Şimdi Ara

Vodafone 858 Smart Genel (uygulama, ROM, tiyolar...) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
440
Cevap
5
Favori
54.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu telefonların ikinci elleri kaça oluyo
  • Arkadaslar devamli yeni sürüm cikariyorlar , ben v6 da kaldim halen yeni sürüm yüklemedim tam v7 yüklecekken bir baktim v8 cikti ama simdide v9 cikmis ...bu is nasil olacak haftada bir yeni versiyon mu yükleyecegiz ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1259739
  • Yarın en yakın vodafone bayisine gidip hem faturasız hattımı faturalıya geçireceğim hem de telefonu alacağım.
  • VODAFONE 858 (huawei 8160) AÇILMIYOR; ÇÖZÜM:

Telefonunuzun şarjından emin olun veya prize takın.(bilgisayara takmamaya çalışın, belki usb'den bloke oluşabilir)

1-UK vodafone Stok ROM'u aşağıdan indirin.
    http://uploaded.to/folder/zrdvpi/U8160_STOCK_ROMS
    https://www.dropbox.com/s/mfyp6tljt1m3t9y/Original%20Vodafone%20Stock%20ROM.rar?dl=0

2-Dosyanız inerken, SD kartınızı telefondan çıkararak(telefon açılmadığından böyle) bilgisayarınızda FAT32 olarak biçimlendirin. (SD üzerine sağ tık biçimlendir...)

3- Dosya indikten sonra rar dosyasını açın ve "dload" isimli klasörü içindeki "apdata.app" dosyasıyla birlikte olduğu gibi SD karta atın. Yani SD kartınızda sadece içinde "apdata.app" olan "dload" klasörü olmalı.

4-ses açma(+) ve kapama(-) tuşları ile telefon açma tuşuna sırasıyla basılı tutarak 3-5 sn basılı tutunuz. (üçüne birden basılı tutulmalı)

Yükleme kendiliğinden başlayacak ve 5 dk civarı sürecektir.
    Orjinal Vodafone Smart yazılımını yüklemiş oldunuz. Cihazınız ilk aldığınız gündeki gibidir. Belki de stock rom'unuz eğer eskiyse farkında olmadan güncellemiş bile oldunuz... :)

Tüm mağdurlara geçmiş olsun. Ben dahil...
    (teşekkür yerine kalpten bir dua ederseniz makbule geçer:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hepmisafir -- 4 Temmuz 2016; 5:02:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: praetorians

Arkadaslar devamli yeni sürüm cikariyorlar , ben v6 da kaldim halen yeni sürüm yüklemedim tam v7 yüklecekken bir baktim v8 cikti ama simdide v9 cikmis ...bu is nasil olacak haftada bir yeni versiyon mu yükleyecegiz ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1259739

Hocam tavsiyem v7 de kalman.Bence en stabil olan şu anda bu. v8 i denedim telefonu açtığımda ekran tamamen yeşilde dönüp donuyor.Anlayacağın stabil değil sorunlu. v9 ise çıktı fakat xda da direk dosyalar yok.Okuduğum kadarıyla rom managerden clockwordMod ile bir işlem yapıyoruz.

Kamera , 3g hotspot , gps gibi özelliklerini v7 de denedim şu an stabil bir şekilde çalışıyor.

Yakın zamanda çıkacak olan ICS versiyonunu bekliyorum.Alpha versiyonları çıkmış ama hadi hayırlısı...

• quote:

Orijinalden alıntı: hepmisafir

VODAFONE 858 (huawei 8160) AÇILMIYOR; ÇÖZÜM:

Telefonunuzun şarjından emin olun veya prize takın.(bilgisayara takmamaya çalışın, belki usb'den bloke oluşabilir)

1-UK vodafone Stok ROM'u aşağıdan indirin.
    http://uploaded.to/folder/zrdvpi/U8160_STOCK_ROMS

2-Dosyanız inerken, SD kartınızı telefondan çıkararak(telefon açılmadığından böyle) bilgisayarınızda FAT32 olarak biçimlendirin. (SD üzerine sağ tık biçimlendir...)

3- Dosya indikten sonra rar dosyasını açın ve "dload" isimli klasörü içindeki "apdata.app" dosyasıyla birlikte olduğu gibi SD karta atın. Yani SD kartınızda sadece içinde "apdata.app" olan "dload" klasörü olmalı.

