- x
HONDA CİVİC Mİ VW JETTA MI?
80 Cevap14364 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

947 Mesaj
9 Kasım 2011; 21:48:00 

Merhaba honda civic otm. kullanan arkadaşlar bu sıra benda aracımı değiştiriyorum Jetta 1,4 140 DSG Comfortline ile Honda Civic 1,6 otm. Elegance arasında kaldım her iki alacağım araçta 2008-2009 modeller arasında düşünüyorum, fiyatlarıda neredeyse üç aşağı beş yukarı aynı gidiyor hondanın jettaya ne gibi avantajları var jettanın avantajı ilk başta 140 HP ve DSG gibi dursada bazı arkadaşlar bu ikisininde dezavantaj olduğıunu söylüyorlar (yani arıza riski açısından) birde avantaj mı bilmiyorum ama jettanın donanımı daha iyi yağmur sensörleri far sensörleri karar dikiz aynası, bazı güvenlik elemanları müzik sistemi çok iyidi jettada iç malzeme kalitesi v.s. gibi ama tabiki bunlar pratikte çokta önemli olmayan ayrıntılar olabilir bence yol tutuş çok önemli bu hususta honda civic kullanıcılarının yorumlarını merak ediyorum uzun yol performansı vs. gibi. honda civic yere çok yakın duruyor bunun yol tutuş için avantajlı olduğunu düşünüyorum ama süspansiyonlar nasıl işte onu bilemiyorum yumuşak sert orta mı? Zorlandığında arkadan kayma eğilimi çok mu? Birde anladığım kadarıyla otom. sorunsuz onları artık sormuyorum honda olduğu için, birde hondanın avantajı tüp ile uyumlu olabilmesi, evet jetta ile kıyaslarsanız yardımcı olursanız kafamdaki soru işaretlerini yok etmek istiyorum hangisinde karar kılmalıyım objektif yorumlarınıza ihtiyacım var arkadaş bekliyorum samimi cevaplarınızı saygılarımla...

4218 Mesaj
10 Kasım 2011; 12:59:20 

Bahsettiginiz araçların ikisininde standart olduklarını kabul edersek Jetta Civic den daha iyi yol tutan, daha güvenli bir araçtır.
Bunun yanında gerek 140hp lik TSI motoru .. gerekse modern vites kutusu ile Civicden hem daha ekonomik hemde çok daha performanslı bir araçtır.

Civicin, bu model jettaya göre yegane artısı LPG uyumlu olması ve biraz daha az sorun çıkarma potansiyelinin olmasıdır... diğer konularda (konfor, güvenlik, yol tutuş, performans ve benzin kullanımında ekonomi) Jetta daha başarılı bir araç...

HiFi Addict

947 Mesaj
10 Kasım 2011; 16:08:43 

Cevabınız için teşekkür ederim yol tutuş benim için önemli yani astradan sonra (H kasa) beni hayal kırıklığına uğratmamasını beklerim aldığım aracın ve kesinlikle otomatik düşündüğüm için astra h kasalardaki otomatikler dillere destan, ford desen zaten otomatikle alakası yok 100 bg. veriyor otomatikleri (yeni kasalar hariç) işte adam gibi iki seçenek kalıyor vw ve honda bana göre toyota corollalardaki otomatiklerden de memnun değiller kaldıki toyota corollanın tipi facia resmen, kalıyor jetta, golf, honda civic, gibi araçlar vw dsg avantaj mı dezavantaj mı anlamadım ama bunu ancak kullanırsak anlayacağız sanırım, hondanın artısı sorunsuzluğu, jettanın artısı donanım, dsg, motor performansı gibi duruyor. Birde merak ettiğim jetta da 1.4 140 HP ler ile 122 HP ler var her ikisininde yakıt durumları ne alemde acaba alsak bizi 1,6 twinport astaradan sonra acaba yakıt hususunda diyorum hayal kırıklığına uğratırmı? Zira ben astranın yakıtından çok memnundum benzinli kullanmama rağmen hiç tüp kullanmadım bugüne kadar üzmedi beni sakin kullanımda 5,4- 5,5 lt./100 geçmezdi o yüzden bazı yorumlarda 140 HP olan jettaların yakıtının fazla olduğunu okudum buda beni düşünmeye sevkediyor tabiki daha sağlıklı yorumları kullanan arkadaşlardan duymak isterim elbette, lütfen bilen arkadaşlar yorumlarınızı esirgemeyiniz... Saygılar...

4218 Mesaj
10 Kasım 2011; 18:20:30 

quote:

Orijinalden alıntı: alp___

Cevabınız için teşekkür ederim yol tutuş benim için önemli yani astradan sonra (H kasa) beni hayal kırıklığına uğratmamasını beklerim aldığım aracın ve kesinlikle otomatik düşündüğüm için astra h kasalardaki otomatikler dillere destan, ford desen zaten otomatikle alakası yok 100 bg. veriyor otomatikleri (yeni kasalar hariç) işte adam gibi iki seçenek kalıyor vw ve honda bana göre toyota corollalardaki otomatiklerden de memnun değiller kaldıki toyota corollanın tipi facia resmen, kalıyor jetta, golf, honda civic, gibi araçlar vw dsg avantaj mı dezavantaj mı anlamadım ama bunu ancak kullanırsak anlayacağız sanırım, hondanın artısı sorunsuzluğu, jettanın artısı donanım, dsg, motor performansı gibi duruyor. Birde merak ettiğim jetta da 1.4 140 HP ler ile 122 HP ler var her ikisininde yakıt durumları ne alemde acaba alsak bizi 1,6 twinport astaradan sonra acaba yakıt hususunda diyorum hayal kırıklığına uğratırmı? Zira ben astranın yakıtından çok memnundum benzinli kullanmama rağmen hiç tüp kullanmadım bugüne kadar üzmedi beni sakin kullanımda 5,4- 5,5 lt./100 geçmezdi o yüzden bazı yorumlarda 140 HP olan jettaların yakıtının fazla olduğunu okudum buda beni düşünmeye sevkediyor tabiki daha sağlıklı yorumları kullanan arkadaşlardan duymak isterim elbette, lütfen bilen arkadaşlar yorumlarınızı esirgemeyiniz... Saygılar...

Astra dan sonra yol tutuşu konusunda standart bir civic sizi üzebilir diye düşünüyorum. Bu konuda Jetta sizi daha mutlu edecektir.

