Her Detayıyla MSI GE620DX Bol FOTO
548 Cevap29974 Görüntüleme10 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 4 5 6 [8] 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

81 Mesaj
3 Haziran 2012; 22:14:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Only Gamer

Driver gerekmiyor. Sisteminden ses çıkıyorsa mic. çalışır. Hem de stereo

Webcam ın yanındaki sağlı sollu delikler mic.

oyun esnasında gayet güzel çalışıyor.

allah allah ben geçen gün görüntülü konuşma yaptım ancak mikrofonu bir türlü kullanamadım
nerede yanlış yapıyorum acaba..

4196 Mesaj
3 Haziran 2012; 23:14:45 

MSN'i açtım ve;

Araçlar / Ses Ve görüntü aygıtlarını kur

ses çıkmadığı zaman:
0

Ortamda ses olduğu zaman:
0

Sinyal seviyesinde değişim oluşuyor..

Windows'tan kontrol etmek isterseniz;
Denetim Masası / Ses / Kayıt / Microphone (yanında seviye göstergesi var. ortamda ses çıkardığında yükselir)

Microphone'yi tek yerde kullanıyorum o da Google chome translate
İngilizce kelimeleri telaffuz ederken işe yarıyor. sizin sesinizi de translate edebiliyor. mic tuşuna bastığınızda

# MSI GE620DX # i7-2670QM - 2GB GT555M - 8GB DDR3 - 750GB HDD - 15.6' Full HD
# General Mobile # Discovery 16GB Beyaz

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Haziran 2012; 11:04:37 

arkadaşlar realtek güncellemesinden sonra denetimden sese girdiğimde ; realtek digital output takılı değil yazmakta ve kayıt sekmesinde line in takılı değil ve stereo mix devre dışı.

bu durumu nasıl düzeltebilirim. only gamer üsttte gösterdiğim mikrofon ise bende maalesef hareket etmiyor. msnde ise ses düzeninde o kadar sese rağmen çok az tepki göstermekte.

662 Mesaj
25 Haziran 2012; 16:48:25 

Güzel ayrıntılı bir inceleme olmuş teşekkürler

111 Mesaj
25 Haziran 2012; 22:55:59 

Arkadaşlar hic bi yerde bulamıyorum bu ürünü bi fikri olan var mı ? Yediden stoklara girer mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır.

4196 Mesaj
25 Haziran 2012; 23:03:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Zaksaw

Arkadaşlar hic bi yerde bulamıyorum bu ürünü bi fikri olan var mı ? Yediden stoklara girer mi ?

biraz daha ekle yeni seri geldi 2600tl civarında...

teknobiyotik'te... gt650m ve 3.nesil i7 var. bence fiyatını hak ediyor...

111 Mesaj
25 Haziran 2012; 23:20:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Only Gamer

biraz daha ekle yeni seri geldi 2600tl civarında...

teknobiyotik'te... gt650m ve 3.nesil i7 var. bence fiyatını hak ediyor...

Evet yeni seriler gercekten cok sağlam fakat bütçe sıkıntı , o kadar bütçem olsa gözüm kapalı veririm o parayı.

Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır.

2 Mesaj
1 Temmuz 2012; 20:21:12 

laptopu olan arkadasım ben sana brsey danısıcam ben freedoss olarak aldım kurulumu kendım yaptım ve usttekı kısayol tusları (dvd-rom acma kapama vs) tuslar calısmıyo butun dıverları eksıksız yukledım nasıl cozebılcegım hakkında bı fıkrın varmı acaba ?

51 Mesaj
1 Temmuz 2012; 21:10:05 

peki bu laptopu neden hiç bir yerde bulamıyoruz şuanda arkadaşlar? piyasadan mı çektiler noldu? ben almak istiyorum ama internette hiçbir yerde bulamadım. mağazalarda bulabilir miyim acaba?

97 Mesaj
9 Temmuz 2012; 18:08:44 

quote:

Orijinalden alıntı: batu1991

laptopu olan arkadasım ben sana brsey danısıcam ben freedoss olarak aldım kurulumu kendım yaptım ve usttekı kısayol tusları (dvd-rom acma kapama vs) tuslar calısmıyo butun dıverları eksıksız yukledım nasıl cozebılcegım hakkında bı fıkrın varmı acaba ?

S-Bar adlı uygulamayı yüklemen gerekiyor. MSI'ın sitesindeki driverların arasında bulamadım fakat başka başka bir sitede buldum. Link verilebiliyor mu bilmiyorum ama msi s-bar download diye aratıp türkçe sayfalara bakarsan bulabilirsin üstte ki altı tuşun çalışması için bu uygulama şart. İyi günler

MSI GE620DX-434TR
CPU: Intel Core i7-2670QM || RAM: 8GB DDR3-1333MHz || HDD: 750GB WD Scorpio BLACK
GPU: 2GB nVidia GeForce GT555M GDDR3(144shaders) || Display: 15,6" Full HD LED Backlight
Audio: THX Studio PRO & 4Hoparlör Premium Sound Technology || Ağırlık: Pil dahil sadece 2,4kg

51 Mesaj
11 Temmuz 2012; 15:15:20 

MSI GE60 0NC-065XTR - MSI GE620DX-801XTR bu iki model arasında kaldım hangisini önerirsiniz sebepleriyle açıklarsanız sevinirim

Uzaklaştırılmış
11 Eylül 2012; 16:44:57 

firefoxun son sürümünü kullanmaktayım. youtube videoları gömülü olduğu sayfalarda pc acaip kasmakta ve arasıra donmalar yaşamaktayım. videolarda da takılmalar oluyor. sebebi ne olabilir?

4196 Mesaj
11 Eylül 2012; 16:49:20 

quote:

Orijinalden alıntı: vetivet

firefoxun son sürümünü kullanmaktayım. youtube videoları gömülü olduğu sayfalarda pc acaip kasmakta ve arasıra donmalar yaşamaktayım. videolarda da takılmalar oluyor. sebebi ne olabilir?

kullandığınız flash player sürümünde sorun var.

Son zamanlarda benim de yaşadığım bir sorun... Bu laptopla değil de flashla ilgili bir hata. son sürüm kurmanız gerekiyor. veya netten aynı sorunu yaşayanların çözümlerini uygulayabilirsiniz. basit 1-2 kod değişimi ile düzeleibiliyor. benim de şu anda flash içerikli videoları nadir olsa da açmamazlık yapıyor...

