- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Vodafone 858 Smart Genel (uygulama, ROM, tiyolar...)
436 Cevap47796 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2901 Mesaj
8 Kasım 2011; 2:14:11 

Evet DH ahalisinin çok ilgi göstermediği bu telefonu bu akşam edindim.
Fiyat performans açısından çok iyi bir noktada olmasına rağmen donanımı pek beğenilmiyor.
Çok daha iyi modeller var çünkü. Ama kullanıcılar bir noktayı kaçırıyorlar, bu cihaz tarifenizle 120 ya da 240 liraya geliyor.
Vodafone'dan ve mevcut tarifesinden memnun olanların gönül rahatlığı ile alabileceği bir akıllı telefon olduğunu düşünüyorum.

Telefonun gsm arena linki:
http://www.gsmarena.com...fone_858_smart-3955.php

Vodafone cihaz kampanyası:
http://www.vodafone.com...rt-Cihaz-Kampanyasi.php

ingilizce inceleme (baya detaylı)
http://www.techradar.co...one-smart-963032/review

Ufaktan izlenimlerimi yazayım:
-öncelikle cihaz ufak, telefonu sürekli elinde olanlar beğenecektir. gidin vodafone shoplara, elinize alın bakın.
-şarjı 2 günü görüyor standart kullanımda. ama ben gibi 3g açık olsun, arkada latitude, gtalk, twitter, facebook, gmail çevrimiçi çalışsın ve bir iki sistem programı çalışsın, biraz konuşup mesajlaşayım derseniz şarjı 14-16 saat zor gidiyor. diğer android modellerde bu yük altında performans nasıl bilemeyeceğim ama ortalama bir performans gibi geldi.
-kutuda data kablosu, kablo AC adaptörü ve kulaklık geliyor. kulaklığı ortalama, eski samsung ch@t 335'iminkinden kötü geldi.
-benim özellikle dikkat ettiğim bir şeydi, ahize hoparlörü kaliteli, karşı tarafın sesi güzel geliyor.

dokunmatik özellikleri ve ekran:
-dokunmatiği ortalama diyebilirim, çok iyi değil ama kötü de değil. bir kaç farklı dokunmatik telefonun ekranı denediğim oldu, fikrim bu.
-dik olarak q klavye küçük gelir yazamam diyordum bir q klavye telefondan sonra ama ortalama başarımda yazmaya başladım ilk aldığım anda, şimdi daha iyi.
isteyen yan klavye ya da numerik klavye olarak kullanabilir.
-internet videolarında multitouch vardı, telefonda göremeyince şaşırmıştım. meğer yazılımsal olarak kitlenmiş.
custom rom ile açılıyormuş, biraz böyle bızıkladıktan sonra deneyeceğim.
-telefonun ekran küçük ve pikseli az ama bu haliyle baya iyi iş görüyor yine de. uyumlu olmayan uygulama çok nadir rasladım.
tabi çok oyun yüklememiş bir kullanıcı olarak yazıyorum bunu. bazı uygulamalarda fontlar küçük kalıyor bir de 320-240 ekranla.

android market:
-market.android.com dan uygulamalara bakıyorum, ekran görüntüleri ve türk kullanıcılarının yorumları var. uygulamayı pc'den indir diyorum. "uygulama en yakın sürede telefonunuza indirilecek" diyor. telefon internet bağlantısını gördüğü anda daha önceden indir dediğim uygulamaları sırayla indirip kuruyor. olay budur. kendi menüsünde de market uygulaması var, program indirmek çok kolay. rom güncellemesi ile farkı android marketler de açılıyormuş. bir dünya deneyebileceğiniz program var standart olanında bile.

işlevsellik (android):
sistem ile çalışan programlar kurabiliyorsunuz, mesela 3g watchdog diye bir program kurdum, açılışta çalışıyor, sizin belirlediğiniz mb cinsinden kotayı hesaplıyor zaman ayarına göre. limitli paket kullananlar için paket aşımı korkusu yok
-usb kablo ile pcye takıyorum, internetimi direk paylaşıyorum ya da wifi hotspot yapıyorum, interneti wifi olarak paylaşıyorum. bunlardan kablo ile olanı tercihim, diğeri iyi pil harcıyor.
-telefonun kişiler listesi işlevsel. ben kişilerimi gmail'imde tutuyordum zaten, gmail hesabımla login oldum bir kez gmail uygulamasına, gmail kişileri rehbere otomatik geçti, facebook login oldum, facebook rehberi otomatik geçti, twitter falan da aynı şekilde otomatik geçiyor. hangilerinin rehberde listeleneceğini de ayarlayabiliyorsunuz. aşağıda yazan bir arkadaş zil sesi atamada sorun yaşamış, olay aynı kişinin sim/facebook/gmail/telefon kişi kopyalarından olabilir. bu kişileri birbirine linkleme olayı da var bir de. bızıklayın sorun yaşayan arkadaşlar.

bunun gibi bir çok güzelliği var, zaman geçtikçe yazarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zurrani -- 4 Aralık 2011; 16:45:57 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Kasım 2011; 21:33:20 

bende pazar günü almayı planlıyorum benim oyun vb. Pek ilgilenmem interneti hızlımı?video izleniyormu?menüler arası geçişte kasıyormu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2901 Mesaj
10 Kasım 2011; 15:05:53 

arkadaşımda motorola droid 2 vardı, onun smooth'luğunda diyebilirim ekran geçişleri için.
video izleniyor mu, abes bir soru olmuş farklı programlar mevcut, kimi çok fazla dosya türü destekliyor,
telefon ise genel codeclere sahip geliyor zaten. ekranı küçük (320-240) ve 16m renk değil tabi, abimde htc desire var.
yan yana koyunca fark büyük, renk derinliğinden çok piksel miktarı önemli.
interneti gayet hızlı geldi wi-fi ile, 3g ile sorarsan vodafone kullanıyorum,
daha önceki telefonum edge ve java olduğundan karşılaştırma yapsam tam objektif olmaz.

