Şimdi Ara

iOS 5 kamera uygulamasında gizli panorama modu jailbreak esnasında ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
7.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iOS 5 kamera uygulamasında gizli panorama modu jailbreak esnasında ortaya çıktı

Mobil platformlar için hazırlanan işletim sistemleri genelde ileride kullanılması düşünülen özellikleri bünyelerinde saklarlar ve bu saklı özellikler günü geldiğinde güncelleme ile kullanıma sunulur. Apple'ın yaygın kullanıma sunduğu işletim sistemi güncellemesi iOS 5'te buna benzer bir saklı özellik ortaya çıkarıldı.

Conrad Kramer - Conradev adlı bir hacker iOS 5 üzerinde jailbreak işlemleri uygularken bir iOS öncelik dosyasında "EnableFirebreak" anahtarını evet konumuna getirdi ve sonucunda panoramik bir kamera fonksiyonunu ortaya çıkardı. 

Grant Paul adlı hacker da jailbreakli telefonlar için Cydia platformu üzerine yüklediği Firebreak aracı ile yine aynı panoramik çekim fonksiyonunu elde etti. Paul'un internette paylaştığı ekran görüntüsüne bakılırsa, iOS kamera arayüzünde deklanşör tuşuna basıldığında sistem panorama çekimi için gerekli araçları kullanıcıya sunuyor ve çekim için yönlendirmeye başlıyor.

Apple'ın bu özelliği ne zaman veya nasıl kullanıma açacağı hakkında bir bilgi yok. Özellik resmi olarak kullanıma sunulduğunda çok farklı bir şekle dönüşebilir veya hiç hayata da geçirilmeyebilir. 

• Çakal apple ucundan ucundan az az verelim hemen bitmesin ama bütün firmalar öyle ticaret bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IL EST MON COCAINE -- 9 Kasım 2011; 1:13:16 >
  • Cydia developer ları iOS yapımına güncellemesine yol gösteren en önemli topluluk bence
  • Her halükarda, peynir ekmek gibi satılan bir cihaza, yeni özellik eklemeye gerek yok.
    Ne zaman ki satışlar düşme eğilimi gösterir, o zaman hayalerdeki beklentilerin ufak bir kısmı yeni modele yansıtılır.
  • 2 yıl önce mi ne belki daha uzun samsung starımda bu vardı zaten şimdi benn yaptımmm ben buldummmmm diycekler :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: IL EST MON COCAINE

Çakal apple ucundan ucundan az az verelim hemen bitmesin ama bütün firmalar öyle ticaret bu

Hayir.
    Apple mukemmel duruma sokmadan vermez birseyi. Ciktiginda kesinlikle uzerinde calisilmis cok daha iyi bir hale getirilmis olacak. Apple ile ilgili iki satir birsey bilseydiniz sacmalamazdiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KütahyanınPınarları

Her halükarda, peynir ekmek gibi satılan bir cihaza, yeni özellik eklemeye gerek yok. Ne zaman ki satışlar düşme eğilimi gösterir, o zaman hayalerdeki beklentilerin ufak bir kısmı yeni modele yansıtılır.

iPhone4 dunyanin en cok satan telefonuyken, peynir ekmek gibi satarken, iPhone4s, Siri, yeni kamera, A5 islemci niye geldi?
    Apple hicbirseyi mukemmel bir hale getirmeden cihaza koymaz. Uzerinde calisiliyordur mutlaka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

2 yıl önce mi ne belki daha uzun samsung starımda bu vardı zaten şimdi benn yaptımmm ben buldummmmm diycekler :D