Chrome kullanmak istemiyorum o yüzden lazım olunca linki kopyalayıp oradan izliyorum. chrome gömülü olarak barındırdığı için sıkıntı yaşamıyor...

148 Mesaj
14 Eylül 2012; 2:09:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

kullandığınız flash player sürümünde sorun var.

Son zamanlarda benim de yaşadığım bir sorun... Bu laptopla değil de flashla ilgili bir hata. son sürüm kurmanız gerekiyor. veya netten aynı sorunu yaşayanların çözümlerini uygulayabilirsiniz. basit 1-2 kod değişimi ile düzeleibiliyor. benim de şu anda flash içerikli videoları nadir olsa da açmamazlık yapıyor...

Chrome kullanmak istemiyorum o yüzden lazım olunca linki kopyalayıp oradan izliyorum. chrome gömülü olarak barındırdığı için sıkıntı yaşamıyor...

Aynen bendede videolarda kasma arada firefox donuyor birden. flash player çöküyor çözemedim gitti..

MSI GE60
CPU: Intel Core i7-3610QM || RAM: 8GB DDR3-1333MHz || HDD: 750GB WD Scorpio BLACK
GPU: 2GB nVidia GeForce GT650M GDDR5 || Display: 15,6" Full HD Led Backlight(Non-Glare)
Audio: THX Studio PRO & 4Hoparlör Premium Sound Technology || Ağırlık: Pil dahil sadece 2,4kg

72 Mesaj
20 Eylül 2012; 5:47:05 

çok güzel bi inceleme olmuş, çoğu kişiyi aydınlatacakdır, teşekkürler

television rules the nation

4196 Mesaj
21 Eylül 2012; 13:36:19 

@d1eforme
Ne demek

Ayrıca gece bütün sistemi güncellemiştim şimdi de test yaptım;
0

13 Eylül dağıtımlı 306.23 nvidia driver'ı kurdum. Windows 7 geldiğinden beri aynı, bütün güncelleştirmeler yapılmış durumda.
Auslogics Disk Defrag kullanarak disk performansını da koruyorum. Onun dışında bütün ayarlar stock halde.

Ek bilgi olarak:
13 eylülde S-Bar güncellendi.

http://www.msi.com/serv...load/utility-19325.html

buradan ulaşabilirsiniz. tam ekran oyun oynarken ses veya parlaklık gibi şeyler ayarlayınca masaüstüne geçiyordu. Benim de en çok sıkıntı çektiğim şeydi. Deneme şansım olmadı. onu da dün gece güncelledim.

81 Mesaj
21 Eylül 2012; 16:46:29 

quote:

1 Yıllık kullanıcı olarak yorumum;

3hafta sonra laptopu 1yıldır kullanıyor olacağım;

Bütün bir yıl boyunca TeknoKask'ın verdiği rahatlıkla kullandım. 2 problemim oldu.
1. klavye kullanırken bileklerimin kasayla temas ettiği noktalarda gıcırdama sıkıntısı mevcut(soldaki özelliklerin yazdığı etiket kısmı ve 2yıl garanti sticker'ının oldugu tarafta tam uç noktalarda). servise yollamıştım ama yine nüksetti...
2. Faresi sorunlu çıkmıştı. laptopu servise yollarken yanında yollamıştım. kutu içinde durumu belirten not olmasına ragmen servis fareyi kontrol etmeden geri yollamış. fareyi 3hafta önce servise yolladım hala ses seda yok...

Onun dışında uzun süre oyunlar oynadım, hatta yatakta kucağımda bile oyun oynadım, bir kere bile kilitlenmedi, reset atmadı. Maşallah hakkını veriyor.
İlk zamanlar yazdığım artı/eksi durumlarını hep yaşadım. Artı özellikleri her zaman beni mutlu etti. Eksi olarak yazdığım Durum ledlerinin parlak olmasını artık dert etmiyorum sıkıntı yaşamıyorum bu durumdan. 3usb yuvası konusunda ara ara sıkıntılar çekiyorum. 4-5 tane olsa güzel olurdu diyorum hala.
home ve end tuşlarının da FN ile saglanması durumu yüzünden ara ara sıkıntı çekiyorum. Ses azaltıp çoğaltmak için tuşların olmaması artık o kadar sorun değil, fn+sag/sol ok kullanarak hallediyorum. Müzik için birçok laptopta bulunan play/stop/next/back tuşlarının olmaması da artık problem olmaktan çıktı. Kullandıgım programa başka programlarla çakışmayacak klavye kısayolları ayarladım...

Özetle Eksi olarak yazdığım USB yuvasının azlığı dışında diğer problemleri çözebildim. Genel olarak 1yıldır memnunum. Keşke şurası şöyle olsaydı dediğim bir yanı sanırım fanının en düşük ayarda bile hafif sesinin duyulabilmesi... ona da alıştığım için bir problem çekmiyorum...

hocam aynı gıcırdama sorunu bende de var
teknik servise göndermeyelim mi yani nası olsa düzelmiyormuş
nedir görüşünüz?

bir de cd rom yuvası kırılcak gibi duruyor
o da eksilere yazılabilir bence ( sade bana özel bi durum değilse bu saçma cdrom kasası )

4196 Mesaj
21 Eylül 2012; 18:23:07 

quote:

Orijinalden alıntı: ŞamPiYon BJK

hocam aynı gıcırdama sorunu bende de var
teknik servise göndermeyelim mi yani nası olsa düzelmiyormuş
nedir görüşünüz?

bir de cd rom yuvası kırılcak gibi duruyor
o da eksilere yazılabilir bence ( sade bana özel bi durum değilse bu saçma cdrom kasası )

Ben tekrar yollayacaktım ama laptopsuz zaman da geçmiyor. Bir de alışmışım. Kardeşimin HD panel laptopu ateri gibi geliyor

Çok fazla gıcırdamadıgı için göndermedim. ses artarsa garanti bitmeden tekrar servise göndereceğim.

Kırılacak gibi duruyordan kasıt nedir anlamadım. Bütün laptoplardaki CD rom'lar böyle. hatta okuma kalitesi olarak fena değil.

