- x
yeni radar sistemi ve ortalama hız radarı nedir?
102 Cevap14834 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3123 Mesaj
8 Kasım 2011; 14:30:04 

arkadaşlar iki gündür yen sistem radarları görüyorum yanlız birde şu var ankara - sivrihisar arası ortalama hız kontrolü yapılmaktadır diye bir şey var
sistem hızınızı ve plakanızı elektronik tabloda gösteriyor acaba ortalama hızdan kasıt şimdi benim ankaradan çıktığım saati hafızaya alıp sivrihisardan çıkışım atalım 200 km hzla hiç durmadan gittim ama radarlarda yavaşladım ve yakalanmadım fakat süre itibari ile yasal sınırlarda o mesafeyi o sürede gidemeyeceğimden bana ceza yazma olasılığı varmıdır?

Alemin Kralı Çarşı

641 Mesaj
8 Kasım 2011; 15:08:07 

ilk bakıldıgında cok mantıklı gorunuyor ama uzerinde biraz düşünüldüğü zaman cok sacma. örnegin ben diyelimki butun yolu 200 km ile gittim ama yolda tuvaletim geldi girdim benzinliğe işimi hallettim sonra yola devam ettim. ee ne oldu ben hep hız sınırının ustunde gittim ama kameraya gore cok daha yavasım

3123 Mesaj
8 Kasım 2011; 21:54:16 

yanlız şöyle bir şey var nerdeyse 10 km bir kuruyorlar bunu yani iki 10 km lik arada hız sınırı geçtiyse bu ihlal anlamına gelirse cezamı ödeyeceğiz

Alemin Kralı Çarşı

5719 Mesaj
8 Kasım 2011; 21:57:46 

Şerefsizim aklıma gelmişti ... :)))

Çeşme otobanında hep düşünürüm, yolda mola veren yok gibi, sadece benzin için duranlar var.
OGS ile geçen araçların plakaları sistemde belli. Giriş-çıkış arasındaki zamandan ortalama hızı hesaplasalar epeyce kişi ceza yer..

3123 Mesaj
15 Kasım 2011; 12:24:10 

Birde taksici abi en sagdan geç plakayı okuyomuyorlar dedi , dikkat ettim bu tür yerlere yaklaşırken herkez saga yaklaşıyor dogrumu acaba

Alemin Kralı Çarşı

8177 Mesaj
15 Kasım 2011; 12:27:00 

quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

Birde taksici abi en sagdan geç plakayı okuyomuyorlar dedi , dikkat ettim bu tür yerlere yaklaşırken herkez saga yaklaşıyor dogrumu acaba

Aynaya CD takınca da radara yakalanmıyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

...

3123 Mesaj
15 Kasım 2011; 12:32:55 

quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Cd mı? DVD mı ? Yoksa blueray daha iyi?

Alemin Kralı Çarşı

8177 Mesaj
15 Kasım 2011; 12:35:11 

Onu taksici dayıya sormak lazım.

...

3123 Mesaj
15 Kasım 2011; 12:38:58 

quote:

Onu taksici dayıya sormak lazım.

Hani gercekten yaptığını bilsemde o cd yi takmam oraya 100 tl ceza için 100 bin kusur kisinin kro demesini kabul edemem herhalde

Alemin Kralı Çarşı

3123 Mesaj
15 Kasım 2011; 12:40:29 

Ama büyük sehirlerde dikkat et herkez en sagda gidiyor veya gitmeye calisiyor

Alemin Kralı Çarşı

219 Mesaj
15 Kasım 2011; 14:50:23 

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Şerefsizim aklıma gelmişti ... :)))

Çeşme otobanında hep düşünürüm, yolda mola veren yok gibi, sadece benzin için duranlar var.
OGS ile geçen araçların plakaları sistemde belli. Giriş-çıkış arasındaki zamandan ortalama hızı hesaplasalar epeyce kişi ceza yer..