Uzaklaştırılmış
10 Kasım 2011; 15:39:19 

İnternet video soruyu şuna dayanarak srmuştum html 5 e geçicekmiş ya adobe o yuzden suan izleniyormu diye sordum, menüler arası geciste bazı telefonlar 10 saniye snra geçiyor

99 Mesaj
14 Kasım 2011; 13:51:45 

merhabalar,

vodafone 858 smart sahibiyim ve bir sorum olacak :

telefonda hücre bilgi yayını için bir seçenek bulamadım.Skorlar vs. için. Mesajlar > Ayarlar kısmında böyle birşey yok.
Bilen-gören varsa yardımcı olabilir misiniz?

30 Mesaj
14 Kasım 2011; 16:46:30 

turkcell hatla çalışıyomu acaba

9 Mesaj
14 Kasım 2011; 16:56:29 

Bende almayı düşünüyorum bütcem kısıtlı olduğu için smart bana göre yalnız kararsızım ılk kez android kullanacam n95 kullanıyorum smart n95 8gb üstünmü?

kırat

99 Mesaj
14 Kasım 2011; 17:12:16 

quote:

Orijinalden alıntı: maranga444

turkcell hatla çalışıyomu acaba

bende avea hatla kullanıyorum.sadece açılışta vodafone logosuyla açılıyor.

1000 Mesaj
14 Kasım 2011; 17:33:47 

bende genç avantaj kampanyası kapsamında aylık 5 lira ek ödemeyle aldım.
+ele iyi oturuyor
+görünümü ve kasası hoş boyutları güzel
+dokunmatiği güzel
+konuşmalarda ses kalitesi gayet iyi hem ahize hem mikrofon gayet güzel
+hoperlörün ses çıkış gücü ve kalitesi de güzel
+wifi ile bağlantı kalitesi de güzel

-ekranı ufak alışıncaya kadar zorlanıyorsunuz
-oyunlarda hafif kasmalar oluyor
-müzikçalarda ekolayzer ayarı yok ya da ben bulamadım
-kamera kalitesi düşük ve flaşsız

benim gördüğüm kadarıyla artı ve eksileri bu yönde ancak bu paraya gayet başarılı bir telefon. feysbuka sürekli bağlı halde kullanımla 2güne yakın gidiyor şarjı. oyun müzilçalar falan çalıştırıldıgında 1gün civarı yetebiliyor. benm gibi android denemek isteyen ve eski telefonundan sıkılanlar için iyi bi seçim olabilir. 5800 gibi kaba bi telefondan sonra çok şık ve kullanışlı geliyor insana ancak 5800daki gibi internete bağlanırken wifi ile mi yoksa şebekenin internet servisinden mi baglanmak istediğimi soran bir yapısı yok. bu biraz sorun oldu benim için. ilk aldıgım gün 7liramı yedi bu yüzden :D:D

10 Mesaj
14 Kasım 2011; 17:58:21 

arkadaşlar merhaba,

bende 4 gün oldu cihazı alalı, epey bir özelliğini keşfettim, fakat sizlere sormak istediğim birkaç konu var;
mesela bir kişiye resim atadınız, bu resim rehberdeyken o kişinin üzerinde görünmesine rağmen kişi ararken resim çıkmıyor. Bunu çözemedim. bir de ana ekrana bir resim koyamıyorum, yani resim ekliyorum ama çok büyük oluyor yani sayfaları gezerken resimde sayfa sayfa ilerliyor. bunu tek resim üzerine yani tek ana ekrana sabitleyemiyor muyuz?

bu 2 konuda yardımcı olursanız sevinirim.

3 Mesaj
14 Kasım 2011; 19:24:11 

Doğru sölüyorsun ilk gün benimde 9 liramı yedi

Uzaklaştırılmış
14 Kasım 2011; 22:24:13 

kullanani 2 gun oldu cok guzel

10 Mesaj
15 Kasım 2011; 9:00:12 

tekrar merhaba,

birde kişiye farklı bir zil sesi atayamıyorum. atıyorum ama o kişi aradığı zaman normal melodiyi çalıyor. atadığım zil sesini çalmıyor. bununla alakalı da yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Uzaklaştırılmış
15 Kasım 2011; 9:13:28 

bence almalisiniz suan mobil olarak giriyorum cok guzel gercekten rom atilmalimi kararsizim

1000 Mesaj
15 Kasım 2011; 17:05:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Micheal Owen

bence almalisiniz suan mobil olarak giriyorum cok guzel gercekten rom atilmalimi kararsizim

rom atılınca bayağı hızlandığını söylüyorlar. nette forumlarda bikaç rom var nasıl atılacağını falan da adım adım anlatmışlar ama bu konularda pek bilgim olmadığı için denemedim ben. ilerde sıkılıp denerim ama büyük ihtimal

romu yenileyerek telefondaki multitouch özelliği aktif hale getirilebiliyormuş, overclock özelliği eklenıyormus, daha uzun pil ömrü oluyormuş ve birkaç özellik daha geliyormuş hızlanmasının yanısıra bunlar da rom atmak için cezbedici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bangez -- 15 Kasım 2011; 16:17:48 >

