Şimdi Ara

Kindle Fire'a yoğun talep; Amazon üretim hacmini arttırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Dünyanın
    en popüler elektronik kitap okuyucusu Kindle ile tüketici elektroniği alanında
    önemli deneyimler kazanan Amazon, 15 Kasım’da satışa sunmaya hazırladığı
    tableti Kindle Fire’a ön satışlarda beklenenden daha yüksek talepten ötürü
    üretimde vites arttırıyor.

Digitimes’ın
    endüstriyel kaynaklarından aldığı bilgilere göre Amazon, 2011’in son çeyreğindeki
    siparişlerini 3,5 milyondan 4 milyona yükseltirken; 2011 yılındaki toplam sevkiyat
    sayısını 5 milyona yükseltti…

7 inçlik IPS ekrana sahip
    olan Kindle Fire, Amazon’un servislerine verdiği destek ve en önemlisi 199
    dolarlık satış fiyatıyla pazardaki birçok tablete göre üstünlük kuruyor…

• Benim anlamadığım şey bu Kindle Fire Android tabanlı mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebrar

Benim anlamadığım şey bu Kindle Fire Android tabanlı mı acaba?

Evet Android tabanlı ama Amazon dokunuşuyla :) Daha sade ve basit bir arayüzü var.
  • space tuşunu da kullansaydınız.
  • türkiyeye gelecek mi acaba?
  • Dediğim gibi android adam oldu amazon ile. Birde güzel teknolojiler getirdiler tek açık bağlantı(persistent connection) üzerinden webte süper hızlı gezinmeyi sağlıyor. harika birşey ama amazon serverları ileride kaldırabilecek mi. gerçi serverlar boşta olduğunu için s3'ü çıkaran şirketten bahsediyoruz:)
  • millet kindle 3g wifi almak istiyorum varmı bildiğiniz 2. el makul bi fiyatana satan
  • önemli olan türkiyedede bu fiyatlara yakın çıkması ki çıkmaz büyük ihtimalle ama amazondan sipariş versek gümrükte kalıcak anca kedinin çiğere baktığı gibi bakıyoz teknolojiye biz
  • Türkiye'de çıkmayacak zaten. Boşuna üzülmeyin
  • şimdi bunda e mürekkep var mı? bir de ışıksız ortamda ekran görülebiliyor mu? buna bağlı olarak bataryası 10 larca saat gidiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: inch

şimdi bunda e mürekkep var mı? bir de ışıksız ortamda ekran görülebiliyor mu? buna bağlı olarak bataryası 10 larca saat gidiyor mu?

Normal ekran kullanıyor. E ink yok.
  • bu alet 2 katı fiyatına gelir, önce vergiler eklenir, sonra ürünü getirecek firma kar koyar, astarı yüzünü geçer. ya da hiç gelmez.
    16 gb iphone 4 iki milyara satılıyor, gerçek fiyatı 600 dolar olan bir ürünü iki katı fiyata satıyorlar.
    apple dan çok para kazanıyor adamlar, apple atıyorum 300 dolara mal etti, 600 satıyor, buraya iki milyara geliyor, neden, aracılar kamerasını mı değiştiriyor,
    malesef teknoloji bize faiş fiyatlarla geliyor, bir ürün kendimize aldığımızda,bir üründe aracılara almak zorundayız,
    teknolojide de bu böyle, araba sektöründe de böyle...
  • 600 lira civarında Türkiye' de satışı olur diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

bu alet 2 katı fiyatına gelir, önce vergiler eklenir, sonra ürünü getirecek firma kar koyar, astarı yüzünü geçer. ya da hiç gelmez.
    16 gb iphone 4 iki milyara satılıyor, gerçek fiyatı 600 dolar olan bir ürünü iki katı fiyata satıyorlar.
    apple dan çok para kazanıyor adamlar, apple atıyorum 300 dolara mal etti, 600 satıyor, buraya iki milyara geliyor, neden, aracılar kamerasını mı değiştiriyor,
    malesef teknoloji bize faiş fiyatlarla geliyor, bir ürün kendimize aldığımızda,bir üründe aracılara almak zorundayız,
    teknolojide de bu böyle, araba sektöründe de böyle...

bir çoğumuz o günlerden, çıkacağı fiyatı tahmin etmişiz
    199dolar= 372 tl
    Türkiye fiyatı 600tl
    ben 2 katı olur demişim az farklı kaçırmışım,
    Abd fiyatı ile Türkiye fiyatı arasında 228 tl arada fark var
    Amazon kindle fire'ı çok düşük bir karla satıyor. Maliyetine yakın bir fiyattan satıyor.
    Ülkemize ise öyle bir fiyat ile geliyor ki, normal satış fiyatının nerdeyse 2 katı. Amazondan çok kar ediyorlar.
    Bu ürünü bu fiyata sakın almayın, tekelci bir düşünce yapısı ile çok yüksek fiyat verilmiş
    Kandırılmak istemiyorsanız, bu ürünü bu fiyata almayın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.