Şimdi Ara

Nvidia'nın GF110 GPU'lu GeForce GTX 560 Ti modeli 29 Kasım'da geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Uzun süredir merakla beklenen Tegra 3 platformunu geçtiğimiz gün lanse eden Nvidia cephesinde gözler artık yeni nesil ekran kartlarına çevrilmiş durumda. 

Kepler mimarisini temel alan yeni nesil grafik yongalarını 2012'de pazara sunmayı planlayan Nvidia, yaklaşan tatil dönemi ve Noel kutlamalarında artan satışlardan istifade edebilmek adına orta segmente yeni bir model takviyesi yapmaya hazırlanıyor. 

İlk detaylarını bir süre önce verdiğimiz yeni model, Nvidia'nın GeForce GTX 560 ile başlayan model adına sahip üçüncü ekran kartı olacak. 

Hali hazırda GeForce GTX 560 ve GeForce GTX 560 Ti modellerine sahip olan Nvidia, 29 Kasım'da duyurulacağı belirtilen yeni ekran kartını da GeForce GTX 560 Ti adı altında sunabilir. 

Mevcut modellerden farklı olarak GF114 yerine GeForce GTX 570 ve GTX 580 modellerindeki GF110 grafik yongasından güç alan yeni model, 320-bit bellek veri yolu desteği, 448x paralel işlem birimi ve 1280MB GDDR5 bellek kapasitesiyle gelecek. 

GF114 tabanlı GeForce GTX 560 Ti ile kıyaslandığında 210 Watt ile ısıl tasarım gücü 40 Watt daha yüksek olan kartIN 730MHz GPU, 1460MHz paralel işlemci ve 3800MHz bellek saat hızlarında görev yapması bekleniyor. 

Performans olarak GeForce GTX 570'e yakın bir profil çizmesi beklenen GF110 tabanlı yeni GTX 560 Ti modelinin, AMD tarafında 1GB bellekli Radeon HD 6950'nin karşısına konumlandırılması bekleniyor.

• 2 Hafta erken çıksa keşke 2 hafta yüzünden kaçırcaz yeni gtx 560 ti'ı :(
  • hadi bakalım bekleyelim. (:
  • Ben de tam bu kartla ilgili bir haber var mı diye bakmaya girmiştim. :)

Nvidia elinde kalan gf110 gpu'larını değerlendirmek için güzel bir yok bulmuş. Ama adı GTX560 SE olsaydı en azından ne olduğu daha belirgin olurdu.

Buarada Nvidia'nın bugün sunduğu beta sürücünün de haberini araya bir yere sıkıştırsaydınız keşke.
  • yeni nesil ekran kartları öncesi stok eritme çalışmasıda olabilir. orta segmentte çıtayı bu kadar yükselttiğine göre yeni nesil kartlar oldukça iddialı olacak gibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

Ben de tam bu kartla ilgili bir haber var mı diye bakmaya girmiştim. :) Nvidia elinde kalan gf110 gpularını değerlendirmek için güzel bir yok bulmuş. Ama adı GTX560 SE olsaydı en azından ne olduğu daha belirgin olurdu. Buarada Nvidianın bugün sunduğu beta sürücünün de haberini araya bir yere sıkıştırsaydınız keşke.

gtx560 se olsaydı olmazdıçünkü daha önce bu se olayını nvidia defalarca kullandı ve se olan modeller her zaman aynı kartın hep kırpılmış halini temsil etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knnkpln -- 10 Kasım 2011; 22:58:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

Tesla ile ilgili zımbırtıları çıkartılmış GTX 470. 700Mhz gibi bir stok hız ile gelir GTX570 ile 560 Ti arasına girmesi için. OC ile GTX570 ile GTX580 arasına girer rahatlıkla. Bu kadar.