Uzaklaştırılmış
15 Kasım 2011; 19:45:20 

quote:

Orijinalden alıntı: bangez

rom atılınca bayağı hızlandığını söylüyorlar. nette forumlarda bikaç rom var nasıl atılacağını falan da adım adım anlatmışlar ama bu konularda pek bilgim olmadığı için denemedim ben. ilerde sıkılıp denerim ama büyük ihtimal

romu yenileyerek telefondaki multitouch özelliği aktif hale getirilebiliyormuş, overclock özelliği eklenıyormus, daha uzun pil ömrü oluyormuş ve birkaç özellik daha geliyormuş hızlanmasının yanısıra bunlar da rom atmak için cezbedici.

Ben telefon daha yayginlastigi zaman aticm rom

2901 Mesaj
15 Kasım 2011; 21:17:57 

rom atmak lazım, ben de vaktim olunca o rehberleri bir karıştıram.

zil sesi ataması telefonun her sosyal ağın kişi listesini telefona atması ile alakalı, yukarıda da yazdım. biraz bızıklayın telefonu, benzer kayıtları linkleyin.

99 Mesaj
16 Kasım 2011; 9:33:29 

quote:

Orijinalden alıntı: alpcan1903

merhabalar,

vodafone 858 smart sahibiyim ve bir sorum olacak :

telefonda hücre bilgi yayını için bir seçenek bulamadım.Skorlar vs. için. Mesajlar > Ayarlar kısmında böyle birşey yok.
Bilen-gören varsa yardımcı olabilir misiniz?

bilen yokmu?

1000 Mesaj
16 Kasım 2011; 13:46:50 

yok sanırım bende göremedim hücre bilgi ekranı ile ilgili bir menü. telefonun en büyük eksiklerinden biri ayrıntılı bir kullanım kitapçığı vermiyor olması. verdiği o ufak tanıtım broşürü sadece genel özellikleri bi miktar anlatıyor. sanırım kurcalaya kurcalaya öğrenilecek

99 Mesaj
16 Kasım 2011; 16:53:07 

Telefonun kurcalanmadık yeri kalmadı fakat bulamadım hücre bilgi menüsünü.
Telefon çok güzelde eksik yerleri var.İnşallah güncellemelerde unutulmaz bu detaylar.

Uzaklaştırılmış
16 Kasım 2011; 20:18:58 

quote:

Orijinalden alıntı: zurrani

Evet DH ahalisinin çok ilgi göstermediği bu telefonu bu akşam edindim.
Fiyat performans açısından çok iyi bir noktada olmasına rağmen donanımı pek beğenilmiyor.
Çok daha iyi modeller var çünkü. Ama kullanıcılar bir noktayı kaçırıyorlar, bu cihaz tarifenizle 120 ya da 240 liraya geliyor.
Vodafone'dan ve mevcut tarifesinden memnun olanların gönül rahatlığı ile alabileceği bir akıllı telefon olduğunu düşünüyorum.

Telefonun gsm arena linki:
http://www.gsmarena.com...fone_858_smart-3955.php

Vodafone cihaz kampanyası:
http://www.vodafone.com...rt-Cihaz-Kampanyasi.php

ingilizce inceleme (baya detaylı)
http://www.techradar.co...one-smart-963032/review

Ufaktan izlenimlerimi yazayım:
-öncelikle cihaz ufak, telefonu sürekli elinde olanlar beğenecektir. gidin vodafone shoplara, elinize alın bakın.
-şarjı 2 günü görüyor standart kullanımda. ama ben gibi 3g açık olsun, arkada latitude, gtalk, twitter, facebook, gmail çevrimiçi çalışsın ve bir iki sistem programı çalışsın, biraz konuşup mesajlaşayım derseniz şarjı 14-16 saat zor gidiyor. diğer android modellerde bu yük altında performans nasıl bilemeyeceğim ama ortalama bir performans gibi geldi.
-kutuda data kablosu, kablo AC adaptörü ve kulaklık geliyor. kulaklığı ortalama, eski samsung ch@t 335'iminkinden kötü geldi.
-benim özellikle dikkat ettiğim bir şeydi, ahize hoparlörü kaliteli, karşı tarafın sesi güzel geliyor.

dokunmatik özellikleri ve ekran:
-dokunmatiği ortalama diyebilirim, çok iyi değil ama kötü de değil. bir kaç farklı dokunmatik telefonun ekranı denediğim oldu, fikrim bu.
-dik olarak q klavye küçük gelir yazamam diyordum bir q klavye telefondan sonra ama ortalama başarımda yazmaya başladım ilk aldığım anda, şimdi daha iyi.
isteyen yan klavye ya da numerik klavye olarak kullanabilir.
-internet videolarında multitouch vardı, telefonda göremeyince şaşırmıştım. meğer yazılımsal olarak kitlenmiş.
custom rom ile açılıyormuş, biraz böyle bızıkladıktan sonra deneyeceğim.
-telefonun ekran küçük ve pikseli az ama bu haliyle baya iyi iş görüyor yine de. uyumlu olmayan uygulama çok nadir rasladım.
tabi çok oyun yüklememiş bir kullanıcı olarak yazıyorum bunu. bazı uygulamalarda fontlar küçük kalıyor bir de 320-240 ekranla.