96 Mesaj
21 Eylül 2012; 23:43:30 

pardon beyler ama gıcırdama sorunu derken, biraz daha açar mısınız?
ben anlamadım gıcırdama kasanın içinde mi oluyor yoksa elinizle temas halindeyken mi

4196 Mesaj
22 Eylül 2012; 0:23:52 

quote:

Orijinalden alıntı: JAGD

pardon beyler ama gıcırdama sorunu derken, biraz daha açar mısınız?
ben anlamadım gıcırdama kasanın içinde mi oluyor yoksa elinizle temas halindeyken mi

temas halinde veya laptop esnediği zaman yapabiliyor. Her laptopta yok.

Mesela benimki aldıktan 2ay sonra oldu. vaktim olmadıgı için aldıktan 4ay sonra servise yolladım. bendeki 2years warranty etiketi ile hafıza kartı yuvasının oldugu bölgede üst metal ile alt plastiğin tam birleşim noktasında oluyor. Yani sag bileğimin temas ettiği bölgede oluyor.

Aynı şekilde sol bilek için de geçerli. o bölgeyi tam tarif edemeyeceğim. wasd tuşlarını kullanırken sol bileğinin değdiği nokta.

foto1'deki bölgeleri elinizle sıkıştırarak kontrol edebilirsiniz...

0

0

96 Mesaj
22 Eylül 2012; 11:04:44 

Anladım.
Bilgisayarımda 120G SSD mevcut.
Bu laptopu aldığımda sence SSD'yi garanti kapsamında servise taktırabilir miyim?

Ayrıca İstanbul'da teşhir olarak herhangi bir mağazada gören varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JAGD -- 22 Eylül 2012; 11:10:43 >

4196 Mesaj
22 Eylül 2012; 12:54:32 

quote:

Orijinalden alıntı: JAGD

Anladım.
Bilgisayarımda 120G SSD mevcut.
Bu laptopu aldığımda sence SSD'yi garanti kapsamında servise taktırabilir miyim?

Ayrıca İstanbul'da teşhir olarak herhangi bir mağazada gören varmı?

Garanti kapsamında SSD baglamak için 2 yolunuz var.

SSD ile laptopu servise yollarsınız, onlar halleder ya da DVD RW kısmına alınan çevirici ile SSD takarsınız kendiniz. Bu da garantiyi etkilemez.

http://www.teknobiyotik...-5-sata-hdd-kutusu.html

şöyle bir ürün. Hem HDD hem SSD kullanmış olursunuz. DVD-rw de lazım oluyor diyorsanız http://www.teknobiyotik...-sata-optik-kutusu.html bu kiti alırsınız. Kutuya dvd-rw'yi takarsınız. Aparatla da SSD'yi laptopa. DVD-rw pc yanında gezer. Laptopun çantası yeteri büyüklükte oldugu için sıkıntı olmaz.

96 Mesaj
27 Eylül 2012; 16:02:23 

Servise vererek SSD'yi taktırmak istiyorum.

SSD ama her SSD uyum sağlıyor mu? bazı yerlerde mSATA SSD almak gerekiyor vs deniliyor.
PC'de kullandığım SSD; http://www.kingston.com/tr/ssd/hyperx#sh100s3

18 Mesaj
9 Ekim 2012; 4:48:26 

gıcırdama olayı bendede vardı hdd kafa atması probleminden dolayı servise gönderdim düzeldi fakat ekran çerçevesi üzerinde kapağın açılıp kapanmasıyla oluşan çizikler var.

MSI GE620DX-651XTR
CPU: Intel Core i5-2430M || RAM: 6GB DDR3-1333MHz || HDD: 750GB (5400 rpm) Toshiba
GPU: 2GB nVidia GeForce GT555M GDDR3(144shaders) || Display: 15,6" Full HD led Backlight

42 Mesaj
25 Kasım 2012; 10:53:57 

İyi günler millet.

Gıcırdama olayı bayağı gündemde kalmış. Bir iki fikir beyan etmek istiyorum. Öncelikle kullanılan malzemenin cinsinden kaynaklanıyor bu olay. Şöyle oluyor mesela apple notebookları alüminyum sacdan cnc tezgahlarda oyuklar açılarak üretiliyor ve mümkün mertebe tek parça halinde çıkıyor. Bunun en büyük avantajı rijit bir yapı sağlaması çünkü parça parça olmadığı için gıcırdama esneme yok. Bizim bilgisayarlarımızda plastikten üretildiği için burada iki tane faktör karşımıza çıkıyor. İlk olarak bağlantı noktalarından (vidayla birbirine tutturulan kısımlar) esneme yapabilir ikincil olarak ise malzemenin kendisi esneyebilir (bağlantı noktalarından haricen). Apple ürünlerinden başka biryerde ben tek parça alüminyum sac yada muadili malzeme kullanılıp üretilmiş notebook görmedim. Piyasadaki notebooklar plastik kasalardan üretildiği için ise ne alırsanız alın ufak ufak gıcırdamalar esnemeler olacaktır. Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama olay bence bu.

Bu arada benim laptopa da bir haller oldu. Optik okuyucusu durduk yere bozuldu cd'yi takıyorum mekanik olarak birkaç ses geliyor dıt dıt diye ama cd içinde dönmüyor ve okumuyor anlam veremedim gitti. Garantiden daha çıkmadı zaten yarıyılda vermeyi düşünüyorum sizde durum nedir?

669 Mesaj
10 Aralık 2012; 18:42:09 

10 aylık kullanıcı olarak yorumlarımı yazayım. ben de gayet memnunum bilgisayardan. ısınma problemi yok, bir çok güncel oyunu rahatlıkla kaldırıyor, cinema pro özelliği adeta mükemmel.

yalnız yaşadığım birkaç problem var:

1. bilgisayarım klasöründe BIOS_RVY diye bir disk oluştu ve 11 gb yer kaplıyor. nasıl kaldırılacağını bir bilen var mı? (harici harddiskime bilgisayar yedeklemesi kurmuştum. bir ara da burn recovery çalıştırmıştım yanlışlıkla. bunlar sebep olmuş olabilir mi?)

2. mouse pad in sağdan 2 cm kadarı çalışmıyor. sola gittikçe algılamaya başlıyor. sanırım donanımsal bir problem. servise göndermeden sorun çözülmeyecek gibi duruyor. aynı zamanda mouse pad kısmı yukarı doğru biraz esneme yaptı. buna da ısınmanın sebep olmuş olabileceğini düşünüyorum.

3. cinema pro yu açınca windows media player ın açılmasını nasıl kapatabilirim bir bilen varsa nolur söylesin

28 Mesaj
12 Aralık 2012; 17:37:48 

benim laptopa plextor 512gb ssd taktım, böyle bir hız yok, açılma süreleri, program yükleme süreleri vs inanılmaz hızlandı sanki 10 sene ileri gitti laptop :) imkanı olan ssd taksın diyorum, bu aleti çok geride tutuyor hdd.