Doğru ama girişte okutturmaz iseniz birşey ispatlanamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sandjak -- 15 Kasım 2011; 14:52:10 >

SORGULAMAYAN İNSAN CAHİLDİR,
SORGULATMAYAN İNSAN İSE ZALİMDİR

8177 Mesaj
15 Kasım 2011; 14:54:25 

quote:

Ama büyük sehirlerde dikkat et herkez en sagda gidiyor veya gitmeye calisiyor

Bizim millet ne denirse inanır. Sağ tarafa dikkat edin, orda da kamera ve kızılötesi ışık veren lamba ya da radarın alıcı-vericisi var. Yola radar koyup da sağ tarafa koymamanın bir mantığı yok.

...

5719 Mesaj
15 Kasım 2011; 14:56:45 

quote:

Orijinalden alıntı: sandjak

Türk zekası her zaman bir çözüm bulur... :))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

7029 Mesaj
15 Kasım 2011; 15:25:59 

quote:

Orijinalden alıntı: sandjak

o zamanda radardan değil ama ogsden geçiş yapmadığınız için ceza ödersiniz. :)

5719 Mesaj
15 Kasım 2011; 15:34:40 

quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

o zamanda radardan değil ama ogsden geçiş yapmadığınız için ceza ödersiniz. :)

Girişte ogs'den geçmezseniz, sadece çıkışta geçerseniz, en uzun mesafenin parasını keser. Kaçak geçiş falan olmaz.
Eğer çıkışta arıza, torpidoda kalması vs. sebeple ogs çalışmazsa, gişe cayır cayır öter, ama sonra cezayı kesmeden önce sistemden plakayı kontrol ederler ve araç plakasında ogs gözüküyor ise ceza kesmezler, en uzun mesafe geçiş parası alırlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

3123 Mesaj
17 Kasım 2011; 6:30:52 

sabah hızımı 5 km gösteriyordu geçen gün 80 ile geçtim 140 yazıyordu yani ceza gelirdiye videosunu çektim bakalım, bir de duyduğuma göre biri geçerken parmak işareti yapmış mahkemeye vermişler dikkatli olun,!!!

Alemin Kralı Çarşı

2024 Mesaj
17 Kasım 2011; 7:39:47 

Ankaradakini bilemem ama genelde o göstergelerde olmuyor kamera ve sensörler 1-2 km aralıktaki üst gecit veya trafik levhalarına monte ediliyor sonra o iki noktadaki ortalma hız alinıyor. gostergeler uyarı icin yani yoksa o andada cezayı yazabilir. ama hız sensor aralıkları cok uzun degildir ve sag şerit vs. kurtarmaz sistem acıksa kaçışı yok

3219 Mesaj
17 Kasım 2011; 8:25:47 

Ortalama hiz kontrolu yazisini gorunce olay bitiyor demektir bu.

Yillar once sincan osb'den kizilaya gitmek icin otostop cekmistim. Skoda favorit'li bir yasli dayi almisti beni. Kizilaya 50 dakikada varmistik.

Artik o dayidan farkimiz kalmadi yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 17 Kasım 2011; 8:27:51 >

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
GENÇLERBİRLİĞİ

348 Mesaj
17 Kasım 2011; 9:34:58 

Arkadaşlar, çalıştığım İstanbul şirketinin yaklaşık 1 yıl önce saha ekibine gönderdiği trafik uyarısı mailinde İstanbul' da bir bölgede yol üzerinde bir radar tabelasını geçince aynı yol üzerindeki diğer radar tabelasından geçtikten sonra 2 tabela arasında yapılan ortalama hızı hesaplayarak yasal sınırın üzerindeyse hız cezası kesildiği anlatılıyordu.

Aynı uygulama Ankara-İstanbul otoban üzerinde de uygulanıyormuş!?

Ben Ankara'da İstanbul yolu üzerinden eryaman'a giderken kurulan 3 tabeladan şüpheleniyorum, aynı sistem uygulanıyor olabilir. Dikkat edin.

10734 Mesaj
17 Kasım 2011; 9:52:36 

Uzun yoldan yeni geldim, bazı araçlar çok hızlı gidiyorlar. Bu araçlar ya gelecek cezayı kabul ediyorlar veya radar tesbit cihazları bulunduruyorlar.

Aksini düşünemiyorum,deli bile o hızla gitmez radarla kontrol edilen yolda...