4-ses açma(+) ve kapama(-) tuşları ile telefon açma tuşuna sırasıyla basılı tutarak 3-5 sn basılı tutunuz. (üçüne birden basılı tutulmalı)

Yükleme kendiliğinden başlayacak ve 5 dk civarı sürecektir.
    Orjinal Vodafone Smart yazılımını yüklemiş oldunuz. Cihazınız ilk aldığınız gündeki gibidir. Belki de stock rom'unuz eğer eskiyse farkında olmadan güncellemiş bile oldunuz... :)

Tüm mağdurlara geçmiş olsun. Ben dahil...
    (teşekkür yerine kalpten bir dua ederseniz makbule geçer:)

unppacking step 1/2 de kalakalıyor, update failed şeklinde.
    sd'de sadece o klasör ve dosya var, dosya sistemi fat32.

telefonu nasıl çökerttim merak edenlere ise yazayım da siz çökertmeyin :)

rootlu şekilde stok rom kullanıyordum.
    root uninstaller ile bazı standart gelen uygulamaları kaldırdım.
    ilk açılıştaki kurulum sihirbazı da bunlardan biriydi.
    telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm dün gece.
    (kendini sürekli tam sessize alıyordu kendi kendine)
    o ilk kurulum arayüzü geliyor ama bir yerinde çöküp beni hep kurulumun başına atıyor.
    böylelikle telefon ilk kurulumu tamamlayamıyor.
    sanırım root da gitti, ondan komutla cwm'yi aktif edemedim daha, uğraşıyorum

• başka yerlerde bu sorunun anlatılan çözümünün çalıştığı ısrarla vurgulanıyor.

dload mı Dload mı olmalı?

acaba linkte verilen uk rom'u bozuk mu ya da dosya paylaşım sitesi dosyayı indirtirken hasarlıyor mu ne yapıyor anlamadım.
    fikri olan arkadaş var mı? yoksa telefonum bir gün daha kapalı kalacak

telefon her firmware update denememde: LOST.DIR ve .android_secure klasörlerini oluşturuyor, içleri boş.
    bir şeyde bir sıkıntı var ama çözemedim.

...

kartı çıkarttım da biçimlendirdim, tekrar telefona taktım içine dload klasörünü atıp, yine yemedi.
    uk romunda bir problem olabilir, bir de başka bir rom ile deneyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zurrani -- 14 Şubat 2012; 23:36:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zurrani

başka yerlerde bu sorunun anlatılan çözümünün çalıştığı ısrarla vurgulanıyor.

acaba linkte verilen uk rom'u bozuk mu ya da dosya paylaşım sitesi dosyayı indirtirken hasarlıyor mu ne yapıyor anlamadım.

telefon her firmware update denememde: LOST.DIR ve .android_secure klasörlerini oluşturuyor, içleri boş.

...

kartı çıkarttım da biçimlendirdim, tekrar telefona taktım içine dload klasörünü atıp, yine yemedi.

ben "dload" seklinde yuklemistim.

bir de su linkteki romu deneyin.

http://www.filefactory.com/file/ccfc796/n/
    (UK_Vodafone).zip

• quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

...

(UK_Vodafone).zip

saolasın hocam yardımın için.

ama senin dosya da yemedi :)
    unpacking edemiyor meret nerede sıkıntı var ise artık.
    kartta olabilir belki ama şimdiye kadar hiç problem yaşamadım ve custom rom da kurdum.
    kasımda almıştım telefonu, belli bir sürümün kronik sıkıntısı mı diyecem ama emin değilim.
    bilemiyorum gerçekten :)

bu durumda iken custom rom nasıl yükleyebilirim.
    yani cwm modu nasıl çalıştırabilirim bu cihazda.
    superone click telefonu görmüyor şu an yalnız.
    fabrika ayarlarına dönerken sanırım sildi.

aslında tek ihtiyacım olan o başlangıçta çalışan sihirbazı aşabilmem kurulumda çökmeden ama yemiyor
    yoksa şu an sıfır rom duruyor içinde.

• quote:

quote:

quote:

...

(UK_Vodafone).zip

kartta olabilir belki ama şimdiye kadar hiç problem yaşamadım ve custom rom da kurdum.
    kasımda almıştım telefonu, belli bir sürümün kronik sıkıntısı mı diyecem ama emin değilim.

aslında tek ihtiyacım olan o başlangıçta çalışan sihirbazı aşabilmem kurulumda çökmeden ama yemiyor

Telefonu tamamen kapat.
    Power + ses açma basili tut.