Tüketim konusunda twinport iile yakaladıgınız rakkam bence muhteşemde öte... o rakkamı nasıl yakladınız bilmiyorum ama DSG li bir jetta 122 veya 140 Twinporttan az yakacaktır... daha fazla vites sayısı, çok daha yüksek tork degerleri ile daha düşük devirde ilerleyebilir.. tüketimi düşürürsünüz (zaten DSG bunu sizin için yapıyor)... ama yani normal, karışık kullanımda5 li yakıt değerleri ancak Dizeller ile yakalabilir diye düşünüyorum

HiFi Addict

1042 Mesaj
12 Kasım 2011; 17:11:44 

Jetta nın yol tutuşu civic den iyi midir?
ehahahahahha :)))

« LG G2 & Sennheiser CX300-II »
« Honda Civic "13 Elegance Eco - Honda PCX "12 »

7153 Mesaj
16 Kasım 2011; 10:12:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Fatih!

+1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiesTorN -- 16 Kasım 2011; 10:18:01 >

173 Mesaj
16 Kasım 2011; 20:18:50 

Arkadaslar gecenlerde kafam atti gidiyim b akiyim dedim su jettaya zannedersem 1.4 tsi manuel vites 50 kusur fiyati vardi disardan beyendim yanliz icine binince nedense sarmadi civic uzay mekigi gibi jetta siradan geldi jetta sehir ici zannedersem 8 litre gibi bi yakit sarfiyati var honda otm 9 lt gibi ozellik ve donanim olarak jetta baya bi onde ama fiyat tasarim gorsellik olarak civic bin basar gibi varsin olmasin farlari karanlikta yanmasin 350 tl ye serviste takiyorlar....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

729 Mesaj
16 Kasım 2011; 20:30:26 

şu andaki civic son zamanlarını yaşıyor kasa değişir bence jetta da iyidir.

MSI Z87-GD65 GAMING / INTEL CORE I5 4670K / MSI 2GB GTX770 GAMING O.C. EDITION / GSKILL RIPJAWSX 12GB CL9 1600 MHZ DDR3 / CREATİVE SOUND BLASTER Z / CORSAIR 128GB FORCE GS + WD 2TB CAVIAR GREEN 64MB / COOLER MASTER HAF 912 750W PLUS / LOGITECH Z906 / SAMSUNG S22A350H / MSI GE70 2OE-265XTR / SONY XPERİA Z2

947 Mesaj
16 Kasım 2011; 22:50:14 

Merhaba arkadaşlar, Jettada aklım kalsada mantığım honda dedi ve Honda civic aldım umarım pişman olmam. Araç 2010 model Elegance otom. Füme renginde sol ön çamurluk ve sol ön kapı iki parça boya var servise götürdüm ekspertiz yaptırdık 20 bin km.de başkaca bir sorunu yok 20 Bin km.de aracı 38 Bin TL ye aldım arkadaşlar. Arkadaşdaki jettada iki parça boyalı ve 2008 model 1,4 TSI 140 DSG 63 Bin kmdeydi ve 37 Bin TL diyordu ikisi arasında kalmıştım bunun km. ve model yılı avantajı olması sebebiyle tercih ettim. Birde tercihimde TSİ ve DSG lerin arıza riskinin Honda dan daha çok olması beni bu tercihe yöneltti diyebilirim. Aksi halde her ne kadar civicin daha çekici ve güzel olsada jettayı tercih edebilirdim çünkü üç kasadır opel astra kullanan biri olarak Almanda devam etmeye son derece kararlıydım taki otomatik vites işin içine girene kadar. Eşim otom. vitesli araç isteyince işler değişti önümde iki seçenek vardı jetta ve civic sonuçtu civic almış olduk. Astra H yi umarım aramam civicten sonra.

Araç hakkında yorum yapacak olursam : Direksiyon tepkileri Astradan daha iyi bu kesin, ancak sürüş olarak astra daha tok bir sürüş karakterine sahipti civic birazdaha bu konuda geri diyebilirim. Birde civicin içinde kullanılan malzeme sanki astra kadar iyi değil bazı yerlerde özellikle belli oluyor ancak koltukları kesinlikle astradan daha konforlu ve kaliteli bu hususta şüphe yok. Yakıt hususunda twinport motor ekonomik bir motordu özellikle uzun yolda ama civicte astrayı pek aratacağa benzemiyor zira uzun yolda hatta astradan bile iyi olduğunu tespit ettim 150 km. bir mesafeyi 110 km. sabit hızla (cc ile) 5,3 ortalama ile tamamladım ki bu rakam astrada 5,4,-,5,5 gibi oluyordu ama 100 km. sabit hızla civic bir miktar daha uzun yolda yakıtta iyi. Araç içi gürültü seviyelerine bakacak olursak astra kesinlikle daha iyi ama şöylede bir ayrıntı var lastik sesi alsada civic içeriye rüzgar sesi kesinlikle almıyor astrada da ben yol sesinden yani lastik sesinden şikayet ettiğimi hiç hatırlamıyorum ama rüzgar sesinden zaman zaman şikayet ediyordum ama aşırı değildi civicte rüzgar sesi duymadım ama yol sesi biraz daha fazlaydı ama abartılacak gibi değil, sadece yağmurlu ve çamurlu bir yolda su sesi ve tıkır tıkır metale değer gibi hissettiren kum çakıl tanelerinin sesini yadırgadım astara da bu seslere aşina değildim. Yol tutuşa gelirsek civic yapı itibariyle hantal bir görünüm sergiliyor astra hb olmanın verdiği avantj ile daha bir çevik yapıya sahipti ama bu civicin kötü olduğunu ortaya koymaz bir kaç sıkı deneme yaptım araç kendini bırakmadı astrada çok atık olmasına rağmen önden zaman zaman kayma yapıyordu zorlayınca arkadan da bırakıyordu aynı yolda (evimin yolu) civici aynı hızlarda denediğimde şaşırtıcı bırakmadı ama çok aşırı güvende vermedi astra bırakıyordu ama güvenli geliyordu bana zira kontrolü çok kolay ele alınıyordu. Yüksek süratlerde civic çok stabil aynı astra gibi 180 km. hız ile gittim (düz ve boş yolda ) denedim müthişti hiç kasmadı ve şaşırtıcı bir şekilde bastığım zaman hala gitme isteğindeydi astra 180 den sonra açıkça kesiliyordu bunu çok bariz hissettim sanırım 105 bg ile 125 bg farkı burada ortaya çıktı.

Son olarak otomatiğine değinecek olursak vites geçişleri sarsıntısız hızlı söylenecek fazla bir söz yok harika bence... Genel olarak memnunum umarım bu memnuniyetim sürekli devam eder diye umuyorum bunu zaman gösterecek... Saygılarımla...

7153 Mesaj
17 Kasım 2011; 10:08:17 

Hayırlı olsun

Aldığınız araçta VSA var değil mi?

149 Mesaj
17 Kasım 2011; 10:52:44 

Hayırlı olsun.Güle güle kazsız belasız günlerde kullanın.