3123 Mesaj
17 Kasım 2011; 11:05:09 

hani radara yakalanıp para ödemek kötü ama yolda dehşet saçanları umarım durdurur

Alemin Kralı Çarşı

3493 Mesaj
18 Kasım 2011; 17:16:21 

ortalama hız radarları adam akıllı çalışırsa kimse hız yapamaz, yol kenarındaki tabelalarada kuzu kuzu uyarız, aslında olması gereken de budur, hep hız sınırının altında gidip anlık dalgınlık sonucu radara yakalananırsam çok daha fazla üzülürüm, ama ortalamada hız sınırı aşmıssam zaten haketmişim demektir. bundan 2 ay önce Ankara'ya gittiğimde bu sistem yoktu, dün ankaraya gittim geldim, giderken polatlı girine doğru önce arabamın plakasının da yazıldığı hızınız 116 YAVAŞ uarısını gördüm çok ta takmadım her zamanki uyarı sistemi diye düşünmüştüm ama biraz sonra yine bir yol üstü uyarı sisteminde bu yolda ortalama hız kontrolü yapılmaktadır yazısını görünce ayağımı gazdan çektim, hatta Polatlı içinde 3 ışığın üçüne de yakalandım, ilçe içinde de 70 sınırına uydum, 8 km sonra ortalam hızım çok düşük çıktı Polatlıdan Ankara'ya kadarda 100 sınırını hiç geçmedim, Ankara girişinde bir yerlerde gene plaka ve ortalama hızımı gösteren bir sistem vardı bu sefer son 48 km de diyordu yani farklı farklı noktalarda ölçüm yapıyorlar, dönerken gözüm hep hız sınırı tabelarındaydı ve hız sınırları hiç geçmedim, hele birde cezalar gelmeye başlasın kimse hız sınırlarını aşamaz, aşsada parasını öder

3593 Mesaj
18 Kasım 2011; 17:20:42 

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Türk zekası her zaman bir çözüm bulur... :))

1281 Mesaj
18 Kasım 2011; 17:34:23 

quote:

O esnada bi de silecekleri çalıştırırsan tam olacak.

Tork ve HP Üzerine Temel Bilgiler
BMEP

3123 Mesaj
19 Kasım 2011; 11:01:16 

oldu olcak lazer güdümlü yansıtıcılarıda açalım

Alemin Kralı Çarşı

803 Mesaj
19 Kasım 2011; 11:16:43 

quote:

Bir şey biliyorum, o da hiçbir şey bilmediğimdir. Sokrates

557 Mesaj
19 Kasım 2011; 20:35:04 

Her gün kullandığım yol. Bilgi amaçlı mı yoksa ceza yazılıyor mu son durumu bilen var mı?

4792 Mesaj
19 Kasım 2011; 20:44:06 

Bu konuyu önceden okumuştum ama aklıma gelmedi.Dün geçtim Ankara-Eskişehir yönüne doğru.İlk 50km'de ortalama hızım 122 çıktı.İlk başta bilgilendirici yazıyı görmedim.Sadece tabelayı gördüm plaka ve hız olarak.Sonra Polatlı'da son 50km ortalama hız 122 hızım 96 çıktı.Yolun geri kalanını Eskişehir'e kadar ortalama 85 ile gittim.Çok sinir bozucu bir yolculuktu.Tek yön 2 şerit kaymak gibi yol ve hız sınırı 90.Bir daha da bu yolu kullanmamaya karar verdim.Ama yaygınlaşması muhtemeldir.

Sonuçta ne oldu 850kmlik yolumu 8 saatte değil 9.5 saatte gittim.Sonlara doğru dikkatim dağılmıştı hafiften uykum gelmişti.Geldiğim tüm yollarda olsaydı 12 saat civarı sürecekti tek seferde tamamlamam zor maalesef.Yavaştan otobüslere geri dönüş yapacağız herhalde.

2013 VW CC & 2011 AUDI A3 Sportback & ASUS G75VX
ZOWIE EC 2 & SteelSeries QCK Heavy

*"Seizures are fun to watch , boring to diagnose"House M.D.
**Sammy FARHA & Tony G. the table dominators!!! "Do you feel my pawa?!"