android market:
-market.android.com dan uygulamalara bakıyorum, ekran görüntüleri ve türk kullanıcılarının yorumları var. uygulamayı pc'den indir diyorum. "uygulama en yakın sürede telefonunuza indirilecek" diyor. telefon internet bağlantısını gördüğü anda daha önceden indir dediğim uygulamaları sırayla indirip kuruyor. olay budur. kendi menüsünde de market uygulaması var, program indirmek çok kolay. rom güncellemesi ile farkı android marketler de açılıyormuş. bir dünya deneyebileceğiniz program var standart olanında bile.

işlevsellik (android):
sistem ile çalışan programlar kurabiliyorsunuz, mesela 3g watchdog diye bir program kurdum, açılışta çalışıyor, sizin belirlediğiniz mb cinsinden kotayı hesaplıyor zaman ayarına göre. limitli paket kullananlar için paket aşımı korkusu yok
-usb kablo ile pcye takıyorum, internetimi direk paylaşıyorum ya da wifi hotspot yapıyorum, interneti wifi olarak paylaşıyorum. bunlardan kablo ile olanı tercihim, diğeri iyi pil harcıyor.
-telefonun kişiler listesi işlevsel. ben kişilerimi gmail'imde tutuyordum zaten, gmail hesabımla login oldum bir kez gmail uygulamasına, gmail kişileri rehbere otomatik geçti, facebook login oldum, facebook rehberi otomatik geçti, twitter falan da aynı şekilde otomatik geçiyor. hangilerinin rehberde listeleneceğini de ayarlayabiliyorsunuz. aşağıda yazan bir arkadaş zil sesi atamada sorun yaşamış, olay aynı kişinin sim/facebook/gmail/telefon kişi kopyalarından olabilir. bu kişileri birbirine linkleme olayı da var bir de. bızıklayın sorun yaşayan arkadaşlar.

bunun gibi bir çok güzelliği var, zaman geçtikçe yazarım...

hocam bisi sorucam ben telefonu aldim 3 saat sonra beyaz ve gri yerlerde . . . . . . . . . . . noktalar cikiyor geri verip yenisini almalimiyim?

2901 Mesaj
17 Kasım 2011; 0:24:47 

ekranda bozuk pikseller mi var? resim çekip koysana buraya bi, tam anlamadım?
piksel bozuksa sürekli yanlış yanar, belli bir süre sonra belirmesi ne olabilir bilmiyorum.

Uzaklaştırılmış
17 Kasım 2011; 11:35:40 

quote:

ekranda bozuk pikseller mi var? resim çekip koysana buraya bi, tam anlamadım?
piksel bozuksa sürekli yanlış yanar, belli bir süre sonra belirmesi ne olabilir bilmiyorum.

sanirim bozukluk var yenisini alcam siyah renk guzelmi

99 Mesaj
17 Kasım 2011; 17:09:01 

quote:

sanirim bozukluk var yenisini alcam siyah renk guzelmi

bence beyazı daha güzel.

Uzaklaştırılmış
17 Kasım 2011; 17:24:19 

quote:

bence beyazı daha güzel.

ben bu telefonu pazar aldim ogrenci oldugum halde hic yere dusurmedim simdi gitsem telefonu versem teke tek direk takas yaparlar demi? siyah rengini daha karizmatik buluyorum ︶︿︶

1000 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:55:42 

değiştirmezler büyük ihtimal. beyazı daha hoş ama daha kibar duruyor. piyasada siyah ve gri telefon çok bu tarzda beyazı daha bi güzel geliyor benm gözüme şahsen

Uzaklaştırılmış
17 Kasım 2011; 20:21:05 

quote:

Orijinalden alıntı: bangez

değiştirmezler büyük ihtimal. beyazı daha hoş ama daha kibar duruyor. piyasada siyah ve gri telefon çok bu tarzda beyazı daha bi güzel geliyor benm gözüme şahsen

en az 1 ay iade suresi var diye biliyorum teke tek deistirsinler telefon hatali cikti ama ben siyah istedi suan beyz var

10 Mesaj
18 Kasım 2011; 10:06:39 

Merhaba,

Arkadaşlar telefonu root ettim, superuser'da ok. fakat ClockworkMod (Rom Manager v4.8.0.2 kullanıyorum) yapmak istediğim zaman çıkan telefon listesinde vodafone 858 smart'ta yok Huawei U8160'da yok. Acaba 1 e 1 uyuşan başka bir model var mıdır? yani bu listeden hangisini seçmeliyim ki sorun çıkmasın. Şayet deneyeniniz varsa bilgi rica ediyorum.

2901 Mesaj
18 Kasım 2011; 14:24:26 

quote:

Orijinalden alıntı: kebobora

Merhaba,

Arkadaşlar telefonu root ettim, superuser'da ok. fakat ClockworkMod (Rom Manager v4.8.0.2 kullanıyorum) yapmak istediğim zaman çıkan telefon listesinde vodafone 858 smart'ta yok Huawei U8160'da yok. Acaba 1 e 1 uyuşan başka bir model var mıdır? yani bu listeden hangisini seçmeliyim ki sorun çıkmasın. Şayet deneyeniniz varsa bilgi rica ediyorum.

sen bizim öncümüz oldun
başka telefon rootlayan var mıdır daha bilmiyorum.
yabancı forumları karıştıracaksın gibi geliyor.
ama başarırsan bizimle de paylaş hangi programlarla hangi sürümü yükledin ve izlenimlerini...

bu telefon için ekran koruyucu aradım, 4-5 büyük vodafone shop gezdim, bulamadım.
bir tek bu adreste buldum: http://archivemad.net/i...t/product&product_id=72
burası da zayıf bir ticarethane belli ki, kredi kartı ya da paypal ile ödemesi yok, sitesi https değil.
istanbul anadolu yakasında (kadıköyde özellikle) bu telefona ekran koruyucu bulan olursa paylaşsın.
ya da bir internet alışveriş sitesinde...