357 Mesaj
12 Aralık 2012; 23:25:47 

quote:

bende ge620dx i5 li olan model var.ve oyunlarda arada kasılma oluyor(5sn kasma oluyor düzeliyor 15-20 sn sonra tekrarlıyor).bunun nedeni ne olabilir ve nasıl düzeltilir?ekran kartını güncelledim yine aynı aldığımdan beri böyle bilgisayardan pek bilgisayardan anlamadığım için bir internet kafede windows yüklettim.eksik yüklenen bir şey mi var acaba?

4196 Mesaj
13 Aralık 2012; 2:20:31 

quote:

Orijinalden alıntı: apple_boy

10 aylık kullanıcı olarak yorumlarımı yazayım. ben de gayet memnunum bilgisayardan. ısınma problemi yok, bir çok güncel oyunu rahatlıkla kaldırıyor, cinema pro özelliği adeta mükemmel.

yalnız yaşadığım birkaç problem var:

1. bilgisayarım klasöründe BIOS_RVY diye bir disk oluştu ve 11 gb yer kaplıyor. nasıl kaldırılacağını bir bilen var mı? (harici harddiskime bilgisayar yedeklemesi kurmuştum. bir ara da burn recovery çalıştırmıştım yanlışlıkla. bunlar sebep olmuş olabilir mi?)

2. mouse pad in sağdan 2 cm kadarı çalışmıyor. sola gittikçe algılamaya başlıyor. sanırım donanımsal bir problem. servise göndermeden sorun çözülmeyecek gibi duruyor. aynı zamanda mouse pad kısmı yukarı doğru biraz esneme yaptı. buna da ısınmanın sebep olmuş olabileceğini düşünüyorum.

3. cinema pro yu açınca windows media player ın açılmasını nasıl kapatabilirim bir bilen varsa nolur söylesin

1. hic recovery kullanmadigim icin cevap veremeyecegim.

2. servise gondermeniz gerekiyor anlattiginiza gore. aslinda touchpad altinda cok isi yapacak ve isiya bagli oradaki materyali bozacak bir sey yok.

3. program ekle kaldirdan windows uygulamalaarindan media playeri kapatabilirsiniz. belki boylece acilmaz.

@hasanbahri

hayirli olsun :) aslinda ben de almak istiyorum. surekli hareketli ortamlarda kullaniyorum.

@hardgame123

harici ekran kartinin calistigina, pc nin performans modunda olduguna eminseniz, win7 kurulu ise donanimsal olabilir. servisi arayarak bu durum hakkinda yardim alabilirsiniz . sadece bir oyun degildir umarim. butun oyunlarda yapiyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 13 Aralık 2012; 2:22:07 >

29 Mesaj
16 Aralık 2012; 15:56:27 

msı nın i5 li modelını kullanıyorum 635m ekran kartı olan alalı bıraz oldu ama yenı yenı farkına varıyorum son zaman larda pes2013 u oynarken takılıyor.takılıyor derken tıtrıyo gıbı kesık kesık hareket edıyo.performans gerektıren pek baska oyunda denemedım ama face oyunlarından buble sagada bıle ekran abuk subuk donuyo counter falan oynarkende catısmada goruntu kasıyo gıbı .
nvidia denetım masasından kullanılacak kartı hep nvıdıa da yaptım ama ekle butonundan counterı ekleyemıyom veya gom player falan yuksek cozunurluklu fılm falan ıcın..
acaba sorun ne??

4196 Mesaj
16 Aralık 2012; 16:42:19 

quote:

Orijinalden alıntı: cnone

msı nın i5 li modelını kullanıyorum 635m ekran kartı olan alalı bıraz oldu ama yenı yenı farkına varıyorum son zaman larda pes2013 u oynarken takılıyor.takılıyor derken tıtrıyo gıbı kesık kesık hareket edıyo.performans gerektıren pek baska oyunda denemedım ama face oyunlarından buble sagada bıle ekran abuk subuk donuyo counter falan oynarkende catısmada goruntu kasıyo gıbı .
nvidia denetım masasından kullanılacak kartı hep nvıdıa da yaptım ama ekle butonundan counterı ekleyemıyom veya gom player falan yuksek cozunurluklu fılm falan ıcın..
acaba sorun ne??

pes'deki yırtık görüntü vsnyc mi nedir onun kapalı olması. pes'in kurulu oldugu klasörde settings.exe'den onu ayarlarsan düzeliyor. çözünürlük altındaki 2 madde için de tikle.

facedeki hata flash playerdan alabilir. internet explorer üzerinden oynuyorsan ondan da olabilir...
full hd 16gb'lik filmleri bile onboard açıyorum kasmıyor gerek yok bence filmler için nvidia kullanmaya...

power tusu turuncu yanıyorsa nvidia, mavi ise onboard ona göre hangi oyunlarda geçip geçmediğini görebilirisiniz. bütün uygulamalar için nvidia eklerseniz sonradan eklemenize gerek kalmıyor programları..

Bütün driverlar kurulu ise sıkıntı olmamalı. 3d mark gibi bir performans test programı ile sisteminizi test edin. aynı laptopun ana konusundan veya başka bir kullanıcıdan örnek testlere bakarak laptopunuzda bir sorun var mı anlarsınız. %10dan fazla daha düşük puana sahip olmak gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 16 Aralık 2012; 16:43:36 >

40 Mesaj
17 Aralık 2012; 12:10:27 

herkese iyi gunler.benimde bu urunle ilgili soyle bir problemim var.grafik gerektiren veya gerektirmeyen hangi oyunu oynarsam oynayayım laptop muthis derecede ısınıyor ve haliyle tam guc fanlar ısınmaya baslıyor..bu sorun hiç grafik gerektirmeyen football manager serisinden tutun total war,skyrim'de her oyunda oluyor.fikri olanlar yardımcı olursa sevinirim.

