Şimdi Ara

Her Detayıyla MSI GE620DX Bol FOTO (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
10
Favori
41.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cok oldu ama.. silmem gereken programlar varmı bilgisayarı yavaşlatan programlardan ? birde bu icharger ne işe yarıyor ? Hızlanması için yapmam gereken başka bir şey varmı :?
  • işine yaramıyorsa MSI Easy viewer ve MAGIX program grubunu silebilirsin.

Intel my wifi kullanabildiniz mi ? bir sürü ayar yapmama rağmen bir türlü kullanamadım ben de işe yaramıyor diye denetim masası/program ve özellikler intel pro set/wireless wifi software'e tıklayıp düzenle dedim. modify gelen yerden this feature will not be available seçtim ileri dedim. lazım olursa oradan tekrar girip en üst seçeneği seçmek yeterli.

i-Charger ise usb üzerine takılan ve şarj özelliği olan cihzlar için. misal telefonun usb üzerinden şarj olabiliyor. telefonu bağladıktan sonra i-harger ile ayarlarsanız telefona daha fazla akım gidiyor ve kısa sürede şarj oluyor.

Burn recovery kullanmıyorsanız silebilirsiniz.
  • i5 lisini kullanan var mı?? bu arada diğer kullanıcılar nerede ya? yazan çizen yok kimsenin uğradığıda yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: inistanbul

i5 lisini kullanan var mı?? bu arada diğer kullanıcılar nerede ya? yazan çizen yok kimsenin uğradığıda yok..

Msi taninmadigi icin ve bazilari da yanlis yonlerdikleri icin msi kullanici sayisi az. Insanlar asus deyince kosa kosa alirlar ama msi dediginde o ne derler. Msi ayni kalitede performansta daha ucuz olsa bile.
  • çok güzel ürün
  • 1. gün:http://www.secsende.com/ adresinden MSI GE620DX notebook aldım. Cihaz ertesi gün elime ulaştı. Cihaz FreeDos olduğu için Windows 7 kurmaya çalıştım fakat başaramadım. "Windows dosyaları genişletiliyor %0" bölümünde takılıp kalıyordu. İnternette yaptığım araştırmalarla başka insanların da bu tip bir problemle karşılaştığını gördüm, kimisi 'Bios Update' ederek kurabildiğini söylüyordu. MSI yetkili servisi olan 'Servis Point'i arayarak bu yöntem hakkında bilgi edindim, Bios'u update etmemi önerdiler, MSI'in offical sitesinden uyumlu bios sürümünü indirerek update yapmaya çalıştım fakat, 'uyumsuz Bios sürümü' gibi bir hata veriyordu, ardından yetkili servisi tekrar arayak durumu bildirdim. Cihazı onlara götürmem gerektiğini, bir de onların bakmak istediğini söylediler. Mecidiyeköy'deki servislerine götürdüm, bir de onlar denediler fakat onlar da aynı hatayı aldıklarını söylediler. Donanımsal ya da yazılımsal bir hata olabileğini söylediler. Cihazı servise teslim ettim ve MSI-Amerika'ya rapor göndererek değişim talebinde bulunacaklarını söylediler.

2. gün: Saat farkından dolayı bütün gün Amerikadan raporun gelmesini bekledim. Bu aradahttp://www.secsende.com/ arayarak durumdan haberdar ettim ve bir teknik servis biriminin olduğunu ve problemi bir de onlara anlatmamı istediler. Servis yetkilisine durumu anlattıktan sonra bu sorunu daha önce de defalarca yaşadıklarını ve Windows 7'nin ilk sürümünü yükleyerek denemeyi önerdiler. Bu aşamadan sonra cihazı teslim ettiğim servis point'i arayarak Windows 7'nin ilk sürümünü yüklemelerini önerdim; eğer kuruluma geçerse değişimle felan uğraşmak istemiyordum, zira laptop a acil ihtiyacım vardı. Servis Point'teki arkadaş Win 7'nin ilk sürümünü yüklediğini ve %70'e kadar geldiğini söyledi. Bu esnada saa 17:30 olmuştu ve mesai saati bitmek üzereydi ve laptop'u ertesi gün sabahtan teslim alacağımı söyleyerek kapattım.