Uzaklaştırılmış
18 Kasım 2011; 21:35:28 

quote:

sen bizim öncümüz oldun
başka telefon rootlayan var mıdır daha bilmiyorum.
yabancı forumları karıştıracaksın gibi geliyor.
ama başarırsan bizimle de paylaş hangi programlarla hangi sürümü yükledin ve izlenimlerini...

bu telefon için ekran koruyucu aradım, 4-5 büyük vodafone shop gezdim, bulamadım.
bir tek bu adreste buldum: http://archivemad.net/i...t/product&product_id=72
burası da zayıf bir ticarethane belli ki, kredi kartı ya da paypal ile ödemesi yok, sitesi https değil.
istanbul anadolu yakasında (kadıköyde özellikle) bu telefona ekran koruyucu bulan olursa paylaşsın.
ya da bir internet alışveriş sitesinde...

telefonu rom olarak sadece smartlucky ve cynagonmod 7 mi var? ve rom atmayi denedinizmi

2901 Mesaj
18 Kasım 2011; 21:52:32 

daha denemedim ben rom falan atmayı.

ama bu haftasonu eğileyim ben ona bi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zurrani -- 18 Kasım 2011; 21:53:02 >

703 Mesaj
19 Kasım 2011; 0:40:55 

Diğer bir başlıkta inceleme yapmıştım. İlgilenenler okuyabilir:

http://forum.donanimhaber.com/m_54666643/tm.htm

P 2010 TSI 1.4

Uzaklaştırılmış
19 Kasım 2011; 13:12:56 

quote:

daha denemedim ben rom falan atmayı.

ama bu haftasonu eğileyim ben ona bi.

ben de zaten yarin verip yenisini alacagim bugun atarsaniz cok iyi olur bende sizin yorumlariniza gore yarin atarim

10 Mesaj
19 Kasım 2011; 13:13:07 

arkadaşlar,

ben bilmeyenler için nasıl root ettiğimi kısaca anlatayım;

önce basit olarak telefonu bilgisayara tanıttım normalde usb'den bağlayınca bende otomatikman tanımadı (işletim sistemi win 7) ama sıkıntı değiş telefonun içerisinde gelen sd card içinde driverı mevcut buradan pc'ye tanıtılabilir. Program olarak SuperOneClick kullandım, zaten gerisi çorap söküğü gibi geldi, telefonu usb'den bağlayıp Root dedğiniz zaman program otomatikman tanıtılmış olan telefona bağlanıp root işlemine başlıyor. Root'u bitirince superuser uygulamasını da şayet onaylarsanız otomatikman kuruyor. bende ilk denemede oldu, bir sıkıntı yaşamadan root ve superuser işlemini bitirdim. zaten problem ondan sonra başladı, Rom manager (v4.8.0.3) yardımıyla ClockworkMod yğklemek istedim fakat çıkan listede daha önce de belirttiğim gibi ne vodafone smart 585 ne de Huawei u8160 olduğundan burada tıkandım. yabancı forumlarda birkaç tane vodafone 858 için yazılmış clockwork mod buldum fakat hiçbiri orjinal olmadığından yüklemek istemedim. belki Rom Manager programını yazan hintli arkadaşa ulaşıp bir sonraki program güncellemesinde bu telefonu veya Huawei versiyonunu listeye ekletebilirim :)

Uzaklaştırılmış
19 Kasım 2011; 18:27:54 

bence rom ve root a gerek yok fazzla bir kasma yok telefonda

523 Mesaj
21 Kasım 2011; 13:05:51 

genç tarifeye geçip sanırım bu telefonu alıcam.mesajım bulunsun.

30 Mesaj
21 Kasım 2011; 17:50:44 

samsung s3353 umu 200 e satip bunu aldim gercekten super

703 Mesaj
21 Kasım 2011; 17:57:42 

3300 mAh batarya ve yükseltilmiş kapaktan sözediliyor internette. Nedir? (pilin seri numrasını google a yazın)

P 2010 TSI 1.4

517 Mesaj
22 Kasım 2011; 1:14:23 

Kardeşim bu telefondan almış. Bi kaç günlüğüne ben kullancam ama aklıma takılan sorular var.(İlk defa android kullanıyorum)

1- Uygulamaları indirirken hep telefona indiriyor. Bi ayar varmı tüm uygulamaları karta indirsin telefon hafızasını doldurmasınki telefon hızlı çalışsın?

2-Bir uygulamayı kaldırırken ayarlar>uygulamalar>uygulamaları yönet menüsü var ordanmı kaldırıyoruz?

3-Arka planda çalışan uygulamaları nasıl kapatabiliriz? (Örneğin iphone bi oyun açıp home tuşuyla çıktığımız zaman o uygulama arka planda çalışmata devam ediyor ve ram'de yer kaplıyor. Biz onu sonlandırmak istediğimiz zaman home tuşuna iki defa arka arkaya basıyoruz ve bize arka planda çalışan uygulamalar listeleniyor, listelenen uygulamalardan birine basılı tuttuğumuzda uygulamaların üzerinde x işareti çıkıyor ona dokunduğumuzda uygulama sonlandırılıyor. O işlemi bu telefonda nasılyapabiliriz?)