Maldonado.
    iPhone da 50 tane panaroma ceken uygulama var App Store da. 3 sene once de vardi. Samsung Star daki dandik kullanici arayuzuyle degil, mukemmel bir sekilde olur iPhone da olursa. Mukemmel hale sokmadan da telefona koymazlar bu ozelligi. O yuzden beklemede.
  • Çakallıkla alakası yok. Apple firması ,istese senede 3 tane yeni model iphone çıkartır.Fakat adam yüzünü eskitmek istemiyor , olağanşeyi mükemmelleştiriyor . Yazılımı sistemle en iyi şekilde optimize ederek kullanıcalara sunuyor. Burdakide büyük olasılıkla ileriki güncellemelerde gelicek olan özellik..
  • Güzel bir özellik ama ipad ve iphone un dar açı lensleriyle pekte anlamı yok.
  • Büyük fanboy Centauri basmış burayı,sığınaklara
  • quote:

Orijinalden alıntı: aboxzux

Büyük fanboy Centauri basmış burayı,sığınaklara

roger that...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

quote:

Orijinalden alıntı: IL EST MON COCAINE

Çakal apple ucundan ucundan az az verelim hemen bitmesin ama bütün firmalar öyle ticaret bu

Hayir.
    Apple mukemmel duruma sokmadan vermez birseyi. Ciktiginda kesinlikle uzerinde calisilmis cok daha iyi bir hale getirilmis olacak. Apple ile ilgili iki satir birsey bilseydiniz sacmalamazdiniz.

Apple bişeyi mukemmelleştirmeden sunmaz demişsin de, kıçı kırık panoramanin neyini mukemmellestirecek? Ben de Apple hayraniyim , İphone'umu çok seviyorum, ama körü körüne de baglanilmaz biseye, Apple babamizin şirketi degil (en azindan benim babamin degil) dunyada hicbirsey % 100 kusursuz degildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shad0w -- 9 Kasım 2011; 6:12:13 >

• Cydia'daki Firebreak adlı tweak ile aktif hale getirilebiliyor.
    Bu da tr scrennshot;
    iOS 5 kamera uygulamasında gizli panorama modu jailbreak esnasında ortaya çıktı
  • Amrekayi yeni kesfediyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu isten ekmek yiyen tonla developer var. Panorama yazın çeşit çeşit uygulama çıkıyor AppStoreda.Apple onları kaybetmeyi göze alamaz. Sonuçta resmi bir özellik değil. Belki de kamerayı test için kullandılar?! Ya da denediler sadece?
  • Apple istese bunu iOS 5'le birlikte bakın yeni ekledik diyede sunabilirdi.Fakat yapmamışlar ve bir hacker bunun farkında varmış.Sonuç olarak bu yazılım içinde olan bir şey.Belki daha önceki sürümlerde de vardı.
  • Yahu bu bildigimiz panoramik cekim mı?
  • quote:

quote:

2 yıl önce mi ne belki daha uzun samsung starımda bu vardı zaten şimdi benn yaptımmm ben buldummmmm diycekler :D

Maldonado.
    iPhone da 50 tane panaroma ceken uygulama var App Store da. 3 sene once de vardi. Samsung Star daki dandik kullanici arayuzuyle degil, mukemmel bir sekilde olur iPhone da olursa. Mukemmel hale sokmadan da telefona koymazlar bu ozelligi. O yuzden beklemede.

Sen öyle san altı üstü panoramik çekim yahu tutup 500 tane resim çekip bunu kendisi işleyip gigapiksel fotoğraf üretmiyor yanyana 4 5 resim çekecek. 5800 ı tripod a bağla 5800 panoramik olsun.
    App storda olsa ne yazar en basit bi özellik kendi içinde gelmediği sürece pehhh

• quote:

quote:

quote:

Maldonado.

Sen öyle san altı üstü panoramik çekim yahu tutup 500 tane resim çekip bunu kendisi işleyip gigapiksel fotoğraf üretmiyor yanyana 4 5 resim çekecek. 5800 ı tripod a bağla 5800 panoramik olsun.
    App storda olsa ne yazar en basit bi özellik kendi içinde gelmediği sürece pehhh

Sen once terbiyeni duzelt . Maldonadoymuş komik seni. Fan olursun tamam anladim ama panaromik cekimin bukadar savunulacak hakarete dökecek bir önemi yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.