Şimdi Ara

yeni radar sistemi ve ortalama hız radarı nedir? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
3
Favori
20.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankaradan eskişehire giderken bu ortalama hız radarını test etme fırsatım oldu, sistem ilk plaka tanımada hızınızı olcuyor, saatide kaydediyor hafızasına, ikinci radara girdiğinizde mesafesi belli olan yolu ne kadar sürede kattettiğinizi hesaplayıp ortalama hızınızı belirliyor. Hız limitinin üstünde ise ortalama hızınız ceza adresinize postalanıyor. Ayrıca radara giriş ve çıkışlardaki anlık hızlarınızıda olçüyor. O anda hız limitinin üstünde olmakta cezaya sebep oluyor. Eğer hız yapmak gibi tutkusu olan varsa yolda bir miktar dinlenmesinde fayda var ceza yememek için. Genel olarak seyahat süresi hız yapan içinde yapmayan içinde eşitlenmiş oluyor.
    Birde bu ortalama hız ölçümü işin daha başlangıcı. Bunun daha sonraki aşamaları seyahat esnasında emniyet kemerinin takılı olup olmadığının otomatik belirlenmesi veya cep telefonu ile konusanların otomatik olarak belirlenmesi. Bu kameralarla sadece yazılım meselesi. Kamera her seyi görebilecek yetenekte. Yazılımını yüklediğin anda emniyet kemeri ve cep telefonu incelemeside aktif olabiliyor.

• yani her yere aynı mesafede varılacak... ferrari de şahinde aynı sürede gidecek gittiği yere...
    akıl alır gibi değil...
  • Ist. Yolunda 2 tane var benim bildigim. Baska radar var mi? Gecen gun sabah 5de 190 la gectim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak7777®

Ist. Yolunda 2 tane var benim bildigim. Baska radar var mi? Gecen gun sabah 5de 190 la gectim

geçmiş olsun ozaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: smh48

yani her yere aynı mesafede varılacak... ferrari de şahinde aynı sürede gidecek gittiği yere...
    akıl alır gibi değil...

gerçekten iyi bir cevap
  • Valla ben gecen hafta Akhisar çıkışında 149 km ile yakalandım. 319 lira yedim. Dikkat edin derim. (hız sınırını %30 aşmışım)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

quote:

Ist. Yolunda 2 tane var benim bildigim. Baska radar var mi? Gecen gun sabah 5de 190 la gectim

geçmiş olsun ozaman

istanbul yolunda kameralari geçince millet 120-130 gidiyor zaten gelseydi bu zaman kadar gelirdi zaten
  • quote:

quote:

quote:

geçmiş olsun ozaman

istanbul yolunda kameralari geçince millet 120-130 gidiyor zaten gelseydi bu zaman kadar gelirdi zaten

henüz test aşamasında olan yerler var , çalışan yerlerde var ama, çünki bazen 100 ile gidince 150 filan yazıyor ayarsız çoğu
  • Ankara Sivrihisar arasında ilki 50, diğeri 60 km aralıkla olan radarlardan son 3 haftada toplamda 6 kez geçtim. GPS hızıma 106, kadran 110 yazarken anlık hızımı 116 ölçtü. 2.geçişimde sırf merakımdan yol bilgisayarını sıfırladım radardan geçer geçmez, ve ortalama hızımı 101.4 gösteriyordu, radardan geçerken bu sefer de 107kmh ortalama gösterdi. Kalibrasyon şart. Bu arada merak ettiğim bir nokta var. 2 radar arasında bazı noktalarda hız sınırı 50, 70,90 gibi hızlara düşüyor 110dan. Bütün yol için bu ortalamaları katarsak (atıyorum) ortalama 100km hızla gitmemiz gerekecek, yani 110km ortalama hıza ceza yazması lazım. Ben bu sistemin bütün otoyollara ve şehirler arası duble yollara konmasını çok istiyorum. Yüksek hızdan kaynaklanan trafik kazalarının büyük ölçüde azalacağından eminim.
  • benzer bir sistemi yıllardır otogar polisleri uyguluyor zaten, tüm otobüslerin giriş çıkış kayıtları tutulur ve 2 otogar arası minimum süre bellidir, bu sürenin altında giren otobüslerin takoğraf kayıtları ve takoğraf cihazları incelenir. örneğin ankara-konya arasını 3 saatten önce gelen otobüs bu işlemlerden geçer

orada da mesafe ve süreye bağlı uygulamaya yapılmakta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 17 Şubat 2012; 17:47:21 >
  • Ankara Sivrihisar arasi bu ortalama zabazingodan bizzat ceza yemis olan var mi ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

quote:

Birde taksici abi en sagdan geç plakayı okuyomuyorlar dedi , dikkat ettim bu tür yerlere yaklaşırken herkez saga yaklaşıyor dogrumu acaba

Aynaya CD takınca da radara yakalanmıyorsunuz.

Cd mı? DVD mı ? Yoksa blueray daha iyi?

hiç güleceğim yoktu tarkan olursa eger birşey olmuyor

• Merhaba arkadaşlar yaklaşık bir ay önce Samsun Yolundaki Sitelere gelmeden önceki radardan 70 km hızla geçmiştim sonra yine aynı yol üzerindeki boğaziçi girişindeki radardan da aynı hızla geçmiştim.biraz önce muhtardan ceza tutanağını aldım maalesef.ceza tutanağında hız aşım limiti olarak 85km(ortalama hız ) yazıyordu.altında da mesafe 7500 metre.İki radarada giriş saatlerini belirtmişler ben 5 dakika 17 saniyede almışım o mesafeyi.oradanda ortalama hızı hesaplayıp cezayı göndermişler.ankaradaki arkadaşlar dikkat etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metumete -- 23 Mayıs 2012; 10:23:35 >
  • ankarada şehir içindede ortalama hız başladı diyorlar. istanbul yolu, samsun yolu ve konya yolunda uyguluyorlarmış. varmı bi bilgisi olan
  • ne anlamı kaldı ki lüks otoların, süper otoların , hız otolarının ? daha düzgün yollar yapıp hız sınırını arttırmayı deneseler keşke. aynı internetteki akk ye benziyor durum. 400 hplik motorlara sürünme cezası veriyorlar resmen.
  • asıl mobesalarla ortalama alırlarsa o zaman iş
  • Sivrihisar - polatli arasi ort. Hizim 117. Ne kadar ceza gelir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yukarı
  • bence yanlış bir uygulama ama devletimize para lazım. bazı arkadaşların dedikleri gibi son model araç 90 hız sınırı olacak iş değil.
    otobanlar 120 çok mantıksız 140 yap otobanı milletin işi gücü var. şimdi birileri çıkar der hız kötüdür felakettir yahu neden felaket olsun, son model araban var istanbuldan çıktın yola 140-150 gidiyorsun bunda ne gibi yanlış var ki. 250 gitsen o ayrı :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.