694 Mesaj
17 Aralık 2012; 12:14:40 

quote:

Orijinalden alıntı: livealie

herkese iyi gunler.benimde bu urunle ilgili soyle bir problemim var.grafik gerektiren veya gerektirmeyen hangi oyunu oynarsam oynayayım laptop muthis derecede ısınıyor ve haliyle tam guc fanlar ısınmaya baslıyor..bu sorun hiç grafik gerektirmeyen football manager serisinden tutun total war,skyrim'de her oyunda oluyor.fikri olanlar yardımcı olursa sevinirim.

büyük ihtimal fanlar tozlanmıştır eğer temizlersen sorunun ortadan kalkar

MSI GT70 0NE-836TR Kullanıcısı
i7 3630QM/16GB RAM/128GB SSD+750GB HDD/4GB GTX680M/17.3" Full HD/Win 8/MSI Gaming Aksesuar Paketi

4196 Mesaj
18 Aralık 2012; 13:41:33 

quote:

Orijinalden alıntı: livealie

Sogutma sistemi ile ilgili sorununuz var.

HW monitor uygulamasını googleden indirip sistem boşta iken sıcaklıgı ve yük altındaki sıcaklıgı kontrol edebilirsiniz. hatta programı çalıştırıp txt olarak sıcaklık bilgisi tutabiliyor. onu burada paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

kullandıgınız yer de önemli. sogucutu içine bir şey kaçmış olabilir ince bir poşet veya kagıt parçası. bir diğer ihtimal ise sogutucunun gpu veya cpu ile temas eden bölgede gevşeme, boşluk olabilir. bu da aşırı ısınmaya sebep olabilir. NFS most wanted oynarken bile gayet sakin oluyor benim laptopum. masada oluyor laptop. hatta ekran kartına biraz overclock bile yapıyorum.

10 Mesaj
24 Aralık 2012; 14:07:15 

Arkadaşlar kolay gelsin benim bir sorum olacak.
Msi ge 620dx windows 8 64 bit yükledim ama sonrasında sistem boşta iken hiçbirşey yapmadığım halde fanlar deli gibi çalışıyor cpu kullanımı yüzde 30larda virus yada spyware olmaz yeni formatladım bu durumu nasıl çözerim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

669 Mesaj
29 Aralık 2012; 0:39:54 

ben de ssd taktırmak istiyorum fakat kafama takılan bazı şeyler var.

teknik servis ssd yi takmak için 750 gb lık hdd yi çıkarıp onun yerine mi koyuyor? bu şekilde yapıyorsa orjinal windows 7 yi tekrar yüklüyorlar mı? (windows 8 kurup da yollamasınlar sonra) ve de benim yedekleme yapmam gerekir mi yoksa gönderdiğim şekilde alır mıyım cihazımı?

Uzaklaştırılmış
4 Ocak 2013; 20:39:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Ge620dx

Arkadaşlar kolay gelsin benim bir sorum olacak.
Msi ge 620dx windows 8 64 bit yükledim ama sonrasında sistem boşta iken hiçbirşey yapmadığım halde fanlar deli gibi çalışıyor cpu kullanımı yüzde 30larda virus yada spyware olmaz yeni formatladım bu durumu nasıl çözerim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Ne yaptın dostum?

10 Mesaj
12 Ocak 2013; 17:11:00 

quote:

Orijinalden alıntı: .Türko.

Ne yaptın dostum?

Bilmiyorum dostum da şimdi stabil halde o anlık birşeydi sanırım=)

Uzaklaştırılmış
13 Ocak 2013; 0:55:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Ge620dx

Bilmiyorum dostum da şimdi stabil halde o anlık birşeydi sanırım=)

aynen

1058 Mesaj
20 Ocak 2013; 7:28:26 

quote:

Orijinalden alıntı: hasanbahri

benim laptopa plextor 512gb ssd taktım, böyle bir hız yok, açılma süreleri, program yükleme süreleri vs inanılmaz hızlandı sanki 10 sene ileri gitti laptop :) imkanı olan ssd taksın diyorum, bu aleti çok geride tutuyor hdd.

ssd yi kendimiz takarsak garanti disi kalir mi cihaz acaba. bilginiz var miZ siz nasil yaptiniz. tesekkurler

Yok imza mimza

669 Mesaj
20 Ocak 2013; 17:25:39 

quote:

Orijinalden alıntı: hacker_127

ssd yi kendimiz takarsak garanti disi kalir mi cihaz acaba. bilginiz var miZ siz nasil yaptiniz. tesekkurler

ben de merak ediyorum ssd takma prosedürü. garanti dahilinde servis takıyor diye biliyorum ssd ile birlikte gönderdiğinizde. benim de öyle bir şey yapasım var ama şu am bilgisayar 1 senelik. yavaşlamaya başladığı zaman bi süre sonra o zaman düşünülebilir şimdilik zaten canavar gibi

28 Mesaj
22 Ocak 2013; 17:14:05 

quote:

elbette garanti dışı kalır, vidaların biri üstünde beyaz bir sticker var, onu yırttığınız anda garanti dışı kalıyor. ben onu yırtmadan çıkarırım vs derseniz o kadarını bilemem, ben çok takmadım garanti meselesini, yırttım stickerı kendim taktım. çok da memnunum hızdan, ilerde hızlanacağına şimdi hızlansın diye düşündüm.

4196 Mesaj
22 Ocak 2013; 21:14:35 

quote:

Eğer şu ürünü alırsanız ve içine SSD'yi takar yerleştirirseniz garanti gitmez.

çünkü dvd rw sökmek için tek vida çıkarmak yeterli onun üzerinde de etiket yok. böyle bir şey takar ve içine ssd koyarsanız garanti sıkıntısı olmaz. dvd rw üzerinden dış plastiği söküp bu ürüne takarsanız anlaşılmaz bile...

1058 Mesaj
22 Ocak 2013; 21:37:25 

quote:

Eğer şu ürünü alırsanız ve içine SSD'yi takar yerleştirirseniz garanti gitmez.

çünkü dvd rw sökmek için tek vida çıkarmak yeterli onun üzerinde de etiket yok. böyle bir şey takar ve içine ssd koyarsanız garanti sıkıntısı olmaz. dvd rw üzerinden dış plastiği söküp bu ürüne takarsanız anlaşılmaz bile...

gitti garanti maranti kalmadı. hdd kutusu almıştım hdd yi bozdu.

bu cihazı alıp hdd yi dvd rw yerine taktım artık yapcak bir şey yok. win 8 le avutacaz kendimizi. 10 saniyede açılıyo makine .süper.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacker_127 -- 22 Ocak 2013; 21:52:39 >

Yok imza mimza

4196 Mesaj
22 Ocak 2013; 22:55:58 

quote:

gitti garanti maranti kalmadı. hdd kutusu almıştım hdd yi bozdu.

bu cihazı alıp hdd yi dvd rw yerine taktım artık yapcak bir şey yok. win 8 le avutacaz kendimizi. 10 saniyede açılıyo makine .süper.

