Şimdi Ara

Vodafone 858 Smart Genel (uygulama, ROM, tiyolar...) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
440
Cevap
5
Favori
54.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sıkıntı yaşadıysan googleandroid.gen.tr gibi başka türkçe kaynaklara başvurmanı tavsiye ederim.
    ayrıca düştüğün sıkıntıdaki tüm detayları yazman önemlidir bu zamanlarda.
    recovery'ye döndürerek sorunu çözebilirsin.

cihazın içinde linux çekirdeği var, onun altında olanlar:
    recovery kısmı
    sistem kısmı
    data kısmı (kullanıcı dataları)

sistem kısmı bizim kullandığımız android,
    yani cihaz rom kurulumunda ya da romda bir sıkıntı olduğunda yapmanız gereken recovery'i tekrar aktive edebilmek.
    doğru program ve adımlarla bunu yaparsınız.
    çok bildiğimden söylemiyorum, bildiğim kadarını söylüyorum.
    burada çözüm bulmanız çok zor

ben de stok rom'dan optimize edilmiş bir sürüm kurdum googleandroid'den ama gsm şebekesine çıkamadı.
    şimdi icecream 4.0 kurdum, kasıyor alet biraz ama olsun (alfa sürüm)
    deneme amaçlı kurduk zaten, rom deniyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcool.ex

quote:

Orijinalden alıntı: neco426

quote:

Orijinalden alıntı: xcool.ex

quote:

Orijinalden alıntı: neco426

Şuan toplam 5 tane rom var ben smartlucky pek önermiyorum ama 10 dk alır kurması dene derim.Ama benim tercihim cynagonmod çok daha kaliteli,özellikli.

usb hata ayiklayi pcye baglamadan once acioz demi? abd suruculeri telefon ekraninamigelcek?

evet pc bağlamadan önce açıyorsunuz.

hocam smart lucky rom attım cwm ekranında kalıyor hiç bi ilerleme yok reboot yapıyom gene cwm de kalıyor nasıl çıkabılırım burdan

Yüklemeyi baştan denerseniz çözülür.

quote:

Orijinalden alıntı: obaskan

arkadaşlar bende dün aldım bu aleti. telefonun rehberini facebooktaki kişilerle senkron etti alet tamam güzel. fakat şimdi sim karttaki kişileri bir türlü aktaramıyorum. kayıt bulunamadı diyip duruyor. bunun yolu nedir acaba. böyle bir olayla karşılaşan varmıdır.

Rehber de simkarttan içe aktar diye bir şey var , ordan büyük ihtimal simdekileri alırsın, eğer telefon görmyosa başka bir nokia tak ordan rehberi vcf olarak al android e aktar.

quote:

Orijinalden alıntı: nouma45

wifi den dene derken wifi açık olarak dene diyorsan ölede deniyorum sonuç aynı değişmiyor

İnternetten navigasyon programı indir.İgo diye program var onu dene.

http://bit.ly/sXXC8A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neco426 -- 3 Aralık 2011; 22:08:45 >
  • http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1259739

neconun paylaştığı CyanogenMod 7.1 in v0.5'i çıkmış.
    (update-cm-7.1.0-u8160-v0.5-MADTEAM-signed.zip)
    v0.3 modunda evdeki gizli wifi ağa bağlanma sorunu yaşıyordum, bu versiyonda yaşamadım.
    onun dışında geniş çaplı deneyemedim, sonuçta üst versiyon, isteyen deneyebilir.

üst linkten CyanogenMod gelişmelerini takip edebilirsiniz.

google apps ya da market ise, neconun verdiği son güncel versiyonu, onu kullanın.

google apps:
    http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=Latest_Version/Google_Apps

CyanogenMod un bizim cihaza direk desteği yok ama yine de fena çalışmıyor
    http://www.cyanogenmod.com/devices

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zurrani -- 3 Aralık 2011; 22:30:42 >
  • belkı lazım olur dıyerek ;
    smart 858 orjınal romu;
    nasıl yapılacagı ....
    http://androidz.jimdo.com/roms-ideos-u8160/stock-roms-u8160/
    download lınkı
    http://www.filefactory.com/f/a46a4381164120bb/
    sanırım avrupa romlarından herhangıbırı ısınızı gorur...
  • CyanogenMod 7.1 romu atıldıktan sonra...
    Resimlerinizde de multitouch olmasını isterseniz QuickPic uygulamasını kullanabılırsınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 4 Aralık 2011; 15:22:10 >
  • Ben smartlycky kullaniyorum gercekten iyi overlock bile var sizce overlock kac. Yapayim?
  • bence yavas yavas arttırın
    mesela +50 gıbı

cunku yuksek hızdan dolayı acılmama kıtlenme gıbı problem olursa tekrar rom yada backup'tan kurtarman gerekebılır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro77

bence yavas yavas arttırın
    mesela +50 gıbı

cunku yuksek hızdan dolayı acılmama kıtlenme gıbı problem olursa tekrar rom yada backup'tan kurtarman gerekebılır..