@M@U
    Nvidia bu "SE" takısını genelde "Special Edition" filan sansınlar diye koyuyor. Bu bakımdan GTX570 SE demeleri daha beklenilir bunlardan

Biz bu karta GTX470 v2 desek yeter heralde.
  • eski kartlara her sene olduğu gibi %10-%20 arası fark atacaklar ancak dx11 ve tesesllation tekn. daha büyük sıçrama bekliyorum özellikle nvidiadan
  • Referans gtx570 ula bu yuh yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gtx460 akar :) BF3 ultra da gram kasmıyorsa başka bir şeye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suleymangonca

Referans gtx570 ula bu yuh yani

Yok hocam elde kalmış GTX470 GPUları veya 1 SMsi bozuk 570 GPUları bunlar veya her ikisi de 448 shader var.
  • nvidia aynı kartın 3 farklı versiyonunu çıkarırken ATI kart çıkarmak bi yana olan kartlarda stokta yk.. halinden memnn demek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carloska -- 10 Kasım 2011; 23:58:09 >
  • OEM 560ti lar zaten bu gpu'ya sahipti ancak performansları biraz kısılmıştı.GTX 470 gibi olmaz umarım.
  • Yeni bir 465 vakası gibi bi kart,adını bari 565 falan yapsaydı
  • Nerdeyse gtx570 ile bütün herşeyi aynı birtek model ismi farklı diyebiliriz.

Ha tabi gtx570 ile aynı fiyattan değil ama şuanki gtx560ti fiyatından sürülürse piyasaya (umud ediyorum) peynir ekmek gibi gider bu kartlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

Ben de tam bu kartla ilgili bir haber var mı diye bakmaya girmiştim. :) Nvidia elinde kalan gf110 gpularını değerlendirmek için güzel bir yok bulmuş. Ama adı GTX560 SE olsaydı en azından ne olduğu daha belirgin olurdu. Buarada Nvidianın bugün sunduğu beta sürücünün de haberini araya bir yere sıkıştırsaydınız keşke.

iyi de gtx570' e yakın bir performansı olacak deniliyor nasıl olucak gtx560 second edition olsa olsa gtx570 se olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamblue35 -- 11 Kasım 2011; 3:40:55 >
  • quote:

quote:

Tesla ile ilgili zımbırtıları çıkartılmış GTX 470. 700Mhz gibi bir stok hız ile gelir GTX570 ile 560 Ti arasına girmesi için. OC ile GTX570 ile GTX580 arasına girer rahatlıkla. Bu kadar.

@M@U
    Nvidia bu "SE" takısını genelde "Special Edition" filan sansınlar diye koyuyor. Bu bakımdan GTX570 SE demeleri daha beklenilir bunlardan

Biz bu karta GTX470 v2 desek yeter heralde.

GTX570 SE cidden daha mantıklı. Zaten gf110 gpu'sunu kullanan OEM GTX560'lar mevcut. Hem düz hem de TI modeller var. Şimdi bir tane daha geliyor. Neyse yeni kart görmeyeli uzun zaman olmuştu, 6 aylık sessizlikten sonra en azından bir kart haberi duymak hoş. Gerçi neresi yeni, o da tartışılır.

@beray07

GTX560 TI, HD6950'yi pek geçemiyordu. Genel olarak kafakafaya kartlar. Belki çok ufak farklarla HD6950'nin önde olduğu söylenebilir. Bu kartın yegane amacı, çöpe gidecek gf110 gpu'larını kullanıp zarar etmemek.

Esas soru şu: Bu kartlar GTX570 olabilecek mi?

• alınmayacak kart değil
  • quote:

GF114 tabanlı GeForce GTX 560 Ti ile kıyaslandığında 210 Watt ile ısıl tasarım gücü 40 Watt daha yüksek olan kartIN 730MHz GPU, 1460MHz paralel işlemci ve 3800MHz bellek saat hızlarında görev yapması bekleniyor.

Bunu hiç sevmedim işte
  • bildiğin 570 olmuş bu.yeni yıl öncesi malları bitirme uğraşları bunlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.