Ne demek istediğini bi anlasam....

1058 Mesaj
23 Ocak 2013; 2:25:15 

quote:

Ne demek istediğini bi anlasam....

fazla heyecanlı biriyim . hızlı düşünüp kesik kesik yazıyorum ondandır . kusura kalmayın.

forumda bir yerde okumuştum. msi ı aramışlar ssd takmak garantiyi etkilemez gibisinden bir haber almışlar gibisinden bir muhabbet dönmüştü de . o yüzden bir sorayım dedim umut dünyası işte .

belki gitmemiştir garanti diye .

Yok imza mimza

669 Mesaj
23 Ocak 2013; 12:46:59 

quote:

fazla heyecanlı biriyim . hızlı düşünüp kesik kesik yazıyorum ondandır . kusura kalmayın.

forumda bir yerde okumuştum. msi ı aramışlar ssd takmak garantiyi etkilemez gibisinden bir haber almışlar gibisinden bir muhabbet dönmüştü de . o yüzden bir sorayım dedim umut dünyası işte .

belki gitmemiştir garanti diye .

işte nasıl taktığına bağlı olarak gidiyor garanti. anladığım kadarıyla cd writer kısmına takarsan gitmiyor garantisi. ama kasayı açarsan zaten gidiyor. benim merak ettiğim kasayı açınca normal hdd yerine mi takıyoruz ssd yi. yani aletin depolama alanı sadece ssd mi oluyor o zaman dahili olarak?

1058 Mesaj
23 Ocak 2013; 12:57:32 

quote:

işte nasıl taktığına bağlı olarak gidiyor garanti. anladığım kadarıyla cd writer kısmına takarsan gitmiyor garantisi. ama kasayı açarsan zaten gidiyor. benim merak ettiğim kasayı açınca normal hdd yerine mi takıyoruz ssd yi. yani aletin depolama alanı sadece ssd mi oluyor o zaman dahili olarak?

evet hdd yerine takıyoruz . ikinci bir disk yeri yok bu modelde . lenovonun bazı modellerinde varmış. depolama olarak dvd rw yerini kullanmak kalıyor artık .

Yok imza mimza

4196 Mesaj
23 Ocak 2013; 13:20:47 

quote:

evet hdd yerine takıyoruz . ikinci bir disk yeri yok bu modelde . lenovonun bazı modellerinde varmış. depolama olarak dvd rw yerini kullanmak kalıyor artık .

15,6 inç bir laptop için 2 adet HDD yeri çok ütopik olur, hele MSI gibi ince bir kasa için. Lenovo'da olan model 17,3inç olabilir... Beni alakadar etmez.

MSI için konuşuyorum;

2 seçenek var.

1.si laptop altındaki büyük kapağı(ki garanti etiketi var, sökmeniz gerekli altındaki vidayı açabilmek için; garanti gider) sökerek HDD'nin, RAM'in, bir çok parçanın oldugu yere ulaşabilirsiniz. Buradan laptop içindeki HDD'yi söker SSD takarsınız..
Ayrıca DVD-RW söker aparat ile HDD'yi takarsanız; biostan ayarladığınız zaman yine HDD'den işletim sistemi açabilirsiniz.

2. Seçenek ise DVD-RW'i sökerek yerine aparat ile SSD takmaktır. DVD-RW sökmek için 1 tek vida çıkarmak yeterli. Onun oldugu yer de etiketsiz, yani vidayı sökmek için etiket yırtmanız gerekmiyor. Eğer bir sorun olursa DVD-RW'yi takar garantiye yollarsınız bu kadar basit olay...

Biostan ayarlamak suretiyle sistem disk vs diye bir şey yok. 2 adet depolama birimi takarsanız; hangisinden boot olmasını bios'tan ayarlarsınız. Hatta 2 ayrı birime 2 ayrı işletim sistemi yükleyebilrisin.

Benim SSD'lik bir işim olmadığı için şu anda gerek duymadım. Lazım olunca 2. seçenekteki gibi yapacağım...
Ayrıca benim bitmek bilmeyen gıcırdama problemi var tekrar servise yollayacağım. Ayrıca durduk yere, birden, kulaklık çıkışı bozuldu. başka kulaklıklar, driver silip kurmama rağmen kulaklık çıkışının sağ kanalından ses gelmiyor.
Unutmayalım bunlar elektronik cihazlar, hangi marka, model olursa olsun; bir arızası olabilir. Zaten bunun için de adamlar garanti veriyor bize. Ben de etiketi söküp içine takmış olsam belki ses çıkışını kendim parayla yaptırmak zorunda kalacaktım. Gıcırdamaya bi şekilde çözüm bulurdum ama garanti var, garanti haktır onlar tamir etsin

669 Mesaj
23 Ocak 2013; 14:02:04 

quote:

15,6 inç bir laptop için 2 adet HDD yeri çok ütopik olur, hele MSI gibi ince bir kasa için. Lenovo'da olan model 17,3inç olabilir... Beni alakadar etmez.

MSI için konuşuyorum;

2 seçenek var.

1.si laptop altındaki büyük kapağı(ki garanti etiketi var, sökmeniz gerekli altındaki vidayı açabilmek için; garanti gider) sökerek HDD'nin, RAM'in, bir çok parçanın oldugu yere ulaşabilirsiniz. Buradan laptop içindeki HDD'yi söker SSD takarsınız..
Ayrıca DVD-RW söker aparat ile HDD'yi takarsanız; biostan ayarladığınız zaman yine HDD'den işletim sistemi açabilirsiniz.

2. Seçenek ise DVD-RW'i sökerek yerine aparat ile SSD takmaktır. DVD-RW sökmek için 1 tek vida çıkarmak yeterli. Onun oldugu yer de etiketsiz, yani vidayı sökmek için etiket yırtmanız gerekmiyor. Eğer bir sorun olursa DVD-RW'yi takar garantiye yollarsınız bu kadar basit olay...

Biostan ayarlamak suretiyle sistem disk vs diye bir şey yok. 2 adet depolama birimi takarsanız; hangisinden boot olmasını bios'tan ayarlarsınız. Hatta 2 ayrı birime 2 ayrı işletim sistemi yükleyebilrisin.