600 ollarak verilmis basta ve internet problemi var markete hesabimi ekleyemiyorum baglanmiyor
  • quote:

CyanogenMod 7.1 romu atıldıktan sonra...
    Resimlerinizde de multitouch olmasını isterseniz QuickPic uygulamasını kullanabılırsınız...

multitouch bu ekran büyüklüğü için gereksiz.
    telefonu iki elle kullanmak, tek elle kullanmaktan daha zahmetli, yine de isteyen tabi ki denesin.

devamında ben de cynogenmod'da cpu'yu 710 mhz'e çıkardım, öyle kullanıyorum. sıkıntı olursa düşürürüz.

market sorunu için, gapps'ı ya da google apps'ı manuel kurmak gerekebilir en başta.
    neco paylaşmıştı, ben de paylaştım bir kaç post yukarıda.
    onu bir dene istersen domates.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zurrani

quote:

CyanogenMod 7.1 romu atıldıktan sonra...

multitouch bu ekran büyüklüğü için gereksiz.
    telefonu iki elle kullanmak, tek elle kullanmaktan daha zahmetli, yine de isteyen tabi ki denesin.

devamında ben de cynogenmod'da cpu'yu 710 mhz'e çıkardım, öyle kullanıyorum. sıkıntı olursa düşürürüz.

market sorunu için, gapps'ı ya da google apps'ı manuel kurmak gerekebilir en başta.
    neco paylaşmıştı, ben de paylaştım bir kaç post yukarıda.
    onu bir dene istersen domates.

Ekledim internet cekme cekmeme sorunu yuzunden eklenmemisti smartlucky 2.4 dahq guzel geldi bana cyna ya 4.0 cikinca gecerim ancak
  • quote:

oc yapmanın pıl omrune , cpu ve dıger donanım uzerındekı negatıf etkısını de unutmamak lazım...
  • bu telefonu bende inceledim. Malzeme kalitesi iyi. Ama ekran kalitesi kötü. Mesajlasma küçük ekran yüzünden zor. Ancak android olması dolayısıyla uygulama sayısı fazla. Ama oyun çalıştırmıyor. Donanımı kötü çünkü. Usbden şarj olması iyi düşünülmüş. Uygun fiyatla android kullanmak isteyenler seçebilirler bu telefonu.
  • smartlcky romyukledım acılıs ekranında kaldı nasıl duzeltecem yardım lutfen
  • arkadaşlar, pil durumunu % olarak göstermenin bir yolu var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn991402

arkadaşlar, pil durumunu % olarak göstermenin bir yolu var mı?

quick settings kullanıyorum, onun arayüzünde yüzde cinsinden gösteriyor.
    harici program da kullanabilirsin markette türevleri var. ama ekstradan bunu yapan program çalıştıracaksın bu sefer, seçim senin.
    widget de var, onlardan kullanabilirsin.

cynanogen mod tuş kilidindeyken pili yüzde cinsinden gösteriyor bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zurrani

quote:

quick settings kullanıyorum, onun arayüzünde yüzde cinsinden gösteriyor.
    harici program da kullanabilirsin markette türevleri var. ama ekstradan bunu yapan program çalıştıracaksın bu sefer, seçim senin.
    widget de var, onlardan kullanabilirsin.

cynanogen mod tuş kilidindeyken pili yüzde cinsinden gösteriyor bu arada.