4-Wifi ile ağa bağlı iken ben internetle ilgili bir şey yaptığımda hattımda olan interneti kullanıyor. Wifi'a bağlı iken hattımdaki interneti kullanmasın bunun ayarı varmı?

3,2 liter 6 cylinder 338 horse power @ 7900 rpm Bu alana reklam verebilirsiniz :))) 0-100 km/h: 4.6 seconds top speed 303 km/h
length 4491 mm height 1372 mm weight 1,549 kg

517 Mesaj
22 Kasım 2011; 1:15:57 

quote:

bende avea hatla kullanıyorum.sadece açılışta vodafone logosuyla açılıyor.

Turkcell hatla çalışıyor.Ben şu anda Turkcell hattımla kullanıyorum.

3,2 liter 6 cylinder 338 horse power @ 7900 rpm Bu alana reklam verebilirsiniz :))) 0-100 km/h: 4.6 seconds top speed 303 km/h

74 Mesaj
22 Kasım 2011; 15:46:23 

quote:

telefonu rom olarak sadece smartlucky ve cynagonmod 7 mi var? ve rom atmayi denedinizmi

Arkadaşlar ben rom attım.Cynagonmod ve smartlucky ikisini denedim, smartlucky biraz daha görsel ama cynagonmod hem hızlı hemde daha çok ozellık secebiliyorsunuz, rom atımı anlatımı şu linktedir.

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#55069384

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neco426 -- 29 Kasım 2011; 17:59:44 >

SAMSUNG GALAXY S İ9000 DARKYROM 10.4.2
EXPER İ3 ATİ 1GB 5470

30 Mesaj
22 Kasım 2011; 15:52:12 

quote:

Orijinalden alıntı: neco426

Arkadaşlar ben rom attım.Cynagonmod ve smartlucky ikisini denedim, smartlucky biraz daha görsel ama cynagonmod hem hızlı hemde daha çok ozellık secebiliyorsunuz, size tavsiyem telefonu rom atıp kullanın hızlandığını ve kaliteyi fark edeceksiniz. Şimdi size nasıl atıldığını anlatıyım ileriki günlerde daha çok rom ve ekran görüntülerini eklerim.

ALINTIDIR.

Bu yazımın amacı birçok VF Smart 858 ( Huwaei u8160 ) kullanıcısının vodafone ile gelen romu yavaş bulacağını ve markasız orijinal huwaei romu arayışına gireceğini, buna ihtiyacı olacağını düşündüğüm için, ihtiyacı olanlara yardımcı olabilmektir.

Bu makalemin Cihazın teknik özellikleri, artıları - eksileri, şusu busu hakkında olmadığını, zaten vodafone smart 858 tercih edenlerin android sistemine başlangıç aşamasında kullanabilecekleri, gelişmiş oyunlar vs gibi beklentileri olanlara bu cihazın hitap etmediğini hemen belirtmek istiyorum.

Cihazın pil kullanımı tatminkar olduğunu, wi-fi alıcısının çok iyi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.
(Galaxy Tab’ımın çekmediği komşunun wi-fi yayınına sorunsuzca bağlanabildi.)

Vodafone kampanyası ile Türkiye’nin tanıdığı bu cihaz diğer vodafone markalı cihazlardan alışageldiğimiz üzere bir vodafone romu ile sunuluyor. Bu cihazın romu Android 2.2.2 tabanlı bir rom.

Orijinal romun görüntüsünü pek beğenmediğim ve bana biraz yavaş geldiği için hemen orijinal huwaei romu arayışına girdiysem de, huwaei’in bu cihazı vodafone için ürettiğinden dolayı kendi cihazları destek sayfasındaki modeller içinde bulamadım.

xda’dan subpsyke CyanogenMod 7.1 den port ederek Gingerbread 2.3.7 tabanlı bir rom hazırlamış, %100 sorunsuz ve stabil çalışıyor, Arapça arabirim dahil destekliyor

Uzun sözün kısası, eğer vf smart 858inizin romunu değiştirmeyi kafanıza koymuş, gözünüzü döndürmüşseniz bu işi nasıl yapacağınızı burada anlatacağım.

Peşinen belirtmekte fayda var; Burada anlatacağım yöntemler bu işler ile az çok alakası olanlar içindir. Eğer hiç deneyiminiz yoksa veya ne yaptığınızdan emin değilseniz hiç bulaşmadan bu işten vazgeçmeniz canınızın sıkılmaması açısından faydanıza olacaktır.

Ve peşinen belirtmekte fayda var; Yapacaklarınız tamamen sizin sorumluluğunuzdadır, kimse gelip senin dediğini yaptım cihazım brick oldu bozuldu vs. demesin.

