Şimdi Ara

Nokia, N8'in yerini alacak model üzerinde çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
5.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

MeeGo işletim sistemini kullanan N9 ve Windows Phone tabanlı Lumia serisi akıllı telefonlarıyla gündemde olan Nokia, Symbian ailesinin en güçlü temsilcisi olan N8'i güncellemeyi planlıyor. Carl Zeiss destekli kamerasıyla yüksek çekim kalitesi sunan N8'in yerini alacak modelde kamera yeteneklerinin daha da arttırılacağı (örneğin optik yakınlaştırma gibi) ifade ediliyor.

3.5” WVGA Clear Black  ekranla gelmesi ve Symbian işletim sisteminin en yeni sürümünü temel alması beklenen yeni modelde 1GHz hızında işlemci ve 512MB RAM'e yer verileceği konuşuluyor.

Lumia serisi Windows Phone telefonlarında Nokia, yazılım tarafındaki sınırlamalar nedeniyle kendisinden beklenen kalitede kamera özelliklerine yer veremeyen Nokia'nın, kamera tarafındaki boşluğu yeni N8'in yerini alacak yeni Symbian ile doldurması beklenirken, Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan da Nokia World etkinliği kapsamında "Symbian hala bizim gözbebeğimiz" diyerek aslında bu alandaki çalışmalara yönelik güçlü bir mesaj vermişti.

Şu anki bilgilere göre Nokia'nın 2012'ye kadar üst segmentte yeni bir modele sunması beklenmiyor dolayısıyla N8'in yerini alara Symbian platformunda dümene geçecek modelin Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılması bekleniyor. 

• 1 ghz işlemci ohaaa
  • İnanmayın beyler adi ineğin yeni numarası bu.

Neyse şaka bir yana 801 modeli dedikoduları vardı daha önce. Lakin ekran çözünürlüğünün değişeceğini sanmıyorum. Ek olarak şunu da belirteyim işlemci sizin bildiğiniz 1 GHz'lerden olmayacak ARM 11 olacak.
  • 1ghz işlemcimi nokia devrim yapıo
  • Nokia kral ya
  • Nokia Symbiandan vazgeçemeeeezz ;)
  • Ah be Nokia bir de MeeGo koyacaktin buna.
  • A8 olsa iyiydi.Ben bile alabilirdim o zaman.
  • yeni bir bamya geliyor.
  • la bu vakitten sonra symbianli amiral yapsan nolur yapmasan nolur aklini seveyim nokia :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

A8 olsa iyiydi.Ben bile alabilirdim o zaman.

Keşke öyle olsa da yanılsam. Symbian Belle sürümü ile adam oldu. Bu sisteme Cortex A8 koyulsa tadından yenmez. ARM 11 olduğu halde Belle ile gayet akıcı ve stabil çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

quote:

Keşke öyle olsa da yanılsam. Symbian Belle sürümü ile adam oldu. Bu sisteme Cortex A8 koyulsa tadından yenmez. ARM 11 olduğu halde Belle ile gayet akıcı ve stabil çalışıyor.

680mhz'e nazaran biraz daha iyidir en azından
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

quote:

680mhz'e nazaran biraz daha iyidir en azından

Öyle ama internette ARM 11 yüzünden PC versiyonunu açamıyorsun işte. 1 GHz ARM 11 ~600 MHz Cortex A8'e denk. Yani güç olarak bir hayli düşük kalıyor.

Çözünürlük olarak WVGA yerine qHD olsa uyum açısından da daha iyi olur. WVGA nHD'ye uyumlu bir çözünürlük değil. En uygunu qHD. Umarım öyle olur. Bu cihazda büyük ihtimalle 1080p desteği olacak. Fakat ekran çözünürlüğünün yükselme olasılığı da bu bağlamda güçlü bir ihtimal oluyor. Zira 1080p videoyu nHD çözünürlükteki bir ekrandan izlemek hiç iyi olmaz. Dolayısıyla yeni cihazda 1080p desteğinin olmasından ötürü büyük ihtimalle ekran çözünürlüğü değişecek. Istediğim şu yazılımı Cortex tabanlı bir işlemciyle görebilmek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arm 11 mi kaldi ya artik nokia geri donusum yapio galiba diger firmalarin cihazlarindan :)
  • Nokia candır :P

Şaka yahu X6 yı satmak için binbir takla atıyorum
  • şimdi mantık olarak alınabilinir ben telefonda nette dolaşıyorum ve fotoğraf çekip twittere ve ya facebooka atıyorum ve şarjın çok gitmesi lazım android çok hızlı şarj yiyor bence telefonla ne yapacağınızı bilirseniz daha memnun alırsınız mesela adam sadece facebook a giriyor telefondan gitip galaxy s 2 alıyor verdiği para luzumsuz oluyor çünkü yaptığı birşey yok. ayrıca n8 in tasarımı çok hoş :) ona benzerse kesin alırım
  • N8 in yeri mi vardi ki yerine telefon geliyo ?
  • N8 in tasarimi gayey şık benim çok hoşuma gidiyor ama teknik açıdan malesefki işlemci ve ram olarak zayıf kalıyor.Eger yeni versiyon teknik açıdan iyileştirlirse alınabilir bir cihaz olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Nokia candır :P

Şaka yahu X6 yı satmak için binbir takla atıyorum

BATLI candır.
  • ya şu nokia daki belirsizlik beni öldürüyor ne kullanacan kardeşim karar ver simbian mı meego mu belle mi windows mu ios mu ne !
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.