TT

947 Mesaj
17 Kasım 2011; 11:32:26 

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar, aldığım araçta eve VSA var zaten makyajlı kasalarda Elegance ve Premium larda VSA standar diye biliyorum. Birde arkadaşlar honda motorunun tüple çok uyumlu olduğunu duydum ve civarımda taktıranların neredeyse hiç pişman olmadıklarını duyuyorum sürekli, sizce kaliteli bir lpg kiti takılabilir mi gerek var mı? Yıllık 15 ila 20 bin km. arasında yol yaparım genelide ş.dışıdır, şayet taktırırsam hangisini taktırmalıyım prinsin bu hususta lider olduğunu biliyorum hatta onunla yine bir kaç markanında iyi olduğu (Teleflex ti sanırım) söyleniyor siz ne önerirsiniz ne kadar tasarruf sağlar değer mi değmez mi yorumlarınıza ihtiyacım var saygılar...

7153 Mesaj
17 Kasım 2011; 14:03:10 

2009 aldınız yani.. :)

VSA varsa zaten yol tutuş olarak Astra'dan daha iyi olacağı aşikar. Araç yoldan çıksa bile hemen toplar kendini korkmaya gerek yok.

947 Mesaj
17 Kasım 2011; 15:32:24 

2010 model araç... Birde arkadaşlar VSA ile ESP arasında ne gibi farklılıklar var aynı işi gördüğünü biliyorum ama örneğin ESP sadece arka iki tekerleğe müdahale ettiğini biliyorum ESP Plus ile dört tekerleğe birden müdahale ediyor sanırı, peki VSA dört kanallı mı iki kanallı mı? Birde ESP ile aynı çalışma prensibi ile mi çalışıyor. Ben şuana kadar virajlarda VSA yı devreye sokamadım henüz, ama topraklı bir yolda kalkış yaparken (vites manuelde) araç patinaja düştüğü anda ekranda VSA işareti belirdi kayboldu demek VSA aynı zamanda anti patinaj olarakta görev yapıyor ben bunu anladım yani bir nev'i ASR çekiş kontrol sistemi sanırım. Yoksa sadece bu işe mi yarıyor :)))

7153 Mesaj
17 Kasım 2011; 16:09:50 

ESP'nin çeşitleri yok, en azından ben görmedim. Vardıysa bile belki bundan 10-15 sene önce varmıştır 4 tekerleğe birden müdahele ediyor hepsi, buna VSA da dahil.

Bu arada; VSA = ESP, yani sadece adı farklı. ESP teknolojisine her marka kendi uydurduğu bir isim veriyor olay ondan ibaret. Sonuçta hepsinin işlevi aynı...

VSA araçtaki bütün teknolojilerin toplamına verilen isim denilebilir. Buna anti-patinaj, elektronik fren dağılımı, elektronik stabilizasyon programları da dahil.

1185 Mesaj
28 Kasım 2011; 17:45:07 

Öncelikle Hayırlı Olsun iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Civic aldığınız için tebrik ederim gerçekten çok zor bir seçim ikisi arasında kalsam çok zor karar verir ama yinede civic derdim belkide.Civic çok sorunsuz.Araba 6 yılı geçti daha aküsü hala aynı.ikinci defa çalıştırmaya hiç kalkmadım.Geçen gün kaputu açtım çok koyu bir yeşil gördüm.Siyah olunca şarj edilmesi gerekiyor anlamına geliyor.Daha 2 yıl beni götürecek buna eminim.Jetta alsaydınız iç donanım daha zengin olurdu.Civic lerin tek eksisi iç donanım bence.Ama iç donanım beni pek alakadar etmiyor.Civic içeri yol sesi alıyor.Motor sesinde gayet başarılı.Arabanın lastiğini değiştirecek olursanız.Nokian lastiklerini öneririm bu ses konusunda en başarılı lastikler.Yol tutuşuna gelince güven veriyor ama çok güvenli denilecek kadar da değil.

Ayrıca yeni civicler geldi.Bayiye tanıtım için getirmişlerdi.Şans bu ya tam o zaman bende gittim gördüm.Aracın içini biraz değiştirmişler.Ön konsol hiç hoşuma gitmiyordu onu biraz toparlamışlar.3-4 ay sonra satışlara aşlayacaklarını söylediler.Eğer bu araçlar beğenilmezse sizin civic prim yapacaktır.Her yeni jenerasyonda bu oluyor.Aracımı 31.000'ye almıştım 6 sene önce şimdi kasko değeri 28.5 :) civic ikinci el olarakta kazandıracaktır.Şu an aklıma gelen bunlar.
Kazasız belasız kullanırsınız inşallah.

7153 Mesaj
5 Aralık 2011; 0:35:41 

Civic'lerin üstünde orjinal olarak gelen Continental lastikler de bu yol sesi ve yol tutuş konusunda çok etkililer yalnız... yani o kadar kötü lastikler ki, arabayı resmen olması gerekenden daha kötü gösteriyorlar. adam gibi yumuşak, sessiz ve konforlu bir lastik alırsanız aracın karakteri değişiyor.

947 Mesaj
5 Aralık 2011; 21:53:06 

Merhaba, evet içeri dişli asfaltta lastik sesi alıyor ama emin olun çok yüksek süratlere çıkmadıkça motor sesini duymuyorum ve rüzgar sesi yok ben en çok Astrada rüzgar sesinden şikayet ederdim bunda astra kadar değil, ama belkide kullanılan lastiktende olabilir benim Astramda michelin vardı yumuşak bir lastikti, üzerindeki continental lastikler biraz sert sanırım ama şuanda çok iyi durumda lastikler, biter bitmez nokian veya yokohama, michelin lastiklerinin birisiyle değiştireceğim bunlar çok daha yumuşak ve kaliteli lastikler... Yol sesi alıyor doğru ama Astrada da vardı ama sanki bir miktar daha azdı.

Sanırım giderek araca alışıyorum arkadaşlar, geçen gün sattığım Astraya (arkadaşıma satmıştım) bindim hatta özledim getir biraz süreyim dedim araç çok garip geldi bana nasıl desem ön konsolun tasarımından sanırım cama çok yakın geldi farklı hissettim sanki yıllarca kullandığım araç değil gibiydi meğer tıkırtılar ondada çokmuş hiç dikkat etmemiştim oysa... Civic ile yapılan yorumları okuyunca insan her biryerine dikkat kesiliyor yok şuradana tıkırdadı yok buradan yol sesi aldı derken insan araçtan soğuyor inanın tekrar tekrar karşılaştırma fırsatı buldum Astra H ile civic arasında yol tutuş hususunda bir fark göremedim tüm samimiyetimle söylüyorum... Hatta vsa nın varlığınıda düşünürsek virajlarda izine daha sadık kalır diye drüşünüyorum. (Henüz VSA yı devreye sokamadım virajlarda ya bozuk :)) yada ihtiyaç duyacak kadar zorlamadım) Ama şunuda eklemeden geçemeyeceğim Astra H nin iç plastik kalitesi daha kaliteli kapılar vs. yani daha oturaklı duruyor ha birde sacı daha kalın Astranın ve daha tok bir sürüş karakteri sergiliyor bunlarda sanırım aracı biraz daha ağır hissettiriyor her ne kadar civicten hafifte olsa... Sürüş zevki açısından bu hususlar önem arzediyor elbette ama hondanın direksiyonuna geçince çok sportif ve küçük tasarlanmış ele iyi oturan ve muazzam tepkileri olan bir direksiyon ve müthiş tasarlanmış ön konsol ve sarsıntısız geçen bir otomatik vites insana sürüş zevki veriyor yeterince... Şuana kadar o çok şikayet edilen süspansiyondan çukurlara sert düşmesinin haricinde arka amortisörden vs. ses geldiğine şahit olmadım, sadece şikayetim dediğim gibi kapıların yanına konumlandırılmış cam açma kapama düğmelerinin bulunduğu kısım çok basit duruyor ve biraz zayıf yapılmış çekince esniyor oda kalite hissini düşürüyor, neyse bunlarada katlanacağız aracın oturma pozisyonu ve sürüş karakteri hoş gerçekten cezbediyor sürekli insanın kullanası geliyor... İlk etapta bazı sıkıntılar yüzünden araçtan soğumuştum ama nihayetinde giderek alıştım ve alışıyorum...