Benim SSD'lik bir işim olmadığı için şu anda gerek duymadım. Lazım olunca 2. seçenekteki gibi yapacağım...
Ayrıca benim bitmek bilmeyen gıcırdama problemi var tekrar servise yollayacağım. Ayrıca durduk yere, birden, kulaklık çıkışı bozuldu. başka kulaklıklar, driver silip kurmama rağmen kulaklık çıkışının sağ kanalından ses gelmiyor.
Unutmayalım bunlar elektronik cihazlar, hangi marka, model olursa olsun; bir arızası olabilir. Zaten bunun için de adamlar garanti veriyor bize. Ben de etiketi söküp içine takmış olsam belki ses çıkışını kendim parayla yaptırmak zorunda kalacaktım. Gıcırdamaya bi şekilde çözüm bulurdum ama garanti var, garanti haktır onlar tamir etsin

hocam sen servispointe kargoyla mı yolluyorsun notebook u kutusuna koyup? ben hala biraz tereddütlüyüm de aleti kargoyla gönderme konusunda. bir problem çıkar diye tereddüt ediyorum. bir de arızaları bir yere mi yazıp gönderiyorsun yoksa seni arıyorlar mı notebook onlara ulaşınca?

bir de ben sanırım recovery için gerekli dosyaları sildim. ilk günkü haline getiremiyorum yazılımı. yani recovery yapamıyorum. acaba servise göndersem ssd ile birlikte ssd taktıktan sonra windows 7 yerine orjinal windows 8 i ssd ye kurup gönderirler mi?

4196 Mesaj
23 Ocak 2013; 17:50:31 

quote:

hocam sen servispointe kargoyla mı yolluyorsun notebook u kutusuna koyup? ben hala biraz tereddütlüyüm de aleti kargoyla gönderme konusunda. bir problem çıkar diye tereddüt ediyorum. bir de arızaları bir yere mi yazıp gönderiyorsun yoksa seni arıyorlar mı notebook onlara ulaşınca?

bir de ben sanırım recovery için gerekli dosyaları sildim. ilk günkü haline getiremiyorum yazılımı. yani recovery yapamıyorum. acaba servise göndersem ssd ile birlikte ssd taktıktan sonra windows 7 yerine orjinal windows 8 i ssd ye kurup gönderirler mi?

İlk önce servisi arayıp durumu belirtiyorum, eger telefonla yardım ederek çözülecek bir durum değilse; sürat kargo ile alıcı ödemeli gönderebileceğinizi söylüyorlar. ben de çantanın da oldugu büyük kutuyu değil de laptopun oldugu kutuyu gönderiyorum. Sorunları yazıcı çalışıyorsa çıktı alıp laptopun yanına koyuyorum veya elimle yazıyorum; ad soyad, telefon, mail, adres ve sorunlar şeklinde. onlar kargoyu teslim alıp servis sırasına giriyor sanırm. Bilgisayarda gerekli işlemler yapıldıktan sonra kargoya verip gönderiyorlar. Kargo ücreti de yok...

Servis olarak güzel ama benim sevmediğim şey servis raporu yok. Serviste ne yapıldıgını bilmiyorsunuz. Mail atıp sormuştum. Öyle cevap geliyor.
Mantık yürütürseniz orijinal win 8 ile gelme ihtimali tabiki de yok... Para verip win8 almanız gerekiyor...

Ama servise söylenirse altındaki win7 key'i ile SSD'nize recovery'li win7 kurabilirler.

Herşeyden önemlisi SSD taktıracaksanız servis pointi aramanız görüşmeniz gerekir. Elimde ge620dx var. SSD taktırmak istiyorum, garanti etiketi olması sebebiyle servisin mi takması gerekiyor, SSD ve laptopu yollasam servis halleder mi, win7 kurabilirler mi diyebilirsiniz.

Bana sorarsanız windows7'yi kendiniz recovery'siz kurabilirsiniz. Herhangi bir problemde windows7 dvd'si takarak şimdi yükle seçeneği yerine altında yer alan onar seçeneği ile sistemi kurtarabilirsiniz. Recovery HDD'de 10gb boşa yer kaplıyor bence... Benim şu ana kadar hiç ihtiyacım olmadı. win7 ilk dağıtıldıgından beri kullanırım. 1 kere bile çökmedi, anti-virüs programı da kullanmıyorum. Zaten anti-virüs kullanmaya gerek yok. Girdiğin siteler, yaptığın şeyler belli ise, ne oldugu belli olmayan şeyleri indirmediğim sürece bir sıkıntı yok. arada çalışan uygulamaları ve başlangıçta açılan uygulamaları kontrol ediyorum daha şu ana kadar virüs buluşmadı...

669 Mesaj
23 Ocak 2013; 19:52:08 

quote:

İlk önce servisi arayıp durumu belirtiyorum, eger telefonla yardım ederek çözülecek bir durum değilse; sürat kargo ile alıcı ödemeli gönderebileceğinizi söylüyorlar. ben de çantanın da oldugu büyük kutuyu değil de laptopun oldugu kutuyu gönderiyorum. Sorunları yazıcı çalışıyorsa çıktı alıp laptopun yanına koyuyorum veya elimle yazıyorum; ad soyad, telefon, mail, adres ve sorunlar şeklinde. onlar kargoyu teslim alıp servis sırasına giriyor sanırm. Bilgisayarda gerekli işlemler yapıldıktan sonra kargoya verip gönderiyorlar. Kargo ücreti de yok...

Servis olarak güzel ama benim sevmediğim şey servis raporu yok. Serviste ne yapıldıgını bilmiyorsunuz. Mail atıp sormuştum. Öyle cevap geliyor.
Mantık yürütürseniz orijinal win 8 ile gelme ihtimali tabiki de yok... Para verip win8 almanız gerekiyor...

Ama servise söylenirse altındaki win7 key'i ile SSD'nize recovery'li win7 kurabilirler.

Herşeyden önemlisi SSD taktıracaksanız servis pointi aramanız görüşmeniz gerekir. Elimde ge620dx var. SSD taktırmak istiyorum, garanti etiketi olması sebebiyle servisin mi takması gerekiyor, SSD ve laptopu yollasam servis halleder mi, win7 kurabilirler mi diyebilirsiniz.

