Şimdi Ara

EVCİL HAYVANLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
5.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evimizde beslediğimiz hayvanların ne gibi PROBLEMLERİ oluyor (Gelişim, Eğitim, Sağlık Bizim Sağlığımız, Bakım).

Bu Problemlere Nasıl Çözümler Bulabiliriz?

• Size bir örnek; Benim yavru köpeğimin tuvalet alışkanlığı yok ne yapabilirim bu konuda?
  • Bir arkadaşım vardı Golden Retriever ( yanlış yazdıysam özür ) köpeğine herşeyi eve ilk geldiğinde öğrettiğini söylüyordu, yemeğini+tuvaletini balkonda halledeceğini , mutfağa girmemesi gibi...

Her köpeğin zekası farklı diye duymuştum, bir kız arkadaşın da İspanyol Cooker'ı mı ne öyle birşeyi vardı, köpek oraya buraya işerdi aptal birşeydi
  • bazı köpek ırkları bazı alanlarda genetik olarak beceriklidirler. yine aynı ırktan farklı köpeklerinde becerileri vardır . yavru köpekler aptal değil daha cok yanlış eğitimle yanlış yönlendirilmiş hayvanlar olarak adlandırılabilirler.
  • www.evinizdeegitim.com
    köpek eğitimi ile ilgili
  • hmmm
    istanbuldan mi?
  • Geveze papağan yasak aşkı ele verdi
    İngiltere'de Ziggy adlı bir papağan, sahibinin nişanlısından 4 aydır sakladığı gizli aşığının adını sürekli söyleyince çiftin ayrılmasına neden oldu.
    17 Ocak 2006 12:18

İngiliz basınında geniş yer bulan habere göre, Suzy Collins (25) eski iş arkadaşlarından Gary ile ilişkisini bir süre daha saklamak istiyordu, ancak Ziggy'nin sürekli gizli aşığın adını söylemesi bunu engelledi.

''Gary'' ismi ne zaman radyoda ya da bir televizyon programında duyulsa papağan Ziggy daha fazla öpücük sesi çıkarıyor ya da Suzy'nin cep telefonu her çalışında papağan ''Selam Gary'' diyordu ancak 30 yaşında Leeds kentinde bilgisayarcılık yapan Chris Taylor, tüm bu ''ipuçlarına rağmen'' önce Ziggy'yi dikkate almadı.

Ancak bir gün Ziggy, Suzy ve Chris'i kanepede sarılırken görünce ''sevincini'' saklayamayıp ''Gary, seni seviyorum'' dediğinde, Chris ''bir şeylerin ters gittiğini'' anlayabildi.

Chris, yaptığı açıklamada, ''Ziggy, Suzy'nin sesini taklit ederek 'Seni seviyorum Gary' dediğinde televizyon izliyorduk. Başta bu beni güldürdü, ancak Suzy'e baktığımda bir şeylerin ters gittiğini anladım. Domates gibi kızarmıştı ve ağlamaya başladı'' dedi.

Nişanlısız kalan ve istemeyerek papağandan da ayrılan Chris, ''(Ziggy) Bu rezil ismi söyleyip durdu, başka ne yapabilirdim'' diye konuştu.

evcil hayvan seçerken konuşmayanını seçelim

• cok güzeldi. bende gazetede okumustum bu haberi
    sanirim Sabah ti
  • bir köpek sizce kac yasina kadar yaşayabilir?
  • güzel başlık destekte var elbette
  • beslenme yaşama sağlık koşullarına bağlı olarak ortalama 12 ila 22(benim gördüğüm en yüksek) yaşaayabilir.
    quote:

Orjinalden alıntı: METEOR2005

bir köpek sizce kac yasina kadar yaşayabilir?
  • Akvaryumum wardı ses çıkarıyodu ayrıca kötü kokuyodu ondan birine verdim,ve ben evde hayvan beslenmeisne karşıyım
  • ben bir samoyed cinsi köpek gördüm ve tedavi ettim
    tam olarak 29 yaşındaydı gecen kasım aynında hala yaşatıyoruz ama corba icebiliyor sadece vede hic bir kanser bulgusu görmedim köpekte oysa köpekler genellikle kanser olurlar.
  • cok saol arkadasim:))

quote:

Orjinalden alıntı: Technics

güzel başlık destekte var elbette
  • en güzel köpektir samoyet.her türlü özelliği var.şirin tatlı vs vs vs.
    bu arada meslek nedir meteor?veteriner mi?
  • bizim 1 yılımız köpeklerde 7 yıla tekabül eder buna göre hesap yapabilirsin
    köpek bakmanın zor taraflarında biri tuvalet eğitimiydi.benimkine öğretene kadar canım çıkmıştı.fakat bir ara bir hafta kadar veterinere bırakmıştık zorunluluktan oda bize kızmıştı bir hafta sonra aldık eve getirdik bu sefer her tarafa pislemeye başladı.yani bakmının yanında psikolojisininede dikkat etmek lazım.bide köpeğini evde yalnız bırakıyosan koltukları parçalamaması için ona evi koruma görevi ver ciddi diyorum evden çıkarken buralar sana emanet falan de ciddein işe yarıyo!!!!
    sakın aşılarını ihmal etme hem köpek hastalanır hem seni hasta eder
    benim için köpek beslemenin en zor yanı tuvalet için dışarı çıkarıp dolaştırma kısmıydı.enb az yarım saat dolaştırırdı şerefsiz beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elovitnas -- 3 Şubat 2006 18:35:09 >

• derkin evet bende cok severim samoyedleri ben veteriner hekimim.
    quote:

Orjinalden alıntı: derkin

en güzel köpektir samoyet.her türlü özelliği var.şirin tatlı vs vs vs.
    bu arada meslek nedir meteor?veteriner mi?
  • senin kopek ne cinsti? birde tuvalet eğitimi eğer fazla üzerine cok gidersen kendi pisliğini yemeye kadar ileri derecede davranış bozukluğuna sebeb olur. siz eğer ona ceza verdinizse daha önce onun suç olduğunu bile bile size tepki olarak yada sizi cezalandırmak için yapmiş her tarafa pislemeyi. Eğer günlük yiyeceğini belli peryodda eişt aralikta verirseniz günlük dışkılamasını kontrol edebilir ve sağlık problemelerini bu şekilde cok rahat görebilirsiniz. köpek zordur ama bir o kadarda zevklidir bence. benim gördüğüm köpek cok uç noktada bir hayvandı her köpek o kadar yaşamaz insanlarda 200 yılı görmez sanırım. bir yerde okumuştum 37 yaşında yaşayan bir labrador. bu daha ilginçti
    quote:

Orjinalden alıntı: elovitnas

bizim 1 yılımız köpeklerde 7 yıla tekabül eder buna göre hesap yapabilirsin
    köpek bakmanın zor taraflarında biri tuvalet eğitimiydi.benimkine öğretene kadar canım çıkmıştı.fakat bir ara bir hafta kadar veterinere bırakmıştık zorunluluktan oda bize kızmıştı bir hafta sonra aldık eve getirdik bu sefer her tarafa pislemeye başladı.yani bakmının yanında psikolojisininede dikkat etmek lazım.bide köpeğini evde yalnız bırakıyosan koltukları parçalamaması için ona evi koruma görevi ver ciddi diyorum evden çıkarken buralar sana emanet falan de ciddein işe yarıyo!!!!
    sakın aşılarını ihmal etme hem köpek hastalanır hem seni hasta eder
    benim için köpek beslemenin en zor yanı tuvalet için dışarı çıkarıp dolaştırma kısmıydı.enb az yarım saat dolaştırırdı şerefsiz beni

• şimdi kimsenin merak ettiği bir şey galiba ne diyim ben pes doğrusu
  • egitim ve bakim sorunlari olan evcillestirilmis insanlardaki sorunlar neler acaba evcillestirilmis hayvandan farklari varmidir:)))
    oyuncak araba almaya benzemez bu is, bir canin sorumlulugunu üsteleniyorsunuz keyfi almaya gelmes.. benim av köpegim vardi, aldigimda henüz 3 haftalikti 3 yil baktim kendisine.. evet baktim diyorum cünki emek harcamak ilgilenmek gerekiyor.. arkadasin birisi yukaridaki yazisinda belirtmis yarim saat dolastirdigini yazmis, ben ilk kar da ayazda her gece 1 saat kendisiyle dolastigimi biliyorum,tuvalet egitimi biraz ilgi ve disiplinle oldukca kisa sürede ögretilir.. METEOR2005 vetenersiniz sanirim peki ben size sorumu yönelteyim, 2 bacaklilarin 4 bacaklilara en cok yaptiklari yalnislar nelerdir eminim oldukca cok örnekler verebilirsiniz:))
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.