Saygılar...

576 Mesaj
7 Aralık 2011; 11:54:10 

Güzel soru fakat direk Civic derim. Jetta'lar güzel araba fakat donanımlarıyla beraber çok pahalıya geliyor. Civic ise, daha uygun fiyata, mükemmel özellikler sunuyor.

Fiyat / Performans olarak da Civic. Jetta'ya yanılmıyorsam extra vergi de koydular, fiyatı iyice şişti.

Edit: Bence doğru tercih yaptınız, güle güle kullanın, 1 seneden fazladır Honda Civic kullanıyorum ve Maşallah'ı var, 1 kere bile üzmedi beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucastorn -- 7 Aralık 2011; 11:59:34 >

310 Mesaj
17 Aralık 2011; 17:25:02 

JETTA NIN MI YOL TUTUŞU GÜZEL YOKUŞLARDA O BEYGİRE RAHMEN NASIL HANTAL ZORLANIYOR İKİSİNİDE KULLANMIŞ OLARAK KESİNLİKLE CİVİC DİYORUM ŞEKLİ KALİTESİ MOTORU YETTİYUOR LPG UYUMU GÜZEL YOLTUTUŞU JETTADAN DAHA GÜZEL VE DAHA KONFORLU BİR ARAÇ AMA JETTADA ALINABİLİR UYGUN FİYATTAYSA

1063 Mesaj
24 Aralık 2011; 20:56:52 

Her horoz kendi çöplüğünde öter sözünden hareketle bu konunun burada açılması daha baştan sonucu belli olan bir futbol müsabakası gibi olmuş.

Sanırım konuyu burada açması da arkadaşın gönlünde birinci öncelikli Civic olduğunun ve duymak istediği cevapları görmek istediğinin bir yansıması olmuş.

Not: Bir haftalık bir konuyu hortlatmış olduk belki ama başlığı görünce de kendimi tutamadım yazdım. Saygılar.

Opel Astra Elegance NB 2001
Hyundai İ30 Elite Benzinli/Manuel 2012

947 Mesaj
25 Aralık 2011; 2:55:34 

quote:

Orijinalden alıntı: engineer97s

Her horoz kendi çöplüğünde öter sözünden hareketle bu konunun burada açılması daha baştan sonucu belli olan bir futbol müsabakası gibi olmuş.

Sanırım konuyu burada açması da arkadaşın gönlünde birinci öncelikli Civic olduğunun ve duymak istediği cevapları görmek istediğinin bir yansıması olmuş.

Not: Bir haftalık bir konuyu hortlatmış olduk belki ama başlığı görünce de kendimi tutamadım yazdım. Saygılar.

Dostum konuyu açan benim ve emin ol senin kadar ön yargılı değilim şimdi verdiğim linklere bakarsan bu iki aracı nerelerde sormuşum sende iyi anlarsın hatta başlığın birini araç tercih kıyaslama bölümünde direk "JETTA 1,4 TSİ DSG" diye açtım, peki sen hangi çöplükte ötüyorsun demezler mi şimdi sana, niye bu kadar ön yargılı davranıyorsun,

Bu link direk JEtta 1,4 TSİ DSG diye açılmış linktir, araç tercih kıyaslama başlığında

http://forum.donanimhab...mpage_1/f_/key_//tm.htm

Bu link Jetta başlığı içinde sorulmuştur ve arkadaşlar cevap vermişlerdir iyi bak ortalarda benim mesajlarım var

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#54325717

Burada da en sondan dördüncü mesaj hondanın şanzuman sorunu hakkında olan bir başlık

Yani buralara bakarsanız duymak istediğimiz değil gerçeği ve doğruyu bulmaya çalıştığımız aşikardır. Bu araştırmalarım neticesinde de sağolsunlar arkadaşlar çok yadımcı oldular donanımhaber formuda bu yüzden çok seviyorum yanlış yapmanızı engelliyor, eğer jetta tsi dsg alsaydım (konuyu açtığımda sorduğum araç) meğer mekatronik arızası varmış ben ilk defa bu formda duyup olayın üzerine gittikten sonra durumu tespit ettim ve olası 5000 TL masraf cebimde kaldı, bunada en çok jetta kulübü başlığındaki sevgili dostum @emrckr79 sebep olmuştur kendi aracınında aynı olduğunu ve mekatronik arızası sebebiyle garantiden değiştirdiklerini ve birçok DSG şanzımanlı araçlarda bu tip sorunun olabileceğinden bahsetmiş ve bir aranda olaya başka açıdan bakmama sebep olmuştur. Anlattıklarıyla konuyu yeniden değerlendirdim tam almak üzere olduğum Jettanın mekatronik arızalı olduğunu tespit ettim ve çok sağolsun arkadaşımız bize yardımcı oldu. Konu başlıklarına dikkat et hiçte senin düşündüğün gibi değil ben tam tersi jetta hakkında iyi şeyler duyup onu almak istiyordum, honda başlığında daha sonradan açtım, buradaki arkadaşlarda çok yardımcı oldular sağolsunlar fikrimi netleştirdim ve sorunlu jetta yerine sorunsuz civic tercih ettim şuanda bir sıkıntı yok donanımhaber sağolsun, bir çok şeyi öğrendik sizde sanırım ön yargılı olmamayı en azından bu hususta öğrenmiş oldunuz. Halada çıkıp yok ben şöyle dedim böyle dedim diyeceksiniz eminim ama herşey yukarıda siz siz olun bilip bilmeden konuşmayın önce bilin sonra yazın ki mahçup olmayasınız ve size tavsiyem opel çöplüğünde ötmeniz dileğidir nede olsa burası artık bizim çöplük oluyor senin tabirinle...

Saygılar...