Bana sorarsanız windows7'yi kendiniz recovery'siz kurabilirsiniz. Herhangi bir problemde windows7 dvd'si takarak şimdi yükle seçeneği yerine altında yer alan onar seçeneği ile sistemi kurtarabilirsiniz. Recovery HDD'de 10gb boşa yer kaplıyor bence... Benim şu ana kadar hiç ihtiyacım olmadı. win7 ilk dağıtıldıgından beri kullanırım. 1 kere bile çökmedi, anti-virüs programı da kullanmıyorum. Zaten anti-virüs kullanmaya gerek yok. Girdiğin siteler, yaptığın şeyler belli ise, ne oldugu belli olmayan şeyleri indirmediğim sürece bir sıkıntı yok. arada çalışan uygulamaları ve başlangıçta açılan uygulamaları kontrol ediyorum daha şu ana kadar virüs buluşmadı...

garantiyle ilgili bilgiler için teşekkürler. kısa zamanda servispoint ile iletişim kurup onlardan da bilgi alacağım gerekli konularda.

elimde hiç windows 7 dvd si yok, bu bahsettiğiniz "onar" işlemi için internetten indirilen windows 7 64 bit iso dosyaları da iş görür mü acaba? ürün anahtarı kısmına bilgisayarım kısmındaki ürün kimliği numarasını yazarak tekrar orjinal windows 7 ye sahip olabilir miyim ? açıkçası bu konular hakkında çok bilgi sahibi olmadan bulaşmak istemiyorum. 10 gb lık recovery bölümünü sildim ama yokluğununda herhangi bir zararı yok bana.

aslında windows u baştan kurup bilgisayara da sadece kutudan çıkan driver diskindeki diriver ve utility leri yüklesem çok şahane olur. böylece gereksiz her şeyden kurtulmuş olurum.

4196 Mesaj
23 Ocak 2013; 20:16:23 

quote:

garantiyle ilgili bilgiler için teşekkürler. kısa zamanda servispoint ile iletişim kurup onlardan da bilgi alacağım gerekli konularda.

elimde hiç windows 7 dvd si yok, bu bahsettiğiniz "onar" işlemi için internetten indirilen windows 7 64 bit iso dosyaları da iş görür mü acaba? ürün anahtarı kısmına bilgisayarım kısmındaki ürün kimliği numarasını yazarak tekrar orjinal windows 7 ye sahip olabilir miyim ? açıkçası bu konular hakkında çok bilgi sahibi olmadan bulaşmak istemiyorum. 10 gb lık recovery bölümünü sildim ama yokluğununda herhangi bir zararı yok bana.

aslında windows u baştan kurup bilgisayara da sadece kutudan çıkan driver diskindeki diriver ve utility leri yüklesem çok şahane olur. böylece gereksiz her şeyden kurtulmuş olurum.

Garanti konusunda tecrübeli oldum iyice. ilk önce gıcırdama sebebiyle yolladım. sonra fare bozuldu onu yolladım. fare için sadece fareyi yolladım. bu hafta bitmeden tekrar laptopu yollayacağım, ayrılmak istemiyorum laptoptan ayrıca garantiye gönderirken fatura gerekiyor. Fatura veya fotokopisi olabilir. Zira bende aldığımda gelen fatura ve 2 kopyasından sadece orijinal fatura kaldı elimde her gönderdiğimde nedense faturam geri gelmiyor, yerine irsaliye faturası geliyor.

Evet elinizde windows 7 home premium 64bit içeren bir dvd olması durumunda onar işlemi yapabilirsiniz. Ben hatta flash belleğimi kullanıyorum. En son kardeşimin laptopuna win8 kurdum. Elimde boş dvd yoktu. hem 20dk da tamamladı çok daha hızlı oluyor dvd'ye göre. Zira dvd'yi hatalı yazmaması için 4x hızında ve yazımdan sonra veri dogrulama yapıyorum. 20dk'yı bulabiliyor sadece dvd'yi yazmak...

Evet elinizde herhangi bir windows 7 dvd'si varsa(tabi içinde home premium yer almalı) key kullanarak, orijinal bir windows kullanabilirsiniz. Güncelleştirmeler filan gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Windowsu baştan kurup nvidia'nın sitesinden son sürüm driver ve "http://www.msi.com/product/nb/GE620DX.html#/?div=Driver&os=Win7%2064" son sürüm driver edinebilirsiniz. DVD'ye gerek duymazsınız. Güncel driver her zaman daha iyidir. Daha performanslı, daha stabil, daha tasarruflu olabilir..

669 Mesaj
23 Ocak 2013; 21:29:47 

quote:

Garanti konusunda tecrübeli oldum iyice. ilk önce gıcırdama sebebiyle yolladım. sonra fare bozuldu onu yolladım. fare için sadece fareyi yolladım. bu hafta bitmeden tekrar laptopu yollayacağım, ayrılmak istemiyorum laptoptan ayrıca garantiye gönderirken fatura gerekiyor. Fatura veya fotokopisi olabilir. Zira bende aldığımda gelen fatura ve 2 kopyasından sadece orijinal fatura kaldı elimde her gönderdiğimde nedense faturam geri gelmiyor, yerine irsaliye faturası geliyor.

Evet elinizde windows 7 home premium 64bit içeren bir dvd olması durumunda onar işlemi yapabilirsiniz. Ben hatta flash belleğimi kullanıyorum. En son kardeşimin laptopuna win8 kurdum. Elimde boş dvd yoktu. hem 20dk da tamamladı çok daha hızlı oluyor dvd'ye göre. Zira dvd'yi hatalı yazmaması için 4x hızında ve yazımdan sonra veri dogrulama yapıyorum. 20dk'yı bulabiliyor sadece dvd'yi yazmak...

Evet elinizde herhangi bir windows 7 dvd'si varsa(tabi içinde home premium yer almalı) key kullanarak, orijinal bir windows kullanabilirsiniz. Güncelleştirmeler filan gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Windowsu baştan kurup nvidia'nın sitesinden son sürüm driver ve "http://www.msi.com/product/nb/GE620DX.html#/?div=Driver&os=Win7%2064" son sürüm driver edinebilirsiniz. DVD'ye gerek duymazsınız. Güncel driver her zaman daha iyidir. Daha performanslı, daha stabil, daha tasarruflu olabilir..

dediğim gibi dvd de yok ama iso dosyası olarak harici harddiskimde var bir windows 7 home premium. yaparsam ordan yüklerim sanırım. şu anda mevcut olan key imi girerek orjinalleştiririm. bir arada garantiyle görüşeceğim bu konuyu. teşekkür ederim tüm cevaplar için.