3. gün: Bugün sabah erkenden kalkarak Mecidiyeköy'ün yolunu tuttum. Servis Point'ten içeri girdim ve makineyi teslim almak istediğimi söyledim. İçerden bir kişi gelerek Windows kurulumunun tamamlanamadığını ve cihazda kesinlikle yazılımsal veya donanımsal bir sorun olduğunu söyledi. Bu arada Amerika'dan beklediğimiz değişim rapuru da gelmişti. Değişim raporunun çıktısını aldım ve bir nüshasını mailime göndermelerini istedim.

Mailime gelen değişim raporu nüshasınıhttp://www.secsende.com'a gönderdim ve yeni bir cihaz istediğini söyledim. Bu aşamadan sonra cihazı satmak için o bin türlü laf eden kişi cihazı hemen gönderemeyeceklerini, ilk önce distribitörle yazışmalar/raporlaşmalar yapmaları gerektiğini; bu sürecin en az "1 hafta" alabileğini söyledi. Cihazın genel distribiratörü Penta Bilgisayarı arayarak süreci hızlandırmalarını talep etmek istedim fakat mesai saatleri dışında olduğundan telefona cevap veren kimşe olmadı. -Ki benim bu cihaza ihtiyacım şu noktada hayati derecede önemliydi ve bütün işlerim buna bağlıydı.

Şimdi oturmuş, elim kolum bağlı bir şekilde pazartesi gününü bekliyorum. Bakalım neler olacak.

Bilginiz olması açısından, sizlerle bu olayları paylaşmak istedim. Bildiğim bir şey var kihttp://www.secsende.com bu noktada müşteri hizmetleri bakımından inanılmaz ilgilsiz ve vurdum dumaz bir site. Haberiniz olsun..

• Bütün MSI kullanıcılarına merhabalar.
    2 gündür işlerimi yarım bırakıp bu ürünü araştırdım ama i5-2430M işlemcisini alabilirim.Bu ürünle ilgili sıkıntısı olan var mı? Çünkü aynı özellikteki Asus veya lenovo almak istemiyorum marka takıntılığını hiç sevmem ayrıca lenovo da biraz itici geldi sorunlu bir pc gibi duruyor.Bu ürün özellikleri bakımından çok hoşuma gitti.Muhasebeci olduğumdan dolayı office programlarını kullanıyorum.İşim bittikten sonra oyun takılacağımdan dolayı ekran kartı cazip geldi.Masa üstü parçalarından anlarım ama laptoplarda aram iyi değil.Bu sebeple almadan önce müsadelerinizle bir kaç soru sormak istiyorum.

Ekran kartı 128 bit mi 192 bit mi?
    i7 işlemci ile i5 işlemcinin arasında 500 tl lik ne gibi bir fark vardır?İşlemcinin gücünden dolayı daha uzun vadeli mi kullanıma müsaittir?
    Tuş takımı numerik.Tuş takımı kalitesinden kaynaklanan esneme veya buna benzer sorunlar oluyor mu?(Bunu sürekli yazışma ve AS400 programını kullandığımdan dolayı klavyeyi çok kullanıyorum bu sebeple soruyorum)
    Kasa malzemesi plastik mi yoksa alüminyum mu? veya başka bir malzeme mi?
    Şu anda bu ürüle ilgili bir kampanya var mıdır? Yoksa ne zaman olabilir?Tüyo sahibi olan arkadaşlar olabilir :) (bunu da bugün sipariş verebilirim,eğer olma ihtimali varsa biraz bekleyebilirim yoksa dayanamayacağım çünkü ürün çok güzel :D ayrıca bu soru i7 işlemci için de geçerlidir)
    Aklımda olanların bir kısmı bunlardı.Cevabı lütfedecek arkadaşa şimdiden sonsuz teşekkürler.Cevaplara göre gereğini yapacağım.

saygılarımla.

• i5'de Nvidia optimus desteği ve 3D var mıdır? Asusta +Intel GMA gibi bir yazı vardı bu Nvidia optimus desteğimidir bu yazıyı bir de LG A520 de görmüştüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackmourning
    .....