3123 Mesaj
20 Kasım 2011; 16:38:57 

quote:

Orijinalden alıntı: cottonmurat

Her gün kullandığım yol. Bilgi amaçlı mı yoksa ceza yazılıyor mu son durumu bilen var mı?

şimdilik bilgi ama ceza yazması için duyduğum yılbaşı sonrası

Alemin Kralı Çarşı

557 Mesaj
20 Kasım 2011; 16:42:16 

Bilgi için teşekkürler. Ben de bir bilgi vereyim. Denemek amaçlı başka bir aracın hemen arkasından çizgiyi ortalayarak geçtim plakamı alamadı haberiniz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cottonmurat -- 20 Kasım 2011; 16:43:08 >

3123 Mesaj
21 Kasım 2011; 6:59:33 

Çözùmler gelmeye başladı

Alemin Kralı Çarşı

3493 Mesaj
27 Kasım 2011; 10:07:43 

duyduğum kadarı ile bu kameralar şerit ihlalinide tespit edebiliyormuş, ayrıca plakasını okuyamadıklarını başka bir dosyada saklıyormuş yani o an plakanın yazmamasıda bir garanti değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 27 Kasım 2011; 10:10:08 >

8950 Mesaj
27 Kasım 2011; 10:13:21 

Bizim bu mahmutbey yolunda da var insanlar bakıyorum emniyet şeridinde dörtlüleri yakmış takılıyorlar........

2014 F30 M Sport + sunroof + Harman Kardon
Aldanma zenginliğine bir kıvılcım yeter, aldanma güzelliğine bir sivilce yeter!...
When the lamp is turned off, all women get beauty.

4098 Mesaj
27 Kasım 2011; 11:44:08 

quote:

Orijinalden alıntı: set

Uzun yoldan yeni geldim, bazı araçlar çok hızlı gidiyorlar. Bu araçlar ya gelecek cezayı kabul ediyorlar veya radar tesbit cihazları bulunduruyorlar.

Aksini düşünemiyorum,deli bile o hızla gitmez radarla kontrol edilen yolda...

Sizin hız neydi, bahsettiğiniz hızlar nedir?

3123 Mesaj
27 Kasım 2011; 21:02:26 

atık bu kara şimşekdeki gibi çift plaka kullanmak lazım

Alemin Kralı Çarşı

3123 Mesaj
4 Aralık 2011; 21:22:01 

yanlız şunu denedim şeridi ortalarsanız plakayı okuyamıyor iki defa denedim okumadı umarım bunun yüzünden ceza yemem

Alemin Kralı Çarşı

3798 Mesaj
17 Aralık 2011; 11:30:52 

quote:

yanlız şunu denedim şeridi ortalarsanız plakayı okuyamıyor iki defa denedim okumadı umarım bunun yüzünden ceza yemem

şeridi ortalamak suçtur

Çokda wi-fi ;)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Aralık 2011; 20:23:29 

quote:

3123 Mesaj
18 Aralık 2011; 21:40:28 

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

şeridi ortalamak suçtur

cezası nedir?

Alemin Kralı Çarşı

3798 Mesaj
19 Aralık 2011; 12:08:50 

şerit ihali cezası diye bir ceza var sanıyorum 55 tl miymiş neymiş öyle duymuştum??

Çokda wi-fi ;)

1440 Mesaj
19 Aralık 2011; 12:25:46 

Bu sistem sadece Sivrihisar Ankara arasımı var acaba?

Birde bölünmüş yollarda hız sınırı 110 km/h olmuştu

3123 Mesaj
19 Aralık 2011; 13:29:06 

quote:

Orijinalden alıntı: GreatWhite

Bu sistem sadece Sivrihisar Ankara arasımı var acaba?