310 Mesaj
25 Aralık 2011; 3:14:13 

EN DOĞRU TERCİHİ YAPMSSIN BEN HİÇ DÜŞÜNMEDEN CİVİC DERDİM JETTA SORUNLU ARAÇ BANA GÖRE AMA BÜTÜN JAPON ARAÇ MOTORLARI ÇOK SAĞLAM OLUOR HONDA VE TOYOTA ÖZELLİKLE ALLAH KAZASIZ BELSAIZ KULLANMAK NASİP ETSİN DARISI BENİM BAŞIMA :)

144 Mesaj
25 Aralık 2011; 12:46:18 

Benim 2010 elegance civic im vardı,
2011 jetta dizel comfortline ım var dsg li ,

Kesinlikle jetta dsg ile hondanın otomatik vitesinden cok daha iyi,
civic de bagaj yok, jetta nın bagajı daha geniş.
civci in yolcular için daha konforlu olduğunu ailem söylüyor.

arkası tak tak vuruyordu :( sanırım kronik bir problemmiş.
Civic i yakıt tüketimi yüzünden satmak zorunda kalmıştım :(
1 depo ile 350 km yapabiliyordum :( bu sebeple 9800 km de satmıştım .
ve zarar etmiştim
şu an ki görüşüm;
mevcut güncel jetta civic den cok daha başarılı ve sağlam duruyor.

Güncel = Mondeo 2012 1,6tdci Titanyum - (Renault Fluence 2011)
Eski araçlar, 2011 civic elegance , 2011 jetta comfortline,
2008 linea, 2006 punto, 2012 peugeot partner tepe, 2010 peugeot bipper, 2008 407, 2008 bmw x3

1063 Mesaj
25 Aralık 2011; 18:21:44 

quote:

Dostum konuyu açan benim ve emin ol senin kadar ön yargılı değilim şimdi verdiğim linklere bakarsan bu iki aracı nerelerde sormuşum sende iyi anlarsın hatta başlığın birini araç tercih kıyaslama bölümünde direk "JETTA 1,4 TSİ DSG" diye açtım, peki sen hangi çöplükte ötüyorsun demezler mi şimdi sana, niye bu kadar ön yargılı davranıyorsun,

Bu link direk JEtta 1,4 TSİ DSG diye açılmış linktir, araç tercih kıyaslama başlığında

Bu link Jetta başlığı içinde sorulmuştur ve arkadaşlar cevap vermişlerdir iyi bak ortalarda benim mesajlarım var

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#54325717

Burada da en sondan dördüncü mesaj hondanın şanzuman sorunu hakkında olan bir başlık

Yani buralara bakarsanız duymak istediğimiz değil gerçeği ve doğruyu bulmaya çalıştığımız aşikardır. Bu araştırmalarım neticesinde de sağolsunlar arkadaşlar çok yadımcı oldular donanımhaber formuda bu yüzden çok seviyorum yanlış yapmanızı engelliyor, eğer jetta tsi dsg alsaydım (konuyu açtığımda sorduğum araç) meğer mekatronik arızası varmış ben ilk defa bu formda duyup olayın üzerine gittikten sonra durumu tespit ettim ve olası 5000 TL masraf cebimde kaldı, bunada en çok jetta kulübü başlığındaki sevgili dostum @emrckr79 sebep olmuştur kendi aracınında aynı olduğunu ve mekatronik arızası sebebiyle garantiden değiştirdiklerini ve birçok DSG şanzımanlı araçlarda bu tip sorunun olabileceğinden bahsetmiş ve bir aranda olaya başka açıdan bakmama sebep olmuştur. Anlattıklarıyla konuyu yeniden değerlendirdim tam almak üzere olduğum Jettanın mekatronik arızalı olduğunu tespit ettim ve çok sağolsun arkadaşımız bize yardımcı oldu. Konu başlıklarına dikkat et hiçte senin düşündüğün gibi değil ben tam tersi jetta hakkında iyi şeyler duyup onu almak istiyordum, honda başlığında daha sonradan açtım, buradaki arkadaşlarda çok yardımcı oldular sağolsunlar fikrimi netleştirdim ve sorunlu jetta yerine sorunsuz civic tercih ettim şuanda bir sıkıntı yok donanımhaber sağolsun, bir çok şeyi öğrendik sizde sanırım ön yargılı olmamayı en azından bu hususta öğrenmiş oldunuz. Halada çıkıp yok ben şöyle dedim böyle dedim diyeceksiniz eminim ama herşey yukarıda siz siz olun bilip bilmeden konuşmayın önce bilin sonra yazın ki mahçup olmayasınız ve size tavsiyem opel çöplüğünde ötmeniz dileğidir nede olsa burası artık bizim çöplük oluyor senin tabirinle...

Saygılar...

Dostum mesajıma alınmışsın gibi bir hal var ama nedendir anlayamadım!
Yazım biraz nükteli idi kabul ama herhangi bir eleştiri vs. yoktu inan, bir saptamam hariç; gönlünde ne olursa olsun Honda sevgisi var gibi görünüyor. Ve bu sevgiyi senin eleştiri gibi algılaman ya hiç espiriden anlamadığını yada çok tepkisel olduğunu gösteriyor. Her neyse konuyu fazla uzatmaya gerek yok sanırım.

Son olarak, konuyu burada (Civic bölümünde) açmak yerine "otomobil genel" bölümünde açsaydın daha tarafsız bir yorum alırdın (tabi bu tarafsızlık en doğru seçim yapman için doğru öneriler anlamına da gelmeyebilir!) .

Unutmadan, benim imzama bakıp bir yorum yapma gereği duymuşsun. O imzam 4 yıl önce aldığım geçen yaz sattığım arabaya ait: yani 4 yıl önce çok daha aktif şekilde kullandığım forumda yazdığım ve şimdi üşenip de silmediğim/değiştirmediğim bir anı kendisi. Yoksa opel fanatiği falan değilim.

Saygılar...

Opel Astra Elegance NB 2001
Hyundai İ30 Elite Benzinli/Manuel 2012

318 Mesaj
10 Ocak 2012; 12:09:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Fatih!

+2

Honda Civic HB 1.8 i-Vtec i-Shift
http://www.info-akademi.com/

2144 Mesaj
10 Ocak 2012; 18:09:11 

quote:

Orijinalden alıntı: hakansol

Benim 2010 elegance civic im vardı,
2011 jetta dizel comfortline ım var dsg li ,

Kesinlikle jetta dsg ile hondanın otomatik vitesinden cok daha iyi,
civic de bagaj yok, jetta nın bagajı daha geniş.
civci in yolcular için daha konforlu olduğunu ailem söylüyor.

arkası tak tak vuruyordu :( sanırım kronik bir problemmiş.
Civic i yakıt tüketimi yüzünden satmak zorunda kalmıştım :(
1 depo ile 350 km yapabiliyordum :( bu sebeple 9800 km de satmıştım .
ve zarar etmiştim
şu an ki görüşüm;
mevcut güncel jetta civic den cok daha başarılı ve sağlam duruyor.

dizel ve benzinli bir aracı yakıtta kıyaslamak :D

Referans listemhttp://forum.donanimhaber.com/m_76718336/f_//tm.htm http://forum.donanimhaber.com/m_76718336/f_//tm.htmReferans listem PANASONİC 42ST50 2000 HZ Neoplazma \ HP ENVY14 i7 \ MacBook Pro i5 4 gb ram 750 gb hdd /Canon mark 2 \ İpad 2 WİFİ \ \ ps3 320 gb \ WD MY BOOK LİVE 1 TB \ Note 2 3100 mah Selvi Photography Arkadaşlar elimden geleni yaptığım bir sayfadır nacizane sayfama katılırsanız memnun olurum

218 Mesaj
10 Ocak 2012; 18:21:23 

Yeni kasa cıvıc ı gördükten sonra bu sorunun cevabı çok açık,cıvıc tam anlamıyla fiyasko bana göre .

