Şimdi Ara

Fedora 16 çıktı, indirebilirsiniz!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
5.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Ünlü Linux dağıtımlarından Fedora'nın merakla beklenen Verne kod adlı 16.sürümü resmi olarak yayınlandı. Fedora Projesi'nin resmi torrent kanalı üzerinden kullanıma sunulan  işletim sistemi, yakında zamanda sunulan Linux 3.1 çekirdeğini temel alıyor ve GNOME 3.2.1 masaüstü ortamını GNOME Kabuk arabirimi ile birlikte sunuyor ayrıca KDE 4.7.2 ortam derlemesini de beraberinde getiriyor.

Fedora 16 aynı zamanda OpenStack, çok sayıda SELinux geliştirmesi, güncellenmiş Haskell, Perl ve Ada ortamları ile Blender 2.5, Boost 1.47, TigerVNC 1.1 ve daha fazlasını içeriyor.

Fedora 16'yı indirmek için adres; http://torrent.fedoraproject.org/

Ekran görüntüleri için;  

• netbookta stabil olur mu
  • fotoğraf felan ekleseydiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeogalogeoL

netbookta stabil olur mu

gnome 3 ile zorlanır. bence deneme.

düzenleme: gnome 3 ve kde dışında diğer opsiyonlar da var. onlarda performans açısından sıkıntı olmayacaktır.
    http://fedoraproject.org/en/get-fedora-options

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evren Küçük -- 8 Kasım 2011; 18:13:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPETNAS

quote:

Orijinalden alıntı: BeogalogeoL

netbookta stabil olur mu

gnome 3 ile zorlanır. bence deneme.

düzenleme: gnome 3 ve kde dışında diğer opsiyonlar da var. onlarda performans açısından sıkıntı olmayacaktır.
    http://fedoraproject.org/en/get-fedora-options

sağol hocam
  • Mesajım bulunsun İstanbula gidince VMware'e indireyim.
  • DH'de GNU/Linux dağıtımları ile ilgili haberler görmek sevindirici
  • İndirdim kurdum sanal pc ye..Bu yazıyı da oradan yazıyorum şu an..:)
    İlk bakışda sanki tam laptoplar-netbook lar için yazılmış gibi geldi..Son derece sade ve hızlı..
    DOS 6.22 den gelmiş birisi olarak hoşuma gitti sadeliği..:)
    alışamadım şu cicili bicili windows olaylarına..:)
    GNOME nin yeni sürümü de hiç sarmadı mesela..
  • Ubuntu ve Fedora'da yaşamakta olduğum atheros wirelessla ilgili sorun yine devam ediyor. Pardus'ta ise sıkıntı olmuyor. Sanıyorum ağ yöneticisi uygulamalarından kaynaklanıyor bu sorun. Yoksa Pardus oturup driver yazdıysa helal derdim.
  • quote:

Ubuntu ve Fedora'da yaşamakta olduğum atheros wirelessla ilgili sorun yine devam ediyor. Pardus'ta ise sıkıntı olmuyor. Sanıyorum ağ yöneticisi uygulamalarından kaynaklanıyor bu sorun. Yoksa Pardus oturup driver yazdıysa helal derdim.

Sanırım laptopa kurmuşsun..FEDORA nın laptop performansı nasıl hocam..KDE ve GNOME li ubuntu kubuntu denemelerimde pil ömrünün windows a nazaran oldukça kötü olduğunu gözlemledim..
  • Fedora'dan uzak durun yeni iseniz. Deneyimli değilseniz de uzak durun. Kurarken, kurulmaz. Üstüne üstün bir de sinirden çatlatır adamı.
  • Benim için önemli olan tek soru var. iTunes kurabilir miyim?
  • ubuntu gibi bir sey mi bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Budfox

quote:

Ubuntu ve Fedora'da yaşamakta olduğum atheros wirelessla ilgili sorun yine devam ediyor. Pardus'ta ise sıkıntı olmuyor. Sanıyorum ağ yöneticisi uygulamalarından kaynaklanıyor bu sorun. Yoksa Pardus oturup driver yazdıysa helal derdim.

Sanırım laptopa kurmuşsun..FEDORA nın laptop performansı nasıl hocam..KDE ve GNOME li ubuntu kubuntu denemelerimde pil ömrünün windows a nazaran oldukça kötü olduğunu gözlemledim..

Pil kullanımı konusunda çok bariz fark olsaydı sanırım şimdiye kadar anlardım. Çift ekran kartı olan sistemlerde Windows enerji tasarrufu sağlıyordu ancak Linux'ta tam bir sorun teşkil ediyordu. Sanıyorum son çıkan Linux kerneli ile bu sorunu çözmüşlerdir. Fedora bende gayet seri çalışıyor. i5 işlemcim var bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: gfbekir

ubuntu gibi bir sey mi bu

evet. Fedora Ubuntu, Pardus, Open Suse gibi Linux çekirdeği kullanan bir dağıtım.
  • driver sorun oluyormu bunlarda??
    Lg'nin sitesinde sadece vista win7 64 bit/32 bit için driverlar var linuxta problem oluyormu?
  • Fedora ne?Ne işe yarıyor bunu indirince?
  • Fedora Ubuntu ve Pardus gibi Linux çekirdeği kullanan bir işletim sistemidir. Sunucu bilgisayarlarda sıkça kullanılan RedHat Linux işletim sistemini geliştiren RedHat firmasının desteğiyle geliştirilmeye devam edilmektedir. GNU/Linux dağıtımları arasında yeni başlayanlar için belki zor gelebilir. O yüzden ilk kez Windows dışı bir işletim sistemi deneyecekseniz Ubuntu veya Pardus denemenizi tavsiye ederim.

Bilgisayarınızda oyun oynamak sizin için vazgeçilmezse oyun oynamak için yüklemenizi tavsiye etmiyorum. Hayal kırıklığına uğrarsınız. Bir çok bilgisayarın sürücülerini otomatik tanımakta. Çok yeni piyasaya çıkmış ve yeni donanıma sahip bir bilgisayarınız yoksa otomatik olarak hemen her sürücüyü otomatik yükleyecektir.
  • Ubuntu alışması zor .Lakin lisans sorunu olmadığından sistemde bulunmasında faide var.
  • Bir sorun çıkmazsa deneyeceğim o zaman editlerim bu mesajımı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.