Telefonun orjinal recovery moduna giricek ordan wipe larsin.

ama oraya ulasabiliyormu telefon cokmeden?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Xactive.

quote:

quote:

quote:

...

(UK_Vodafone).zip

Telefonu tamamen kapat.
    Power + ses açma basili tut.

Telefonun orjinal recovery moduna giricek ordan wipe larsin.

ama oraya ulasabiliyormu telefon cokmeden?

o da yemiyor hocam, kişisel telefonum kapalı olarak 3. günü bitirdim böylelikle

iş icabı mersindeyim, gün içinde internet olmayan bir ortamdayım, kurcalayamıyorum.
    varolan tek internetim de telefonda duruyor :)

bu telefonu rootlayamadan custom rom nasıl kurarım acep, ya da kurabilir miyim.
    çünkü rootlamam için ayarlar menüsünden geliştirici konsolu aktif etmem gerekiyor ama ona imkanım yok.
    tek yol sıfır rom yüklemek ama o da çalışmıyor. daha derin kullanıcı bir işlem yapmak lazım ama ne...

stok romların bir dezavantajı da bu malesef.
    arafta kaldığınız zaman size çok opsiyon sunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zurrani -- 16 Şubat 2012; 21:25:52 >

• dload lı olanin işe yaramasi lazim aslimda , hocam sende 150 kb kurulum başlatıcıyi niye siliyorsun :)

• quote:

dload lı olanin işe yaramasi lazim aslimda , hocam sende 150 kb kurulum başlatıcıyi niye siliyorsun :)

sorma hocam ya eşekliğime doymayım
  • Ee hocam nasıl açıcaksın ve telefon rootlu iken fabrika ayarlarına döndürsende sıkıntı olmaz.

• quote:

Ee hocam nasıl açıcaksın ve telefon rootlu iken fabrika ayarlarına döndürsende sıkıntı olmaz.

telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm de böyle oldu zaten.
    kendi romundayken rootlamıştım ve root uninstaller ile açılışta başlayan tutorial apk'sını kaldırmıştım.
    sonra fabrika ayarlarına dönmemi gerektirecek bir durum oluştu, döndüm.
    telefon başlangıçta sildiğim tutorial'i çalıştırıyor ama tamamen bitiremeden çöküyor ve başa atıyor.
    home tuşu işlemiyor, sanırım o tutorial'in sonuna kadar gitmek gerekiyordu ama gidemediğim için telefon arafta kaldı

• istanbul'a döndüm, brother'ımla kavuştum telefonu tekrar ayağa kaldırdım.
    saolsun brother'ın hem android hem de linux bilgisi var. custom bir rom attık içine.
    custom rom böyle bir fail durumu için çok daha kullanıcı dostu...

neysem, CyanogenMod 7.2.0-RC0 "u8160" Port v0.9 hotfix 4test5 kurdum.
    cynogenmodun bizim telefonda çalışan en stabil sürümü bu muydu yoksa bir önceki miydi?
    kullananlar bir yorum yazarsa sevinirim.
    çünkü market de kurdum, bağlanmıyor, bazı programları sd karttan harici kurdum, tam randıman alamadım.

ics de yükledim, hiç fena değildi ama beta değil alfa sürüm diye kaldırdım, cya kurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zurrani -- 24 Şubat 2012; 15:11:08 >
  • En stabil sürüm v9.

gerek rom manager ile kurulmasi gerekse cwm 5 ile kurulmasi.

Yukarda bir arkadas daha dedi ona bi bak istersen

ve gecmis olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Micheal Owen -- 24 Şubat 2012; 21:58:28 >
  • yalnız v0.9'u yükledikten sonra iki farklı gapps sürümü denedim, kuruyor, kursa da gmail hesabımla senkronize etmeye çalışıyorum.
    uygulama çöküyor. bir versiyonunda ise market yükleniyor ama bir türlü markete bağlanamıyorum, sunucu hatası alıyorum.
    gmail uygulamasını harici yüklesem de yemiyor.
    sıkıntım da benim tüm kişi listem gmail hesabımda, telefon rehberini çekemedim dolayısı ile.
    alfa ics kurdum, onla takılıyorum o sorunu çözene kadar.
  • Valla ben ingiliz vodafone rom kurdum ustunede guncellemeyi yukledim orjinal vodafone uygulamalari geri geldi.

Stock stock takiliyorum.
  • Benim telefonumda ayni o şekil root var ama rom orjinal ama bende öyle.bi sorun. Yok senin root sonrasi yüklediğin bi uygulamadan kaynaklaniyor olabilr
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.