Birde bölünmüş yollarda hız sınırı 110 km/h olmuştu

sistemin merkezi ora zaten dikkat et, ankara girişte yazıyor polatlıdan buraya ortalama hızınız şudur diye

Alemin Kralı Çarşı

3123 Mesaj
19 Aralık 2011; 13:30:33 

quote:

şerit ihali cezası diye bir ceza var sanıyorum 55 tl miymiş neymiş öyle duymuştum??

ihlal etmiyorum sol şeritten sağ şeride geçiyorum ama yavaş yavaşşşş

Alemin Kralı Çarşı

1440 Mesaj
19 Aralık 2011; 13:41:46 

Ben kurtarıyorum o zaman

Eskişehir- Ankara istikametinde Sivrihisara gelmeden, Hamidiye'den sağa Emirdağ-Bolvadin tarafına dönüyorum

quote:

sistemin merkezi ora zaten dikkat et, ankara girişte yazıyor polatlıdan buraya ortalama hızınız şudur diye

3123 Mesaj
19 Aralık 2011; 15:41:41 

quote:

Orijinalden alıntı: GreatWhite

Ben kurtarıyorum o zaman

Eskişehir- Ankara istikametinde Sivrihisara gelmeden, Hamidiye'den sağa Emirdağ-Bolvadin tarafına dönüyorum

şimdilik yırtıyorsun ama hat genişletiliyor dikkatli ol

Alemin Kralı Çarşı

3798 Mesaj
19 Aralık 2011; 20:16:31 

en iyisi yavaşş gitmek.

Çokda wi-fi ;)

277 Mesaj
19 Aralık 2011; 22:22:56 

arkadaş nedir bu A'dan Z'ye halkı köşeye sıkıştırıyorlar... Adamlar nerden daha çok gelir getiririz diye her yolu kapatıyorlar.. Yağ gibi yollarda 110'la gitmek otobanda 140 la gitmek peehhh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ice Tea -- 19 Aralık 2011; 22:25:05 >

3123 Mesaj
20 Aralık 2011; 9:10:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ice Tea

arkadaş nedir bu A'dan Z'ye halkı köşeye sıkıştırıyorlar... Adamlar nerden daha çok gelir getiririz diye her yolu kapatıyorlar.. Yağ gibi yollarda 110'la gitmek otobanda 140 la gitmek peehhh

bazı yollar için 110 fazla bazı yollar için az ama levhalarda 130 filan yazarsak gülerler bize 110 gayet güzel hız sanırsam yüzde 10 da fazlasıyla 121 km oluyor ama otobanda işkence olabiliyor,

Alemin Kralı Çarşı

3493 Mesaj
22 Aralık 2011; 13:57:04 

Tüm ülkelerde belirli hız sınırları vardır ve çoğuda bizdeki olan hız sınırları ile aynıdır, hatta bir avrupa ülkesinde ölümlü kazaları azaltmak için hız sınırlarını düşürme planları yapılıyordu, bu hızlar herşey iyi giderken size az gibi gelebilir ama ya bir terslik olursa o zaman ne yapacaksınız??

3798 Mesaj
22 Aralık 2011; 22:31:26 

quote:

plakayı bilgisayar okuyamadığında o görüntüyü özel bir ekip manuel kontrol ediyormuş :(

Çokda wi-fi ;)

3123 Mesaj
23 Aralık 2011; 7:50:14 

quote:

plakayı bilgisayar okuyamadığında o görüntüyü özel bir ekip manuel kontrol ediyormuş :(

ozaman vadaaaaa

Alemin Kralı Çarşı

4364 Mesaj
23 Aralık 2011; 10:52:01 

Benim bir arkadaşım geçen hafta ceza yedi söylediğine göre Ankara yolunda ki bu kamera tertibatından dolayı. İki kamera arasında aracı kenara çekip bekleyebileceğin bir cep bile yok diye söyledi bana ama ben onun yalancısıyım tabi, görmeden kesin konuşmamak lazım.

Bu yolu kullanacaklara dikkat etmelerini öneririrm.

T.C.
Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir.
İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, DAHİLİ ve harici BEDHAHLARın olacaktır.
Mustafa Kemal ATATÜRK

3123 Mesaj
3 Şubat 2012; 9:54:43 

kar yağıyor ve artık o cihazlar plakaları okuyamıyor yaza kadar tatil

Alemin Kralı Çarşı

68 Mesaj