2144 Mesaj
10 Ocak 2012; 18:26:27 

quote:

Orijinalden alıntı: unknownlover

Yeni kasa cıvıc ı gördükten sonra bu sorunun cevabı çok açık,cıvıc tam anlamıyla fiyasko bana göre .

Hemen honda yi arayip uretimi durdurmalarini soyluyorum

Referans listemhttp://forum.donanimhaber.com/m_76718336/f_//tm.htm http://forum.donanimhaber.com/m_76718336/f_//tm.htmReferans listem PANASONİC 42ST50 2000 HZ Neoplazma \ HP ENVY14 i7 \ MacBook Pro i5 4 gb ram 750 gb hdd /Canon mark 2 \ İpad 2 WİFİ \ \ ps3 320 gb \ WD MY BOOK LİVE 1 TB \ Note 2 3100 mah Selvi Photography Arkadaşlar elimden geleni yaptığım bir sayfadır nacizane sayfama katılırsanız memnun olurum

4218 Mesaj
11 Ocak 2012; 0:08:44 

evet arkadaşlar.. ESP siz bir Jetta, VSA sız bir Civic den iyi yol tutar.. ikisininde ESP ve VSA halini kullandım ama kastırmadım .. o yüzden objektif yorum yapaıyorum.. vtec2 yi 2 yıl kullandım .. aldıgım ilk günden beri standart halinin yol tutuşuna güvenemedim.. 2007-2012 civic lerde de durumbiraz daha iyiydi.. ama 2008 bir jetta.. ESP si bile olmadan bir kaç gömlek daha iyi yol tutuyor.. objektif olalım lütfen.. bunu Honda fanatiği, kendi aracı yapılı bir Civic olan şirket şöförümüz bile söylüyor (şirket aracı 2008 Jetta 1.6)

gerci fd6 ya göre TSI bir Jettaya hantal denmesi ap ayrı bir konu ... neyse.. polemik yapmayalım ..

HiFi Addict

279 Mesaj
11 Ocak 2012; 10:56:42 

quote:

Orijinalden alıntı: atoprak

evet arkadaşlar.. ESP siz bir Jetta, VSA sız bir Civic den iyi yol tutar.. ikisininde ESP ve VSA halini kullandım ama kastırmadım .. o yüzden objektif yorum yapaıyorum..

Bu objektif bir yorum yapıyorum mu yoksa yapamıyorum mu demek... tam anlayamadım.

2004 Opel Astra Classic 1.6 Comfort

4218 Mesaj
11 Ocak 2012; 13:40:16 

quote:

Orijinalden alıntı: cafercan2633

Bu objektif bir yorum yapıyorum mu yoksa yapamıyorum mu demek... tam anlayamadım.

ESP li ve VSA lı Jetta ve Civic arasında objectif yorum yapamıyorum..
ESP siz ve VSA sız araçlar arasında objektif bir yorum yapabiliyorum

HiFi Addict

10235 Mesaj
11 Ocak 2012; 17:03:34 

quote:

Orijinalden alıntı: teksalih

Hemen honda yi arayip uretimi durdurmalarini soyluyorum

bende söyleyeyim bari

凯末尔•阿克苏耶克

1807 Mesaj
11 Ocak 2012; 17:12:11 

Japon honda bazı kalemlerde üstünlük sağlar ona karşı alman vw'de ama tercihim honda olurdu daha hoş ve değişik bir tarzı ve ikiside sağlam araçlar ama honda bana daha güven veriyor