… Buradaki anlatımımı birebir uygularsanız ekstra hiçbir tuş kombinasyonuyla falan uğraşmadan sorunsuzca yeni sisteminize kavuşmuş olacaksınız …

Gelelim bu işi nasıl yapacağımıza:

* Herşeyden önce tüm yedeklerinizi almalısınız (İşlem soncunda tüm sisteminiz sıfırlanacak.)
* Pilinizi tamamen şarj etmelisiniz, %80 den aşağı bir batarya ile rom değiştirme işine kalkışmak size servis yolunu gösterebilir. Bilgisayarınızda ise bir güç kaynağının takılı olması herzaman faydanızadır.
* Telefonunuzdan Ayarlar-> Uygulamalar -> Gelişim ->( >USB Hata Ayıklama <)’ yı ve( >Bilinmeyen Kaynaklar<)’ı aktif edin.
* VF Smart 858 ADB sürücülerini kurmamız gerekiyor, ( Telefonunuzla beraber ADB sürücüleri geliyor..)
* Hafıza kartınızda yukle adında bir klasör açın ve rom-update-cm-7.1.0-u8160-v0.3-signed-serdarsahin.net.zip isimli dosyayı içine kopyalayın
* Öncelikle cihazınızı Root etmeniz gerekiyor, (SuperOneClick ile)
* ClockworkMod Recovery kurmamız gerekiyor, (Aşağıda anlatılıyor)
* CWM üzerinden Romun kurulumu . (Aşağıda anlatılıyor)

Öncelikle Aşağıda linklerini verdiğim dosyaları indirin (Uğraşmayasınız diye hepsini bir araya topladım.) C:\ dizininizde Smart klasörüne kopyalayın. Burdaki anlatımımı ben buna göre yapıyorum.

[link]http://****.com/files/2355051782/vodafone-smart-858-Gingerbread_2.3.7-serdarsahin.net.rar[/

cok fazlami hizlaniyor acaba ve hangi rom onerirsin

74 Mesaj
22 Kasım 2011; 16:05:55 

Şuan toplam 5 tane rom var ben smartlucky pek önermiyorum ama 10 dk alır kurması dene derim.Ama benim tercihim cynagonmod çok daha kaliteli,özellikli.

SAMSUNG GALAXY S İ9000 DARKYROM 10.4.2
EXPER İ3 ATİ 1GB 5470

30 Mesaj
22 Kasım 2011; 16:09:21 

quote:

Orijinalden alıntı: neco426

Şuan toplam 5 tane rom var ben smartlucky pek önermiyorum ama 10 dk alır kurması dene derim.Ama benim tercihim cynagonmod çok daha kaliteli,özellikli.

usb hata ayiklayi pcye baglamadan once acioz demi? abd suruculeri telefon ekraninamigelcek?

2901 Mesaj
22 Kasım 2011; 21:23:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Awsful

Kardeşim bu telefondan almış. Bi kaç günlüğüne ben kullancam ama aklıma takılan sorular var.(İlk defa android kullanıyorum)

1- Uygulamaları indirirken hep telefona indiriyor. Bi ayar varmı tüm uygulamaları karta indirsin telefon hafızasını doldurmasınki telefon hızlı çalışsın?

2-Bir uygulamayı kaldırırken ayarlar>uygulamalar>uygulamaları yönet menüsü var ordanmı kaldırıyoruz?

3-Arka planda çalışan uygulamaları nasıl kapatabiliriz? (Örneğin iphone bi oyun açıp home tuşuyla çıktığımız zaman o uygulama arka planda çalışmata devam ediyor ve ram'de yer kaplıyor. Biz onu sonlandırmak istediğimiz zaman home tuşuna iki defa arka arkaya basıyoruz ve bize arka planda çalışan uygulamalar listeleniyor, listelenen uygulamalardan birine basılı tuttuğumuzda uygulamaların üzerinde x işareti çıkıyor ona dokunduğumuzda uygulama sonlandırılıyor. O işlemi bu telefonda nasılyapabiliriz?)

4-Wifi ile ağa bağlı iken ben internetle ilgili bir şey yaptığımda hattımda olan interneti kullanıyor. Wifi'a bağlı iken hattımdaki interneti kullanmasın bunun ayarı varmı?

1- uygulamaları sd karta taşıyan bir uygulama ile çözdüm ben, uygulamaların %70'i sd karttan çalışmayı destekliyor diyebilirim.
bazılarıysa karttan çalışmıyor. uygulamaların karttan ya da telefondan çalışmasının çok önemi yok.
sadece telefonun ilk açılışında kartta olan uygulamaların kısayolları hemen gelmiyor ve telefonun ilk kendine gelme süresini uzatıyor.

2- o menüden ve android market içinden kaldırabiliyorsunuz.

3- farklı programlar var, task manager şeklinde aratın. onun dışında menüde var ama girip oradan kapatması zahmetli.

4- bildiğim wifi ağa bağlı isen wifiden kullanır. neden öyle bir sorun yaşıyorsun anlamadım.
3g açıkken ve evde zaman zaman wifi bağlantının kopmasından olabilir bu yaşadığın sorun.
ben ev ortamında wifi açıp 3g kapatıyorum, tersini de ev dışında yapıyorum.
wifi ağdan uzaklaşınca wifi'yi kapatan programlar var
quick settings şeklinde bir program kullanıyorum ağları çabuk açıp kapatmak ve telefon pilini yüzde olarak takip etmek için.
android marketi karıştırın, ihtiyaç duyabileceğiniz bir çok sistem programcığı mevcut.