Böyle sebeplerden ötürü toplam tutarda 100tl fazla verdim ve EKSENBİLGİSAYAR'dan aldım. Çünkü değişim raporu ile gittiğinizde anında yenisini ya da başka marka alma hakkınız oluyor.

quote:

Orijinalden alıntı: anarki24

Bütün MSI kullanıcılarına merhabalar.
    2 gündür işlerimi yarım bırakıp bu ürünü araştırdım ama i5-2430M işlemcisini alabilirim.Bu ürünle ilgili sıkıntısı olan var mı? Çünkü aynı özellikteki Asus veya lenovo almak istemiyorum marka takıntılığını hiç sevmem ayrıca lenovo da biraz itici geldi sorunlu bir pc gibi duruyor.Bu ürün özellikleri bakımından çok hoşuma gitti.Muhasebeci olduğumdan dolayı office programlarını kullanıyorum.İşim bittikten sonra oyun takılacağımdan dolayı ekran kartı cazip geldi.Masa üstü parçalarından anlarım ama laptoplarda aram iyi değil.Bu sebeple almadan önce müsadelerinizle bir kaç soru sormak istiyorum.

Ekran kartı 128 bit mi 192 bit mi?
    i7 işlemci ile i5 işlemcinin arasında 500 tl lik ne gibi bir fark vardır?İşlemcinin gücünden dolayı daha uzun vadeli mi kullanıma müsaittir?
    Tuş takımı numerik.Tuş takımı kalitesinden kaynaklanan esneme veya buna benzer sorunlar oluyor mu?(Bunu sürekli yazışma ve AS400 programını kullandığımdan dolayı klavyeyi çok kullanıyorum bu sebeple soruyorum)
    Kasa malzemesi plastik mi yoksa alüminyum mu? veya başka bir malzeme mi?
    Şu anda bu ürüle ilgili bir kampanya var mıdır? Yoksa ne zaman olabilir?Tüyo sahibi olan arkadaşlar olabilir :) (bunu da bugün sipariş verebilirim,eğer olma ihtimali varsa biraz bekleyebilirim yoksa dayanamayacağım çünkü ürün çok güzel :D ayrıca bu soru i7 işlemci için de geçerlidir)
    Aklımda olanların bir kısmı bunlardı.Cevabı lütfedecek arkadaşa şimdiden sonsuz teşekkürler.Cevaplara göre gereğini yapacağım.

saygılarımla.

128bit ekran kartı.

işlemci ile arasında performans olarak fark var ama sizin ne kullanıdığınıza bağlı. Office, internet için kullanacaksanız bence i5 iyidir.
    arta kalan zamanlarda oyun oynayabilirsiniz.
    tuş takımı n53sn'den bile iyi. gayet kullanışlı. kesinlikle esneme yok. tek sorunu end ve home tuşlarının olmaması, foksiyon tuşu ile saglanmış.

klavye ve çevresi(hoparlör kısmı bütün iç kısma bağlı sadece boyası farklı) tek parça alüminyum. ekranın iç kısmı piano black (yani çerçeve), ekranın dışı komple aluminyum. laptopun altı klasik laptoplarda oldugu gibi plastik.

Ekran 3D değil.3d ekran sadece asusta var. o da eski modellerinde ya da 5bin tl'lik modelinde. ama HDMI üzerinden 3d görüntü aktarımı mevcut.

Optimus desteği(yani düşük işlerde onboard oyunlarda gt555m kullanımı) var. Teorik olarak bakınca var. olmaması için bir sebep de yok.

i7 işlemci kullanacak bir uygulama kullanmıyorsanız i5 model iyidir. i7 model yerine aynı fiyata monster Türk markası(clevo orijinal markası) GTX560m ekran kartlı ve ekran kartı ile işlemci farklı soğutuculara sahip msi'dan özellik olarak da iyi. monster'i tavsiye ederim. çünkü bendeki i7 uzun süreli oyunda işlemciden dolayı ekran kartını ısıtıyor fazla oc. yapamıyorum. 845/1100 hızlarına kadar çıktı laptop ama oyun oynarken 800/1050 kullanabiliyorum tek fan oldugu için. işlemci ve GPU tek sogutuyuca ısı boruları ile bağlanmış.

i7 olsun i5 olsun MSI alırsanız pişman olmazsınız.
    http://www.monsternotebook.com.tr/customize/customize.aspx?id=382708&secenek=&secenek2=&adet=1&lang=tr-TR
    sepete ekleyince nakitte 2250TL oluyor. özellik olarak msi i7'den iyi ve sogutma yönünden de.