947 Mesaj
13 Ocak 2012; 22:02:32 

Arkadaşlar karşılaştırma bir noktada yanlış anlaşılmış ki bazı arkadaşlar yeni kasa jetta ile 2007-2012 civicleri karşılaştırmış benim konu açılırken sorduğum jetta 1 ile civic 2007-2012 sanırım civic 8 di, ve araçlar civicte 1,6 otom. elegance, jettada 1,4 TSİ 140 bg. DSG Comforline dı, iki aracıda almadan evvel epey karşılaştırma imkanım oldu jetta kesin daha tok bir araçtı, daha donanımlıydı, honda tasarım olarak çok daha güzel sorunsuz garantili lpg uyumu olan bir otomobildi, ben özellikle otomatik tercih ettiğim için öncelikle tercihim jettanın DSG siydi çift kavramalı tsi 140 bg DSG süper duruyor kağıt üzerinde, performans yakıt tüketimi ikinci el kalite hepsi vardı araçta ve kesin tercih sebebimdi ama araçları iyice araştırmaya başladıktan sonra jettanın özellikle DSG şanzımanla ilgili bitmek tükenmek bilmeyen sorunların olduğu mektronik arızasının özellikle bu bahse konu araçta bolca yaşandığı hatta yorum yapan arkadaşlardan bile değiştiren olmuş sağolsunlar bilgilendirdiler ve bununda maliyeti 6000 TL civarında olduğunu tespit ettim. Baktığım jettaların hemen hepsi 60 000 km. civarındaydı 6 ileri DSG şanzımandı, özellikle ilgilendiğim bir jetta vardı ki 64000 km.de neredeyse almıştım iki üç kere test sürüşü yaptım aracın şanzımanında bir sorun olduğunu anlamadım ilk başta zira dsg ile ilgili net bir bilgim yoktu ama formda ikinci viteste olan bir silkelemeden ve kaçırmadan bahsediliyordu bende bir kaç denemeden sonra bunu tespit ettim iyice araştırdığımda araçta mekatronik arızası olduğunu ve sahibinin alelacele satmaya çalıştığını anlamıştım. Hatta satanı birde tanıyordum yani düşünün artık... 2008 model comfortline tsi 140bg. dsg siyah jettaya ilk başta38000 isterken 34 binlere kadar inmişti. Yani burada jettanın sorunsuzluğundan bahsedilemezdi kesinlikle potansiyel arıza riski vardı ve direk elenmek zorundaydı, zira ikinci ellerinde garanti yok ve çoğu kullanıcıda garanti yok diye özel servislerde hatta sanayilerde bakımlarını yaptırıyorlarmış ve vw nin iyi niyet garantisine daha girmeyecek araçlar çoğu, bundada servislerin aşırı derecede pahalı bakım yapmasını gösterebiliriz şahsın birtanesi 200-300 TL ye sanayide bakımını yaptırdığını vw servisine gitse 500-600 TL hatta duruma göre 800 - 900 TL civarı bakım parası ödeyeceğini belirtmişti ve o yüzden sanayide kendi ustasına yaptırıyormuş vs. vs. baktığım hemen hemen tüm jettalar garanti kapsamı dışında olduğu için özel servis bakımlıydı. Ayrıca bu araştırmalar sırasında TSİ nin özellikle 140 bg. motorundanda ağzı yananlar olmuş bunuda bizzat vw ustasından dinledim yani ben araca muhtemelen 50 bin 60 bin km. bineceğim 120 binde aracı satarken (jetta) potansiyel arıza riskli bir araç (hatta belkide turbosunu ve mekatroniğini değiştirmiş olabilirdim) olduğu için ikinci elde çok değer kaybedecek müşteri bulmakta çok zorlanacaktım ki tüm bu anlattığım nedenlerden ötürü jettadan vazgeçtim çok istememe rağmen.
Hondaya gelecek olursak civic sorunsuz motor, sorunsuz otomatik şanzıman, eksik donanım, harika tasarım, ama bunların yanında 140 bg. jettaya göre daha hantal, ş.içi daha çok tüketen, bir araç olarak aldım 2010 modelini, şimdilik bir sorun yok umarım olmazda garanti kapsamında, yakında lpg taktıracağım hondanın brc anlaşmasından, araç uzun yolda çok güzel gidiyor bastığınız zaman zorlanmadan 200 km. hızlara çıkıyor zaten ben yarış yapan bir insan değilim bir kaç sefer denemek için çevre yolunda bastım gayet güzel hızlanıyor, uzun yolda yakıt gerçekten çok iyi 100 km. sabit hızla giderken 2000 devirde gidiyor araç ve adetada kokluyor 5,0 -5,3 arasında yakıt tüketimi oluyor uzun yolda, eğer 90 km. hıza sabıtlerseniz bu oran dahada düşüyor birde kış şartları ve araçta dört adet kar lastiği takılı, ama şehir içinde tabiki araç maalesef yakıyor bunada diyecek birşeyim yok... Aracın dişli asfaltta lastik uğultusunu herkes bahsediyor gerçekten bir sorun bu durum daha önceki astraH aracımla kıyasladığımzda daha fazla lastik uğultusu var, aracın yol tutuşu hakkında çok yorum yapılıyor ama inanın astra h den kötü değil araç özellikle yüksek süratlerde yere yakın olması nedeniyle çok düzgün çizgisinde ilerliyor ve güven veriyor. Virajlı yollarda da araç arkadan bırakmıyor aynı yolda astra aracım inanın bırakıyordu bunu çok rahat söyleyebilirim ama astrada bırakıyordu ama bir direksiyon hareketiyle kendine geliyordu araç ve çok güven veriyordu civicin ondan aşağı kalır yanına rastlamadım gerçekten çizgisine sadık bir araç, aracın yere yakın olmasıda bu durumu dahada destekliyor. Jettayı çok aman aman yol tutuş hususunda test etmedim o yüzden çok birşey diyemeyeceğim ama astra H sınıfında yol tutuşta referans araçlardan birtanesi olduğu için çok rahat civicin yol tutuşunun bu kıyasla iyi olduğunu iddia ederim, araç virajlı yollarda çizgisine çok sadık... Sonuç civic aldık memnunuz birde lpg taktırırsam garantili olarak tadından yenmeyecek tasarımını oldum olası beğenirdim zaten araç hala yolda giderken kendisine baktırıyor...

Yorumları okuyunca bir açıklama yapmak zarureti hissettim saygılarımla...

52 Mesaj
14 Ocak 2012; 2:24:27 

jetta derim gercekten oturaklı ve güvenli bir araç

2012 Volkswagen Jetta 1.4 TSI Manuel

144 Mesaj
9 Şubat 2012; 15:05:27 

quote:

Orijinalden alıntı: teksalih

dizel ve benzinli bir aracı yakıtta kıyaslamak :D

Güncel = Mondeo 2012 1,6tdci Titanyum - (Renault Fluence 2011)
Eski araçlar, 2011 civic elegance , 2011 jetta comfortline,
2008 linea, 2006 punto, 2012 peugeot partner tepe, 2010 peugeot bipper, 2008 407, 2008 bmw x3

310 Mesaj
9 Şubat 2012; 15:54:31 

arkadaşlar jettamı güvenli bi araç şaka mı ? jettadaki motorları herkez biliyor tsi saçmalığını bozuldummu uğraşıp duruyorsunuz babamn arabası jettaydı sattı 0 almıştı jetta tsi sattı daha 1200kmdeyken arızalar başlamıştı ve servis yapamıyordu anlamıyordu çalışma prensipini ama suanda acord var honda sorunsuz ve süper bir yakıt+yoltuutşu resmen muhteşem bi araba bnce sorusnsuzluk da honda bir numara

10235 Mesaj
9 Şubat 2012; 17:19:34 

ağırlıklı olarak toyota kullanıyordum, 2008 de civic aldım ve bir daha ayrılamadım, çok güzel bir araç
bir arkadaşımın küçük bir rahatsızlığı nedeniyle arabasını kullanamaması sonucu onun jettasıyla şöförlüğünü yapmıştım
Jetta sağlam, ağır araba, kaportası olsun boyası falan olsun honda gibi "çıtkırıldım" değil; ekonomi olarak zaten sanırım daha az yakan yok
ama sürüş zevki, çekişi yol tutuşu vs vs hepsi dandik
donanım desen hikaye
jettadan inip kendi arabama bindiğimde uçağa binmiş gibi oluyordum

birde hondada estetik var, albeni var, jetta dediğin kaba saba alaman hanzosu

凯末尔•阿克苏耶克

947 Mesaj
8 Mart 2012; 0:28:00 

Arkadaşlar Honda Civic aracımı sattım 2010 model 1,6 otomatik elegance... Yol sesi ve sert süspansiyonu içinden gelen çatırtı çuturtu vs. soğuttu beni araçtan gerçekten çok yol sesi alıyordu ama inanın sattığıma da çok üzüldüm sürüş zevki çok iyidi şimdi onu aratmayacak bir araç arıyorum jettaya da bakıyorum astrayada ama aklımda hep honda da kalacak buda bir gerçek ama şu araçları biraz daha sessiz ve biraz daha kaliteli malzemelerden üretilseymiş keşke... Daha başka detaylarda var ama neyse işte durum bu şekilde tavsiye edebileceğiniz araçlar nelerdir tavsiyelerinize ihtiyacım var saygılarımla...

