensörü çalışmıyor
    sadece pili şarj ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Bu tarz incelemelerini çok seviyorum. Ama bence bir kaç eksik nokta atlanmış gibime geldi. Onlarda belirtilirse daha yararlı olunacağı kanısındayım.

Şu an bu Mouse'u kullanıyorum ve çok da memnunum. Bana göre bu Mouse'un üç eksi yanı var;

Birincisi kutu içeriğinden yedek pad çıkmıyor oluşu. Evet mouse her zeminde süper çalışıyor ve iddialı bir şekilde belirteyim ki hiçbir mouse da olmayan bir ergonomisi var. Ki bunu bir çok üst düzey mouse kullanmış ve de hala kullanan birisi olarak söylüyorum. Microsoft Habu Gaming Mouse, Microsoft Presenter Mouse 8000, Microsoft Arc Mouse, A4 Tech X7 XL-747H... ilk aklıma gelenler. Ama her zeminde çalışması Mouse'un altındaki Pad'leri zamanla eritiyor. Ve yedek Pad kutu içeriğinde yok. Ve bildiğim kadarıyla temin edilebilme imkanıda yok. Forumda okumuştum bu Mouse'u kullanan bir arkadaş Logitech Türkiye dağıtıcıları ile irtibata geçmiş yedek Pad için. Ücretin sorun olmayacağını belirtmesine rağmen bunun mümkün olmadığını, ellerinde böyle bir pad bulunmadığını söylemişler. O yüzden itinalı bir şekilde ve de kaliteli bir mouse pad ile kullanmak gerek.

İkinci eksiği; bu kalitede bir Mouse'un kutu içeriğinden güzel bir kılıf, taşıma kutusu veya korumalı bir kutu çıkmıyor oluşu. Microsoft Presenter Mouse 8000 deki gibi korumalı bir taşıma kılıfı olsa bence harika olurdu. Benim ilginç bulduğum olay; Mouse'un kablolarını ve diğer aksesuarlarını koymak için, kutu içeriğine çok kaliteli, kalemlik boyutlarında küçük bir deri çanta koymuşlar. (ki ben önemli bir kaç kablomu daha içine koydum ve gayet de güzel oldu.) Ama Mouse'u taşımak için kutu içeriğine bir kutu ya da kılıf koymayı akıl edememişler. Gerçekten ilginç...

Üçüncü ve de son eksi yanı ise; Mouse üzerinde Mouse'un Unifying alıcısını saklayacak ya da takacak bir yer yok. Unifying alıcı çok küçük olduğundan kaybolması çok kolay. Ama ben ona şöyle bir çözüm buldum. Unifying alıcıyı Mouse'un altındaki pil bölmesine saklıyorum. Oraya zor da olsa sığıyor.

Bu üç eksik dışında bana göre tartışmasız en iyi Mouse. Mouse'u elinize aldığınızda bunu fazlasıyla hissettiriyor...

merhabalar bende bu mouseu uzun süredir kullanıyorum arkadaşımızın vurguladığı ekiskliklere bir açıklık getirmek istedim.
    arkadaşımız ürünün unifying alıcısını saklanması için mouse içinde özel bir bölme olmadığını sölemiş fakat ürünün altındaki kapağı açınca pil üezerine ve pile paralel olarak yerleştirilebiliyor.
  • scrollun sağladığı kaydırma hızını denetim masası fare kısmından scroll harektindeki hassaiyet ayarlanabiliyor.
  • @wierstrassss
    öyleyse çookkkk sevindim tek eksiği oydu farenin
    tesekkurler
  • arkadaslar sarj konususnde yukarıda arkadas günlük 15-16 saat kullanımla 2-3 haftada sarj ediyorum demiş ama pek cok yerde haftada 2 kez fln kullanıyorum demişler ondan merak ettim net birseyler daha soyleyebilirmisiniz ??? en azından kullanan bir kac kişi daha yorum yaparsa cok iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musert1121 -- 19 Kasım 2011; 0:01:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musert1121

arkadaslar sarj konususnde yukarıda arkadas günlük 15-16 saat kullanımla 2-3 haftada sarj ediyorum demiş ama pek cok yerde haftada 2 kez fln kullanıyorum demişler ondan merak ettim net birseyler daha soyleyebilirmisiniz ??? en azından kullanan bir kac kişi daha yorum yaparsa cok iyi olur

arkadaslar bilgi verecek kimse yok mu ???
  • Dizsüstü bilsayarlar için çok kaba, çantaya zor girer mouse
  • Pc ye gecince izleyelim
  • quote:

quote:

arkadaslar sarj konususnde yukarıda arkadas günlük 15-16 saat kullanımla 2-3 haftada sarj ediyorum demiş ama pek cok yerde haftada 2 kez fln kullanıyorum demişler ondan merak ettim net birseyler daha soyleyebilirmisiniz ??? en azından kullanan bir kac kişi daha yorum yaparsa cok iyi olur

ilk sölenilen doğru günlük 12-13 saat kullanımla 2-3 hafta arası dayanıyor şarjı
  • quote:

Orijinalden alıntı: wierstrassss

quote:

quote:

ilk sölenilen doğru günlük 12-13 saat kullanımla 2-3 hafta arası dayanıyor şarjı

teşekkür ederim sarj konusu cok aklımı kurcalıyordu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.