Şimdi Ara

Hong Kong'daki ön satışta iPhone 4S, 10 dakikada tükendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 11 Kasım itibariyle başta Hong Kong olmak üzere 15 ülke (bölgede) satışa sunulacak olan iPhone 4S'e olan yoğun talep giderek artıyor. Apple için önemli pazarlardan biri olan Hong Kong'da ön satışa sunulan iPhone 4S'in stokları 10 dakika içerisinde tükendi.

Çin pazarının Apple'ın büyümesinde önemli pazarların başında geldiğini söyleyen Ticonderoga Securities'in analistlerinden Brian White, Çin Halk Cumhuriyeti, Hong Kong ve Tayvan'ı kapsayan Büyük Çin bölgesinden Apple'ın geçtiğimiz çeyrek 4.5 milyar dolar gelir elde ettiğini ifade ederken; bu miktarın geçtiğimiz yıla göre %270 artış anlamına geldiğini ve Apple'ın toplam satışlarının %16'sına denk geldiğini belirtiyor.

Deutsche Bank'ın analistlerinden Chris Whitmore ise yaptığı çalışmada 30 Apple Store'un yaklaşık %85-%90'ında günlük bazda iPhone 4S stoklarının tükendiğini ve bu sebeple müşterilen rezervasyon sistemini kullanmak zorunda kaldıklarını dile getirirken; MacRumors'ın da Apple Store'lar bazında yaptığı araştırmada benzer sonuçları ortaya koyuyor.

Hatırlanacağı gibi iPhone 4'ün donanımsal revizyon geçirmiş modeli olan ve en çok kişisel asistan "Siri" ile dikkat çeken iPhone 4S, birçok kişiyi şaşırtarak, ilk haftasonunda 4 milyondan fazla satmıştı.

• korede nekadar satacak onu merak ediyorum :D
  • htc,sony,samsungun daha iyi telefonları duyurulmuşken insanların 4s için akın etmeleri ilginç bence..
  • telefon değil , İOS 5 - UYGULAMA için akın ediyorlar.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.sD -- 9 Ocak 2021; 20:3:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneMoreChance

htc,sony,samsungun daha iyi telefonları duyurulmuşken insanların 4s için akın etmeleri ilginç bence..

Orjinal varken çakma cihaz alınmaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zuckerson

quote:

htc,sony,samsungun daha iyi telefonları duyurulmuşken insanların 4s için akın etmeleri ilginç bence..

Bunu söylemek hoşuma gitmiyor ama iPhone alanların çoğu fiyat / performans ekseninden çok statü göstergesi durumuna bakıyorlar düşüncesindeyim.

E tabi birde android almak var ama root etmekde CDI kırmaktı derken insanlar çekiniyor. iPhone alırım temiz temiz kullanırım diyorlar.

Buda 2. önemli seçenek olsa gerek ...

O senin dedigin root islemi bitek androidlerde yok bi kere o isin aynisi IOS ta jailbreak var ve cok daha basit kirmak kirinca fazla bisi yapamiyosun ama android de farkli sekil sekil rom lar yukluye biliyosun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi docekic -- 8 Kasım 2011; 12:19:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

quote:

Orjinal varken çakma cihaz alınmaz :)

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

telefon değil , İOS 5 - UYGULAMA için akın ediyorlar.

Özellikle Siri içindir diye düşünüyorum.
  • Valla ben teknolojiyi yakindan takip eden biri olarak piyasadaki cogu cihazi uzun sureler denedim samsung htc nokia..apple turkiye pazarina girmeden oncede apple kullanicisiydim ben pazara objektif yaklasiyorum bence ios basarili bir yazilim.Ulkemideki 10 kisiden sadece 2 si teknolojiyi takip ediyor ve dolayisiyla performansa degil kullanim kolayligina bakiyorlar. İphone kullanim kolayligi ve gorsellik acisindan fazlasiyla yeterli bir cihaz
  • quote:

öyla olsa neden 4s alınsınki iphone 4 ios 5-uygulamalar için yeterli bir cihaz. Hatta 3gs'de öyle.

A5 çip, 8 mp kamera ve Siri büyük etken bence.
  • Cekik gozlulerde kapilmis elmanin ruzgarina

AhhahahahahhAaahahhahaha
  • Türkiye hariç dünyanın neresinde olursa olsun değil 10 isterse 1 dakikada tükensin normal sayarım.Ama ülkümde araba fiyatına satışa çıkıp asgari ücretli çalışanların bile almak için kuyruğa girdiğini görünce asıl işte beni bu şaşırtır.Ne diyeyim Allah akıl fikir versin!
  • Ülkemize resmi apple store açılsa ve bu fahiş fiyatlar yerine abd gibi fiyat politikası uygulansa bugün iphone u yerden yere vuran kişilerin kaçı şu an kullandığı telefonla ve markayla devam eder bunu cidden merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaman06

quote:

öyla olsa neden 4s alınsınki iphone 4 ios 5-uygulamalar için yeterli bir cihaz. Hatta 3gs'de öyle.

A5 çip, 8 mp kamera ve Siri büyük etken bence.

ben uzak doğu da İPHONE nin tutulması için yazdım , 3gs - ip4 ve 4s diye kısıtlamadım. kaynak orda , ucuz iş gücü orada , ham madde orada ama cihaz APPLE. yazımı tamamen yanlış anlamış ve değerlendirmişsiniz. SİRİ zaten ip4s in yazılımda en büyük kozlarından, donanım benim için zaten beklenen bir durumdu.
  • quote:

quote:

Bunu söylemek hoşuma gitmiyor ama iPhone alanların çoğu fiyat / performans ekseninden çok statü göstergesi durumuna bakıyorlar düşüncesindeyim.

E tabi birde android almak var ama root etmekde CDI kırmaktı derken insanlar çekiniyor. iPhone alırım temiz temiz kullanırım diyorlar.

çok haklısınız.aynen katılıyorum. sadece applikasyon ve kusursuz sade İOS nedeniyle insanlar apple tercih ediyor.

• beklenen bir olay
  • quote:

quote:

Izmirde cep telefonu alım satım cep telefonu yazılım işi yapıyorum yaklaşık 5 senedir aynı ışteyim bir dünya iphone kullanan müşterimiz var %99 u telefon açıp sms atmakta
    n başka bişey yapmıyor menü dahi 2 sayfayı geçmiyor bukadar tutmasının sebebi karizma olması emin olun çoğu böyle o bahsedilen kral oyun uygulama ve ios yüzünden değil yani. En azından bizim ülkede değil. Ayrıca android root ediliyorsa iphone da jb yapılıyor. Ne fark var çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sweatcan -- 8 Kasım 2011; 17:14:19 >

• somali.gif
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.