1633 Mesaj
8 Mart 2012; 18:08:02 

quote:

Arkadaşlar Honda Civic aracımı sattım 2010 model 1,6 otomatik elegance... Yol sesi ve sert süspansiyonu içinden gelen çatırtı çuturtu vs. soğuttu beni araçtan gerçekten çok yol sesi alıyordu ama inanın sattığıma da çok üzüldüm sürüş zevki çok iyidi şimdi onu aratmayacak bir araç arıyorum jettaya da bakıyorum astrayada ama aklımda hep honda da kalacak buda bir gerçek ama şu araçları biraz daha sessiz ve biraz daha kaliteli malzemelerden üretilseymiş keşke... Daha başka detaylarda var ama neyse işte durum bu şekilde tavsiye edebileceğiniz araçlar nelerdir tavsiyelerinize ihtiyacım var saygılarımla...

Son kasa Civic te bu dediğiniz olumsuzluklardan bahseden kimse yok.Yeni kasa Civicte düşünebilirsiniz.Hem ucuz hem Civic.

2010 Civic Elegance OV Next 525 // LG 47LW450U // Lumia 925

***İnsanlar dünyada uykudadırlar,Ölünce uyanırlar!!!

947 Mesaj
9 Mart 2012; 0:06:42 

Yeni kasa civic ön taraftan çok güzel ama arka taraftan hoşuma gitmedi ama yinede bu bir tercih sebebi olmamalı, plazada incelemeye gittiğimde iç tasarımının orantısız olduğu hususu beni rahatsız etti içine oturduğunuzda bir bütünlük yok ön konsol bir önceki kasadan sanki daha geriye gitmiş ve kullanılan malzemedeki kalite hissi düşmüş ama donanım olarak çok üst düzeye çıkartılmış C segmentini düşündüğümüzde, sanırım fiyatını makul tutabilmek için kaliteden ödün vermişe benziyor Honda, ama yinede motor şanzuman aynı bunların aynı olmasıda bence eksi değil bilakis artı özelliklerdir zira çok uyumlu motor ve şanzumanı var civiclerin...

Benim şahsi düşüncem otomatik olacaksa honda olmalı ama düz vites olacaksa diğer alternatiflere bakılmalı benim hondayı ilk seçerken olmazsa olmazım otomatik vitesti ama şimdi düz vites düşünüyorum hondanın dışında, o yüzden yeni kasa opel Astra 1.4 140 HP sport donanımını iyice gözüme kestirmiş vaziyetteyim. Bu araç hakkında sizlerin düşünceleri nedir? Beyaz bir 1,4 Astra Turbo iyi olmaz mı sizce?

Saygılarımla...

1571 Mesaj
9 Mart 2012; 10:09:29 

quote:

Yeni kasa civic ön taraftan çok güzel ama arka taraftan hoşuma gitmedi ama yinede bu bir tercih sebebi olmamalı, plazada incelemeye gittiğimde iç tasarımının orantısız olduğu hususu beni rahatsız etti içine oturduğunuzda bir bütünlük yok ön konsol bir önceki kasadan sanki daha geriye gitmiş ve kullanılan malzemedeki kalite hissi düşmüş ama donanım olarak çok üst düzeye çıkartılmış C segmentini düşündüğümüzde, sanırım fiyatını makul tutabilmek için kaliteden ödün vermişe benziyor Honda, ama yinede motor şanzuman aynı bunların aynı olmasıda bence eksi değil bilakis artı özelliklerdir zira çok uyumlu motor ve şanzumanı var civiclerin...

Benim şahsi düşüncem otomatik olacaksa honda olmalı ama düz vites olacaksa diğer alternatiflere bakılmalı benim hondayı ilk seçerken olmazsa olmazım otomatik vitesti ama şimdi düz vites düşünüyorum hondanın dışında, o yüzden yeni kasa opel Astra 1.4 140 HP sport donanımını iyice gözüme kestirmiş vaziyetteyim. Bu araç hakkında sizlerin düşünceleri nedir? Beyaz bir 1,4 Astra Turbo iyi olmaz mı sizce?

Saygılarımla...

iç tasarım tam tersine bizim hoşumuza gitti. biz asimetrik seviyoruz. bu tercih meselesi.
yeni kasa astra benim de hoşuma gidiyordu ama aradaki 4-5 bin fiyat farkı gözümü korkuttu.
iki araç arasında +/- kıyaslaması yapmak zor değil. bir çok farkları var. ikisinin de kendine göre avantajları var. umarım memnun olursunuz tercihinizden

PSN: Oz_Oz35
Diablo Battletag: ariaven#1944

Philips 46PFL9705 - Sony BDV-N790W-Sony Playstation 4 - - Egreat M34A - LG G2 - Ipad 4 Retina Display 16GB - Honda Civic 2012

2558 Mesaj
15 Mart 2012; 12:29:30 

tabiiki civic.

3011 Mesaj
13 Nisan 2012; 16:58:20 

Param vardı, c sınıfı bütün arabaları alabilirdim. Gezdim, Hyundai, Jetta , Honda rasında kaldım. Test sürüşleri yaptım. Ama Hondanın panel ve göstergeleri beni çok etkiledi sanırım. Birde yerli olması tercih sebebim oldu. Honda oldım. Büyük zevkle biniyorum.

Birisi demişti Honda ya binen Honda alır. Doğru galiba.

2012 HONDA CİVİC BEYAZ ELEGANCE MT LPG.... (TÜRK YAPIMI)....( ホンダ ・ シビック.. トルコ製 )
( Hayata ön camdan bak, dikiz aynasından değil..)

830 Mesaj
7 Nisan 2013; 11:58:59 

Yol tutuşta jetta ile kıyaslamak civice hakaret olur.

HTC One X | Focus II TDCI 2011

10235 Mesaj
7 Nisan 2013; 16:45:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Huer G'oone

Yol tutuşta jetta ile kıyaslamak civice hakaret olur.

yani hangisi daha iyi yol tutar,....????
alaman arabaları daha iyi yol tutuşuna sahip sanıyorum

凯末尔•阿克苏耶克

830 Mesaj
7 Nisan 2013; 17:01:34 

quote:

Orijinalden alıntı: caucass

yani hangisi daha iyi yol tutar,....????
alaman arabaları daha iyi yol tutuşuna sahip sanıyorum

Jettayi bizzat sürdüm,fd6 yi kullanmadim fakat uzun yol yaptık eniştemle.Fd6 özellikle yol tutuşunda bana göre jettadan gömlek gömlek üstün bir araç

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

HTC One X | Focus II TDCI 2011

10235 Mesaj
7 Nisan 2013; 17:04:44 

banda fd6 nın yol tutuşu zayıf gibi geliyor
mesela opel vectra da yol tutuş hondadan kat kat üstündü

凯末尔•阿克苏耶克

830 Mesaj
7 Nisan 2013; 19:07:57 

quote:

Orijinalden alıntı: caucass

banda fd6 nın yol tutuşu zayıf gibi geliyor