Analog sense clock var. Onda türlü türlü donanim bilgilerini gösteriyor ekranda. Ama iste onun icinde widget gerekiyor
  • quote:

cynogenmod 7.1 de şarzı yüzde olarak gösterebilirsin.Ayarlarda cynogenmodsettings de yazıyor.
  • kullandığım programları paylaşayım

sistem:
    quick settings - hızlı ayarlar (cynogenmod bir çok kısmını hallediyor ama olsun)
    no led - ekran kapalı iken bildirimleri gösterme
    3g watchdog - 3g veri hesabı, kota oluşturma
    adaway - uygulamalardaki reklamları kaldırma
    task manager - bildiğin task manager
    superuser - cynogen ile birlikte geliyor zaten, isteyen telefonunu root ederek stok roma da kurabilir, adı üstünde süper kullanıcı
    apps2SD - telefonda kurulu uygulamaları görme, toplu sd karta taşıma. bir kere taşıma işlemini yaptıktan sonra silebilirsiniz.
    rom nanager - adı üstünde
    spare parts -ekstra ayarlar...
    net scan - bağlı olduğunuz ağdaki cihazları gösteriyor ip ve mac adresleriyle birlikte
    data counter - bu bi widget, ekranda wifi ve 3g veri trafiğinizi ayrı satırlarda ölçerek gösteriyor.
    titanium backup - yedek alma programı.

normal program:
    adobe reader - pdf için
    converter - detaylı bir çevirici programı, kurulu olmasına gerek yok, lazım olduğunda marketten yükleyebilirsiniz.
    compass - kumpas. ama abimdeki htc desire kadar doğru çalıştığına emin değilim.
    apv pdf viewer - yine pdf okumak için
    keep safe ve media hide - medya dosyalarını gizlemek için. yoksa galeri kısmında telefondaki tüm resim ve videolar listeleniyor.
    color note - not alma programı, widget özelliği de var, özellikle custom rom kuranlar kurmalı, stok romda benzer bir uygulama var.

sosyal ağ:
    twitter - en kaymak gibi çalışan sosyal ağ uygulaması bu ayrıca.
    facebook for android
    facebook messneger (bu iki facebook uygulaması beni ayar ediyor, kesinlikle güncellenmeli)
    foursquare - bazı arkadaşlarım kadar verimli kullanamıyorum ama olsun :)
    latitude - google'ın konum tabanlı servisi
    gtalk - messenger yerine bu im yapısını kullanırım ben genelde.
    ebuddy - çoklu im destekleyen bir uygulama, popülerdir. facebook messengera buradan bağlanın çok daha dinamik.

faydalı gadget:
    shazam- şarkıyı dinletiyorsunuz telefona, internete bağlanıp size şarkını adını buluyor.
    google reader - google reader ile de senkron çalışmasıyla başarılı, rss takip programı, bir tane mutlaka bulunsun.

faydalı internet uygulamaları:
    ibb cep trafik - istanbullular için. markette yok, apk'sını iett'den yükleyeceksiniz.
    iett otobüs saatleri - istanbullular için.
    çeviri (google) - bulunması iyidir.
    tureng sözlük - online sözlük. offline'larında adam gibi bişi bulamadım. kimse bedavaya bir şey yapmıyor.
    zaman, ntvmsnbc - habertürk uygulaması desteklemiyor telefonu, kıl bir durum.
    operamini - minisi daha hızlı çalışıyor.
    lyric wiki - şarkı sözü bulma, daha iyileri olabilir markette
    imdb - hızlı şekilde film bilgisi almak için, watchliste atmak ya da oylama yapmak için güzel. m.imdb.com a gerek yok artık
    youtube - olmalı telefonda.

oyunlar:
    küçük ekranda küçük oyunlar tercihimdir.
    angry birds (ilk versiyonu az kasıyor, gerisi çok)
    block puzzle - tetris parçalarıyla bir kare oluşturmaya kasıyorsunuz, baya da kastırıyor.
    chess ve chess free- satranç her zaman favorimdir, ai levellerini tek tek yenmek saplantımdır
    move it! free - klasmanındaki en eğlencelilerden
    labyrinth free - kendi labirentlerinizi oluşturma imkanınız var web sayfasından telefona özel kodunuz ile.
    reversi free - çok kıl oyun, dikkat edin.
    sudoku free - sudoku eğlencelidir, her telefonumda bir tane olmuştur.
    unblock master - move it! free tadında
    atilt 3d labyrinth - kıl bir labirent oyunu, hareketli kollar adamı yoruyor.
  • 2 gundur telefona giremiyordum sonunda cozdum ohh bee
  • @AndroidMarketdekiDomates

hadı hayırlısı ...
    nasıl cozdun bız de ogrenelım...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.