• arkdaşım ayrıntılı olarak yazışın ve emeğin için ayrıca teşekkür ederim.Monsterı da inceledim özellikleri bakımındam fiyatı manyak .192 bit ekran kartı fena değil iler bir zamanda değiştirilebilir.Tek bir olay var.Kasası plastik galiba :D inanki siparişten döndüm onun yüzünden. :D Burada yeri değil farkındayım ama konu üzerine tavsiye ettiğin için devam ettim.Bu monsterlarda kasa tercihi hep mi plastik?
  • Beyler bi ricam olucak full hd film performansları nedir bunların?
    görüntü bakımından.flaşsız olarak sıfır ışıkta çekebilecek bir arkadaş varsa memnun olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1337-Killa

Beyler bi ricam olucak full hd film performansları nedir bunların?
    görüntü bakımından.flaşsız olarak sıfır ışıkta çekebilecek bir arkadaş varsa memnun olurum

Gayet iyi.

hiçbir takılma vs. yok. olması da zaten abes olur güçlü bir laptopta.

Görüntü kalitesi de çok çok iyi. foto makinem yanımda değil. Ayrıca piyasadaki en iyi full HD panellerden var. n55sf ile karşılaştırma fırsatım olmadı ama n53sn full hd'sinden iyi.
    HD ekranlarla karşılaştırmıyorum bile HD ekranlar çok çok kötü.

@anarki24

Maalesef tek seçenek.
  • Öncelikle ismim Mustafa.Forumda yaptığın açıklamalar için teşekkür ederim.Bu forumda en çok hoşuma giden olay herkesin itinayla birbirine yardımcı olmaya çalışması.Ama bilgi konusuda herkes aynı paralellikte değil. :) Senden istirhamım olacak.Bilen birisi olarak sana sormam gereken bir kaç soru var eğer kabul edersen.!! kolaylık olsun diye msnden de görüşebiliriz.özelden pm atamıyorum telefon aktivasyonum yok.nasıl olur onu da bilmiyorum.

iyi çalışmalar.

MSN : anarki24@hotmail.com
  • http://www.teknoseyir.com/36737/msi-ge620dx-oyun-dizustu-sistemi-testte/

tekno seyir sitesinte bu gün bu dizüstünü incelemişler. güzel bir inceleme emeklerine sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: cecen79

http://www.teknoseyir.com/36737/msi-ge620dx-oyun-dizustu-sistemi-testte/

tekno seyir sitesinte bu gün bu dizüstünü incelemişler. güzel bir inceleme emeklerine sağlık

evet inceleme güzel olmuş. 2 aydır kullandığım cihaz. incelemedeki tasarım konusunda dediklerine katılıyorum. alttaki ışıklar çok kullanışsız üstten bakınca anlamıyorum kafayı eğip bakıyorum, yattığım yerden film izlerken o mavi ışıklar gözümün içine giriyor resmen elimden geldiğince kapıyorum kağıtlarla. Buna karşın performansına dicek birşey yok bazıları havalandırma yetersiz demiş incelemede ben herhangi bir sıkıntı göremedim bence yeterli. inceleme videosundaki tek rahatsız edici durum cihaza çok sert davranıyorlar daha sakin evirip çevirebilir

• O sorunu ben söyledim ve site resmen araklamış. Sogutması yetersiz diyorsa teknoloji ile ilgilenmeyi bırakıp kasaplığa başlasınlar.
  • incelemede ekranını anlata anlata bitiremediler

Klavyenin öyle olması kötü olmuş keşke yukardan aşağı enter ve virgül de onun sol altında olsaymış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hotel California

incelemede ekranını anlata anlata bitiremediler

Klavyenin öyle olması kötü olmuş keşke yukardan aşağı enter ve virgül de onun sol altında olsaymış.

Çünkü aşık olunası güzel bir ekranı var.

Klavyede o tuşlar sorun değil. alışıyorsunuz. Gayet güzel klavye ama end ve home tuşu asıl sorun.
  • Kesin alacağım tek SORUM 434TR İLE 650TR FARKI NEDİR TÜM KONUYU ÜŞENMEDEN LİNKLERİ İNCELEYE İNCELEYE OKUDUM BOYLE BİR İBARE YOK. Fark nedir max1 hafta alıyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alirıza53

Kesin alacağım tek SORUM 434TR İLE 650TR FARKI NEDİR TÜM KONUYU ÜŞENMEDEN LİNKLERİ İNCELEYE İNCELEYE OKUDUM BOYLE BİR İBARE YOK. Fark nedir max1 hafta alıyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bunun yerine msi'ya ya da türkiye ithalatçısına mail atabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.