30 Mesaj
22 Kasım 2011; 21:34:45 

zurrani hocam bendede . . . . hatasi vardi ankarada goturdum vodafonda ne yazikki buna aciklama yapamiyorlar mudurle konusurlerken duydum eleman mudure ben aciklama yapamiyorum diyor :P bi gelin siz aciklayin diyor mudur ise ozelligi diyor pek ikna olmadim acikcasi ozelligi nedir diye sordum cevap veremiyorlar .d neyseki guzel bir koruma verdiler para istemediler bende vermeyi dusunmuyordum zaten koruma ile gozukmuyor artik mutluyum telefonu bir kez daha begendim rom dusunmuyorum

2901 Mesaj
22 Kasım 2011; 21:42:23 

dediğin ...... kısmı anlamadım ama neyse... wifi 3g olayını mı dedin?

vodafone shoplar ne anlasın zaten, vodafone bu telefonu sadece satıyor
sadece birileri telefonu getirip bazı sorunları iletmişlerdir, onlar da bu şekilde biraz bilgi sahibi olmuşlardır.
akıllı telefonlarda bir çok yazılımsal ayarlar sorun diye yansıtılır zaten satıcı ya da üreticiye...

30 Mesaj
22 Kasım 2011; 22:02:05 

hayir ekranda siyah noktalar cikmasini wifi de bi problem yok :)

517 Mesaj
23 Kasım 2011; 2:17:16 

quote:

1- uygulamaları sd karta taşıyan bir uygulama ile çözdüm ben, uygulamaların %70'i sd karttan çalışmayı destekliyor diyebilirim.
bazılarıysa karttan çalışmıyor. uygulamaların karttan ya da telefondan çalışmasının çok önemi yok.
sadece telefonun ilk açılışında kartta olan uygulamaların kısayolları hemen gelmiyor ve telefonun ilk kendine gelme süresini uzatıyor.

2- o menüden ve android market içinden kaldırabiliyorsunuz.

3- farklı programlar var, task manager şeklinde aratın. onun dışında menüde var ama girip oradan kapatması zahmetli.

4- bildiğim wifi ağa bağlı isen wifiden kullanır. neden öyle bir sorun yaşıyorsun anlamadım.
3g açıkken ve evde zaman zaman wifi bağlantının kopmasından olabilir bu yaşadığın sorun.
ben ev ortamında wifi açıp 3g kapatıyorum, tersini de ev dışında yapıyorum.
wifi ağdan uzaklaşınca wifi'yi kapatan programlar var
quick settings şeklinde bir program kullanıyorum ağları çabuk açıp kapatmak ve telefon pilini yüzde olarak takip etmek için.
android marketi karıştırın, ihtiyaç duyabileceğiniz bir çok sistem programcığı mevcut.

ilk defa android kullanıyorum, daha öncesinde ipod touch tan bi çok şeyi kolay bir şekildeyapabiliyordum. Androide tam alışamadım sanırım :)

1- Telefonun hafızasını doldurmasın hocam,boş kalsın telefonun hafızası. Kullandığınız programın ismini yazarmısınız

2- Bir şey daha soracağım. Ana ekranda büyük saat ve hava durumunu gösteren ekran wallpaper lar var Özellikle şu videodaki(http://www.youtube.com/watch?v=LGEyTSQnvZI&feature=player_embedded) çok güzel. Ben buna benze bir tane android marketden indirdim. Ana ekrandayken basılı tutuyorum duvar kağıtlarının seçtiğimde yüklediğim duvar kağıdı orda görünmüyor. Videodaki gibi bir duvar kağıdımız olması için ne yapmalıyız sence?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Awsful -- 23 Kasım 2011; 2:18:33 >

30 Mesaj
23 Kasım 2011; 7:48:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Awsful

ilk defa android kullanıyorum, daha öncesinde ipod touch tan bi çok şeyi kolay bir şekildeyapabiliyordum. Androide tam alışamadım sanırım :)

1- Telefonun hafızasını doldurmasın hocam,boş kalsın telefonun hafızası. Kullandığınız programın ismini yazarmısınız

2- Bir şey daha soracağım. Ana ekranda büyük saat ve hava durumunu gösteren ekran wallpaper lar var Özellikle şu videodaki(http://www.youtube.com/watch?v=LGEyTSQnvZI&feature=player_embedded) çok güzel. Ben buna benze bir tane android marketden indirdim. Ana ekrandayken basılı tutuyorum duvar kağıtlarının seçtiğimde yüklediğim duvar kağıdı orda görünmüyor. Videodaki gibi bir duvar kağıdımız olması için ne yapmalıyız sence?

walpaper degildir o markete sense analog yaz indir o olur

2901 Mesaj
23 Kasım 2011; 9:37:45 

apps 2 SD free imiş programın adı. bir çok programı ingilizce yapacağı işle alakalı bir kelimeyi arama kutusuna girerek buldum ben de.

wallpaper ben de indirdim ama kuramadım, yalan yok
mevcut operatör sürümü çok standart olabilir, ondan oluyor olabilir, rootlamak da gerekiyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zurrani -- 23 Kasım 2011; 9:39:37 >

1000 Mesaj
23 Kasım 2011; 10:01:39 

bende de android için facebook uygulaması düzgün çalışmıyor dün akşamdan beri. kaldırıp geri yükledim ama düzelmedi. haber kaynağı ve mesajları açmak istediğimde yüklüyor sürekli açmıyor. bikaç kez kaldırıp tekrar kurdum düzelmedi. sonra güncellemeleri kapatıp eski sürüm olan 1.5e döndürdüm şimdi düzgün çalışıyor ancak sürümü 1.7.2 yaptıgımda tekrar bozuluyor. anlamadım sorun ne :/

468 Mesaj
23 Kasım 2011; 10:13:49